האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

הניתוח של סיבת הצטמקות דיכאון

הניתוח של סיבת הצטמקות דיכאון
הניתוח של סיבת הצטמקות דיכאון

1. צד המכונה

 • (1) חור הזרבובית גדול מדי כדי לגרום לחומר המומס לזרום לאחור ולהתכווץ, וההתנגדות קטנה מדי והחומר אינו מספיק כדי להתכווץ.
 • (2) אם כוח ההידוק אינו מספיק, גם הפלאש יתכווץ. בדוק את מערכת ההידוק עבור כל בעיה.
 • (3) אם כמות הפלסטיקה אינה מספקת, יש להשתמש במכונה בעלת כמות פלסטיזציה גדולה כדי לבדוק אם הבורג והקנה שחוקים.

2. עובש

 • (1) העיצוב של החלק צריך להפוך את עובי הדופן לאחיד ולהבטיח כיווץ אחיד.
 • (2) מערכת הקירור והחימום של התבנית חייבת להבטיח שהטמפרטורה של כל חלק תהיה עקבית. (3) מערכת השער חייבת להיות ללא הפרעה ואסור שההתנגדות תהיה גדולה מדי. לדוגמה, הגודל של הרץ הראשי, הרץ והשער חייב להיות מתאים, החלקות חייבת להיות מספקת, ואזור המעבר חייב לעבור קשת.
 • (4) יש להגביר את הטמפרטורה של חלקים דקים כדי להבטיח את חלקות החומר, ולהוריד את טמפרטורת התבנית עבור חלקים בעלי קירות עבים.
 • (5) יש לפתוח את השער באופן סימטרי, ולפתוח אותו בחלק הקיר העבה של המוצר ככל האפשר, ולהגדיל את נפח באר הקליעה הקרה.

3. היבט פלסטי

פלסטיק גבישי מזיק יותר מפלסטיק לא גבישי, ולכן יש להגדיל את כמות החומר כראוי במהלך העיבוד, או להוסיף חומר חלופי לפלסטיק כדי להאיץ את ההתגבשות ולהפחית את ההתכווצות.

4. היבט עיבוד

 • (1) הטמפרטורה של החבית גבוהה מדי והנפח משתנה מאוד, במיוחד טמפרטורת האח הקדמי. עבור פלסטיק עם נזילות גרועה, יש להעלות את הטמפרטורה כראוי כדי להבטיח חלקות.
 • (2) לחץ ההזרקה, המהירות, לחץ הגב נמוך מדי וזמן ההזרקה קצר מדי, כך שנפח החומר או צפיפות החומר אינם מספיקים ולחץ ההתכווצות, המהירות, לחץ הגב גדול מדי והזמן ארוך מדי כדי לגרום להבהוב והתכווצות.
 • (3) כמות ההזנה פירושה שלחץ ההזרקה יתכלה כאשר הכרית גדולה מדי, ואם היא קטנה מדי, כמות החומר לא תהיה מספקת.
 • (4) עבור חלקים שאינם דורשים דיוק, לאחר ההזרקה והלחץ, השכבה החיצונית מתמצה ומתקשה בעצם, אך חלק הסנדוויץ' עדיין רך וניתן לפליטה, והחלקים נפלטים מוקדם ומאפשרים להתקרר לאט. באוויר או במים חמים. , יכול להפוך את ההתכווצות והדיכאון לחלקים ולא כל כך בולט מבלי להשפיע על השימוש.
 • (5) "סימני שקעים" נגרמים כתוצאה מהתכווצות פנימית מקומית לאחר איטום שער או היעדר הזרקת חומר. השקעים או הבורות על פני השטח של מוצרים יצוקים בהזרקה הם בעיה ישנה בתהליך ההזרקה. שקעים נגרמות בדרך כלל מהעלייה בעובי הדופן של מוצרי הפלסטיק והעלייה המקומית בהתכווצות המוצר. היא עשויה להופיע ליד הפינות החדות החיצוניות או בשינויים הפתאומיים בעובי הדופן, כגון בליטות, צלעות או מאחורי התומכים, ולעיתים גם הם עשויים להופיע. בחלקים לא שכיחים.

הסיבה העיקרית לשקעים היא ההתפשטות והתכווצות התרמית של החומר, מכיוון שמקדם ההתפשטות התרמית של תרמופלסטיים גבוה למדי. מידת ההתפשטות וההתכווצות תלויה בגורמים רבים, ביניהם תכונות הפלסטיק, טווח הטמפרטורות המקסימלי והמינימלי ולחץ החזקת החלל הם הגורמים החשובים ביותר. הגודל והצורה של חלקים יצוקים בהזרקה, כמו גם קצב הקירור והאחידות הם גם גורמים משפיעים.

כמות ההתפשטות וההתכווצות במהלך תהליך היציקה של חומרים פלסטיים קשורה למקדם ההתפשטות התרמית של הפלסטיק המעובד. מקדם ההתפשטות התרמית במהלך תהליך הדפוס נקרא "התכווצות דפוס". כאשר החלק היצוק מתקרר ומתכווץ, החלק היצוק מאבד מגע הדוק עם משטח הקירור של החלל. בשלב זה, יעילות הקירור יורדת. לאחר שהחלק היצוק ממשיך להתקרר, החלק היצוק ממשיך להתכווץ. כמות ההתכווצות תלויה בהשפעה המשולבת של גורמים שונים.

הפינות החדות בחלק היצוק מתקררות הכי מהר ומתקשות מוקדם יותר מחלקים אחרים. החלק העבה ליד מרכז החלק היצוק מפריד את משטח קירור החלל הכי רחוק, והופך לחלק האחרון של החלק היצוק המשחרר חום, בפינות. לאחר שהחומר מתמצק, כשההמסה ליד מרכז החלק מתקררת, החלק היצוק ימשיך להתכווץ, וניתן לקרר את המישור בין הפינות החדות רק מצד אחד, וחוזקו אינו גבוה מהחוזק של החומר בפינות החדות.

כיווץ הקירור של החומר הפלסטי במרכז החלק מושך פנימה את המשטח החלש יחסית בין הפינה המקוררת בחלקה לפינה החדה יותר המצוננים. בדרך זו, שקעים מיוצרים על פני החלק היצוק בהזרקה. הימצאות שקעים מצביעה על כך ששיעור התכווצות העובש כאן גבוה מההתכווצות של חלקיו ההיקפיים. אם הכיווץ של חלק יצוק גבוה יותר מאחר, זה הגורם לעיוות של החלק היצוק.

הלחץ השיורי בתבנית יפחית את חוזק הפגיעה ואת עמידות הטמפרטורה של החלק היצוק. במקרים מסוימים, התאמת תנאי התהליך יכולה למנוע התרחשות של שקעים. לדוגמה, בתהליך החזקת הלחץ של החלק היצוק מוזרק חומר פלסטי נוסף לחלל התבנית כדי לפצות על התכווצות העובש. ברוב המקרים, השער דק בהרבה מחלקים אחרים של החלק. כאשר החלק היצוק עדיין חם ומתכווץ ברציפות, השער הקטן נרפא. לאחר הריפוי, החזקת הלחץ אינה משפיעה על החלק היצוק בחלל. נכנס לפעולה.

חלקים יצוקים של חומרים פלסטיים גבישיים למחצה הם בעלי קצב התכווצות גבוה, מה שהופך את בעיית השקעים לחמורה יותר; הצטמקות הדפוס של חומרים שאינם גבישיים נמוכה יותר, מה שיצמצם את השקע במידה הרבה ביותר; קצב ההתכווצות של חומרים מחוזקים ממולאים ומתוחזקים נמוך יותר, האפשרות לשקעים קטנה יותר.

חלקים יצוקים עבים בהזרקה לוקחים זמן רב להתקרר ויפיקו התכווצות גדולה יותר. לכן, עובי גדול הוא הגורם השורשי לשקעים. יש להיזהר בעת העיצוב. יש להימנע ככל האפשר מחלקים בעלי דופן עבה. אם לא ניתן להימנע מחלקים בעלי דופן עבות, יש לעצב אותם כחלולים. כן, חלקים עבים יעברו בצורה חלקה לעובי הדופן הנומינלי. שימוש בקשתות גדולות במקום בפינות חדות יכול להעלים או למזער את השקעים הנוצרים ליד הפינות החדות.

קישור למאמר זה:הניתוח של סיבת הצטמקות דיכאון

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


הניתוח של סיבת הצטמקות דיכאוןדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.