האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר


בכרייה עמוקה של מוקשים, לא רק יש דרישות גבוהות לטכנולוגיית הכרייה, אלא גם מהווה איום גדול על בטיחות הכרייה. על מנת להבטיח את הפעולה היעילה והבטוחה של עבודת הכרייה, טכנולוגיית סריקת לייזר תלת מימדית משמשת כטכנולוגיית מדידה מתקדמת. , הוחל בהדרגה בכרייה. המאמר מנתח את היישום של טכנולוגיית סריקת לייזר תלת מימדית במדידת גושים במכרות מתכת, ומספק הפניות לאנשים באותו תעשייה.

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר
היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

בכרייה עבודת הסקר והמיפוי הגיאולוגית חשובה מאוד ואיכות עבודתה קשורה ישירות ליעילות ובטיחות עבודת הכרייה. עם ההתפתחות המתמשכת של המדע והטכנולוגיה, טכנולוגיות מתקדמות רבות פותחו והשתמשו בהן, ולטכנולוגיית סריקת הלייזר התלת ממדית יש יתרונות משמעותיים. יש לו דיוק גבוה במדידת גושים במכרות מתכת ומממש שליטה אפקטיבית בסביבת העבודה של הכרייה. ספק בסיס לניסוח ופיתוח תוכנית עבודת הכרייה.

1 טכנולוגיית סריקת לייזר תלת מימדית

טכנולוגיה זו נקראת גם הטכנולוגיה של העתקה בעולם האמיתי. זהו סוג הייטק שהופיע בהדרגה בשנות התשעים והיה בשימוש נרחב בתחום הסקר והמיפוי. בשימוש בטכנולוגיה זו, שיטת מדידת סריקת הלייזר במהירות גבוהה יכולה לממש מידע ברזולוציה גבוהה ושטחים גדולים כגון הקואורדינטות (x, y, z), רפלקטיביות וצבע (R, G, B) של כל נקודה על פני האובייקט. להשיג במהירות, באמצעות כמות כה גדולה של מידע נקודתי צפוף, ניתן לשחזר במהירות מודל תואם נקודה תלת מימדי בצבע אמיתי בגודל 1990: 1, המספק בסיס יעיל לעיבוד וניתוח נתונים לאחר מכן. 

לטכנולוגיה זו מאפיינים משמעותיים, כגון מהירה, יעילה, ללא מגע, חדירה חזקה, דינאמית, דיגיטציה, צפיפות גבוהה ודיוק גבוה וכו ', אשר מפצה ביעילות על היעדר פיתוח טכני של מידע מרחבי בשלב זה, ומבין הנקודה היחידה המסורתית פריצת דרך בשיטת המדידה. טכנולוגיה זו יכולה לספק מידע על נתוני ענן נקודתיים על פני השטח של האובייקט הסרוק כדי להשיג מודל שטח דיגיטלי ברמת דיוק גבוהה ורזולוציה גבוהה. 

בעזרת שיטת מדידת סריקת לייזר במהירות גבוהה, ניתן להשיג במהירות את נתוני הקואורדינטות התלת-ממדיות של פני השטח של האובייקט שיש למדוד ומידע ברזולוציה גבוהה ובשטח גדול כגון מספר רב של נקודות מרחביות. זוהי טכנולוגיה חדשה שמממשת את הבנייה המהירה של מודלים תלת-ממדיים של אובייקטים.

2 עקרונות טכנולוגיית סריקת לייזר בתלת מימד

טכנולוגיה זו משתמשת בעיקר במדידת קואורדינטות קוטביות כדי להשיג ביעילות את הנתונים של הקואורדינטות המרחביות של האובייקט הנמדד. שיטת הסריקה המסורתית היא מחשוב ענן, הסורק את פני השטח של אובייקט כדי להשיג נתונים תלת מימדיים של דמויות גיאומטריות הניתנות להצגה. טכנולוגיה זו מסתמכת בעיקר על העיקרון של טווח לייזר, מכיוון שהשילוב של ציוד סריקת לייזר תלת מימד וציוד מטווח לייזר מטרה ומערכת מדידת זוויות יכול למדוד במהירות אובייקטים במרחבים מורכבים ואובייקטים הקשורים קשר הדוק לנקודות לייזר. 

נתונים כגון כיוון אופקי, עוצמת השתקפות, מרחק נטוי וכו 'מתקבלים ישירות, והם מחושבים ומאוחסנים בעצמם כדי להשיג נתוני ענן נקודתי. ניתן למדוד אותו במרחק של יותר מ -1000 מטר, ותדר הסריקה יכול להגיע למאות אלפים/שניות 

לאחר מכן, הנתונים הסרוקים מועברים למחשב באמצעות פרוטוקול TCP/IP, תמונת הסצנה מועברת למחשב באמצעות קו הנתונים של USB, ולאחר מכן המחשב משמש לעיבוד נתוני ענן הנקודות ולאחר מכן שלושת מודל ממדי של האובייקט הנמדד מחובר לעיצוב CAD מחדש. העיקרון של טווח לייזר מוצג באיור 1.

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

3 טכנולוגיית סריקת לייזר תלת מימדית ביישום המדידה של הלחם של מכרות מתכת

אם ניקח כדוגמה את תעשיית הטונגסטן של Hunan Xintianling, נותח יישום טכנולוגיית סריקת לייזר תלת ממדית במדידת גושים במכרות מתכת. השטח של אזור כרייה זה הוא 7.7245m2, והתחבורה נוחה מאוד. בשל הצרכים של חשבונאות הייצור והגנה ומעקב אחר אזורי כרייה, יש להשתמש בטכנולוגיית סריקת לייזר תלת מימדית לסריקה ולמדידה של העפר התת קרקעי, נפח הגף מחושב באמצעות הנתונים הסרוקים האמיתיים ובניית מודל מוצק תלת מימדי מיושם. הצגת מוקשים תת קרקעיים במחשב היא בסיס יעיל לפיתוח דיגיטלי של אזורי כרייה.

3.1 פריסת רשת הבקרה בגוף

בשימוש בסורק לייזר תלת מימדי, מערכת הקואורדינטות המשמשת היא בעיקר שימוש בסורק כמרכז ליישום בניית מערכת קואורדינטות עצמאית. כדי להפוך כל מערכת קואורדינטות עצמאית למערכת קואורדינטות מאוחדת, נדרש להציג את נקודות הבקרה של הקואורדינטות במערכת הקואורדינטות הנמדדות באזור הכרייה לאזורים המוקשים במקומות שונים, וניתן להשתמש בסריקה של כל תחנה כדי עם סריקת המטרה עם קואורדינטות אותנטיות משותפות, ניתן לאחד את מערכת הקואורדינטות של נתוני ענן הנקודות ביעילות, וגם את מערכת הקואורדינטות של נתוני ענן הנקודות ואת מערכת הקואורדינטות של מדידת שטח המכרה ניתן לאחד. לכן, יש צורך לסדר באופן סביר את נקודות הבקרה של המדידה סביב כל הגושים התת -קרקעיים בצורה של צורת החוט של מדידת המרחק הפוטואלקטרית דרך התחנה הכוללת.

3.2 בצע עיבוד סריקת לייזר תלת מימדית

בעבודה, אזור כרייה זה משתמש בציוד סריקת הלייזר התלת-ממדית של לייקה לביצוע סריקת תחנות משנה של כל גוש (ראה איור 3), ובכל תחנה מסודרים 2 מטרות, וכל תחנה נסרקת בו זמנית. 3 המטרה נסרקת ונמדדת והמרכז הגיאומטרי של המטרה מותקן, ואז לשלושת המטרות יש מערכת יחסים מרחבית יחסית במערכת הקואורדינטות העצמאית של הנתונים הסרוקים; כאשר מודדים את קואורדינטות המרכז של גיאומטרית המטרה, שלושת המטרות נמצאות במערכת הקואורדינטות המקומית וישנו יחס מרחבי יחסי. המרכזים הגיאומטריים של שלושת המטרות הללו נחשבים לנקודה המשותפת, ושחבור ענן הנקודות של נתוני המשרד העוקבים במהלך תקופה זו, נתוני ענן הנקודות בכל תחנה היו מחוברים ומערכת הקואורדינטות העצמאית של כל תחנה הוסבה למקומי מערכת קואורדינטות.

היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

3.3 עיבוד נתונים עסקיים פנימיים

בעיבוד נתוני המשרד, הוא כולל בעיקר שחבור נתונים, דילול נתונים, מדידה וירטואלית של נתונים, בניית מודל ישויות תלת ממדי של גוף וחילוץ נתונים חתכים.

ראשית, חלץ את נתוני הסורק באמצעות תוכנת Leica, ובצע עיבוד תפרים על הנתונים הסרוקים, ויישם את נתוני הענן של כל אתר באמצעות יעד הסריקה המדויק של השדה והקואורדינטות המרכזיות של יעד המדידה של התחנה הכוללת. עבור עיבוד שחבור, שגיאת השחבור של היעד של פרויקט זה היא בתוך 2 מ"מ.

מכיוון שלנתוני ענן הנקודות שנאספו על ידי סריקת לייזר תלת מימדית יש כמות עצומה של נתונים, כמות הנתונים העצומה הזו צריכה להיות מעובדת על ידי תוכנות ספציפיות. בשלב זה, תוכנת ה- CAD הנפוצה ותוכנת הסקר אינם יכולים לעבד ביעילות את נתוני ענן הנקודות הענקים האלה, לכן, לפני ייבוא ​​נתוני ענן הנקודות, יש לדלל את הנתונים. ניתן לדלל את הנתונים על פי שיטת המרווחים השווים, אשר לא רק יכולה להבטיח שלנתוני ענן הנקודות יש דיוק טוב, אלא גם להפחית את ההשפעה של נתונים מאסיביים על מהירות העיבוד.

לאחר השלמת דילול המיקרו-נתונים, התייחסו לנתונים כגון הנתונים המקוריים, וייצרו מודל תלת-ממדי באמצעות תוכנות מקצועיות כגון 3Dmine ו- Cyclone. בהתבסס על המודל התלת מימדי, ניתן לחשב במדויק את עוצמת הקול והחתך של השטח הכרות, ולחלץ קווי מתאר ומידע אחר נדרש כדי לספק בסיס מדויק ומקיף לעבודה שלאחר מכן.

קישור למאמר זה: היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזר

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


היישום של סקר לייזר תלת מימדי במכרות מתכת לייזרPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.