האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ארבע דרכים להשיג הדפסת תלת מימד קלה

ארבע דרכים להשיג הדפסת תלת מימד קלה

היתרונות של מבנה קל לא קשים להבנה. אם לוקחים מכונית כדוגמה, משקל קל יותר יכול להביא לטיפול טוב יותר, ותפוקת הכוח של המנוע יכולה לייצר תאוצה גבוהה יותר. מכיוון שהרכב קל, ביצועי התאוצה טובים יותר בעת התנעה ומרחק הבלימה בבלימה קצר יותר. קח מטוסים כדוגמה. אם המשקל הופך קל יותר, ניתן לשפר את יעילות הדלק ויכולת הטעינה.

כדי להשיג קל משקל, ניתן להשיג את רמת המאקרו על ידי שימוש בחומרים קלים, כגון סגסוגות טיטניום, סגסוגות אלומיניום, סגסוגות מגנזיום, קרמיקה, פלסטיק, סיבי זכוכית או חומרים מרוכבים של סיבי פחמן. ברמת המיקרו, ניתן לעצב את החלקים יותר קומפקטיים וממוזערים על ידי שימוש בחומרים כגון פלדה מבנית בעלת חוזק גבוה, התורמת להפחתת משקל.

ו הדפסת 3D מביא את ההיתכנות של השגת קל משקל באמצעות עיצוב מבני. באופן ספציפי, ישנן ארבע דרכים עיקריות להדפסה תלת-ממדית להשיג קל משקל באמצעות עיצוב מבני: מבנה מחוזק סנדוויץ' חלול/דופן דק, מבנה סריג חלול, מימוש מבנה משולב ומבנה אופטימיזציה של טופולוגיה בצורת מיוחדת.

ארבע דרכים להשיג הדפסת תלת מימד קלה

גישה 1: סנדוויץ' חלול, מבנה מחוזק עם קירות דקים

סנדוויץ' חלול ומבנים מחוזקים בעלי קירות דקים מורכבים בדרך כלל מלוחות דקים יותר וליבות עבות יותר. בעומס כיפוף, חומר שכבת פני השטח נושא בעיקר את מתח המתיחה ואת מתח הלחיצה, וחומר הליבה נושא בעיקר את מתח הגזירה וחלק ממתח הלחיצה. למבנה הסנדוויץ' יתרונות של משקל קל, קשיחות וחוזק כיפוף גבוהים, יכולת אנטי-יציבות חזקה, עמידות בפני עייפות, ספיגת קול ובידוד חום.

בתעופה, להבי טורבינות רוח, ציוד ספורט, בניית ספינות, קטרי רכבת ותחומים אחרים, מספר רב של מבני סנדוויץ' משמשים להפחתת משקל.

אם סגסוגות אלומיניום וטיטניום משמשות כחומר העור והליבה, מבנה הסנדוויץ' הזה נקרא מבנה סנדוויץ' מתכתי. בתהליך הדפסת תלת מימד, PTJ Hardware משתמשת במבנה סנדוויץ' כדי להשיג רכיבים מהירים וקלים. מבנה הסנדוויץ' המעוצב הוא ישירות לעומסי המתיחה והדחיסה הפועלים על העור החיצוני יש אפקט פיזור טוב, וגם מבנים דקים (כגון עובי דופן מתחת ל-3 מ"מ) יכולים לתרום להפחתת משקל; סנדוויץ' ומבנים דומים יכולים לשמש כרדיאטורים ולהחיל אותם על חלקים. הגדל מאוד את שטח חילופי החום של החלקים ושפר את יעילות פיזור החום.

גישה 2: מבנה סריג חלול

מבנה הסריג החלול יכול להשיג את האיזון המושלם בין חוזק הנדסי, קשיחות, עמידות, סטטיקה, ביצועים דינמיים ועלות ייצור. תכנון וייצור באמצעות מספר רב של שכפול תקופתי של תאים בודדים, והתאמת התכונות המכניות של המבנה כגון חוזק וקשיחות על ידי התאמת הצפיפות היחסית של הסריג, הצורה, הגודל, החומר וקצב הטעינה של התא.

למבנה החלול התלת מימדי יש רמה גבוהה של סימטריה מרחבית, שיכולה לפרק באופן שווה את העומס החיצוני, ולהבטיח את העומס-מֵסַב יכולת תוך השגת הפחתת משקל. בנוסף לדרישות ההנדסיות, למבנה הסריג החלול יש נקבוביות חלל (גודל הנקבוביות מתכוונן), מה שיכול להקל על איחוי גוף האדם (הרקמה) והשתל ביישום שתלים.

עיצוב יחידת סריג חלול בעל גמישות גבוהה. על פי סביבת השימוש, ניתן לעצב יחידות סריג בעלות צורות, גדלים ונקבוביות שונים. Dongguan PTJ Hardware עשתה ניסיונות מתמשכים בהקשר זה: באזורים עם דרישות חוזק רכיבים גבוהות, התאם את הצפיפות של יחידת הסריג לערך גדול יותר ובחר ביחידת סריג חלולה בעלת חוזק מבני גבוה; באזורים עם דרישות גבוהות להפחתת משקל רכיבים, הוסף מבנה סריג חלול עם טווח קל משקל גדול. המבנה החלול לא יכול להיות מסודר רק באופן קבוע, אלא גם מופץ באופן אקראי ליצירת נקבוביות לא סדירות. בנוסף, המבנה החלול יכול להציג גם סידור מעבר שיפוע של צפיפות ועובי משתנים כדי לעמוד בדרישות חוזק השיפוע הכוללות של הרכיב.

מצאנו שמעניין שהרבה מההתמקדות שלנו היא כיצד מבנה הסריג משיג את החוזק והגמישות שאנו צריכים. כמה מחקרי נישתי מאוד כוללים גם איך להשיג את ה"פגיעות" הנדרשות. לפני כן, ברית פרויקט הקל משקל הבריטית למדה כיצד לרסק את מבנה הסריג. תרחיש היישום הוא שכאשר קפסולת החלל החוזרת נכנסת לשכבת האוויר של כדור הארץ, שינויים בלחץ ובמהירות מציבים אתגרים גדולים למבנה המכני של הקפסולה. מבנה הסריג של תוסף עיבוד שבבי Ti-6AI-4V משיג צפיפות קלה במיוחד של 0.4k/cm3. מבנה כזה צריך להיות מתוכנן כדי "למעוך" בלחץ מסוים. הדפסת תלת מימד פתחה תחום חדש למימוש הביצועים המכניים של יחידת הסריג החלול.

נתיב 3: מימוש מבנה משולב

הדפסת תלת מימד יכולה לשלב חלקים ששולבו במקור על ידי מספר רכיבים. זה לא רק מממש את המבנה המשולב של החלקים, אלא גם נמנע ממבנה החיבור (אוגנים, ריתוכים וכו') הקיים כאשר משולבים מספר החלקים המקוריים. עזור למעצבים לפרוץ את האילוצים כדי להשיג עיצוב אופטימיזציה פונקציונלית.

מימוש המבנה המשולב לא רק מביא את היתרונות של משקל קל, אלא גם מפחית את הצורך בהרכבה ופותח מקום אפשרי לארגונים לשיפור יעילות הייצור. מקרה טיפוסי בהקשר זה הוא אופטימיזציה מתמשכת של GE, בדיקה ואופטימיזציה מחדש של עיצוב מזרק הדלק שלה באמצעות יותר מ-10 שנים של מחקר, תוך הפחתת מספר חלקי מזרק הדלק מיותר מ-20 לאחד. שילוב המבנה באמצעות הדפסה תלת מימדית לא רק משפר את בעיית התחממות יתר קלה ושקיעת פחמן של מזרק הדלק, אלא גם מגדיל את חיי השירות של מזרק הדלק פי 3, וישפר את הביצועים של מנוע LEAP.

נתיב 4: מבנה אופטימיזציה של טופולוגיה בצורה מיוחדת

אופטימיזציה של טופולוגיה היא אמצעי חשוב לקיצור תהליך התכנון של ייצור תוסף. אופטימיזציה של טופולוגיה משמשת כדי לקבוע ולהסיר חומרים שאינם משפיעים על קשיחות החלקים. שיטת הטופולוגיה קובעת את חלוקת החומר הטובה ביותר באזור עיצוב מסוים: כולל תנאי גבול, מתיחות ועומסים.

אופטימיזציה של טופולוגיה מפיצה מחדש חומרים עבור החלקים המקוריים, ולעתים קרובות יכולה להשיג אופטימיזציה פונקציונלית על סמך דרישות הפחתת משקל. המבנה בעל הצורה המיוחדת שעבר אופטימיזציה טופולוגית מדומה ונותח כדי להשלים את המידול הסופי. עיצובים אלו לרוב אינם ניתנים לעיבוד בשיטות עיבוד מסורתיות, אך ניתן להשיגם באמצעות הדפסת תלת מימד. בדרך כלל המוצר המודפס בתלת מימד והחלקים המיוצרים בתהליך המסורתי עדיין צריכים להיות מורכבים יחדיו, ולכן יש לשקול את עיצוב השילוב של שני החלקים בו זמנית.

ארבעת מבני ההדפסה התלת מימדיים שהוצגו לעיל הם אחד הכיוונים להשגת קל משקל מכני. מימוש קל משקל מכני הוא פרויקט שיטתי, החל מאופטימיזציית עיצוב וייצור של כל רכיב מרכזי ועד לפיתוח ויישום של חומרים קלים. הכרחי בדרך של חקר קל משקל.

קישור למאמר זה:ארבע דרכים להשיג הדפסת תלת מימד קלה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ארבע דרכים להשיג הדפסת תלת מימד קלהמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.