האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

איך בוחרים ערימת קירור מתאימה לצלחות?

איך בוחרים ערימת קירור מתאימה לצלחות?

באמצעות גלילי מים, אוויר וקירור ניתן לקרר את הפלסטיק המוחלט בדרכים רבות. קירור גליל מרווה הוא חישוב הקירור הקל ביותר להגדרה, אבל אני עדיין רואה הרבה אי בהירות בבחירת ערימת הגליל לגיליון.

עבור שחול יריעות, בדרך כלל יש כמה שינויים גיאומטריים בערימה האנכית של שלושה גלילים, וייתכנו כמה גלילים נוספים לקווי ייצור מהירים במיוחד עם זמני מגע קצרים. בגיליון, מכיוון שלפולימר יש שטח מגע קטן, לרולר העליון יש רק אפקט קירור קטן.

עיצובי J-Stack כמו זה משמשים בדרך כלל עבור PET, PETG, PS ו-PP.

בעת בחירת ערימת הנייר המתאימה ליישום שלך, ישנם ארבעה היבטים עיקריים שיש לקחת בחשבון: יכולת הקירור הכוללת, המוצר לעיבוד, המאפיינים המכניים והעיצוב הפנימי של הגליל. קחו בחשבון רק את יכולת הקירור, כאשר הגליל העליון קובע את עובי היריעות ואת אחידותו. בדרך כלל, פחות מ-10% מהסליל נמצא במגע עם הפלסטיק, ובכך ממזער את אזור העברת החום. הגליל האמצעי מבצע את רוב הקירור מכיוון שכמחצית מההיקף האמצעי מכוסה על ידי הפולימר, כאשר הפלסטיק הוא החם ביותר, ובכך מעביר את החום לגליל המקורר במידה הרבה ביותר. גם לגלגלת השלישית יש 50% או יותר מההיקף במגע עם הפלסטיק, אך מכיוון שכמות גדולה של חום בפלסטיק נכנסת לגלגלת האמצעית, קצב העברת החום של הגליל השלישי בדרך כלל נמוך בהרבה. עם זאת, מכיוון שהגלגלת השלישית מקררת את הצד של הנייר שממול לגליל האמצעי, היא יעילה יותר לנייר עבה יותר. לוקח זמן לחום לנוע על הנייר, וככל שהנייר עבה יותר, האחוז שחולץ על גליל נייר מסוים נמוך יותר.

איך בוחרים ערימת קירור מתאימה לצלחות?

לפי תכונות פולימר שונות, ישנם לא מעט שיקולים לגודל גליל מתאים. במילים אחרות, אין סט רולר אוניברסלי. אפקט הקירור של הגליל משתנה בהתאם לסוג הפולימר, עיצוב הגליל ונוזל הקירור. אני אצמד להבדלים בפולימרים במאמר זה כי יש להם השפעה משמעותית על הקירור. קצב העברת החום, החום הסגולי וטמפרטורת ההיתוך הם הגורמים העיקריים שקובעים את קצב הקירור.

הבה נבחן את ההשוואה בין קו הייצור לעיבוד HIPS לבין קו הייצור המעבד HDPE. טמפרטורת ההיתוך של שניהם היא 375 מעלות פרנהייט, וטמפרטורת היציאה היא שניהם 120 מעלות פרנהייט. אז בשני המקרים, 375-120 = 255 מעלות פרנהייט, אבל אם מכפילים אותו בחום הסגולי של הפולימר, התוצאה שונה לחלוטין.

ירכיים: 255 F × 0.32 BTU/lb-°F = 81.6 BTU/lb

HDPE 255 F × 0.55 BTU/lb-°F = 140.3 BTU/lb

באותו קצב תפוקה (lb/hr), ל-HDPE יש 72% יותר חום. עם זאת, קצב העברת החום של HDPE הוא יותר מפי שניים מזה של HIPS. לכן, גם אם יותר חום מועבר עם HDPE, הוא עובר דרך הסדין מהפולימר אל פני השטח של הגליל במהירות של יותר מפי שניים. למרות שזה אומר שניתן לקרר את שני הפולימרים בקצב דומה, HDPE דורש יותר נוזל קירור כדי להשיג מטרה זו.

עכשיו בואו נשווה HDPE ו-PP:

PP: 255 F × 0.52 BTU/lb-°F = 132.6 BTU/lb

HDPE: 255 F × 0.55 BTU/lb-°F = 140.3 BTU/lb

תכולת החום שלהם קרובה מאוד (0.55 לעומת 0.52 BTU/lb-°F), אבל קצב העברת החום של PP הוא 60% מ-HDPE (0.15 לעומת 0.09 BTU/Ft-Hr-°F). המשמעות היא שתחת אותה פלט, טמפרטורת גליל וטמפרטורת התכה, ייקח 60% יותר זמן עד שהגליל יקבל את אותה טמפרטורת יציאה כמו HDPE.

בנוסף למאפיינים אלו, צפיפות ההיתוך משחקת תפקיד גם בהשוואה על בסיס פאונד/שעה. במקרה של HIPS ו-HDPE, צפיפות ההיתוך של HIPS גבוהה ב-33% מזו של HDPE, כך שלחום יש מרחק התפשטות קצר יותר, מה שמבטל את חצי היתרון של HDPE במונחים של קצב העברת החום. בהשוואה של PP/HDPE, צפיפות ההיתוך של PP מעט נמוכה מזו של HDPE, מה שהופך את מרחק ההתפשטות של החום לגדול מעט יותר ומחמיר את ההשוואה.

קצב העברת החום, החום הסגולי וטמפרטורת ההיתוך הם הגורמים העיקריים שקובעים את קצב הקירור.

בשל התכונות התרמיות השונות של פולימרים, אין ציוד קירור גליל "אוניברסלי". אפילו צפיפות ההיתוך של הפולימר תשפיע על אפקט הקירור של הגליל עקב ההבדל בקצב העברת החום. כאשר התכונות התרמיות של הפולימר משולבות עם דרישות מכניות, עיצוב/מידות גלילים ומערכות קירור גלילים, הבחירה בערימת גלילים הופכת לנושא מסובך למדי.

זה עשוי להיות חשוב במיוחד עבור ציוד מתוצרת חוץ או יד שנייה, שבו מומחיות OEM מנוסה עשויה שלא להיות זמינה. בעת רכישת ציוד חדש או משומש, ודא שמישהו יכול להעריך את אפקט קירור הגליל על סמך היישום המדויק שלך.

קישור למאמר זה: איך בוחרים ערימת קירור מתאימה לצלחות?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


איך בוחרים ערימת קירור מתאימה לצלחות?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.