האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

איך לכמת את המראה של פלסטיק?

איך לכמת את המראה של פלסטיק?

גורמים רבים משפיעים על מראה הפלסטיק. כאן, העורך של Xianji.com ידון בשלושת הנפוצים ביותר: ברק, אובך השתקפות ואובך שידור.

ברק

אנשים רבים חושבים שהם יודעים מה זה "גלוס", אבל תשאלו חמישה אנשים שונים ותקבלו חמש תשובות מעורפלות. הברק חשוב לא פחות מהצבע. זהו היבט של התפיסה החזותית של האובייקט ויהיה לו השפעה על המוצר. אז מה זה ברק? מוגדר כ"תכונת פני השטח המעניקה למשטח מראה מתכתי מבריק או מבריק". ההבדל האמיתי בין מבריק, משטח חלק ומאט מחוספס הוא מבריק.

ברק הוא הגורם העיקרי המשפיע על המראה החזותי הכללי, עד כדי כך שיצרני פלסטיק רבים יצרו עיצובי מבריק ייחודיים כדי להבליט את המוצרים שלהם בעיני הצרכנים. מכיוון שהברק נותן לאנשים רושם כזה, למוצרי פלסטיק רבים יש עיצובים ייחודיים כדי לעשות אותם שונים. לחלקים הפנימיים של המכונית (כגון לוח המחוונים) עיצוב מרקם, המעניק לדגם הרכב מראה ייחודי ומעניק לו תחושת יוקרה. בעת עיצוב מוצרים והערכת איכות המוצר בייצור, מכשירי חשמל ביתיים רבים מסביבנו משתמשים בפלסטיק ומבריק כגורמים חשובים.

ברק לא רק יכול לשפר את המראה; ברק לא מבוקר יכול להיות ההבדל בין מוצר טוב למוצר פסולת. בעיה נפוצה ליצרנים בייצור מוצרים מעוצבים כרוכה בברק. גם אם נעשה שימוש באותו שרף וחומר צביעה, תהליך היציקה עצמו יכול בדרך כלל לייצר רמות ברק שונות על כל משטח המוצר, ובכך לשנות מאוד את המראה וה"תחושה" של הפלסטיק. מכיוון שלברק יש השפעה רבה על המראה (שלילי או חיובי), מבריק משמש בדרך כלל כקריטריון העיקרי להערכת איכות הייצור של מוצרים. בעת הקמת תהליך איכות עקביות צבע המוצר, מדידת ברק מדויקת היא מרכיב מפתח.

איך לכמת את המראה של פלסטיק?

מדידת ברק נכונה

מבחינה היסטורית, מדידת ברק היא ההערכה הנפוצה ביותר של איכות המראה של משטח. זה נעשה על ידי מדידת השתקפות הספקקולרית באמצעות מכשיר הנקרא מד ברק. להחזרה ספקולרית יש קשר ישיר בין היחס בין האור הנכנס לאור המוחזר. במילים אחרות, המכשיר מודד ברק על ידי הצגת קרן רציפה בזווית קבועה על פני השטח, ולאחר מכן מדידת כמות האור המוחזר מאותה זווית, וביטוי הפלט ב"יחידות ברק" או GU. באופן מסורתי, למדדי מבריק יש זווית מדידה אחת או יותר (20 מעלות, 60 מעלות ו-85 מעלות) כדי לספק למשתמשים את הדיוק הנדרש. זווית 60 מעלות (נקראת גם "הזווית האוניברסלית") היא הטובה ביותר כדי לקבוע באיזו זווית להשתמש.

לאחר המדידה, שתי דוגמאות עם ברק דומה עדיין עשויות להיראות שונה. הסעיפים הבאים דנים בהם ובהשפעתם על המראה.

אובך

מילים כמו ערפל או שמיים מעוננים קשורות לרוב לאובך, והן מעורפלות וקשות להגדרה. הסיבה לכך היא שלפי השקיפות של האובייקט, אובך יכול להתייחס לאחת משתי תכונות שונות, אובך השתקפות או אובך שידור.

אובך השתקפות

ערפל רפלקטיבי הוא תופעה אופטית הקשורה בדרך כלל למשטחים מבריקים. זהו פגם משטח שכיח שיפחית את איכות המראה. הוא מאופיין ב"משטח בהיר יותר ולבן חלבי באופן משמעותי עם הילות גלויות".

באופן אידיאלי, ההשתקפות של משטח מבריק צריכה להיות קרינה ברורה וטובה, אך עקב פיזור פני השטח ופגמים הנגרמים על ידי מיקרו-מבנה או מרקם (≈0.01 מ"מ אורך גל), ההשתקפות תיראה לבנה חלבית או מעורפלת, ובכך תפחית את הראייה הכללית שלה. איכות. .

מד אובך ההשתקפות משמש באופן מסורתי למדידת אובך ההשתקפות, ומשתמש בעיצוב מד ברק סטנדרטי, עם גלאים נוספים של 2º בכל צד של זווית המראה למדידת רכיב האובך. בנוסף להערכת הברק, אובך המשתקף יכול גם לספק ניתוח נוסף של המראה.

אובך שידור

אובך שידור מתרחש כאשר אור עובר דרך חומר פלסטי שקוף והאובייקט שמאחוריו מייצר מראה לא ממוקד או מטושטש. האם אי פעם ראית תיקיית קבצים מפלסטיק, אך לא הצלחת לקרוא את הטקסט על הנייר בה? זה בגלל אובך שידור.

כאשר יש בעיה עם אובך של חומרים שקופים (כגון בקבוקי פלסטיק וסרטים), השתמש בספקטרופוטומטר שידור לשליטה בתהליך. ספקטרופוטומטר משמש בדרך כלל בשילוב עם תוכנת ניתוח QC כדי ליצור נתונים מקיפים על הבהירות והמראה של החומר. זה מאפשר למשתמשים לאתר את מקור האובך ולנקוט פעולות מתקנות לפני המשך ייצור המוני והקלטה עבור אצוות עתידיות.

בחלק מהתעשיות יש תקנות לגבי ערפול המוצר, כך שהערפל לא רק חשוב לעיצוב, אלא גם חיוני למוצר עצמו. לדוגמא, מסיכת פנים המשמשת כציוד מגן אישי בתחום הרפואי דורשת ערך ערפול של 2% או פחות. כאשר האובך מתקרב ל-30%, הוא הופך להיות יותר אטום/שקוף ואינו נחשב עוד כאובייקט שקוף.

השתמש בספקטרופוטומטר על שולחן כדי למדוד אובך

מדידת צבע היא מדע, וכמו כל מדע אחר, חשוב לבטל כמה שיותר משתנים.

השתמש בהוראות מדידת האובך הבאות עבור ספקטרופוטומטר על גבי שולחן כדי לזהות את האופן שבו האובך הוא משתנה. הנח את דגימת הפלסטיק בתא מדידת השידור של הספקטרופוטומטר, ובצע את המדידה בהתאם לנהלים המתאימים, ופעל לפי הוראות התוכנה. אם אתה משווה שתי דגימות זו עם זו, אנא רשום את התוצאות שלך. הראשון הוא "מטרה" והשני הוא "מדגם". כל ההבדלים יוצגו ויעובדו מחדש לפי הצורך. ספקטרופוטומטרים יכולים לספק את היתרון של הפלט של נתוני צבע ואובך. מצד שני, יש מד אובך זמין, המשמש רק למדידת אובך. בשל ההבדל בגיאומטריה האופטית, נתוני האובך של שני המכשירים עשויים להראות הבדלים לדוגמה. אם אתה משלב שני מכשירים בסביבת עבודה, אנו ממליצים לך להשוות את הנתונים ולפתח מקדמים כדי לקרוא את הנתונים באותו אופן.

למרות שהעין האנושית יכולה לראות בקלות את מראה הפלסטיק, קשה להעביר ביעילות את מה שהיא רואה. בעזרת כלים רב תכליתיים כגון מדי ברק וספקטרופוטומטרים, היצרנים יכולים לכמת ביעילות את הייצוג החזותי של ברק ואובך השתקפות. שימוש במכשירים אלה יכול לכמת את המראה של פלסטיק, ולאפשר למפתחים להוסיף ערכים ממשיים לעיצובים שלהם. לאחר מכן, מנהל בקרת האיכות יכול לפקח על האינדיקטורים הללו במהלך מחזור הייצור כדי להבטיח מראה שלם מתחילתו ועד סופו, להפחית עיבוד חוזר ולחסוך זמן וחומרים.

קישור למאמר זה: איך לכמת את המראה של פלסטיק?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


איך לכמת את המראה של פלסטיק?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.