האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

ההבדל בין פרזול לגלגול

ההבדל בין פרזול לגלגול

מה ההבדל בין לְטִישָׁה ומתגלגל?


גלגול הוא שיטת עיבוד לחץ שבה ריק המתכת עובר דרך הפער (צורות שונות) של זוג גלילים מסתובבים, וחתך החומר מצטמצם על ידי דחיסת הגלילים, והאורך גדל. זוהי שיטת הייצור הנפוצה ביותר לייצור פלדה, ומשמשת בעיקר לייצור פלדה. ייצור פרופילים, צלחות, צינורות.

ההבדל בין פרזול לגלגול

ההבדל בין פרזול לגלגול

שיטת הגלגול מחולקת לחלקים מתגלגלים: גלגול אנכי, גלגול אופקי וגלגול צולב.

גלגול אורכי: התהליך הוא תהליך שבו מתכת עוברת בין שני גלילים של כיווני סיבוב מנוגדים ומתעוותת פלסטית ביניהם.
גלגול אופקי: כיוון התנועה של החלק המגולגל לאחר עיוות עולה בקנה אחד עם כיוון ציר הגלגול.
גלגול צולב: החלק הגלגול מועבר באופן ספירלי, והחתיכה המתגלגלת וציר הגלגול אינם זוויתיים.

יתרון

ניתן להשמיד את מבנה המטיל של המטיל, לעדן את גרגרי הפלדה ולסלק את פגמי המיקרו, כך שדחסו את מבנה הפלדה ושיפור התכונות המכניות. שיפור זה בא לידי ביטוי בעיקר בכיוון הגלגול, כך שהפלדה כבר אינה איזוטרופית במידה מסוימת; ניתן לרתך גם בועות, סדקים ורפיון שנוצרו במהלך היציקה בטמפרטורה ולחץ גבוהים.

חִסָרוֹן

  • 1. לאחר הגלגול נלחצים תכלילים שאינם מתכתיים (בעיקר סולפידים ותחמוצות, כמו גם סיליקטים) בתוך הפלדה ליריעות דקות ומתרחשת דלמינציה (סנדוויץ '). הזיהום מדרדר מאוד את תכונות המתיחה של הפלדה בכיוון העובי, וייתכן שקריעה בין-ממדית מתרחשת כאשר הריתוך מכווץ. הזן המקומי הנגרם על ידי הצטמקות הריתוך מגיע לעיתים פי כמה למתח נקודת התשואה והוא גדול בהרבה מהזן שנגרם על ידי העומס.
  • 2. מתח שיורי הנגרם על ידי קירור לא אחיד. המתח השיורי הוא מתח שיווי המשקל הפנימי העצמי ללא כוח חיצוני. לפלדה המגולגלת החמה של חלקים שונים יש מתח שיורי שכזה. ככל שגודל החלקים של הפלדה הכללית גדול יותר, כך המתח השיורי גדול יותר. למרות שהמתח השיורי מאוזן בפאזה עצמית, עדיין יש לו השפעה מסוימת על ביצועי חברי הפלדה בכוח חיצוני. כגון דפורמציה, יציבות, עייפות והיבטים אחרים עשויים להיות בעלי השפעות שליליות.
  • 3. מוצרי פלדה חם מגולגלים אינם נשלטים היטב על עובי ורוחב הצד. אנו מכירים התרחבות והתכווצות תרמית. מכיוון שהגלגול החם מתחיל בהתחלה גם אם האורך והעובי הם סטנדרטיים, יהיה הבדל שלילי מסוים לאחר הקירור. ככל שרוחב ההפרש השלילי רחב יותר, כך העובי הוא עבה יותר. לכן, עבור פלדה גדולה, רוחב הצד, עובי, אורך, זווית וקצה הפלדה אינם יכולים להיות מדויקים מדי.

לְטִישָׁה:

זהו אחד משני המרכיבים העיקריים של פרזול (פרזול ו הַטבָּעָה) באמצעות מכונת פרזול להפעלת לחץ על ריק מתכת כדי לעוות אותו פלסטית כדי להשיג פרזול בעל תכונה מכנית מסוימת, צורה וגודל מסוימים. באמצעות חישול ניתן לבטל פגמים כמו רופפות יצוקה הנגרמת על ידי מתכת בתהליך ההתכה, לייעל את המיקרו, ובאותה עת, התכונות המכניות של הפרזול בדרך כלל טובות יותר מאלו של אותם חומרים עקב שמירה על קווי זרימת מתכת שלמים. עבור חלקים חשובים של המכונות הרלוונטיות עם עומס גבוה ותנאי עבודה קשים, משמשים לעתים קרובות פרזולים למעט הסדינים, הפרופילים או החלקים המרותכים שיש.

ניתן לחלק פרזול לפרזול חופשי, פרזול למות, פרזול למות סגור

  • 1. פרזול חינם. כוח הפגיעה או הלחץ משמשים לעיוות המתכת בין שני הברזלים העליונים והתחתונים (הסדן) כדי להשיג את הפרזול הנדרש, בעיקר פרזול ידני ופרזול מכני.
  • 2. למות חישול. חישול למות מתחלק לחישול למות פתוח וזיוף למות סגור. ריקים מתכתיים נלחצים ומעוותים במת מזויפת עם צורה מסוימת לקבלת פרזולים, אותם ניתן לחלק לכותרת קרה, פרזול גלגול, פרזול רדיאלי וחול. לַחֲכוֹת.
  • 3. פרזול למות סגור וחישול נסער נסוג מכיוון שאין פלאש, שיעור ניצול החומרים גבוה. גימור של פרזול מורכב אפשרי בתהליך אחד או כמה. מכיוון שאין הבזק, שטח הכוח המופעל על הפרזול מצטמצם והעומס הנדרש מופחת גם הוא. עם זאת, יש להיזהר שלא להגביל לחלוטין את הריק. לשם כך נשלט בקפידה על נפח הריק, נשלט על המיקום היחסי של חישול הזיוף, והפרזול נמדד כדי להפחית את בלאי מטח הזיוף.

מאפיינים:

בהשוואה ליציקות, חישול מתכות יכול לשפר את מבנה המיקרו ואת תכונותיהם המכניות לאחר החישול. לאחר העיוות החם של מבנה היציקה בשיטת הפרזול, הדנדריטים הגסים המקוריים וגרגירי העמודים הופכים למבנה המתגבש מחדש עם גרגירים עדינים ובגודל אחיד עקב דפורמציה והתגבשות מחדש של המתכת, כך שההפרדה המקורית ב מטיל פלדה, הדחיסה והריתוך של תכלילים רופפים, סטומטות וסיגים הופכים את המבנה לקומפקטי יותר ומשפרים את הפלסטיות והתכונות המכניות של המתכת.

התכונות המכניות של יציקות נמוכות יותר מאלו של פרזול מאותו חומר. בנוסף, תהליך הזיוף יכול להבטיח את המשכיות מבנה סיבי המתכת, כך שמבנה הסיבים של חלקת הזיוף תואם את צורתו של חלקת הזיוף, והתייעלות המתכת הושלמה, מה שיכול להבטיח את התכונות המכניות הטובות ו חיי שירות ארוכים של החלק על ידי פרזול למות דיוק וחול קר. זיופים המיוצרים בתהליכים כמו שחול חם אינם דומים ליציקות.

השוואת פרזול ומלאי גלגול

  • (1) ההבדל בין התכונות המכניות הציריות לרדיאליות של הפרזול קטן מזה של החלקים המגולגלים. כלומר, האיזוטרופיה של הפרזול גבוהה בהרבה מהאיזוטרופיה של החלקים המגולגלים, ולכן חיי הפרזול גבוהים בהרבה מזו של החלקים המגולגלים. חלקים מגולגלים. האיור שלהלן מציג את התרשים המטלוגרפי של המורפולוגיה של קרבידים eutectic בכיוונים שונים של גיליון מגולגל Cr12MoV.
  • (2) ממידת העיוות, מידת העיוות של הפרזול גדולה בהרבה ממידת הדפורמציה של החלק המגולגל, כלומר ההשפעה של שבירת הקרביד האאוטקטיקה על ידי פרזול טובה יותר מהאפקט המוחץ של הגלגול. .
  • (3) מבחינת עלות העיבוד, עלות הזיוף גבוהה בהרבה מעלות הגלגול. עבור חלקי מפתח מסוימים, עבודות עבודה הנתונות לעומסים גדולים או לפגיעות, עבודות עבודה בעלות צורות מורכבות או דרישות קפדניות מאוד, יש צורך להשתמש בתהליך מזויף לעיבוד.
  • (4) לפרזול התייעלות מתכתית מלאה. לאחר הגלגול, המכניקה הורסת את שלמות התייעלות המתכתית, מה שמקצר מאוד את חיי העבודה. האיור שלהלן מציג את קווי זרימת המתכת ליציקה, עיבוד שבבי וזיופי עבודות.

קישור למאמר זה:  ההבדל בין פרזול לגלגול

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ההבדל בין פרזול לגלגולPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת והטבעה. מתן אבות טיפוס, ריצות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.