האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

אילו גורמים משפיעים על המראה של נקבוביות ריתוך קשת ארגון?

אילו גורמים משפיעים על המראה של נקבוביות ריתוך קשת ארגון?

הכוונה לבעיות האוורור הנפוצות בריתוך קשת ארגון ידני, המבוססות על ניסיון העבודה של המחבר בריתוך קשת ארגון ידני, מנותחות את הסיבות לנקבוביות בריתוך קשת ארגון, ומציגים כמה פתרונות ותשומת לב. חוֹמֶר. עזור לרתכים להתמודד עם בעיות כאלה שנתקלו בייצור בפועל, ולשלוט טוב יותר בטכנולוגיית ריתוך קשת ארגון טונגסטן ידנית.

ריתוך קשת ארגון היא טכניקת ריתוך המשתמשת בארגון כגז מיגון. ידוע גם בשם ריתוך מוגן גז ארגון. זה להעביר גז מיגון ארגון סביב ריתוך הקשת כדי לבודד את האוויר מאזור הריתוך ולמנוע חמצון של אזור הריתוך.

טכנולוגיית ריתוך קשת הארגון מבוססת על העיקרון של ריתוך קשת רגיל. הוא משתמש בגז ארגון כדי להגן על חומר ריתוך המתכת. באמצעות זרם גבוה, חומר הריתוך נמס לתוך נוזל על המצע המורכך ליצירת בריכה מותכת. טכנולוגיית ריתוך שבה חומר הריתוך משיג מליטה מטלורגית. מכיוון שגז הארגון מסופק באופן רציף במהלך ריתוך היתוך בטמפרטורה גבוהה, חומר הריתוך אינו יכול להיות במגע עם חמצן באוויר, ובכך מונע חמצון של חומר הריתוך, כך שהוא יכול לרתך חומרת נירוסטה וברזל. .

הסיבה מדוע ריתוך קשת ארגון יכול להשיג מגוון כל כך רחב של יישומים היא בעיקר בגלל היתרונות הבאים.

1. הגנת הארגון יכולה לבודד את ההשפעות השליליות של חמצן, חנקן, מימן וכו 'באוויר על הקשת והבריכה המותכת, להפחית את שריפת יסודות הסגסוגת ולקבל חיבורים מרותכים צפופים, ללא התזה ואיכות גבוהה;

2. בעירת הקשת של ריתוך קשת ארגון יציבה, החום מרוכז, טמפרטורת עמוד הקשת גבוהה, יעילות ייצור הריתוך גבוהה, האזור המושפע מחום צר והחלקים המולחמים מולחמים במתח נמוך, דפורמציה ונטיית סדקים;

3. ריתוך קשת ארגון הוא ריתוך קשת פתוחה, הנוח לתפעול ולתצפית;

4. אובדן האלקטרודה הוא קטן, אורך הקשת קל לתחזוקה ואין שכבת שטף או ציפוי במהלך הריתוך, ולכן קל להבין מיכון ואוטומציה;

5. ריתוך בקשת ארגון יכול לרתך כמעט את כל המתכות, במיוחד כמה מתכות עקשן ומתכות מחומצות בקלות, כגון מגנזיום, טיטניום, מוליבדן, זירקוניום, אלומיניום וכו 'וסגסוגותיהן;

6. ניתן לבצע ריתוך בכל העמדות מבלי להיות מוגבל על ידי מיקום הריתוך.

עם זאת, בשל עמידות הרוח החלשה של ריתוך קשת ארגון, היא רגישה במיוחד לחלודה, מים וכתמי שמן. יש לו דרישות קפדניות לגבי טוהר הגז, ניקוי שיפוע וטכנולוגיית ריתוך, וקל לייצר נקבוביות. מאמר זה משלב את הייצור בפועל לניתוח בעיית הנקבוביות של ריתוך קשת ארגון, ומציג כמה שיטות טיפול ואמצעי זהירות.

אילו גורמים משפיעים על המראה של נקבוביות ריתוך קשת ארגון?

גורמים משפיעים על סטומה

1. ארגון אינו טמא

טוהר הארגון אינו פחות מ -99.7% בעת ריתוך פלדת פחמן, ולא פחות מ -99.9% בעת ריתוך אלומיניום, וטוהר המימן המשמש לריתוך טיטניום וסגסוגת טיטניום גבוה עד 99.99%.

שיטה לאיתור טוהר ארגון:

(1) לרתך את צלחת הפלדה או הצינור המלוטש מבלי להוסיף חוט ריתוך ולאחר מכן להמיס אותו שוב מספר פעמים על חרוז הריתוך. אם יש נקבוביות, זה אומר שגז הארגון אינו טהור.

(2) בעת ריתוך ישנם ניצוצות קטנים מאוד מסביב לקשת, מה שמעיד גם על גז הארגון לא טהור.

(3) לפעמים כאשר טוהר גז הארגון קרוב לטוהר הנדרש לריתוך, לא ניתן להשתמש בשתי שיטות הגילוי לעיל כדי לזהות אותו, אך בעת ריתוך פער עם ריתוך, ייווצרו נקבוביות לסירוגין בשורש לְרַתֵך. , או שנוצרות נקבוביות משטח במהלך ריתוך המכסה, או שיש שכבה של סולם תחמוצת על פני חרוז הריתוך.

(4) ריתוך נקודתי מספר נקודות על צלחת הניקל, מפרקי הלחמה בצבע כסף-לבן והמשטח דמוי מראה, מה שמעיד על טוהר גז הארגון מוסמך.

2. זרימת ארגון

אם קצב הזרימה של ארגון קטן מדי, היכולת להתנגד להפרעות רוח חלשה; אם קצב הזרימה של הגז גדול מדי, הזרימה הלמינרית הקרובה לקיר הנוצרת בעת מעבר דרך הזרבובית היא דקה מאוד. אפקט ההגנה הופך גרוע יותר. לכן, קצב הזרימה של ארגון חייב להיות מתאים לייצוב הזרימה.

3. דליפת חגורת אוויר

ממשק חגורת אוויר או דליפת חגורת אוויר יגרמו לזרימת הגז להיות קטנה מדי במהלך הריתוך, והאוויר יישאב לתוך חגורת האוויר, וכתוצאה מכך הגנה לקויה.

4. השפעת הרוח

רוחות מעט גבוהות יותר יגרמו לערבול בשכבת ההגנה של הארגון, מה שיגרום להגנה לקויה. לכן, יש לנקוט באמצעי הגנה מפני רוח כאשר מהירות הרוח היא> 2m/s; בעת ריתוך הצינור, יש לחסום את פי הצינור כדי להימנע מיצירת טיוטה בצינור.

5. השפעת זרבובית הלפיד

אם קוטר הזרבובית קטן מדי, כאשר טווח ההגנה האפקטיבי של גז הארגון מסביב לקשת קטן יותר משטח הבריכה המותכת, הוא יגרום להגנה לקויה וליצור נקבוביות. במיוחד עבור פעולות שטח וריתוך צינורות גדולים, יש להשתמש בזרבוב בקוטר גדול יותר כדי להגן ביעילות על הקשת והבריכה המותכת.

6. המרחק בין זרבובית אקדח הריתוך לחומר העבודה

אם המרחק קטן, הרגישות לרוח רוח היא קטנה; אם המרחק גדול, היכולת להתנגד להפרעות רוח חלשה.

7. הלחץ בצילינדר קטן מדי

עצור כאשר הלחץ בצילינדר נמוך מ- 1MPa.

8. זווית לפיד הריתוך גדולה מדי

אם הזווית של לפיד הריתוך גדולה מדי, מצד אחד, האוויר יישא לתוך הבריכה המותכת, ומצד שני, השפעת ההגנה של זרימת גז הארגון בצד הקשת הארוכה בקשת והמוסס. הבריכה תהיה גרועה יותר.

9. השפעת מד זרימת מימן

מד הזרימה אינו יציב, ואפקט ההגנה יושפע מתנודות.

10. השפעת הפעולה

בעת שימוש בלפיד ריתוך קשת מימן עם כפתור בקרה, יש לפרוק את הגז לפני הריתוך בכדי להימנע מלחץ מוגזם בחגורת הגז, מה שעלול לגרום לזרימת גז מופרזת בעת הצתה של קשת, וכתוצאה מכך חורים.

11. אביזרי לפיד הריתוך אינם מתאימים

מלחציים הטונגסטן אינם תואמים, נתיב הגז חסום וזרימת הגז אינה חלקה, וגז המגן זורם החוצה מצד אחד של הזרבובית, ולא ניתן ליצור טבעת הגנה מלאה.

השפעת חומרי ריתוך

1. השפעה של סוג חוט ריתוך

אין להשתמש בחוט ריתוך קשת שקוע להחלפת חוט ריתוך קשת מימן טונגסטן ידני, אחרת יתרחשו נקבוביות לסירוגין או רציפות.

2. חוט הריתוך אינו נקי

חלודה, שמן ומים על פני חוט הריתוך יגרמו ישירות למספר רב של נקבוביות בריתוך.

השפעת חומר חומר בסיס

1. השפעת איכות הצלחת או הצינור

אם ישנה שכבת -בין בצלחת או בצינור, הזיהומים בשכבה הבין -לאומית יקדמו את יצירת ליקויי הנקבוביות.

2. ההשפעה של כיתה פלדה

פלדה רותחת (עם תכולת חמצן גבוהה וזיהומים רבים) אינה ניתנת לריתוך באמצעות ריתוך קשת ארגון.

השפעת הטונגסטן

1. השפעת קצה הטונגסטן

קצה הטונגסטן אינו חד והסחף בקשת אינו יציב, הורס את אזור ההגנה בארגון ומחמצן את מתכת הבריכה המותכת לייצור נקבוביות.

2. כאשר מתחילים את הקשת, הקשת מטפסת למעלה וההגנה אינה טובה

בעת שימוש בציוד הצתה בקשת בתדירות גבוהה, הטמפרטורה של מסוף הטונגסטן נמוכה בעת הפעלת הקשת, ואין לה מספיק יכולת אלקטרונים של פליטה תרמית. האלקטרונים נפלטים מהמקום בקלות עם סרט תחמוצת, ומטפסים לאורך האלקטרודה כדי למצוא את המקום עם תחמוצת. בשלב זה, הקשת מוארכת, והשפעת ההגנה של ארגון על הבריכה המותכת מחמירה. כאשר הטמפרטורה של אלקטרודת הטונגסטן עולה, נפלטים אלקטרונים מהקצה הקדמי של אלקטרודת הטונגסטן, ואורך הקשת מתקצר בהתאם. בשלב זה ניתן לחסל את התחמוצת על פני אלקטרודת הטונגסטן על ידי ליטושו.

השפעת תהליך הריתוך

1. ניקוי חריצים

יש ללטש את משטח החריץ ואת טווח 10 מ"מ משני צידי החריץ כדי להימנע מהמגנטיות שנוצרת על ידי הקשת במהלך הריתוך ממציצת החלודה ליד הבריכה המותכת לתוך הבריכה המותכת.

2. השפעת מהירות הריתוך

מהירות הריתוך מהירה מדי. בשל השפעתה של התנגדות האוויר על זרימת האוויר המגינה, זרימת האוויר של הארגון תתכופף ותחרוג ממרכז האלקטרודה והבריכה המותכת, דבר שאינו טוב לבריכה המותכת והגנת הקשת.

3. השפעת שיטת כיבוי הקשת

בעת כיבוי הקשת, השתמש בשיטה של ​​החלשת זרם או הוספת חוט ריתוך, הבאת הקשת לצד החריץ והורדת הקשת. אין לעצור את הקשת בפתאומיות ולגרום לבריכה המותכת בטמפרטורה גבוהה להיפרד מההגנה האפקטיבית של זרימת גז הארגון, ולהימנע נקבוביות או חורי הצטמקות במכתש הקשת.

4. השפעת זרם הריתוך

זרם הריתוך קטן מדי, הקשת לא יציבה והקשת נסחפת באופן לא סדיר בקצה אלקטרודת הטונגסטן והורסת את אזור ההגנה. אם זרם הריתוך גדול מדי, הקשת תפריע לזרימת האוויר ואפקט ההגנה יהיה גרוע יותר.

5. השפעת הארכת אלקטרודת טונגסטן

אלקטרודת הטונגסטן נמשכת זמן רב מדי, וההשפעה המגנה של מימן על הקשת והבריכה המותכת הופכת לקויה.

למרות שיש הרבה גורמים הגורמים לנקבוביות בריתוך קשת ארגון ידני, כל עוד אתה מבין את המאפיינים של ריתוך קשת ארגון, ובדוק את הגורמים המשפיעים אחד אחד על פי המצב בפועל, סלק את כל הגורמים הגורמים לנקבוביות בריתוך. במהלך ריתוך קשת ארגון. , זה יכול לשפר את איכות הריתוך בייצור בפועל.

קישור למאמר זה: אילו גורמים משפיעים על המראה של נקבוביות ריתוך קשת ארגון? 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


אילו גורמים משפיעים על המראה של נקבוביות ריתוך קשת ארגון?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.