האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות

הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות

הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות


טיח תבנית פורצלן:

הגבס הוא בדרך כלל גבישים אבקה לבנים, כמו גם גבישים אפורים ואדומים. הוא שייך למערכת הגביש המונוליטי. מבחינת ההרכב, הוא מחולק לגבס דיהידראט ולגבס נטול מים. יישום ייצור עובש בתעשיית הקרמיקה הוא בדרך כלל גבס מיובש. הוא משתמש במאפיינים של גבס מיובש בכך שהוא מאבד חלק ממי הקריסטל לאחר שהסתייד בטמפרטורה נמוכה של כ -180 מעלות צלזיוס, והופך לאבקה יבשה שיכולה לספוג מים ולהתקשות. באופן כללי, זמן ההגדרה של ערבוב וגבס לערבוב אחיד הוא 2 עד 3 דקות, ותגובת החום היא 5 עד 8 דקות. לאחר הקירור הוא הופך לאובייקט חזק ומוצק.

על פי רישומי "שיאנג טאנג גיאוגרפיה", פאנגקסיאן בחוביי, פניאנג בשאנקסי ודונהואנג בגאנסו השתמשו כולם בגבס בשושלת טאנג. על פי "האיור המאויר של טאוי יינג", ייצור עובש גבס התפתח לתעשייה מיוחדת בתקופת שלטונו של צ'יאנלונג בשושלת צ'ינג. עם זאת, הגבס שימש לייצור קרמיקה בסוף שושלת צ'ינג ותחילת הרפובליקה הסינית. באותו זמן, בית הספר לתעשיית הקרמיקה של ג'ינגדז'ן ייצר לראשונה דגמי גבס. ייצור הקרמיקה מבוסס על צרכי החיים האמיתיים. לפני ייצור כלי קרמיקה, יש צורך להרות ולתכנן על פי תנאים ודרישות שונות על מנת להשיג את המטרה שנקבעה מראש. זהו תחילתו של עיצוב דוגמנות קרמיקה. זה לא עיטור המשטח, אלא קביעת הצורה הבסיסית והחלקים השונים. עיבוד היחסים ההדדיים יוצר צורה תלת ממדית של ממש. הוא לא רק שונה משינוי פני השטח, אלא גם שונה מהעיצוב הריאליסטי של תמונות טבעיות. הוא משתמש באלמנטים שונים של דוגמנות ועוקב אחר כללים ושיטות מסוימים ליצירת כלי קרמיקה שהטבע לא העניק לאנושות.

עיצוב קרמיקה:

עיצוב קרמי צריך להיות מבוסס על חיים, והמעצב צריך להיות בעל זהויות מרובות כגון משתמש, מעריך ומפיק בו זמנית. יתר על כן, עיצוב דוגמנות קרמיקה אינו שרירותי. הוא כפוף גם לתנאים אובייקטיביים רבים, כגון הכימיה הפיזיקלית של חומרים חומריים. ביצועים, מכניקה ותכונות תרמודינמיות, כמו גם המגבלות של תהליך הדפוס ותהליך הירי, והוא חייב לעמוד בדרישות מעשיות מסוימות, כגון אחידות האביזרים, הקיבולת המתאימה והפרופורציה המתאימה של הצורה. כל אלה צריכים להיחשב על ידי המעצב. שֶׁל.

בשלב הראשוני של הדוגמנות הקרמית, הוא הושלם בעיקר על ידי סימולציה. זו הייתה פעילות דוגמנות מוקדמת שטרם יצרה פעילות דוגמנות שיטתית. עם זאת, הוא התחיל בכל זאת את חזון התוכנית והדוגמניות הראשונית, ושילב את פעילות הייצור של מוצרים חומרים ואת הציוויליזציה הרוחנית. הפעילויות היצירתיות משולבות היטב. לאחר הופעתה של דוגמנות קרמית, שלושת הגורמים הבאים מילאו תפקיד: ראשית, היא התבססה על צרכי תנאי החיים ואורח החיים דאז; שנית, הוא היה בלתי נפרד מרמת המדע והטכנולוגיה ויכולת הייצור באותה תקופה; שלישית, זה היה התרבות של אנשים תחביב אסתטי של הישג אמנותי. זהו לא רק גורם מניע, אלא גם גורם מגביל. עקרונות העיצוב של דוגמנות קרמיקה צריכים לעקוב אחר שלושת האלמנטים של "כלכלה, תחולה ויופי", כלומר, דוגמנות קרמיקה מורכבת משלושה אלמנטים: תועלת פונקציונלית, טכנולוגיה חומרית ויופי פורמלי. ביניהם, השירות הפונקציונאלי הוא בראש סדר העדיפויות הראשון, הקובע את הצורה הבסיסית והמבנה של הדוגמנות הקרמיות. טכנולוגיית החומרים של דוגמנות קרמיקה מתייחסת לחומרי הגלם הקרמיים וטכנולוגיית התהליכים בהם משתמשים. יש לבסס את היופי שבמודלים קרמיים על בסיס שהוא עונה על השירות הפונקציונאלי וקל לייצר אותו. הוא אינו חורג מהתכונות והמאפיינים של הדוגמנות הקרמית עצמה. החל מהחוקים האובייקטיביים והמעשיים, יש לשלב את יופי הצורה, התועלת הפונקציונלית וטכנולוגיית החומר. זהו עיצוב בתהליך, עקוב תמיד אחר העיקרון. עיצוב דוגמנות קרמיקה אינו עיצוב אמנותי טהור, אלא עיצוב כולל אחיד הכולל את הפונקציות, האומנות והאסתטיקה של מוצרי הקרמיקה. תועלת פונקציונאלית תופסת עמדה דומיננטית בכל העיצוב. הטכנולוגיה החומרית היא הערובה למימוש כוונת העיצוב. יופי רשמי הוא להפוך את מראה המוצר והצורה למושלמים יותר. לא ניתן לשלוש חסר כל היבט. זהו גם המאפיין הבולט ביותר של דוגמנות קרמיקה.

הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות

הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות. -PTJ מכונות CNC חנות

שלושת האלמנטים של עיצוב דוגמנות קרמיקה:

מתייחס באופן כללי ל: פרקטיות, אומנות ואסתטיקה. הכללים הבסיסיים של עיצוב דוגמנות קרמיקה:

(1) יציבות:

 • 1) כאשר מרכז הכובד משתנה כלפי מטה, המפתח מונח בגובה החזה והבטן;
 • 2) איזון בין אנכי לאופקי;
 • 3) הגודל והפרופורציה של המשטח הבלעדי של הדוגמנות מתאימים. שיטת הבדיקה היא לבדוק האם החלק התחתון שבו הקווים המקבילים בשני קצות הכתף העליונה של הדגם מצטלבים עם הקווים האלכסוניים בשני קצות כף הרגל התחתונה גדול משליש. החפצים בעלי הצורה הקצרה נופלים על החלק התחתון בשל משקלם, כך שהם אינם מוגבלים על ידי כלל זה.

(2) השינוי ואיחוד הצורה:

 • 1) ניגודיות;
 • 2) לחזק ולהחליש;
 • 3) קצב וקצב.

(3) פרקטיות של דוגמנות:

 • 1) שימוש מעשי חייב לקחת בחשבון שלכלים שונים יש שימושים שונים וכפופים לצרכים שונים;
 • 2) לשימוש מעשי יש להתחשב בדרישות האסתטיות והתנאים הכלכליים של אובייקט השימוש;
 • 3) דרישות כושר הדוגמנות הן סטנדרטים חשובים לקרמיקה יומית;
 • 4) מיומנות הדוגמנות היא גם אחת הדרישות המעשיות.

(4) האופי המדעי של דוגמנות קרמיקה:

 • 1) שינוי מבנה המודל צריך להסתגל לגבול הכוח המינימלי (כלומר, עקרון הדרישות המכניות);
 • 2) על מבנה הדוגמנות לשים לב מלא לפלסטיות של החימר שלו;
 • 3) על מודל העיצוב להשתלט על שינויי הירי בטמפרטורה גבוהה של חומרי הגלם בהם משתמשים;
 • 4) החלקים המחברים בין חלקי הדוגמנות השונים צריכים להיות סבירים ופשוטים;
 • 5) העיצוב חייב להיות קל לשימוש, לשטוף ולנקות אותו.

ידע בסיסי בהכנת מודלים

 • 1. להבין את הידע הבסיסי של עיצוב וייצור קרמיקה;
 • 2. לנתח ולחקור את צורות הקרמיקה המעולות בסין העתיקה והמודרנית ומחוצה לה;
 • 3. שליטה בטרנספורמציה של דוגמנות קרמיקה מעיצוב נייר לאובייקטים תלת מימדיים;
 • 4. להבין את המאפיינים החומריים של הגבס ולשלוט בשלבי השימוש בו;
 • 5. שליטה בשלבי השיטה להכנת תבניות קרמיות;
 • 6. שליטה בשלבי השיטה של ​​ביצוע מחדש של מודלים קרמיים;
 • 7. שליטה בשלבי השיטה של ​​הדיוס;
 • 8. שליטה בנושאים שיש לשים לב אליהם בכל שלב.

(1) הכנת תערובת גבס:

1. המאפיינים של הגבס:

הגבס הוא חומר הגלם העיקרי לייצור דגמים. בדרך כלל מדובר בגבישים אבקה לבנים, אך גם בגבישים אפורים ואדומים. הוא שייך למערכת הגבישים המונוקלינית. המרכיב העיקרי שלה הוא סידן סולפט. על פי כמות מי הקריסטל, הוא מחולק לגבס מיובש וגבס נטול מים, יישום ייצור עובש בתעשיית הקרמיקה הוא בדרך כלל גבס מיובש, שמשתמש במאפיינים של גבס מיובש שהוא מאבד חלק ממי הקריסטל לאחר שהוא מסתיר בשפל הטמפרטורה של כ 180 מעלות צלזיוס והופכת לאבקה יבשה, שיכולה לספוג מים ולהתקשות. בנוסף לגבס הטבעי, ישנם גם גבס סינתטי. באופן כללי, זמן ההגדרה של ערבוב וגבס לערבוב אחיד הוא 2 עד 3 דקות, ותגובת החום היא 5 עד 8 דקות. לאחר הקירור הוא הופך לאובייקט חזק ומוצק.

תיאורטית, כמות המים הנדרשת לתגובה הכימית של גבס ומים היא 18.6%; בתהליך ייצור הדגמים, כמות המים המוספה בפועל גדולה בהרבה מערך זה. המטרה היא להשיג נזילות מסוימת של תערובת גבס למזיגה, ובמקביל להשיג מודל עם משטח חלק; עודף מים משאיר נקבוביות נימיות רבות לאחר הייבוש, מה שהופך את דגם הטיח לסופג מים.

ספיגת מים היא פרמטר חשוב של דגם הגבס, המשפיע ישירות על מהירות היווצרות במהלך הדיוס. שיעור ספיגת המים של תבניות טיח לקרמיקה הוא בדרך כלל בין 38% ל -48%.

מניחים את אבקת הגבס במקום יבש. אין להתיז מים או להפוך גבס במהלך השימוש. שקית הגבס צריכה להיות נקייה כדי למנוע ערבוב של שאריות גבס משומשות או כל מיני דברים אחרים לתוך השקית.

2. טיח תבנית פורצלן:

הגבס הוא בדרך כלל גבישים אבקה לבנים, כמו גם גבישים אפורים ואדומים. הוא שייך למערכת הגביש המונוליטי. מבחינת ההרכב, הוא מחולק לגבס דיהידראט ולגבס נטול מים. יישום ייצור עובש בתעשיית הקרמיקה הוא בדרך כלל גבס מיובש. הוא משתמש במאפיינים של גבס מיובש בכך שהוא מאבד חלק ממי הקריסטל לאחר שהסתייד בטמפרטורה נמוכה של כ -180 מעלות צלזיוס, והופך לאבקה יבשה שיכולה לספוג מים ולהתקשות. באופן כללי, זמן ההגדרה של ערבוב וגבס לערבוב אחיד הוא 2 עד 3 דקות, ותגובת החום היא 5 עד 8 דקות. לאחר הקירור הוא הופך לאובייקט חזק ומוצק.

על פי רישומי "שיאנג טאנג גיאוגרפיה", פאנגקסיאן בחוביי, פניאנג בשאנקסי ודונהואנג בגאנסו השתמשו כולם בגבס בשושלת טאנג. על פי "האיור המאויר של טאוי יינג", יצירת מודלים התפתחה לתעשייה מיוחדת בתקופת שלטונו של צ'יאנלונג בשושלת צ'ינג. עם זאת, הגבס שימש לייצור קרמיקה בסוף שושלת צ'ינג ותחילת הרפובליקה הסינית. באותו זמן, בית הספר לתעשיית הקרמיקה של ג'ינגדז'ן ייצר לראשונה דגמי גבס. ייצור הקרמיקה מבוסס על צרכי החיים האמיתיים. לפני ייצור כלי קרמיקה, יש צורך להרות ולתכנן על פי תנאים ודרישות שונות על מנת להשיג את המטרה שנקבעה מראש. זהו תחילתו של עיצוב דוגמנות קרמיקה. זה לא עיטור המשטח, אלא קביעת הצורה הבסיסית והחלקים השונים. עיבוד היחסים ההדדיים יוצר צורה תלת ממדית של ממש. הוא לא רק שונה משינוי פני השטח, אלא גם שונה מהעיצוב הריאליסטי של תמונות טבעיות. הוא משתמש באלמנטים שונים של דוגמנות ועוקב אחר כללים ושיטות מסוימים ליצירת כלי קרמיקה שהטבע לא העניק לאנושות.

3. אפנון של תערובת גבס:

 • 1) הכינו את האגן ואבקת הטיח;
 • 2) מוסיפים כמות מים מתאימה לאגן, ואז מפזרים לאט את אבקת הגבס לתוך המים לאורך שפת האגן. הקפד להוסיף מים ולאחר מכן גבס בהזמנה.
 • 3) עד שאבקת הגבס יוצאת מעל פני המים וכבר אינה סופגת באופן טבעי מים ושוקעים, המתן זמן והשתמש בעזרת ערבוב כדי לערבב אותה במהירות ובעוצמה ואחידה. פשוט הפוך את זה למשחה.
 • 4) היחס בין הגבס במהלך ההכנה הוא: תערובת גבס לייצור מכוניות כללי, מים: גבס = 1: 1.2 ~ 1.4; תערובת גבס לחיתוך, מים: גבס = 1: 1.2 בערך; תערובת גבס לבנייה מחדש של דגמים, מים: גבס = 1: בערך 1.4 ~ 1.8.
 • 5) שים לב לבחירת הגושים והזיהומים בתרובת הגבס.

מערכת רכב דגם:

1. כלי ציוד:

(1) מכונת דגם רכב

דגם הכלי העגול מאמץ בעיקר את דגם קטר דגם המכונית האנכית. מכונת דגם המכונית מחולקת לסוג סוגר וסוג זרוע קשת, ביניהם נפוצה מכונת דגם מכוניות מסוג סוגריים. הדרישות לייצור דגמים עבור מכונת דגמי הרכב הן: היא חייבת להיות בעלת ריכוז גבוה; הוא דורש יציבות טובה ויכול לעמוד בעומסים גדולים יותר; הוא דורש מנגנון בלם גמיש; ראש ההגה של מכונת דגם הרכב חייב להיות מהודק ואי אפשר לשחרר אותו.

(2) כלי

הסכינים הנפוצים לייצור דגמים כוללים: סכיני משולש, סכינים מרובעות, סכיני מסור, סכיני במבוק וכו 'לפעמים יש צורך ללטש זמנית כמה כלים בצורת מיוחד בהתאם לצרכי התבנית.

סכין משולשת היא הכלי העיקרי להפיכת תבניות כלים. החומר נחתך בדרך כלל למשולשים שווי צלעות 50-60 מ"מ עם 4 ~ 5 מ"מ 45*, 50* פלדה, ומרותך בפלדה עגולה בקוטר 8 ~ 10 מ"מ ואורך של כ 400 מ"מ. ידית עץ מותקנת מאחור כדי להקל על ההחזקה.

דרישות לייצור דגמים לכלים:

 • א. הכלי בדרך כלל נדרש להיפתח בזווית של ≤45 מעלות;
 • ב. יש לשמור על קו החיתוך בקו ישר (למעט כלים בצורת מיוחד);
 • ג. קצה הסכין צריך להיות מלוטש שטוח;
 • ד. השוק והידית צריכים להיות מחוברים היטב;

(3) כלי עזר

כלי עזר נפוצים לייצור דגמים כוללים: לבד שמן, מוט מייצב, אגן גומי, נייר זכוכית עמיד במים, להב מסור, עיפרון, לוח קשיח, מסור תיל, חבל, קליפ וכו '; הכמויות הנפוצות כוללות: קליפים פנימיים וחיצוניים, סרגלים, משולשים, מצפנים וכו '.

2. ייצור מכוניות מדגם:

המודל הפונה בייצור דגמים הוא צורת סיבוב חצי מכנית וחצי ידנית. לכן, התלמידים נדרשים לא רק לשלוט בעקרונות הפנייה הכלליים ובשיטות הפעולה, אלא גם בעלי מיומנויות מסוימות. מערכת הדגמים מופעלת בעיקר ביד. לכן, הנה מבוא קצר לשיטות הפעולה ולשלבי ההתייחסות של התלמידים.

(1) הכנה למערכת מכוניות מדגם

 • א. הכינו כלים, מים וטיח, נקו את שולחן המכונה מדגם הרכב, תיקנו את ציור הייצור על המסגרת בעזרת מלחציים או מסמרים, ונקו את לוח הטופר המשולש של מכונת דגם הרכב.
 • ב. על פי הקוטר המרבי של הדגם, שחררו שוליים של 2 עד 4 מ"מ, ומלאו את הבוץ מתחת ללוח הטופר המשולש, ומלאו אותו בעיגול ככל שניתן. המטרה היא להכין שולחן לסגירת לבד השמן, ולא לדלוף את תערובת הגבס לתוך מֵסַב של צלחת הטופר.
 • ג. חותכים את הלינוליאום לפי גובה הצורה. השתמש בחבל לעטוף את הלינוליאום על במת הבוץ המלאה. הקפד לקשור אותו היטב ולמלא את הפער בבוץ כדי למנוע את דליפת גבס הגבס.
 • ד. יוצקים לאט את תערובת הגבס המעורר לתוך חלל הלינוליאום הסגור, ולאחר מכן משתמשים במוט דק כדי להכניס אותו ומערבבים בעדינות כדי לשחרר את הבועות שבתוכו.

(2) הפעלת מערכת מכוניות מדגם

א. בעת סיבוב, עמד עם הרגליים בנפרד כדי לייצב את גופך; על מנת להחזיק את הכלי, עליך להשתמש בסרגל הייצוב ובכוח גופך כדי לייצב את הכלי. בדרך כלל מוט המייצב מונח על הכתף הימנית, והקצה הקדמי של מוט המייצב מונח על הצלחת הקבועה של המחרטה; יד שמאל מחזיקה היטב את קצה הכלי ואת מוט המייצב ויד ימין מייצבת את מחזיק הכלים מאחור. הכלי קבוע על מוט הייצוב בצד אחד. הכלי נוגע בעמוד הגבס במהלך סיבוב.

ב. לוח הטופר של מכונת המחרטה הכללית מסתובב נגד כיוון השעון, כך שהכלי בדרך כלל בצד ימין של עמוד הגבס; בתהליך הסיבוב, ידית הכלים ומוט הייצוב חייבים להיות מוחזקים היטב, וכן יש להדק את הכתף כנגד מוט המייצב. יצמצם את תופעת הקפיצה של סכין ורעידה.

ג. לאחר שהתערובת הגבס התמצקה מעט, הסר את הלינוליאום, תחילה השתמש בכלי הסיבוב כדי להפוך את עמוד הטיח עגול ושטוח; לאחר מכן סובב את אב הטיפוס, השאר בדרך כלל קצב עיבוד של 1 עד 2 מ"מ, ובצע את הסיבוב הדק רק לאחר הפיכת הצורה הבסיסית. . והשתמש בנייר זכוכית עמיד במים לליטוש דק והחלקה.

ד. פעולת סכין:

 • סכין אורך: זוהי השיטה העיקרית להפוך את המעגל החיצוני של עמוד הגבס. למעט הידיים והכתפיים לאחיזת הידית ומוט המייצב, יש להכניס את הסכין מהכיוון המשיק של המשטח החיצוני של עמוד הגבס ולנוע במהירות קבועה מלמעלה למטה. עמדו זקופים כאשר כפות הרגליים מופרדות במרחק מסוים, והברכיים צריכות להיות כפופות בהדרגה במהירות אחידה בכדי לבצע עמדת סוס. יחד עם זאת, עליך לשמור על כוח אחיד כדי להבטיח שקצה הסכין נע בקו ישר במהירות אחידה. בדרך כלל השתמש בקצה לסיבוב גס והלהב לחיתוך עדין.
 • סכין חוצה: היא משמשת בעיקר בעת הפיכת המשטח העליון של עמוד טיח. כאשר נכנסים לכלי, הוא בדרך כלל מתחיל ממרכז המעגל ופונה כלפי חוץ בעזרת כוח צנטריפוגלי; זה יכול גם להסתובב מבחוץ לפנים. הפרד את כפות הרגליים במהלך הפעולה והעבר את מרכז הכובד של גופך משמאל לימין או מימין לשמאל. הכוח חייב להיות אחיד כדי להבטיח שהלהב או קצה הסכין נעים אופקית ובמהירות קבועה.
 • ג חיתוך קשת: בהתאם לדרישות הספציפיות של צורת התבנית, הכלי ניזון ומסתובב בזווית מסוימת. באופן כללי, הכלי ניזון מהחלק בכמות גדולה של חיתוך, מהעומק לרדוד, ומהכלי המהיר לאט יותר. הכלי נע בקשת מעגלית בהתאם לדרישות הרדיאן של המודל. בדרך כלל השתמש בקצה הסכין לתיקון גס, והשתמש בלהב העגול של סכין מרובעת לתיקון עדין.
 • ד.חריץ מסתובב: בדרך כלל השתמש בקצה של סכין משולשת לסיבוב. לפעמים הכלי מוגש באופן זמני על פי ציור הדגם. בשלב זה, עליך להיות זהיר מאוד, עליך להשתמש במסלול מלא של המסלול.
 • e. ניתן לחתוך את עקומת המתאר של הכלי בעזרת לוח נוקשה לפי הציור, ואז ניתן להשוות אותו עם המכונית בדגם הגבס.
 • לאחר סיום הבדיקה והרישומים נכונים, נחתך במקביל עם להב מסור. באופן כללי, מכונת המחרטה יכולה לשמש לחיתוך סיבובי.
 • g. אם מותר להשתמש בסוג התבנית, ניתן להפוך את סוג התבנית הפוך, כך שניתן לחתוך את כף הרגל התחתונה ישירות; ניתן לחפור את כף הרגל גם ביד. באופן כללי, ניתן להשתמש בצורת הצוואר העבה ולא באביזרים נוספים כדי לפצות את תחתית המכונית לאחר החיתוך. השיטה היא למדוד במדויק את קליבר התבנית, ולהפוך את שלדת הגבס במכונה דגם הרכב לבסיס בגודל זהה לקליבר. המרכז חייב להיות נמוך והקצה גבוה. לאחר מכן הניחו את הדגם הפוך על בסיס המכונית, הקפידו ליישר את הקצוות, מרחו סוכן שחרור על הדגם והבסיס, התאימו את משחת הגבס העבה, ולאחר מכן הוציאו את כף הרגל.
 • ח. נקה את משטחי השולחן, הסכינים וכו 'של המחרטה, ונקה את טיח הפסולת.

(3) פעולת חיתוך עובש:

תבניות בצורת מיוחדות מתייחסות בעיקר לצורות שלא ניתן להפוך אותן באמצעות מכונת סיבוב בו זמנית. שיטת הייצור מאמצת בעיקר דוגמנות ידנית או דוגמנות מעורבת (כלומר שילוב של ידני ומכני).

שלבי הייצור העיקריים הם:

 • א. הניחו את הציור עם הפנים כלפי מעלה על שולחן עבודה שטוח ולאחר מכן כסו אותו בצלחת זכוכית שקופה.
 • ב. מקציפים את הבוץ לחתיכות בוץ בעובי בינוני, סוגרים חלל דוגמנות על צלחת הזכוכית לפי הציורים, ומשאירים קצב עיבוד של 1 עד 2 מ"מ בקצה. גובה נתח הבוץ כפוף לעובי המרבי של הדגם, וצריך להיות מרווח. לאחר מכן חבר אותו כדי למנוע דליפת גבס.
 • ג. מכינים את תערובת הגבס, יוצקים אותה לאט לתוך החלל הסגור בבוץ ולאחר מכן מערבבים אותו בעדינות בעזרת מוט דק לשחרור הבועות שבתוכו.
 • ד. לאחר שהטיח התגבש מעט, הסר את מעטפת הבוץ. גירדו את הקצה העליון בשיני להב המסור.
 • ה. הסר את גוש הגבס מלוח הזכוכית, קח את הצד הקרוב לזכוכית כמישור ההתייחסות, ומשטח הקצה העליון צריך להיות מקביל אליו; המשטחים האחרים צריכים להיות בניצב אליו.
 • ו. לאחר מכן מודדים את הרוחב הנדרש כלפי מעלה ממישור ההתייחסות; לקבוע את קו המרכז.
 • ז. חותכים ידנית לפי קו האמצע. הסימטריה מבוססת על קו האמצע; שאר הצורות נחתכות לפי רישומי העיצוב.
 • ח. לבסוף, החלק אותו בעזרת נייר זכוכית עמיד במים.

דרישות: סוג התבנית עומד בדרישות העיצוב ודרישות התהליך, והמשטח חלק, ללא פתחים וסדקים, ועד כמה שניתן ללא פגמים כגון נקבוביות וטראכומה.

(4) פעולת העתקת דגם:

חומרים וכלים נפוצים הם: סכיני במבוק, להבי מסור, סכיני להב מסור, משולשי סרגל, מברשות כתיבה, מסכי שמן, חומרי שחרור עובש וכו '.

 • א. מנקים את שולחן העבודה, מנקים את תבנית הגבס ובעזרת עיפרון מציירים בעדינות את קו הפרידה על משטח הדגם בהתאם לתכנית שהוכנה מראש. זהו שלב חשוב ביותר. העיקרון הוא שעל סמך האפשרות לפתוח את התבנית, ככל שחוסמים פחות כך ייטב.
 • ב. לצורך דוגמנות כללית, ראשית הפוך תבנית גדולה, השתמש בבוץ לבסיס, וסגור את הדוגמנות. על פי קו הפרידה, השתמש בסכין במבוק להחלקת משטח הבוץ. משטח הבוץ צריך להיות קו אחד מתחת לקו הפרידה.
 • ג. מרחו את חומר השחרור באופן שווה על תבנית הגבס, ושימו לב לכל החלקים חייבים להיות מצופים בצורה אחידה ולא לפספס.
 • ד. השתמש בתבנית או לבד לבד כדי לסגור את הקצה החיצוני של התבנית, והמרחק מהקוטר המרבי של התבנית צריך להיות מתאים. באופן כללי, עבור תבניות בגובה של 300 מ"מ, עובי הקצה של התבנית הוא כ -40 מ"מ. שימו לב שלא יהיו פערים בתבנית או לבד השמן. זה צריך להיות ממולא בבוץ.
 • ה. מרחו סוכן שחרור על התבנית וקשרו אותו היטב בעזרת קליפ או חבל. יציאת הדיוס שמורה בהתאם לדרישות הדוגמנות, אותן ניתן ללוש לצורת שולחן עגול לשימוש.
 • ו. מכינים את תערובת הגבס ויוצקים אותה באיטיות לתוך החלל הסגור עד שהתבנית שוקעת ומוסיפה לעובי מתאים. לאחר שהטיח התגבש מעט, הסר את התבנית או הלבד, והחליק את החלק החיצוני של התבנית בעזרת להב מסור.
 • ז. כדי לפתוח את הפה בצד התבנית, ניתן להשתמש בטרפז, משולש, עיגול וכו ', לחצוב ולחלק, והוא חייב להיות רחב בחלקו העליון וצר בתחתיתו, כך שניתן לפתוח תבנית נוספת.
 • ח. מרחו סוכן שחרור על דגם התבנית, הקיפו אותו בתבנית או לבד שמן, שפכו תבנית נוספת וכן הלאה, עד לשפוך את התבנית המשולבת. לאחר שנשפכת כל תבנית, יש להחליק אותה בעזרת להב מסור בזמן. ציר התבנית צריך להיות מוכתם, והחלוקה צריכה להיות סימטרית.
 • אני. לאחר בניית התבנית מחדש, השאירו אותה לתקופה מסוימת, ולאחר שתגובת חום הגבס מתקררת, ניתן לפתוח את התבנית כדי להוציא את התבנית. אם לא קל לפתוח אותו, ניתן לפתוח אותו באמצעות הקשה, מבשל מים ושיטות אחרות. לאחר הפתיחה יש לשטוף את התבנית במים כדי להסיר את חומר השחרור על הקיר הפנימי ולהניח אותה בחדר ייבוש לייבוש. הטמפרטורה במהלך הייבוש לא צריכה להיות גבוהה מ- 60 מעלות צלזיוס כדי למנוע מהאבקת להיפטר מהתבנית.

הערה: כל תהליך ייצור התבניות דורש תעוזה וזהירות, ועליך לזכור למרוח חומר משחרר, לפתוח את הפה ולשטח. התבנית נדרשת להיות חלקה כמכלול, עם משטח חלק ופנים חלק, וללא קצוות מעופפים וקוצים.

(5) פעולת דיוס ויצירה:

דפוס הדיוס משתמש בעיקר במאפייני תבנית הגבס לספיגת מים, כך שהבוץ נספג על דופן התבנית ליצירת שכבת בוץ אחידה, המגיעה לעובי הנדרש תוך פרק זמן מסוים, ולאחר מכן זורקת את הבוץ העודף. והבוץ הנותר בתבנית לחות השכבה ממשיכה להיספג בתבנית הגבס ולהתקשות בהדרגה, ולאחר הייבוש הנפח מצטמצם ונפרד מהתבנית, ומתקבל גוף מחוספס טוב.

 • א. בוץ: מערבבים את בוץ החרסינה המיובשים עם מים לפי הפרופורציה. באופן כללי, תכולת הלחות היא כ -39%. השאירו אותו ליותר מיום אחד כדי לגרום לבוץ החרסינה לספוג מים במלואו. לאחר מכן מוסיפים כ- 0.3% נתרן הומאט או כוס מים ומערבבים. לעיסה כימית, לא אמור להיות בוץ או זיהומים בעיסה, ולא ניתן להוסיף מים כרצונו.
 • ב. קושרים את תבנית הגבס המיובשת בעזרת חגורה או חבל, ומניחים אותה על שולחן שטוח כאשר יציאת הדיוס כלפי מעלה. השתמש בדלי דיוס כדי להזריק לאט לאט את התרחיף. שימו לב למפרקי התבנית כדי לא להריץ את הסלרי, במקרה שזה קורה במקרה זה, יש צורך להשתמש בלוק הבוץ בזמן.
 • ג. שימו לב להוספת slurry בכל עת, ואל תגרמו ל- slurry לשקוע יותר מדי, כדי למנוע עובי אחיד של הכלים.
 • ד. כאשר הבוץ נספג לעובי מסוים בתבנית, בדרך כלל זה בערך 3 ~ 5 מ"מ לשפוך את הבוץ. המזיגה צריכה להיות איטית ואסור למהר כדי להימנע מקילוף של שכבת הבוץ הנספחת על התבנית. הופכים את התבנית בעדינות כדי למנוע חוסר עקביות בעובי הפה.
 • ה. לאחר שפיכת הגלישה, בנוסף לצורת הסוליה והצורה הפוכה הלא נוחה, התבנית מונחת בדרך כלל הפוכה על השולחן, הנקראת סלורינה ריקה, ומשאירה אותה במשך כ -5 דקות.
 • ו. לאחר שהונחה לפרק זמן מסוים, בדרך כלל כאשר יציאת הדיוס של התבנית מופרדת מהריק על ידי 0.5 עד 1 מ"מ, ניתן לפתוח את התבנית בסדר הפוך של הידוק, ולהוציא את החומר בזהירות.
 • ז. חותכים את פי הדיוס של חומר הבוץ, חותכים את החלק העודף ומיישרים את קו הפרידה.
 • ח. הניחו את הבוץ על משטח או פלטפורמה, וייבשו אותו בחדר הייבוש או ייבשו אותו באופן טבעי לשימוש מאוחר יותר.

הערה: לא ניתן לערבב פסולת בבוץ; במהלך הדיוס, לא כדאי להזריק מהר מדי; המשטח הפנימי של הגוף צריך להיות שטוח וחלק, ואין לאפשר פגמים ברורים כגון בלוקים של בוץ; לא ניתן להכניס את יציאת הדיוס החתוכה ובוץ אחר ישירות לדלי ההרשקה לדיס.

(6) עניינים הזקוקים לתשומת לב:

 • 1. יש להניח את אבקת הגבס במקום יבש, ושקית הגבס צריכה להיות נקייה כדי למנוע ערבוב של שאריות הגבס המשמשות או כל מיני דברים לתוך השקית.
 • 2. הוסף מים וגבס בהתאמה קפדנית להזמנה.
 • 3. שימו לב לאחוז חזק באביזרים כדי למנוע מהסכין לקפוץ בעת סיבוב.
 • 4. סוג התבנית עומד בדרישות העיצוב ודרישות התהליך, המשטח חלק, ללא פתחים וסדקים, וככל שניתן ללא פגמים כגון נקבוביות וטראכומה.
 • 5. נקו את משטחי השולחן וחותכי המחרטה בזמן.
 • 6. בעת עיבוד מחדש של התבנית, עליך תמיד להזכיר לעצמך למרוח חומר משחרר, לפתוח את הפה וליישר אותו.
 • 7. לאחר בניית התבנית מחדש, המשטח הכולל צריך להיות חלק, המשטח צריך להיות שטוח, והחלק הפנימי צריך להיות חלק (אסור ללטש או לגרד את החלק המשותף של התבנית מאוחר יותר), וללא קצוות וקוצים. רשאים.
 • 8. אין לערבב זיהומים לתוך תערובת הדיוס, ויש להשתמש במסנן לפני הזרקתו לתבנית.
 • 9. בעת דיוס, הזרק את התבנית לאט, לא מהר מדי.
 • 10. המשטח הפנימי של גוף הדיוס צריך להיות שטוח וחלק, ואין להתיר פגמים ברורים כגון בלוקים של בוץ.
 • 11. לא ניתן להכניס את יציאת הדיוס החתוכה ופסולת בוץ אחרת ישירות לחבית הדיוס, ויש לסנן ולהשתמש בה לאחר שינוי גודל.

קצב ספיגת המים של תבניות טיח עבור עיבוד קרמיקה הוא בדרך כלל בין 38% ל -48%

תערובת גבס למי ייצור כלי רכב: גבס = 1: 1.2 ~ 1.4

תערובת גבס לחיתוך מים: גבס = 1: 1.2

תערובת גבס לבנייה מחדש של דגמים מים: גבס = 1: 1.4 ~ 1.8

קוטר ידית כלי המחרטה הוא 8-10 מ"מ, והאורך הוא כ -400 מ"מ

כאשר התבנית מיובשת, הטמפרטורה לא צריכה להיות גבוהה מ- 60 מעלות צלזיוס

תחזוקה ותחזוקה של דגמי גבס

 • 1. לפני הדיוס, בעת התכווצות וניגוב התבנית, יש לשים לב שיש לנקות את המשטח ההפוך של הדגם, ולהגן על הקצוות והפינות של הדגם כדי למנוע שחיקה. כל סוגים של מהדקים לדגם צריכים להידוק היטב. אם המהדקים רופפים, הם יפתחו את הדגם, ואם המהדקים הדוקים מדי, הדגם יקרוס.
 • 2. לאחר שנחשף החומר הרטוב, יש לנקות את הבוץ הזורם על התפר בזמן עם חומר רך, אחרת הוא יצטבר ויתעבה ויגרום לעיוות הדגם.
 • 3. שימוש ארוך טווח בדגם רטוב לא רק שאינו מבטיח את איכות הריק, אלא גם מזיק מאוד לדגם עצמו. זה יגרום לדגם להתיישן בטרם עת ולקצר מאוד את חיי השירות. הסיבה לכך היא שלדגם יש כמות מים גדולה. המלח שבתוך המודל מגיב כימית עם הגבס המיובש. CaSO4+Na2CO3 = CaCO3 ↓+Na2SO4 זה יגרום לקורוזיה חמורה ולפגיעה במבנה הפנימי של הדגם.
 • 4. קל לעוות את המודל הרטוב במהלך תהליך הייבוש. את המודל הרטוב שמסירים ומרוכזים ומייבשים יש למקם בזהירות. עדיף לא להניח אותו בבלוקים. יש לנקות את קצה הבוץ, להדק את המהדקים ולמקם את הדגם הרטוב בצורה סבירה. הדק את המהדק שוב, כך שהדגם הרופף במקור יכול להתאים היטב. להיפך, דפורמציה חמורה יותר עלולה להתרחש. זה מה שאמרו עובדי הדיוס הזקנים, "אפשר להפוך את התבנית עם פה רופף חזק יותר, והתבנית עם הפה הדוק יכולה להיגמר מהדיס".
 • 5. בהפקה אנו נתקלים לא פעם בתופעה של "גיר" בשלב מאוחר יותר של השימוש במודל, כלומר תופעת האבזור והנשירה מבחוץ המודל. הסיבה לתופעה זו נובעת בעיקר מתהליך הייבוש של המודל עם החלק הפנימי של המודל. הלחות נעה לכיוון פני המודל. כאשר המים מתאדים לאוויר, חלק קטן ממלחים אלה מופקדים על פני המודל בצורת צמר אלקלי, ורובם נשארים בחללים על פני המודל. 

ככל שהזמן עובר, מלחים אלה מצטברים ומגיבים כימית עם המודל, וגורמים למודל להתפורר. השיטות למניעת אבקה הן כדלקמן:

 • Reduce הפחת כראוי את מהירות הייבוש של הדגם, כך שהלחות תוכל להתאדות באופן שווה מסביב לדגם;
 • אמץ את שיטת ההידוק מראש ותן לדגם להתייבש בלילה. אם הדגם אינו מתאים להידוק מראש מכיוון שהדגם רטוב, ניתן לכסות בד פלסטיק בחלקו העליון של הליבה כדי למנוע התאדות של כמות גדולה של לחות מהקודקוד;
 • C לגרד שכבה ממשטח העיסה החיצוני של הדגם כדי להגביר את חדירות האוויר ולגרום ללחות להתאדות מחוץ למשטח העיסה.

דיוס: מכינים אותו מבלוטת נוזלים עם מים וכו ', והטחינה נשפכת לדגם הטיח הנקבובי. המים חודרים לתוך מודל הגבס דרך משטח המגע ויוצרים שכבה קשה על פני השטח. זוהי שיטת דפוס בה צורת המשטח הפנימי של תבנית הגבס זהה לצורת הגוף המעוצב. הוא מחולק לשיטת דיוס דו צדדית (שיטת דיוס מוצקה) ושיטת דיס חד צדדית (שיטת דיוס חלולה). שיטה זו שימשה זה מכבר בייצור קרמיקה. דרישות ייצור דיוס לטמפרטורה ולחות סביבתית: דיוס הוא שיטת דפוס עם יכולת הסתגלות רחבה ויעילות ייצור גבוהה. ניתן להשתמש בו לכל צורה מורכבת או לא סדירה שלא ניתן לעצב אותה בשיטות אחרות ומוצרי צמיגים דקים. הוא מיוצר על ידי דפוס, אך מכיוון שלטמפרטורה ולטמפרטורה יש השפעה רבה על דפוס הריק, הוא קשור ישירות לאיכות ושיעור ההישרדות של המוצר הגמור למחצה. לכן, הטמפרטורה והלחות הסביבתית חייבים להיות מבוקרים בקפדנות במהלך הייצור, ויש לנקוט באמצעים מתאימים לשינויים עונתיים. .

דרישות לטמפרטורה ולחות סביבתית:

טמפרטורת ההפעלה בכלים הסניטריים לדיס נשלטת בדרך כלל על 25 ℃ -37 ℃. ניתן להעלות את הטמפרטורה בלילה, אך היא לא צריכה לעלות על 50 ℃, מכיוון שהמשטח החיצוני של הגוף הירוק יתייבש מהר מדי אם יעלה על 50 ℃. מהירות הייבוש של המשטח הפנימי של הגוף איטית יחסית, מה שגורם להתכווצות לא אחידה של הגוף במהלך תהליך הייבוש, וכתוצאה מכך פיצוח הגוף במהלך תהליך הייבוש. יתר על כן, צורת תבנית הטיח מורכבת, והלחות היבשה של כל חלק אינה אחידה. במהלך תהליך הדפוס, קל לגרום לליקויים כגון אכילה מהירה מדי ונקבוביות מוגברת של הגוף הירוק לאחר הדפוס. טמפרטורת ההפעלה בדפוס נשלטת בדרך כלל על 50-70%. אם הוא גבוה, מהירות הייבוש של הגוף הירוק איטית מדי, מה שישפיע על ההתקדמות התקינה של התהליך הבא. אם הגוף הירוק נמוך מדי, מהירות הייבוש תגדל, וגם מהירות ההצטמקות תגדל, אשר נוטה להיסדק, במיוחד עבור מוצרים בעלי דפוס מורכב. חָמוּר.

דרישות עונתיות של גוף הדיוס:

איכות הגוף הירוק שנוצר על ידי דיוס רגישה יותר לשינויים עונתיים, במיוחד לעונות האביב והסתיו יש את ההשפעה הגדולה ביותר על היווצרות הגוף הירוק, מכיוון שהרוח באביב ובסתיו חזקה יחסית והאוויר יבש יחסית. בתנאים כאלה, אם לא ננקטו אמצעים סבירים, הגוף הירוק גורם לאזור גדול של סדקי רוח בשלב היווצרות, דבר המשפיע קשות על תפוקת הגוף הירוק. הסיבה העיקרית היא שהרוח לא יכולה לנשב באופן אחיד לכל חלקי הגוף הירוק, ולגרום להתייבשות לא אחידה של חלקים שונים בגוף הירוק ולהתכווצות מקומית מהר מדי וסדקים. לכן, הנושאים שיש לשים לב אליהם במהלך עונות האביב והסתיו הם:

 • 1. אין לסדנת הדפוס לפתוח את החלון ואת וילונות הדלת כדי למנוע מהרוח החיצונית לנשוף ישירות על הגוף הפנימי. במידת הצורך ניתן לכסות את כל החסר בנייר סרט, כך שההצטמקות תהיה אחידה במהלך תהליך הייבוש.
 • 2. באביב ובסתיו יש לרסס מעט מים סביב פעולת הדפוס לעתים קרובות. מטרת ריסוס המים היא הגברת הלחות בפנים. כמות מי ריסוס נדרשת להתזות פחות בתחילת עונות האביב והסתיו, ובהדרגה גדלה, ויורדת לאט כאשר מתקרבים לקיץ וחורף, אך שימו לב לריסוס פחות או אפילו לא לרסס בימים מעוננים וגשומים. רוח הקיץ קטנה יחסית והלחות גבוהה יחסית. אתה יכול לפתוח את החלונות מבלי לרסס מים בפנים. בחורף יש לתפור ולהדביק את החלונות על מנת להבטיח את הטמפרטורה הפנימית.

לכן, כל עוד אנו נוקטים באמצעי הגנה מתאימים בהתאם לשינויים העונתיים ושולטים על הטמפרטורה והלחות בסביבת הייצור במהלך תהליך הייצור, כדאי מאוד לשפר את איכות המוצר והתשואה.

קישור למאמר זה: הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיות

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


הידע הבסיסי של עובש טיח ודוגמנות קרמיותחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומי חלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.