האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP

המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP

המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP


תכנון תהליכים ממוחשבים (Computer Aided Process Planning, CAPP) מתייחס לשימוש בתוכנות מחשב וטכנולוגיית חומרה וסביבה תומכת, שימוש בחישוב מספרי ממוחשב, שיקול דעת הגיוני והנמקה ופונקציות אחרות לניסוח תהליך עיבוד שבבי של חלקים. שימוש במערכת CAPP להשלמת חישובי פרמטרים רלוונטיים וליצירת נתיבי תהליכים המבוססים על מידע ייצור באמצעות אינטראקציה בין אדם למחשב יש תפקיד חשוב בהפחתת עוצמת העבודה של הצוות, שיפור יעילות הייצור ושיפור סטנדרטיזציה של המוצרים.

המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP

המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP. -PTJ מכונות CNC חנות

מקור טכנולוגיית CAPP בשנות השישים. בשנת 1960 יישמה נייבל טכנולוגיית מחשב לעיצוב תהליכים. בשנת 1965 השיקה נורבגיה רשמית את מערכת ה- CAPP הראשונה בעולם AUTOPROS ומסחרתה בשנת 1969. בשנת 1973 השיקה CAM-I את מערכת תכנון התהליכים האוטומטי של CAM-I, שהייתה אבן דרך בהיסטוריה של פיתוח CAPP. בשנת 1976, האקדמיה הבינלאומית להנדסת ייצור (CIRP) קיימה סמינר CAPP ביפן להגדיר רשמית את המושג CAPP. בעשורים הבאים, טכנולוגיית CAPP התפתחה במהירות. מערכת ה- CAPP הנמצאת כיום בשימוש בבית ומחוצה לה מחולקת בעיקר לחיפוש
ישנם ארבעה סוגים של מערכות מומחים: סוג, סוג נגזר, סוג גנראטיבי ומערכת מומחה CAPP. היישומים העיקריים מוצגים בטבלה שלהלן.

סוגים עיקרון בקשה בעיה
חיפוש בהתבסס על הארגון הטכני של הקבוצה, מערכת ניהול הקבצים הטכניים שחולצת את התהליך הסטנדרטי על פי המספר אחזור מערכת CAPP לחלקי פיר ;
מערכת CAPP לאחזור חלקי צלחת צרפתית
מספר התהליכים הסטנדרטיים מוגבל, וגמישות התהליכים ירודה ואינה יכולה להסתגל למגמת הפיתוח הנוכחית של תעשיית הייצור.
נגזר על פי חלק היעד וחלק הגיאומטריה ודמיון התהליכים במאגר המידע, ידע התהליך המתאים נדחק. מערכת AUTOPROS, מערכת TOJICAP, מערכת WLCAPP, מערכת THCAPP-1 וכו '. סמוך על נתונים היסטוריים וחוסר היגיון בקבלת החלטות.
מוֹלִיד השתמש באלגוריתמי לוגיקה לקבלת החלטות המבוססות על ספריית חוקי התהליכים, והשתמש בטבלאות החלטות או בעצי החלטות לקבלת החלטות בשיטת תהליך מערכת APPAS, מערכת CAPSY, מערכת BITCAPP. הקמת בסיס הכללים דורשת הגדרה אנושית, ועומס העבודה העצום מביא לשיעור ניצול נמוך; לאלגוריתם הלוגיקה יש גמישות לקויה וקשה לשנות ולהרחיב אותה.
מערכת מומחים קבל החלטות המבוססות על אלגוריתמים היוריסטיים לחשיבה על ידע בתהליכים מערכת MetCAPP לשפר ביעילות את יעילות העיבוד של מערכת ה- CAPP, אך הבעת הידע וההיגיון בקבלת ההחלטות עדיין לא בשלו במלואם.

עם התפתחות תעשיית הייצור בחלל, יש ביקוש גובר לתכנון תהליכים מהיר של חלקי חלליות, ומערכות מומחים הפכו בהדרגה לנקודה חמה של מחקר. תוכן המחקר העיקרי הוא ביטוי של ידע בתהליכים, הקמה ועדכון אוטומטי של בסיס כללי ההחלטות ואינטליגנציה של תכנון מסלול התהליכים.

ידע בתהליכים הוא הבסיס לעיצוב התהליכים. ידע תהליכי מסורתי מתבטא בדרך כלל בשפה טבעית ובעל מבנה ירוד, שאינו תורם לזיהוי ועיבוד מחשבים. לכן, מידת המבנה של ידע בתהליכים משפיעה ישירות על יעילות העבודה של מערכת CAPP. במחקר על שיטת הביטוי של ידע תהליכי נוצרו בעיקר השיטות הבאות, כפי שמוצג בטבלה הבאה.

שִׁיטָה היקף היישום יתרון חִסָרוֹן
ייצוג לוגי הגיוני מתאים לתיאור ידע קולקטיבי כגון נתוני תהליכים שיטת חשיבה פורמלית עם היגיון מלא, שיטה קלאסית המבוססת על נימוק אילוץ לא מתאים לתהליך הבעה וידע מאיר עיניים; היעדר עקרונות ארגוניים, בסיס ידע גדול ויעילות נימוק נמוכה.
ביטוי הפקה כללי החלטה לבחירת שיטות עיבוד, בחירת משאבי ייצור וכו '. קרוב לדרך החשיבה האנושית, קל להבנה; כללים עצמאיים, קלים לעדכון; מבנה ברור, התורם למשתמשים להבין וללמוד ידע מומחה. קרוב לדרך החשיבה האנושית, מבנה ברור וקל להבנה;
לא יכול לתאר ביעילות ידע מורכב.
ייצוג רשת סמנטי מתאים לתיאור קשרים בין ידע תהליכי מורכב הביטוי האינטואיטיבי של מבנה הישות, התכונות ויחסי האסוציאציה דומה לשפה טבעית, התורמת להבנת מערכות מורכבות; הוא אינו מתאים לידע רגיל; היקף הביטוי מוגבל. ברגע שצירים רבים מדי גורמים למבנה רשת מורכב, קשה להמשיך את החשיבה. ייצוג אונטולוגיה מתאים לתיאור מודל מידע על ידע בתהליכים

לסיכום, הבעיות הנוכחיות של מערכת CAPP הן:

  • (1) נכון לעכשיו, ידע התהליך עדיין מתבטא בעיקר בשפה טבעית, בעלת מבנה לקוי, שאינו תורם להכרה וליישום של מחשבים. כדי להציג עיצוב תהליכי מחשב ולשפר את יעילות עיצוב התהליכים, הביטוי המובנה של ידע תהליכי הוא הבעיה הראשונה שיש לפתור.
  • (2) בשל ההיגיון של קבלת החלטות לא בשלה, שיטת הבנייה של בסיס הכללים היא בעלת רמת אינטליגנציה נמוכה, המגבילה את התפתחות מערכת ה- CAPP וגורמת למערכת הקיימת לא להיות מסוגלת להסתגל ל"רב-סוג, אצווה קטנה "מודל ייצור.
  • (3) רוב מערכות ה- CAPP עדיין אינן בשלות בשיטות התכנון של מסלול התהליכים הכולל, ועדיין מסתמכות על הכנה ידנית של אנשי התהליך, וכתוצאה מכך יעילות עיצוב התהליך נמוכה. לכן, כיצד לבנות מודל ידע מובנה בתהליכים, לממש את הבנייה האוטומטית של בסיס כללי קבלת החלטות ותכנון אינטליגנטי של נתיבי התהליך הם כיווני הפיתוח העיקריים של מערכת ה- CAPP הנוכחית.

קישור למאמר זה:  המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPP

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


המצב הנוכחי וניתוח המחקר של טכנולוגיית CAPPחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,וכו.,. אידיאלי ליישומי חלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.