האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

האם רתכים קוליים יכולים לעמוד באתגרים של עיבוד רפואי?

האם רתכים קוליים יכולים לעמוד באתגרים של עיבוד רפואי?

ככל שהציוד נעשה מורכב יותר ויותר, ריתוך קולי משחק תפקיד חשוב יותר ויותר בתעשייה הרפואית, כולל ציוד רפואי עולמי כולל ציוד למתן תרופות, מכשירים כירורגיים אורטופדיים, צינורות ניקוז חזה וצנתרים. התקנים אלה מורכבים יותר ויותר מרכיבי פלסטיק קטנים וקלים יותר, ועשויים להכיל רכיבים אחרים המציבים דרישות נוספות לתהליך ההצטרפות. למרות שניתן לשקול שיטות הידוק מסורתיות יותר, מעבדים מגלים שלריתוך קולי יש יתרונות ברורים.

כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של התעשייה הרפואית, יצרני ריתוך קולי מפתחים טכנולוגיות ייחודיות כדי לעמוד בכל הדרישות לריתוכים חוזרים ועקביים במערכות קטנות ומורכבות יותר אלו (כולל טכנולוגיית חדרים נקיים). זאת הודות לתוכנת ההקלטה המשמשת לצורכי אימות וניטור הבטחת איכות, כך שניתן להגיע לתוצאות הריתוך האיכותיות ביותר, חומרי הכלי שנבחרו בקפידה ובקרת תהליכים מוחלטת.

הדרישה הגוברת לאספקה ​​מהירה יותר ויישומי ריתוך מורכבים ביותר הביאו ליצרני ריתוך להכניס קיבולת חדשה. הספק העביר את כלי האולטרסאונד לעצמם כדי לקבל שליטה מלאה על התיעוד, הבדיקות ופונקציות תוכנית מפתח אחרות של לקוחותיו הרפואיים.

האם רתכים קוליים יכולים לעמוד באתגרים של עיבוד רפואי?

רתך שולחני של רינקו Electric Motion 20 kHz עם גנרטור ובקר משמש לריתוך סטטוסקופים רפואיים.

השיקולים הטכניים העיקריים לחיבור מכשירים רפואיים כוללים חומרים, פרמטרים של תהליך ועיצוב חלקים. חומרים אמורפיים (כגון ABS, PS ו-PC) קלים לרוב לרתך בשל מאפייני נקודת ההיתוך שלהם. הם נוטים להתרכך ולהגיע בהדרגה למעבר הזכוכית דרך מצבם הנוקשה, לאחר מכן למצב גומי ולאחר מכן למצב מותך אמיתי. הריפוי שלהם הוא גם הדרגתי.

יחד עם זאת, לחומרים חצי גבישיים כמו ניילון, PP ו-PE יש נקודות התכה גבוהות מאוד ודורשים יותר אנרגיה להשגתן. ההקפאה חדה באותה מידה.

לאחר קביעת החומרים הרלוונטיים, חלקים צריכים להיות מתוכננים עם חיבורים מתאימים. לדוגמה, מפרק גזירה המשמש לאיטום הרמטי לאחר ריתוך, או מכוון אנרגיה פשוט שמחבר שני חלקים זה לזה. ספקי ריתוך קולי יכולים להעריך את העיצוב של כלים קוליים המתאימים ליישום בהתבסס על החומרים המשמשים והתפקודים של המוצר הסופי.

ריתוך אולטרסאונד של הציוד הרפואי המורכב של ימינו ומרכיביו הפנימיים הרבים ודרישות העיצוב הארגונומי (כדי לגרום לרופא או למנתח להרגיש בנוח) הופכים את הכלים למורכבים יותר. היישום דורש לא רק הרכבה של חלקים, אלא גם את הכמות המתאימה של משרעת הפלט כדי להמיס את החומר.

פתרון

האיור מציג קרן אולטרה-קולית מורכבת טיפוסית, המורכבת מקרן נקבה גדולה ו-13 קרניים מורחבות (הנקראות בדרך כלל קרניים מורכבות). קו המתאר של כרית ההרחבה נטחן כך שיתאים לפרטי החלק, וכל כרית הרחבה מתוזמן למיקום הנכון כדי לאפשר מגע נכון על החלק.

בעת שימוש בסוג זה של צופר עבור חלקים רפואיים, עלולות להתעורר בעיות רבות בפתרון בעיות:

▪ בעיה נפוצה ברמקולים היא הסימן על החלק, שנע בין שריטות קטנות לשינוי צבע של החומר. סימון חלקים עשוי להיות תוצאה של שינויים במידות החלק היצוק או הוספת תוספים במהלך תהליך היציקה. מומלץ שהמעבד יבדוק את גודל החלק ותנאי הדפוס.

▪ בעיה נוספת עשויה להיות היישור בין החלק לרמקול. עבור כל הקרניים, היישור בין הצופר לחלקים ו מתקנים זה קריטי. אם מוטות ההארכה על הכרית המרוכבת אינם מיושרים, ייתכן שיהיה עליך ליישר מחדש את הכלי. בדוק את המאריך ובצע התאמות מתאימות.

▪נזק משטח פינתי הנגרם מבלאי או נזק למשטח המגע עם המתקן ללא חלקים עלול גם לגרום לסימון או לכשל ברכיבים. קרני אלומיניום לא מצופות (גולמי) ישחררו תחמוצת אלומיניום ויגרמו לשאריות שחורות על החלק, הנפוץ ביותר בחלקים לבנים ובהירים. זה יכול להיפתר על ידי ציפוי אלקטרוניקה או אילגון מעיל קשה של כרום פינת אלומיניום כדי לעצור את חמצון האלומיניום.

פתור את בעיית הרעש

בנסיבות רגילות, הצופר יכול לפעול כרגיל במשך תקופה מסוימת, אך הוא עשוי לאט לאט להפיק רעש גבוה. עכשיו אולי הגיע הזמן לבדוק את הרכיבים המורכבים מהממיר, הבוסטר והצופר. פריקת הערימה וכל רכיב היא נקודת ההתחלה.

מכלול המחסנית (מ-r עד l) מורכב מממיר הסופג אנרגיה חשמלית מהגנרטור וממיר אותה לתנועה מכנית: מגדש-על (חלק ביניים), המווסת את התנועה המכנית של הממיר. והצופר האולטראסוני המותאם אישית ליישום.

לאחר מכן, הסתכל על חתיכים ההזדווגים (מוטות הברגה בין כל רכיב) כדי לראות אם הם רופפים או שבורים. ניתן להוציא אותם ולנגב אותם באלכוהול, ולאחר מכן לפוצץ אותם באוויר דחוס נקי ויבש. כמו כן, מומלץ להשתמש באלכוהול משפשף ובמברשות ניילון לניקוי חורי החתיכים. ניתן גם לפוצץ את משטח ההזדווגות באוויר נקי ויבש. אם אחד ממשטחי ההזדווגות מראה עקבות או שריטות קטנות, ניתן להשתמש בנייר רטוב/יבש 600 גריט לשיוף קל. זכור לשייף קלות כדי למנוע סדקים ולהפוך את משטחי ההזדווגות מקבילים. במקרים קיצוניים, ייתכן שיהיה צורך בעיבוד משטח ההזדווגות.

בעיות רעש עשויות להיות קשורות גם לרכיבים מוערמים שאינם מהודקים למומנט שצוין על ידי היצרן. רכיבי ערימה רופפים או רכיבים מהודקים מדי עלולים לגרום לבעיות רעש. אם הרעש נוצר על ידי מכונת הריתוך והמפעיל לא מרגיש בנוח, מומלץ להשתמש במארז אקוסטי. בעיות רעש שכיחות בחלקים גדולים יותר וביישומים שבהם מכניסים תוספות פליז על-קולית לתוך בתי פלסטיק.

אם הגנרטור מייצר כשל בצופר או שגיאת תדר, אנא בדוק אם יש רכיבי מחסנית רופפים או נזק לחתיכים. אם הצופר נמצא במצב המקורי (לא נוגע בחלקים), אנא ודא אם ניתן לבצע את הבדיקה האולטרסאונד. אם כן, לחץ על לחצן הבדיקה בגנרטור כדי לראות אם הצופר פועל באוויר. אם לא, נא לפרק את מכלול הערימה ונסה שוב. אם הגנרטור נכשל שוב במהלך הבדיקה האולטראסונית, נסה רמקול רזרבי ובדוק אם הבעיה נפתרת מעצמה. אחרת, הבעיה עשויה להיות בממיר או בבוסטר.

אם הצופר הרזרבי תקף, יש לבדוק את הצופר המקורי לאיתור סדקים או נזקים. לפעמים קל למצוא סדקים, בעוד שסדקים אחרים עשויים להתרחש בפנים. אם הצופר אינו פועל ואין סימנים לסדקים, יש לבדוק את הצופר נוסף עם מנתח צופר. מנתח הצופר יכול לשפוט טוב יותר אם הצופר נשבר. לדוגמה, צופר של 20 קילו-הרץ שקורא 19,750 הרץ יוכיח שהצופר נשבר. דרך נוספת לאבחן קרן שבורה היא להשתמש במערכת כימית וצבע.

לפתור התחממות יתר

רמקולים מלוכלכים, חומרי חלקים גרועים או עיצוב הרמקולים עלולים לגרום להצטברות חום. רוב בעיית הצטברות החום נובעת ממהירות היישום, מכיוון שהטיפול האולטראסוני מבוסס על חיכוך, שיוצר חום וגורם לפלסטיק להימס ולהיצמד. מעבר לחומרים סלחניים יותר יכול להפחית את הצטברות החום. אתה יכול גם לשקול עיצוב רמקול חדש.

הגברת הקירור יכולה בדרך כלל לפתור את בעיית החום. ניתן לנשוף אוויר דחוס נקי ויבש על משטח הארובה ועל מפרקי ההזדווגות של מכלול הארובה. בדרך כלל, רק 3-5 psi של אוויר דחוס מספיקים כדי להפחית את החום בקרן ובארובה. זכרו, אם בעיית החום לא תיפתר לאחר פרק זמן, היא תתפשט למהפך ובסופו של דבר תגרום לתקלה ברכיבים פנימיים. כלל אצבע טוב לקירור אוויר: אם ראש הריתוך נמצא במקומו המקורי, האולטרסאונד כבוי (סוף מחזור הריתוך), ואי אפשר להחזיק את ראש הריתוך בידיים, צריך לקרר באוויר זה. בתנאים קיצוניים מסוימים, ניתן להשתמש באוויר קר.

עיבוד לא מתאים של ראש ריתוך יכול גם לגרום לבעיות רבות ושונות. אם הצופר עבר עיבוד לתיקון משטחים בלויים או שונה מעט עקב החלפת חלקים, חשוב מאוד שיהיה הציוד המתאים לסריקת צופר. כל שינוי בצופר עלול לגרום לאמפליטודה לא אחידה על פני הצופר, ובכך להגדיל או להקטין את תדירות הפעולה של הצופר. בעיות אלו עלולות לגרום לתקלה בארובה וברכיבים אחרים במערכת הריתוך. מומלץ מאוד שהיצרן יבצע שינויים ועבודה מחדש על מנת לנקוט בצעדים מתאימים כדי להבטיח את פעולתו התקינה והיעילה של הצופר.

קישור למאמר זה:האם רתכים קוליים יכולים לעמוד באתגרים של עיבוד רפואי?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


האם רתכים קוליים יכולים לעמוד באתגרים של עיבוד רפואי?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.