האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

גורמים ותהליכים משפיעים של עיוות טיפול בחום של חלקי ציוד

גורמים ותהליכים משפיעים של עיוות טיפול בחום של חלקי ציוד

תקציר: ניתוח מסוים של גורמי השפעה שונים של ציוד נעשה עיוות טיפול בחום. יצוין כי עיוות טיפול בחום של ציוד חלקים מושפעים בעיקר מגורמים שונים כמו מבנה חלק, חומר, לְטִישָׁה, עיבוד שבבי, תהליך טיפול בחום וציוד.

1. מבוא לטיפול בחום קרבוריזציה

פיריש לזייף, לנרמל ולעבד גלגלים וגלגלי שיניים הנפוצים במכוניות, ולאחר מכן לקרבור, להרווה ולחכך. השכבה השטחית היא שכבה קרבורית בעלת קשיות גבוהה יותר, והליבה היא שכבה קרבורית בעלת תכונות מכניות מקיפות טובות. למבנה, למבנים אלה ולמתח השיורי שנוצר לאחר ההמרה יש השפעה מכרעת על התכונות המכניות של פירs וגלגלי שיניים. כיום, טיפול בחום בפחמימות נמצא בשימוש נרחב בחברה שלנו, וזהו גם תהליך טיפול בחום בוגר יחסית. מטרת הפחמן היא להשיג שכבת משטח גבוהה פחמן וליבה דלת פחמן כדי להבטיח פלסטיות וקשיחות גבוהה של הליבה, קשיות פני שטח גבוהה, ולהגדיל את הקשיות, עמידות הבלאי וחוזק העייפות של חומר העבודה.

2. ניתוח דפורמציה של טיפול בחום

1. גורמים המשפיעים על עיוות טיפול בחום

הטיפול בחום בחלקים חייב להיות מלווה בשינויים בצורה ובגודל, שהם תוצאה של פעולה משותפת של מתח רקמות, מתח תרמי וכוח המשיכה. גם הלחץ המבני וגם הלחץ התרמי הם מתחי טיפול בחום. הלחץ המבני מתייחס למתח שנוצר כאשר הטרנספורמציה המבנית של כל חלק הנגרמת על ידי זמן הקירור השונה של כל חלק במהלך תהליך הטיפול בחום שונה. הלחץ התרמי נובע מהפרש הטמפרטורה של כל חלק בחומר העבודה, מה שמוביל להתפשטות תרמית. מתח הנגרם כתוצאה מהתכווצות קור לא אחידה. במהלך המרווה, ישנם שני עיוותים עיקריים של חלקים: עיוות גיאומטרי, בעיקר עקב עיוות גודל וצורה, הנגרם על ידי מתח כיבוי; עיוות נפח, בעיקר עקב התרחבות או התכווצות פרופורציונלית של נפח חומר העבודה, שהוא היחס בין שינוי הפאזה הנגרם משינויי נפח.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על עיוות טיפול בחום של חלקים. תהליך ההמרה משחרר רק את מתחי העיוות הפוטנציאליים של החלקים, ולחצי העיוות הפוטנציאליים הללו מצטברים ברציפות במהלך כל העיבוד של החלקים. ניתן לסכם אותם כהרכב הכימי של החומר, טמפרטורת הפרזול ותהליך הפרזול במהלך תהליך הפרזול. קצב קירור לאחר, קצב הזנה, קצב הזנה, מהירות חיתוך, שיטת הידוק במהלך עיבוד, קצב חימום, קצב קירור, טמפרטורת חימום וגורמים אחרים במהלך טיפול בחום. תהליך הטיפול בחום הוא התהליך הסופי, וכל התהליכים במעלה הזרם ישתלו זרעים לעיוות טיפול בחום של חלקים. לכן, חקר עיוות טיפול בחום אינו יכול ללמוד רק את תהליך הטיפול בחום עצמו, אלא צריך להתמקד במבנה, בחומרים ובכל תהליכי העיבוד של החלקים.

גורמים ותהליכים משפיעים של עיוות טיפול בחום של חלקי ציוד

2. תהליך חישול

המתכת החורגת ממצב שיווי המשקל מחוממת לטמפרטורה גבוהה יותר, נשמרת לפרק זמן מסוים ולאחר מכן מתקררת באיטיות לקבלת מבנה קרוב למצב שיווי המשקל. שיטות תהליך שונות מכונות ביחד חישול. מטרת החישול היא להומוג את ההרכב הכימי, לשפר את התכונות המכניות ואת ביצועי התהליך, להעלים או להפחית מתח פנימי ולספק מבנה פנימי מתאים לטיפול בחום הסופי של החלקים.

3. תהליך מרווה מלא

הפלדה ההיפואווטקטואידית או חלקיה מחוממים לטמפרטורה מעל נקודת Ac3, ולאחר מכן מקוררים בקצב קירור גבוה מקצב הקירור הקריטי לאחר ההחזקה לקבלת מבנה מרטנסיטי. טיפול החום לשיפור החוזק, הקשיות ועמידות הבלאי נקרא כיבוי מלא.

3. דוגמאות לבדיקת דפורמציה בטיפול בחום חלקים

החברה שלנו מייצרת סוג של חלקי גיר. הדיאגרמה הסכמטית ומיקום העיבוד העיבוד לאחר טיפול בחום מוצגים באיור 1. זרימת התהליך של חלק זה היא ביטול → חישול → מנרמל → סיום סיבוב → חציצה → הכנסת ספליין → גילוח → קרבוריזציה → כיבוי → טשטוש → פיצוץ → שחיקה → פנים קצה המכונית וחור פנימי. החומר הוא 8620RH, והדרישות הטכניות לטיפול בחום הן: עומק השכבה המוקשה הוא 0.84-1.34 מ"מ, קשיות פני השטח היא 58-63HRC, קשיות הליבה היא 30-45HRC, והמבנה המטאלוגרפי עומד ב-TES-003 תֶקֶן.

תפוקת החלקים גדולה יחסית, והחומרים מוכנים במקביל. הקוטר שלו גדול (219.2 ~ 219.45 מ"מ), עובי הדופן דק (27.05 מ"מ), והמבנה אינו סימטרי לחלוטין, כלומר, לפנים הקצה של B יש חור פנימי בקוטר קטן, בעוד ש-A צד הקצה הוא ספליין פנימי בקוטר גדול, הגורם לעיוות התרמי של פני הקצה (פני הקצה A ו-B) של חלקים מבניים מסוג זה להיות בעלי מאפיינים של מגמות לא עקביות.

בסוף 2016, לאחר טיפול החום הפתאומי של החלק המוגמר, יציאת פני הקצה B הייתה מחוץ לסובלנות (התהליך דורש שערך היציאה של הקצה האחורי החם יהיה ≤0.06 מ"מ), מה שגרם ל- צורת התוף וזווית כיוון השן יהיו מחוץ לסובלנות. לשאר החלקים באצווה שסיימו את הזיוף וחם תהליך עיבוד שבביבדיקות זמניות ותהליכי כוונון מבוצעים במהלך תהליך הטיפול בחום כדי למקסם את השליטה בדפורמציה תרמית ולהפחית את שיעור הכשל של חלקים.

1. תהליך טיפול בחום מקורי של חלקים

הציוד לטיפול בחום ששימש במקור לחלקים הוא תנור רציף תחתון סיבובי טבעתי של תחנת AICHELIN 42, המשלב חמצון מראש, קרבוריזציה, כיבוי, ניקוי וטמפרור. קרבוריזציה משתמשת בחנקן ובמתנול כאטמוספרה הבסיסית, ובאצטון כחומר המעשיר. על פי תיאוריית האטמוספירה של חנקן-מתנול, יחס האספקה ​​הוא מתנול: חנקן = 1L/h: 1.1m3/h, ומד ערך תכולת CO מוגדר ל-20%. תהליך הטיפול בחום המקורי הוא: חמצון מראש ← קרבוריזציה ← מרווה שמן ← ניקוי וטמפרור.

2. בדיקה זמנית, תהליך כוונון עדין וניתוח תוצאות של תהליך הטיפול בחום

(1) הגדל את תהליך החישול וניתוח התוצאות

תנור חישול בטמפרטורה גבוהה משמש עבור חישול, תהליך החישול מוגדר ל- 400 ℃ למשך שעתיים, והתנור מקורר ל- 2 ℃ ולאחר מכן מקורר באוויר, ולאחר מכן מקרב ומכבה. מדידה מתאימה אחת לאחד של ערכי הקפיצה הקצה לפני ואחרי החימום.

(2) התאם את פרמטרי ערבוב מרווה וניתוח תוצאות

התנאי המקדים לכוונון עדין של הפרמטרים של תהליך טיפול החום הוא להבטיח שהחלקים עומדים באינדיקטורים הטכניים השונים של טיפול בחום הנדרשים לפי השרטוט. עבור תהליך ההמרה הכללי, המצב האידיאלי ביותר הוא שהחלק משלים את הטרנספורמציה המרטנסיטית בזמן שנקבע של מהירות הערבול המהירה, ולאחר מכן מפחית את קצב הקירור בזמן הקבוע של מהירות הערבוב האיטית כדי להפחית את ההתפשטות התרמית שלו. הנגרמת על ידי התכווצות קרה יכולה למזער את העיוות התרמי של החלקים תוך הבטחת השלמת האינדיקטורים הטכניים לטיפול בחום.

(3) הגדל את תהליך החישול + התאמת פרמטרי ערבוב מרווה וניתוח

בהתבסס על שתי הבדיקות שלעיל (קפיצת קצה העיוות התרמי קטנה לאחר הוספת תהליך החישול (0.033), ופרמטרי ההמרה והערבול מותאמים, קפיצת קצה העיוות התרמית גדולה (0.057), והפיזור קטן ( 0.015)), שתי השיטות הללו משמשות בו-זמנית עבור אצווה זו של חלקים, כלומר, החלקים מחושלים תחילה, ולאחר מכן מקרבים ומכבים עם פרמטרי הערבול המותאמים, ונצפה לעיוות התרמי של החלקים.

ראשית, השתמש בתנור חישול בטמפרטורה גבוהה לתהליך חישול + התאמת פרמטרים של כיבוי וערבול: השתמש בתנור חישול בטמפרטורה גבוהה לתהליך חישול, ולאחר מכן התאם פרמטרים של כיבוי וערבול לתהליך הקרבור והכיבוי. תוצאות המדידה של הקפיצות הקדמיות והאחוריות של טיפול החום של החלק מוצגות באיור 5. הקפיצה התרמית האחורית עומדת בדרישות התהליך, קפיצת הקצה התרמית הממוצעת היא 0.034 מ"מ, וסטיית התקן של קפיצת הקצה האחורי התרמית. הוא 0.018.

שנית, השתמשו בתנור טבעת לתהליך החישול + התאם את פרמטרי ההמרה והערבול: תוך התחשבות בבעיית ההעברה הלוגיסטית, תהליך הטיפול בחום עובר אופטימיזציה נוספת, ותהליך החישול מתבצע באזור החמצון הקדם של הטבעת תַנוּר. על פי דרישות תהליך החישול, הוא נכנס לתנור הראשי לאחר החזקה ב-400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים קרבוריזציה, תוך התאמת פרמטרי הערבוב.

בהשוואה של ארבעת תהליכי הכוונון לעיל עם התהליך המקורי ותוצאות העיוות התרמי שלו, ניתן לראות שערך הקפיצה התרמית האחורית של תהליך המתקן של כוונון פרמטרי ההמרה והערבול בלבד גדול יותר, שהוא גדול יותר מ- סוג תהליך של הוספת חישול + התאמת פרמטרי ההמרה והערבול, ובחירה בסוג המתקן האחרון סוג תהליך, בהתחשב בהיתכנות של אתר הייצור, סוג התהליך של חישול באזור טרום חמצון של תנור הטבעת + התאמת פרמטר ערבוב טוב יותר מאשר סוג התהליך של חישול תנור חישול בטמפרטורה גבוהה + התאמת פרמטר ערבוב.

שימוש בתהליך התיקון האופטימלי: חישול באזור החמצון הקדם של תנור הטבעת + התאמה של פרמטרי ערבוב, שאר חלקי המנה מיוצרים, ושיעור החלקים הבלתי מסויג מופחת מ-30% בזמן הפתאומי ל-6 %, מה שמפחית מאוד את התעריף הבלתי מסויג, מה שמפחית למעשה הפסדים כלכליים עבור החברה.

4, המסקנה

לאחר עיבוד שבבי, הוספת תהליך חישול לפני הפחמימה והמרווה והתאמת פרמטרי הערבול המרווה יכולים לשפר ביעילות את עיוות הטיפול בחום של החלקים, ולספק תהליך תיקון אפשרי לבעיות דומות בעתיד. עם זאת, לא ניתן לפתור לחלוטין את עיוות הטיפול בחום של חלקים על ידי התאמת תהליך הטיפול בחום. לכל תהליך לפני החימום תהיה השפעה מסוימת על העיוות של טיפול החום הסופי. ההתאמה של המוצר הסופי מחייבת תיאום ושיתוף פעולה של כל תהליך כדי למצוא תהליך מתאים. על מנת לשפר את שיעור החלקים המוסמך ולהבטיח את איכות המוצר.

קישור למאמר זה: גורמים ותהליכים משפיעים של עיוות טיפול בחום של חלקי ציוד

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


גורמים ותהליכים משפיעים של עיוות טיפול בחום של חלקי ציודפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. היא מספקת גם שירותי ליטוש מתכת, צביעה, השחזה משטח ויישור פירים. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, בית תיבת הילוכים, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.