האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

חלקים להחתמת דיוק בתעשיות הרכב.


נכון לעכשיו, מחלקות הייצור של חברות ייצור רבות מאמצות את דגם ה- OEM, והן המפורסמות ביותר בתחום העיצוב, הפיתוח והמכירה של מוצרי בקרה. המפורסם ביותר הוא ה- OEM בין אפל לפוקסקון. עם זאת, תעשיית הרכב המסורתית עדיין מתייחסת לתחום הייצור כתחרות הליבה. עדיין ישנם כמה הבדלים בין מחלקות הייצור של חברות רכב שונות, המשקפות את ההבדלים בין מוצרים שונים. באופן כללי, המכונית מיוצרת בארבעה תהליכים של ניקוב, ריתוך, צביעה והרכבה אחרונה. היום נציג בקצרה את הַטבָּעָה מאמרים מתהליך ייצור הרכב.

איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

חלקים להחתמת דיוק בתעשיות הרכב.

תהליך ייצור ההחתמה הוא תהליך של החתמת יריעת פלדה לגוף של רכב, כלומר גוף המכסה גוף וחבר מבני. החתמה היא תהליך יצירת חומרים מסורתי. עם התפתחות תעשיית הרכב, תהליך ההחתמה מיושם על תעשיית הייצור בהיקפים גדולים. תהליך ההחתמה משפר מאוד את הדיוק והיעילות של יצירת החומר. קח כדוגמא את תעשיית הרכב. הטבעה יכולה לחבוט חלק אחד בכל 5 שניות, ודיוק החלקים יכול להגיע ליותר מ -95%.
איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

התפתחות טכנולוגיית ההחתמה תלויה בהתקדמות טכנולוגית העובש. מאז שנות ה -1960, התקדמות ויישום טכנולוגיית המחשבים בתעשיית הייצור, מערכות בסיוע מחשבים כגון CAD, CAE, CAM וכו ', יעילות הפיתוח והייצור של תבניות רכב שופרו מאוד. דיוק העיבוד של מרכז העיבוד הגדול עם 5 צירים מגיע ל -0.01 מ"מ, וגם מכונת הסרוו מביאה נוחות רבה לניפוי תבניות ולעיצוב חלקים.
איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

תהליך ההחתמה של חלקי רכב כולל בדרך כלל ארבעה תהליכים: תהליך שרטוט, תהליך חיתוך, תהליך חבטות ותהליך אוגנים. כל תהליך מתאים לסט תבניות, לפעמים על מנת לחסוך בעלויות, על מנת להכין סט תבניות לתהליך החיתוך והניקוב שלאחר מכן, הוא נדחס לשלושה שלבים. תהליך הציור הוא תהליך גיבוש עיקרי, והצורה העיקרית של ה חלקי רכב נוצר בעצם על ידי תהליך הציור, והחלק שאחרי הציור מתחזק על ידי עיוות, וניתן להשיג חוזק וקשיחות מסוימים. תהליך הגזירה הוא בעיקר להסרת חומרי עזר עודפים כגון חרוזי משיכה ומשטחי חידוש תהליך. כפי שהשם מרמז, תהליך החבטות הוא חור בחלק החבטות. עבור כמה תבניות דלתות פנימיות מסובכות, תהליך החבטות עשוי לדרוש יותר ממאה חורים, מה שדורש דיוק גבוה וקושי תהליך גבוה. תהליך החריפה הוא בעיקר להפוך את הקצוות סביב החלקים לשימוש בתהליך שלאחר הלחם או בהרכבה שלאחר מכן.
איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

תהליכי ההחתמה של חברות הרכב הגדולות דומות בעצם, אלא שטכניקות ההחתמה של חומרים שונים שונות. כיום, בהקשר של כלי רכב קלים, מרכזי אלומיניום נמצאים בשימוש יותר ויותר יצרני מכוניות. בשל ההבדל בביצועים של חומרי אלומיניום ופלדה, לגופי האלומיניום יש קשיים טכניים מסוימים בהחתמה ועיצוב, וגם ייצור עובש לרכב צריך לעשות שונה טיפול שטחs.
איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

כתהליך להבנת חומרים בוגרים, נעשה שימוש נרחב בטכנולוגיית החתמת רכב בתעשיית הרכב ותרמה רבות לפיתוח תעשיית הרכב.

קישור למאמר זה: איך מייצרים החתמת חלקי רכב?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


איך מייצרים החתמת חלקי רכב?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת והטבעה. מתן אבות טיפוס, ריצות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.