האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי

החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי

החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי


ליישם את מצב הניהול 6S בהוראת ההכשרה המקצועית של מכונות וחשמל של מכללות מקצועיות, לשלב באופן אורגני ידע, יכולת וחינוך איכותי, ולשלב את הוראת ההכשרה בייצור בפועל של מפעלים מודרניים, מה שיכול לאפשר לסטודנטים לבסס מודעות מקצועית וליצור הרגלים מקצועיים טובים. , בעל כישורים מקצועיים מצוינים לשיפור האיכות המקצועית. באמצעות הדיון בהכרח, בחיפוש ובפרקטיקה והשפעות יישום של ניהול 6S לאימון עיבוד שבבי, נבחן את אופן הניהול האפקטיבי של הכשרת עיבוד מקצועי.

החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי
החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי

הכשרת עיבוד שבבי היא מסלול הליבה של מקצועות מכניים וחשמליים בחינוך מקצועי גבוה, והיא מהווה סביבת הוראה חשובה לטיפוח היכולת המקצועית והאיכות המקצועית של התלמידים.
פסטיבל יכול להניח בסיס איתן לתלמידים להיכנס למקום העבודה. עם זאת, ישנן בעיות רבות שלא ניתן להתעלם מהן בתהליך אימון העיבוד שבבי:

 • הראשון הוא שתלמידים חושבים שהם יכולים לפעול, וזה מקובל להפעיל מספר אנשים על מכונה אחת. הם לא לובשים ציוד מגן, ויש להם תחושה חלשה של ציוויליזציה ובטיחות;
 • השני הוא שכלים, כלי מדידה, סכינים, חומרים וכו 'מונחים כרצונם על ארון הכלים. המיקום אינו סביר, ואינו נוח לשימוש.
 • השלישית היא שפלטפורמת האימונים הפכה ל"מקום אחסון לכל מיני דברים ";
 • רביעית, פריטים באזור האימונים מוערמים ובלתי מאורגנים, ניתן לראות בכל מקום כתמי ברזל, כתמי שמן ופסולת כותנה;
 • חמישית, העזיבה והמעבר לעבודה מתרחשות לעתים קרובות במהלך האימון, וגישת הלמידה אינה קפדנית.

לכן, יישום מודל הניהול הארגוני 6S המודרני בהכשרת עיבוד הוא בדיוק אמצעי יעיל לתיקון סדר ההדרכה והוראת הסדנאות ולחיסול גורמים לא בטוחים. מודל הניהול 6S הוא תפיסת ניהול ושיטה יעילה באתר למפעלים מודרניים. זוהי שיטת ניהול המשפרת את היעילות, מבטיחה איכות, הופכת את סביבת העבודה לנקיה ומסודרת, מתמקדת במניעה ומבטיחה בטיחות. יישום ניהול 6S בהכשרה ולימוד עיבוד המקצועי של מכונות וחשמל יכול לטפח את המודעות של התלמידים ליישום קפדני של נהלי ההפעלה הבטיחותיים של סוגי עבודה שונים; יכול לשפר את המודעות ליצירת מודעות סביבת לימוד מסודרת, נקייה, יעילה ובטוחה; יכול לשפר השתתפות פעילה ואחדות ושיתוף פעולה זה יכול לשפר את תחושת האחריות; הוא יכול לשנות ביעילות את ההרגלים הרעים של התלמידים, להשיג "איכות" ולשפר את האיכות; זה יכול לקדם את טיפוח היכולת המקצועית וההתנהגות המקצועית של התלמידים "להתחבר בצורה חלקה" למפעלים מודרניים.

1. הקונוטציה והפונקציה של ניהול 6S

ניהול 6S הוא פעילות המארגנת, מתקנת, מנקה ומנקה ללא הרף את תנאי גורמי הייצור כגון כוח אדם, ציוד, חומרים, כלים וכו 'באתר פעולת הייצור לשיפור איכות ובטיחות העובדים.

 • – בטיחות (SECURITY) היא לחסל את ההתנהגות הלא בטוחה של אנשים ואת מצב הדברים הלא בטוח, ולהקים סביבת ייצור בטוחה. כל העבודה צריכה להיבנות מתוך הנחות הבטיחות. 
 • – מיון (SEIRI) הוא לחלק את הפריטים במקום העבודה לפריטים נחוצים ומיותרים, הכרחיים להישאר ופריטים מיותרים להסרה מלאה. בדרך זו ניתן לשפר ולהגדיל את שטח העבודה, ואין פסולת באתר, ביטול ערבוב ומניעת שימוש לרעה. , עיצוב מקום מרענן.
 • – סיטון היא לארגן את הפריטים שישמשו למיון בהתאם לתקנות, עם כמויות ברורות ותוויות ברורות. בכך ניתן לגשת אליו במהירות, עם יעילות ייצור גבוהה, סביבת העבודה מסודרת ומסודרת, ומקום העבודה ברור במבט חטוף.
 • – ניקיון (SEISO) נועד לנקות את המקומות הנראים והבלתי נראים במקום העבודה כדי להפוך את סביבת העבודה לנקייה ויפה, ולהפחית פגיעות תעשייתיות.
 • – ניקיון (SEIKETSU) הוא מיסוד ותקינה של עבודות ניקיון, תיקון וניקיון, ותמיד לשמור על מצב נקי של אתר הייצור ולנרמל את הסביבה היפה.
 • – SHITSUKE הוא הרגל הטוב לציית לסטנדרטים ולתקנות של כולם, מה שמשפר מהותית את האיכות המקצועית של העובדים, ואז משפר את איכות העובדים ויוצר רוח צוות מעולה.

"6S" קשורים זה לזה, בטיחות היא הבסיס, כדי למנוע הפרות ולכבד את החיים; ניקוי נועד ליישם ולתחזק את תוצאות התוכן הספציפי של סידור, תיקון וניקיון; אוריינות היא להפוך את תשומת הלב לבטיחות, לסדר, לתקן, לנקות ולנקות להרגל. התמדה, קל לפתח 6S, אך תחזוקה לטווח ארוך חייבת להסתמך על שיפור האוריינות.

2. חקר ותרגול של ניהול 6S המבוסס על טיפוח האיכויות המקצועיות של התלמידים

(1) תן משחק מלא לתפקיד המוביל של הכשרת מורים ולתפקיד העיקרי של התלמידים
המאפיין הבסיסי של הוראת תרגול הוא שילוב של "הוראה, למידה ועשייה". המורים מלמדים תוך "עשייה" ומשחקים תפקיד מוביל. תלמידים בחטיבת הביניים "עושים" הם גוף ההכשרה העיקרי, והאיכות המקצועית של התלמידים היא ב"לימוד "" ו"עשייה ". הוראת ההכשרה מתבצעת סביב פרויקטי ההכשרה שנקבעו, וניהול המשימות מתבצע בהתאם למצב הפעולה של הסדנה. התלמידים מחלקים את המשימות בהתאם לתפקיד הסדנה, תוך התייחסות להגדרות צוות ההפקה של החברה. כעשרה תלמידים יוצרים צוות הדרכה להשלמת פרויקט שנקבע במשותף., לכל צוות הדרכה יש הכשרה ראש צוות, סגן ראש צוות, קצין בטיחות, מפקח איכות, מפקח 10S, טכנאי וכו 'ראש הצוות וסגן ראש הצוות מנהל את הצוות וגיבש את תוכנית העבודה, קצין הבטיחות מפקח ומנחה את מפרט פעולות הבטיחות, מפקח האיכות. מבצע בדיקת איכות המוצר, המפקח 6S מפקח ובודק על פי תקן ההתנהגות של 6S, הטכנאי מפתח את טכנולוגיית העיבוד פותר את הבעיות הטכניות. כאשר החלק הבא מעובד, התלמידים מסובבים את תפקידיהם בקבוצה. הניסיון והרווחים האישיים של כל תלמיד באמצעות הכשרה מעשית והוראה בניהול 6S יכולים לשפר את הידע העצמי ואת המודעות למשמעת עצמית, לשפר את יכולת ההתפתחות העצמית ולהשיג את אחדות הידע והפעולה, המופנמים בלב ומוחצנים בפעולה. כל מורה מנחה קבוצת הדרכה. המורה הוא לא רק מדריך הדרכה, אלא גם האחראי על ניהול 6S באזור ההדרכה. בתהליך יישום ניהול 6S להוראה מעשית, המורים נדרשים תחילה להפגין, להשתמש בציוד כדי להקפיד על תקנות הפעלה בטוחה, להתארגן ולנקות בעצמם, ולמלא תפקיד טוב בהפגנה לתלמידים. שנית, המורים נדרשים לחזק את המשמעת והאיפוק בניהול 6S של ההכשרה המעשית, להיות חרוצים בבדיקה ובהערכה ולבצע באופן שוטף פעילויות הערכה ואמצעים נוספים לשיפור היכולת המקצועית והמקצועיות של התלמידים.

(2) לחזק את ההכשרה והחינוך לבטיחות, לפתח הרגלי פעולה בטוחים

"הדרכת בטיחות" היא לא רק סיסמה או סיסמה, היא צריכה להיחקק במוחו של כל תלמיד. שמירה על נהלי ההפעלה הבטיחותיים של עבודות מסוגים שונים ושיפור מודעות הבטיחות אמורה להפוך להרגל התנהגותי של אימונים. קודם כל, סדנת ההדרכה מצוידת בפריטי בטיחות כגון קסדות בטיחות, משקפי מגן, אטמי אוזניים, כיסויי נעליים, ערכות עזרה ראשונה וסימני אזהרה בטיחותיים, ונהלי הפעלה של בטיחות הציוד מודבקים בכל מכשיר, להזכיר התלמידים יהיו בטוחים בכל עת. מלכתחילה על התלמידים ללבוש בגדי עבודה ונעלי מגן בעת ​​הכניסה לסדנה לצורך אימון. שנית, נקבע כי לפני כל שיעור הנדסאי, המורה יערוך חינוך בטיחות לתלמידים למשך 5 דקות, ילמד נהלי הפעלה בטוחים, ינתח מקרים אמיתיים ויזהר; הערות, סיכום.

(3) גיבוש סטנדרטים למיון, תיקון וניקיון, כך שהתנהגות ההכשרה המעשית של התלמידים יכולה להתבסס על ראיות
על פי המאפיינים של אימון עיבוד שבבי, נוסח סטנדרט יעיל של "ארגון, תיקון וניקיון" (ראה טבלה 1). התלמידים הבהירו את כיוון ההתנהגות והיעדים הספציפיים של ההכשרה, כך שכל אחד מאתר הוראת ההדרכה הוקצה וייעל באופן סביר, ותפקידם בהכשרה מעשית ובהפעלות הוראה יכול להתממש במלואו.
(4) רשום התנהגויות שאינן תואמות את תקני הניהול של 6S, ומשוב בזמן ותקן אותן
עיצוב וגיבוש טופס בדיקה ופיקוח ניהול 6S (ראה טבלה 2), ואדם הניהול 6S האחראי על אזור ההדרכה, האחראי על סדנת ההדרכה ומנהיגי המכללה המשנית יבדקו וירשמו את הסטודנטים 'התנהגויות והרגלים רעים, ועברו את "בדיקה-משוב-תיקון—משוב מחדש-תיקון מחדש" בקרת התנהגות מתמשכת הופכת את עמידה בתקני הניהול של 6S להרגל ומשיגה את המטרה של שיפור המקצועיות.

(5) לחזק את ההערכה הכמותית של ניהול 6S ולשפר באופן מקיף את האיכות המקצועית של התלמידים. 

על מנת לחזק את היישום של ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי ולשפר באופן מקיף את האיכות המקצועית של הסטודנטים, המכללה המקצועית ג'ינאן תקצה באופן כמותי ציונים לכל פריט בניהול 6S. ההערכה מתבצעת על פי מערכת האחוזים, והציונים הכמותיים הספציפיים מוצגים בטבלה 2. במהלך תקופת ההכשרה, סכום כל ציוני הבדיקה והפיקוח הניהוליים של 6S חלקי מספר הבדיקות הוא תוצאות ההערכה הכמותיות של הסטודנט 6S. , ותוצאות ההערכה הכמותית של 6S כלולות בתוצאות הערכת ההכשרה הכוללות. ציון ההערכה הכולל של ההכשרה מורכב משלושה חלקים. ציון ההערכה הכמותית של 6S מהווה 20%, הערכת תורת הטכנולוגיה לעיבוד מהווה 40%, והערכת פרויקט טכנולוגיית העיבוד מהווה 40%. באמצעות הכשרת מורים להטיף לניהול 6S, המכללה עורכת פיקוח, בדיקה והערכה, והתלמידים ממשיכים להשתפר, כך שהקונוטציה של הנהלת 6S באמת יכולה להיכנס לליבו של כל סטודנט ולשפר את המודעות המקצועית וההתנהגות המקצועית של הסטודנטים.

3. השפעת יישום מצב ניהול 6S בהכשרת עיבוד

אימוני עיבוד יישמו מצב ניהול 6S, והאפקט ברור. ראשית, כלים, כלי מדידה, סכינים ופריטים אחרים ממוקמים בצורה מסודרת, מה שמפחית פעולות מיותרות ומשפר את יעילות האימון. השני הוא שתלמידים מסירים כתמי שמן, ייחורים וזבל על הקרקע באזור האימונים בכל עת, ומסירים את האבק מהציוד בזמן כדי להפוך את סביבת ההדרכה וההוראה של הסדנה למסודרת ומסודרת. בפרט התחזוקה היומיומית של ציוד האימון התחזקה, וציוד העיבוד תמיד במצב טוב, מה שמבטיח התקדמות חלקה של האימון וההוראה. השלישי הוא שינוי מהיותו סורר בהתחלה לשמירה על הכללים, מלהיות במקום להיות במקום, ללמוד לפעול בהתאם למפרטים ולנהלים, ולהשתמש בציוד בצורה מתורבתת ומתוקננת כדי להבטיח את הבטיחות. של אימון. באמצעות העדינות של תפיסת הניהול 6S שופרה יוזמת הלמידה של התלמידים והעניין וההתלהבות של מקצוע הלמידה שופרו מאוד. יישום ותרגול מודל הניהול 6S בהוראת ההכשרה לעיבוד שבבי, החל מחוסר התאמה ראשונית של התלמידים, להתאמה הדרגתית לתקני ה- 6S המחמירים, ולבסוף לציית באופן מודע לתקני 6S, למודעות הבטיחות של התלמידים ולמודעותם לנורמות. גדלו בהדרגה. לא רק שיפור היכולת של התלמידים להשתמש בידע המקצועי ויכולת השליטה במיומנויות מקצועיות, אלא גם המודעות וההתנהגות המקצועית המוצגות בתהליך הלמידה והשליטה במיומנויות מקצועיות התקדמו מאוד, ואיכות החינוך וההוראה שופרה משמעותית. לאחר שבוגרי המגמה המכנית והחשמלית נכנסו לתפקיד, הם הסתגלו יותר לתפקיד מאשר עובדים אחרים שנכנסו לאותה תקופה. זמן ההכשרה לפני העבודה התקצר מאוד, והמעביד זכה לשבחים פה אחד מצד המעסיק. הכשרת המעסיק במכללה הוראה מאושרת במלואה

קישור למאמר זה: החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבבי

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


החקר והתרגול של מצב ניהול 6S בהוראת הכשרת עיבוד שבביPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.
 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply