האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

האם ניתן לרתך את כל פלדות הפחמן?

האם ניתן לרתך את כל פלדות הפחמן?

על פי ההרכב הכימי של הפלדה, ניתן לחלק אותו לשתי קטגוריות: פלדת פחמן ופלדה מסגסוגת.

פלדת פחמן מחולקת ל: 

Steel פלדה פחמנית נמוכה, תכולת הפחמן נמוכה מ- 0.25%; 

Steel פלדת פחמן בינונית, תכולת הפחמן היא 0.25%-0.6%; 

Steel פלדת פחמן גבוהה, תכולת הפחמן גדולה מ -0.6%;

פלדה קלה הוא פלדת פחמן עם תוכן פחמן של פחות מ -0.25%. בגלל כוחו הנמוך, קשיותו ורכותו, הוא נקרא גם פלדה עדינה. הוא כולל את רוב פלדות המבנה הפחמניות הרגילות וכמה פלדות מבניות פחמיות באיכות גבוהה. רובם משמשים להנדסת חלקים מבניים ללא טיפול בחום, וחלקם משמשים לחלקים מכניים הדורשים עמידות בפני שחיקה לאחר קרבורזציה וטיפולי חום אחרים.

המבנה המלוכלל של פלדה דלת פחמן הוא פריט וכמות קטנה של פנינה, חוזקו וקשיחותו נמוכים, וגמישותו וקשיחותו טובים יותר. לכן, יצירת הקור שלה טובה, וניתן לעבד אותה בקור כגון כיווץ, כיפוף, הַטבָּעָה, ציור וכו '; זה קל ל לְטִישָׁה, ריתוך ועיבוד חם אחר. בשל תכולת הפחמן הנמוכה של נמוך פלדת פחמן, התוכן של יסודות סגסוגת Mn ו- Si אינו גבוה. באופן כללי, הריתוך שלו טוב, והמבנה לא יתקשה בגלל הקירור המהיר של מחזור חום הריתוך, אך המבנה יהפוך לשבירה. לכן, בדרך כלל אין צורך לחמם מראש את הריתוך בעובי של פחות מ -70 מ"מ לפני הריתוך, ואין צורך לשמור על טמפרטורת השכבות הבין -שכבתיות. עם זאת, למעט מבנים מרותכים חשובים כגון דוודים וכלי לחץ, עדיין יש צורך לשקול חימום מוקדם ושמירה על הטמפרטורה בין השכבות.

פלדה נמוכת פחמן ניתן לרתך כמעט בכל שיטות הריתוך, אשר יכול להבטיח את איכות הריתוך, כגון: ריתוך קשת אלקטרודה, ריתוך קשת שקוע, ריתוך קשת ארגון, ריתוך משני, ריתוך גז בעל שטף ליבה, ריתוך אלקטרודה, ריתוך קשת פלזמה, ריתוך לייזר ריתוך התנגדות, ריתוך חיכוך, הלחמה, ריתוך גז וכו '. ריתוך פלדה דל פחמן הנפוץ ביותר הוא ריתוך קשת אלקטרודה. עקרון בחירת האלקטרודות לפלדה דלת פחמן הוא עקרון של חוזק שווה. באופן כללי, נעשה שימוש באלקטרודות מסדרת E43 × ×, הניתנות לבחירה בהתאם לחומר הבסיס הספציפי, העומס, הסביבה וכו ';

פלדת פחמן בינונית בעל ביצועי חום וחיתוך טובים, אך ביצועי ריתוך ירודים. החוזק והקשיות גבוהים יותר מפלדת הפחמן הנמוכה, בעוד הפלסטיות והקשיחות נמוכות יותר מפלדת הפחמן הנמוכה. ניתן להשתמש בו ישירות ללא טיפול בחום, חומר מגולגל קר, חומר מצויר או לאחר טיפול בחום. לפלדת הפחמן הבינונית המרווה והמחוסמת יש תכונות מכניות מקיפות טובות. הקשיות הגבוהה ביותר שניתן להשיג היא בערך HRC55 (HB538), ו- σb היא 600 ~ 1100MPa. לכן, בין השימושים השונים של רמת חוזק בינוני, פלדת פחמן בינונית היא הנפוצה ביותר. בנוסף לשימוש בחומר בניין, הוא נמצא בשימוש נרחב גם בייצור חלקים מכניים שונים.

פלדה פחמן גבוהה נקרא לעתים קרובות פלדת כלי, עם תוכן פחמן מ -0.60% ל -1.70%, ניתן להרוות ולהחמם, ויש לו ביצועי ריתוך ירודים. פטישים, מוטות וכו 'עשויים פלדה עם תוכן פחמן של 0.75%; כלי חיתוך כגון מקדחות, ברזים וחרוזים עשויים פלדה עם תוכן פחמן של 0.90% עד 1.00%.

האם ניתן לרתך את כל פלדות הפחמן?

השוואה בין ביצועי הריתוך בין פלדה דלת פחמן לפלדה גבוהה

ביצועי הריתוך של הפלדה תלויים בעיקר בהרכב הכימי שלה. היסוד המשפיע ביותר הוא פחמן, מה שאומר שכמות הפחמן במתכת קובעת את יכולת הריתוך שלו. רוב יסודות הסגסוגת האחרים בפלדה אינם תורמים לריתוך, אך בדרך כלל מידת ההשפעה שלהם קטנה בהרבה מזו של הפחמן.

באופן כללי, לפלדה דלת פחמן יש ריתוך טוב ובדרך כלל אין צורך לאמץ אמצעי תהליך מיוחדים. יש צורך לרתך רק עם אלקטרודות אלקליין כאשר יש צורך בטמפרטורה נמוכה, צלחות עבות או דרישות גבוהות, וחימום מוקדם. כאשר תכולת הפחמן והגופרית של פלדה דלת פחמן נמצאת מעל הגבול העליון, בנוסף לשימוש במוטות ריתוך דלי מימן באיכות גבוהה, חימום מוקדם ואחרי חימום ואמצעים אחרים, יש לבחור את צורת החריץ בצורה סבירה ולבחור את יש להקטין את יחס ההיתוך כדי למנוע סדקים תרמיים. .

הכנת חריץ פלדת הפחמן יכולה להיות עבודה קרה או עבודה חמה. יש לשמור על חריץ הריתוך שטוח ונטול פגמים כגון סדקים, התלקחות והכללת סיגים. כתמי שמן, חלודה, חלודה וכו 'בתוך 20-30 מ"מ משני צידי החריץ ניקוי זיהומים מזיקים כגון סיגים ומים. מוט הריתוך מיובש על פי התקנות.

אם קר בחורף, יש לחמם מראש 50 ~ 100 ℃ בעת ריתוך חלקים עבים ומבנים קשיחים. ריתוך הדבק של פלדה דלת פחמן זהה לחומרים המתכלים לריתוך לריתוך רגיל. לריתוך הדבקה אסור שיהיו סדקים, אחרת הוא חייב להיות ריתוך מחדש; שני הקצוות של ריתוך הדבקה הממוזגים לתוך הריתוך הקבוע צריכים להתבצע עם שיפועים עדינים לריתוך קשת. באופן כללי, יש להצית את הקשת בצלחת ההדלקה או בחריץ, ולא ניתן להצית את הקשת בחלק הלא מרותך. יש למלא את מכתש הקשת עם כיבוי הקשת. יש לרתך כל תפר ריתוך כמה שיותר בו זמנית, ולהימנע ככל האפשר מהפרעת הריתוך. עבור רכיבים חשובים, טמפרטורת הביניים לא צריכה לחרוג מהטווח שצוין במהלך הריתוך; כאשר הריתוך מחומם מראש, יש לשלוט בטמפרטורת הבין שכבה שלא תהיה נמוכה מהטמפרטורה שחוממת מראש.

יריעת פלדה מגולוונת היא אחת הקשות לריתוך בפלדה דלת פחמן. הסיבה העיקרית היא שהשכבה המגולוונת מביאה רגישות מוגברת לסדקים ולנקבוביות ריתוך, אידוי אבץ ועשן, סיגים תחמוצת וציפוי. שכבת האבץ נמסה ונהרסת. ניתן לרתך יריעת פלדה מגולוונת מפלדה דלת פחמן באמצעות ריתוך קשת ידני, ריתוך MIG, ריתוך קשת ארגון וריתוך התנגדות. לריתוך קשת ידני יש לפתוח את החריץ כראוי לפני הריתוך ולהסיר את השכבה המגולוונת ליד החריץ. שיטת ההסרה יכולה להיות אפיית להבה או התזת חול.

חוזק האלקטרודה צריך להיות קרוב ככל האפשר למתכת הבסיס. באופן כללי, עדיפות אלקטרודות J421/J422/J423; עבור יריעות פלדה מגולוונות עם רמות חוזק מעל 500MPa, ניתן להשתמש באלקטרודות כגון E5001/E5003; עבור יריעות פלדה מגולוונות עם חוזק מעל 600MPa, יש להשתמש באלקטרודות כגון E6013/E5503/E5513. בעת הריתוך, השתמש בקשת קצרה ככל האפשר, אל תתנדנד, על מנת למנוע את הרחבת אזור ההיתוך של השכבה המגלשרת, כדי להבטיח את עמידות הקורוזיה של הריתוך ולהפחית את כמות העשן והאבק.

לפלדה בינונית-פחמנית יש נטייה להתקררות במהלך הריתוך. ככל שתכולת הפחמן גבוהה יותר, כך נטיית ההתקשות של האזור המושפע מהחום גדולה יותר, כך הנטייה של פיצוח קור גדולה יותר, והרתיכות גוברת. ככל שתכולת הפחמן של המתכת הבסיסית עולה, גם תכולת הפחמן של מתכת הריתוך תעלה בהתאם. יחד עם ההשפעה השלילית של גופרית, קל ליצור סדקים חמים בריתוך. לכן ריתוך של פלדת פחמן בינונית צריך להשתמש באלקטרודות אלקליין עם עמידות טובה בפני סדקים, ולנקוט באמצעי חימום ומחמם לאחר חימום כדי להפחית את נטיית הסדקים.

בעת ריתוך פלדה בעלת פחמן גבוה, בשל תכולת הפחמן הגבוהה של פלדה זו, ייווצר מתח ריתוך גדול במהלך הריתוך. נטיית ההתקשות והפיצוח הקור של האזור הנגוע בחום הריתוך גדולה יותר, והריתוך גם מועד יותר לסדקים חמים. פלדה בעלת פחמן גבוה יותר נוטה לפיצוח חם מאשר פלדה בינונית בעת ריתוך, ולכן סוג זה של הפלדה הוא בעל הריתוך הגרוע ביותר, כך שהוא אינו משמש במבני ריתוך כלליים והוא משמש רק ליציקת ריתוך תיקון או משטח. לאחר הריתוך, יש לרכך את הריתוך כדי לסלק מתח, לתקן את המבנה, למנוע סדקים ולשפר את ביצועי הריתוך.

קישור למאמר זה:האם ניתן לרתך את כל פלדות הפחמן?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


האם ניתן לרתך את כל פלדות הפחמן?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.