האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

בקרת תהליך של אלקטרופורזה להכחדת סגסוגת אלומיניום

בקרת תהליך של אלקטרופורזה להכחדת סגסוגת אלומיניום

אלקטרופורזה נמצאה בשימוש נרחב יותר ויותר בתחומים שונים כגון כימיה אנליטית, ביוכימיה, כימיה קלינית, טוקסיקולוגיה, פרמקולוגיה, אימונולוגיה, מיקרוביולוגיה וכימיה של מזון. הציפוי האלקטרופורטי המט של סגסוגת אלומיניום מוחל על פני השטח של סרט התחמוצת האנודי. בדומה לאלקטרופורזה בהירה, תהליך הייצור שלה הוא כדלקמן:

הסרת שומנים → שטיפת מים → קורוזיה אלקלית → שטיפת מים → שטיפת מים → ניטרול → שטיפת מים → אילגון → שטיפת מים → שטיפת מים טהורים → צביעה אלקטרוליטית → שטיפת מים טהורים → שטיפת מים חמים טהורים → שטיפת מים טהורים → שטיפת מים טהורים → שטיפת מים RO1 שטיפת מים RO2 → ייבוש בטפטוף → טיפול מקדים יבש → ריפוי.

בקרת תהליך של אלקטרופורזה להכחדת סגסוגת אלומיניום

אלקטרופורזה של הכחדה ואלקטרופורזה שקופה הם בעצם זהים. שניהם משתמשים בפרופילי אלומיניום כאנודות. תחת פעולת זרם ישר, מתרחשת תגובה אלקטרוכימית. חלקיקי הצבע הטעונים עוברים אל האובייקט המיועד לציפוי בפעולת זרם ישר, כך שהצבע האלקטרופורטי מושקע ומושקע על הפרופילים. סרט צבע נוצר על פני השטח, והתגובה כולה כוללת ארבעה תהליכים בו-זמניים של אלקטרופורזה, אלקטרוליזה, שיקוע אלקטרו ואלקטרואוסמוזה. ההבדלים כוללים בעיקר חומרי גלם של צבע אלקטרופורטי ופרמטרים של תהליך הייצור. המשקל המולקולרי של צבע אלקטרופורטי מט גדול בהרבה מזה של צבע אלקטרופורטי בהיר, בדרך כלל בין 70,000 ל-80,000 גרם/מול. בנוסף, מבחינת בקרת התהליך, מתח האלקטרופורזה והמיכל שלו ישנם הבדלים בטמפרטורת הנוזל ובזמן האלקטרופורזה. בדרך כלל, עבור אותו מספר צבע, המתח, הזמן והטמפרטורה של אלקטרופורזה של הכחדה גבוהים מאלה של אלקטרופורזה שקופה. בנוסף, בהשוואה לאלקטרופורזה בהירה, ישנו תהליך ייבוש אחד נוסף, שמפחית את סימן המים הנוצר בעת טפטוף יבש במזג אוויר קר ולח קשור קשר הדוק למאפיינים של צבע אלקטרופורטי.

גורמים המשפיעים על איכות הכחדת חמצון אנכי שיטות צביעה ובקרה אלקטרופורזה

צביעת אלקטרופורזה רגילה אינה יכולה לכסות את פגמי פני השטח של הפרופיל, ואלקטרופורזה ממחטה יכולה לכסות רק חלק קטן מפגמי פני השטח של המצע, ובשל תהליך ייצור החמצון הארוך וההמשכיות החזקה של פעולת הצנרת, במיוחד שימוש בתלייה אנכית של חמצון ייצור אוטומטי, לעתים קרובות אותו סוג של פגמים קיימים במוצרים המיוצרים בפרק זמן. הפגמים שנוצרים בכל שלב בתהליך ייחשפו בעצם לאחר אשפרה. זה גם גורם לתפוקה של פרופילים אלקטרופורטיים להיות נמוכה מזו של פרופילים מחומצנים רגילים, והאלקטרופורזה המאט היא מוצר ברמה גבוהה, והפגמים העדינים לאחר טיפול שטח נחשפים בקלות רבה יותר. הסיבות ואמצעי הנגד של פגמים נפוצים בייצור הם כדלקמן:

(1) סימן מים

ההצהרה העקבית יותר על פגם מסוג זה נגרמת על ידי סרט המים הלא אחיד על פני הפרופיל לפני הכניסה למיכל האלקטרופורזה. במיוחד במזג אוויר קר, ההסתברות להתרחשות גבוהה יותר. אנו מאמצים להפחית שטיפת מים חמים טהורים, להאריך את זמן הייבוש בטפטוף, או להימנע ממזג האוויר הקר והלח וייצור תרכיז. עבור כמות קטנה של סימני מים בייצור בימים חמים, יש לקרר את הפרופיל במלואו לאחר שטיפה במים חמים. לאחר מכן היכנס למיכל המים הטהורים לפני האלקטרופורזה; השני הוא להחליף כמות מסוימת של מים טהורים בזמן כדי להבטיח שהטמפרטורה של מיכל המים הטהורים תואמת את טמפרטורת החדר; השלישית היא להעביר במהירות את הפרופיל ממיכל המים הטהורים למיכל האלקטרופורזה, ותיאום המפעיל יכול למנוע פגמים כאלה. שֶׁל. בנוסף, להבטיח את היציבות של אמבט האלקטרופורזה.

(2) לכלוך על פני סרט הצבע

סיבות שונות מובילות למקומות שונים שבהם הלכלוך מתאסף. אם הלכלוך בחלק העליון של שורת פרופילים ברור, הוא נגרם בדרך כלל על ידי יותר חלקיקי טומאה במיכל הכביסה. הסיבה לכך היא שסרט התחמוצת טעון חיובי, בעוד שהחלקיקים במים טעונים שלילי ולא ניתן להסירם בקלות לאחר ספיגתם. לדוגמה, הלכלוך בחלקו החיצוני של פרופיל תלוי נגרם בדרך כלל מחשיפה של פרופיל האלקטרופורזה לאוויר לא נקי. כאשר הוא מגיע לשלב ייבוש בטפטוף לאחר אלקטרופורזה, מכיוון שלסרט הצבע יש צמיגות מסוימת, כאשר יש יותר אבק באוויר, קל להיצמד לסרט הצבע. כמובן, פגם מסוג זה יכול להתרחש גם כאשר משתמשים בתנור אשפרה לא נקי או שמסך הסינון של תנור האשפה ניזוק. לכן, יש לנקות את תנור הריפוי באופן קבוע. לאחר הניקוי, התזת תמיסה מתאימה לתוך התנור יכולה להפחית את יצירת אפר התנור.

(3) קליפת תפוז

הסיבה היא שהתקלת האלקטרונית אינה אחידה ולכן יש צורך לנתח את הגורמים המאיצים את מהירות ההפצה, כגון טמפרטורת אמבטיה, מוליכות, מתח צביעה, ערך pH וכו'. גורמים אלו מאיצים את נדידת החלקיקים הטעונים. ברגע שהוא משתנה לערך קריטי, זה יגדיל את ההסתברות לפגמים. במיוחד כאשר טמפרטורת האמבטיה גבוהה מ-25 מעלות צלזיוס או שהאמבט מזוהם בחומצה, ההסתברות לפגמים כאלה גבוהה יותר. לכן, התהליך יש לשמור על הפרמטרים יציבים ככל האפשר. בנוסף, אם הניקוי לא נקי לאחר החמצון, החומצה בחורי הממברנה תזרום למיכל האלקטרופורזה, מה שיגרום גם לקליפת תפוז. לכן יש לתחזק את מיכל האלקטרופורזה בקפידה ולצבוע אותו בזמן כדי להבטיח את איכות המיכל.

(4) ההשפעה של חומצת אחסון אלומה מוליכה על איכות סרט הצבע

יש לנקות את האלומה המוליכת האנודה המשמשת כחומר האלקטרופורזה (להתיז במים), ולאחר מכן להיכנס לתהליך האלקטרופורזה לאחר ניגוב המים, אחרת יתרחשו הבעיות הבאות: ①טיפות המים המכילות חומצה ואלקלי מטפטפות על סרט הצבע הטוב , וכתוצאה מכך סרט צבע חלקי שינוי צבע; ②הניקוי אינו יסודי. לאחר שהקרן המוליכה באה במגע עם חומרים כימיים, המשטח הקוררוד יפיק אבקה שנופלת לאחר האפייה, מה שיגרום לחלקיקים לזהם את סרט הצבע. ③טיפות החומצה על מיכל האלקטרופורזה ייצרו "צבע מת", וה"צבע המת" יווצר קרישים מקומיים כאשר הם מחוברים אל פני השטח של הפרופיל, מה שלעיתים גורם לעיבוד מחדש או גריטה של ​​הפרופיל באזור הדיפוזיה של " צבע מת". בנוסף, יש להציל את הפרופילים במיכל הנופל בזמן. לא ניתן להפיק פרופילים אלקטרופורטיים. אחרת, סרט הצבע על פני השטח ייפול עקב ספיגת החומר הנופל במיכל, ויווצר גם "צבע מת". .

(5) סרט הצבע נשרט ונשרט במהלך תהליך הפריקה והאריזה

כאשר הפרופיל תלוי, הוא מצטבר, מה שגורם לסרט הצבע להתחכך זה בזה ולגרום לשריטות; או שהקצוות אינם מיושרים ושרוטים כאשר הם מניחים. כל פעולות לא סדירות בתהליך זה מזיקות להשפעה הדקורטיבית של סרט הצבע. לכן יש לבצע תקינה של הפעולה בתהליך הפריקה והאריזה ולהציבם בנפרד בצורה מסודרת.

קישור למאמר זה: בקרת תהליך של אלקטרופורזה להכחדת סגסוגת אלומיניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


בקרת תהליך של אלקטרופורזה להכחדת סגסוגת אלומיניוםפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.