האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

הקושי בייצור מיסבים מתקדמים

הקושי בייצור מיסבים מתקדמים

הקושי בייצור ברמה גבוהה מֵסַבs


המסב הוא מרכיב ליבה הכרחי בציוד מכני. תפקידו העיקרי הוא לתמוך בגוף המסתובב המכני, להפחית את מקדם החיכוך ולהבטיח את דיוק הסיבוב. זהו תוצר של פיזיקה מתמטית ותיאוריות אחרות בתוספת מדע חומרים, טכנולוגיית טיפול בחום, דיוק עיבוד שבבי וטכנולוגיית בקרה מספרית. ללא קשר למטוסים, כלי רכב, מסילה מהירה או מכונות דיוק גבוהות, כל החלקים המסתובבים דורשים בדרך כלל מיסבים.

כאשר חלקים מכניים אחרים נעים יחסית זה לזה על פירהחלקים המכניים המשמשים לשמירה על המיקום המרכזי של פיר ושליטה בתנועה נקראים מיסבים. זה יכול לשמש לסיבוב הדדי של הסיבוב פיר כדי למזער את כוח החיכוך שנוצר בעת הסיבוב פיר מסתובב.

הקושי בייצור מיסבים מתקדמים

הקושי בייצור מיסבים מתקדמים – PTJ מכונות CNC חנות

01 במיסבי התנועה הליניארית המוקדמת הונחה שורה של עמודי עץ מתחת לרשת. 

את הטכניקה הזו אפשר לייחס עוד בתקופה בה נבנתה הפירמידה של כפרה, אם כי עדיין אין הוכחות ברורות. מיסבי תנועה לינארית מודרניים משתמשים באותו עקרון הפעולה, אך משתמשים בגלגלים במקום גלילים.

מפירי גלגלים כבדים וצירי כלי מכונה ועד לחלקי שעון מדויקים, מיסבים סיבוביים נדרשים ביישומים רבים. המסב הסיבובי הפשוט ביותר הוא מיסב שרוול. עיצוב זה הוחלף לאחר מכן על ידי מיסבים מתגלגלים, שהשתמשו בגלילים גליליים רבים להחלפת המקור תותבס. המסב המתגלגל הקדום ביותר הומצא על ידי יצרן השעונים ג'ון הריסון בשנת 1760 כדי להפוך את טיימר ה- H3.

דוגמה מוקדמת למסבי כדור נמצאה על ספינה רומאית עתיקה באגם נעימי, איטליה. מיסב כדורי עץ שימש לתמיכה בשולחן המסתובב. הספינה נבנתה בשנת 40 לפני הספירה. בין הגורמים הלא בשלים של מיסבי הכדור, חשוב מאוד שהכדורים יתנגשו, ויגרמו לחיכוך נוסף.

הפטנט הראשון על תעלת הכדור הנושא הושג על ידי פיליפ ווהן בשנת 1794. בשנת 1883 הציע פרידריך פישר להשתמש במכונות ייצור מתאימות לטחינת כדורי פלדה באותו הגודל והעיגול המדויק, שהניח את הבסיס ליצירת המסב. תַעֲשִׂיָה. בשנת 1907 תכנן סוון ווינקוויסט ממפעל מיסבי הכדורים SKF את מיסב הכדורים המודרני הקדום ביותר ליישור עצמי.

על פי צורת המגע של תנועה יחסית, מיסבים מחולקים ל: מיסבי כדור, מיסבי מחט, מיסבי גלילה מחודדים, מיסבים הזזה, מיסבים גמישים, מיסבי אוויר, מיסבים מתלים מגנטיים, מיסבי תכשיטים ומסבים המכילים שמן.

02 למרות שמבנה המסב פשוט

סדנאות קטנות רבות יכולות להצליח, אך למסב יש תוכן טכני גבוה, והוא יכול לשמש גם כתקן חשוב למדידת החוזק המדעי והטכנולוגי הלאומי. סמכויות המדע והטכנולוגיה העולמיות של היום, ללא יוצא מן הכלל, הן סמכויות נושאות מו"פ וייצור.

למעלה מ- 70% משוק המניות בעולם נושא על ידי עשר החברות הקבוצתיות הנושאות הרב-לאומיות המובילות, מתוכן ארצות הברית מהווה 23%, האיחוד האירופי מהווה 21%, ויפן מהוות 19%. השוק העולמי נשלט בעצם על ידי חמש חברות כמו NSK ביפן, שתי חברות כולל SKF בשוודיה, FAG בגרמניה, וכמה חברות כמו טימקן בארצות הברית.

יחד עם זאת, השוק היוקרתי של ענף הנושאים העולמי מונופול על ידי החברות הנ"ל, ואילו השוק הנמוך מרוכז בעיקר בסין. עשר חברות הנושאים הגדולות בסין, כמו פירים של אריחים, היוו רק 10% ממכירות התעשייה, וריכוז הייצור העליון 24.7 עמד על 30% בלבד.

בשנים האחרונות, תעשיית הנושאים בסין הקימה מערך מערכות תעשייתיות עצמאיות ושלמות. ללא קשר לתפוקה נושאת או מכירה נושאת, סין נכנסה לשורות המדינות הגדולות בענף הנושאים ומדורגת שלישית בעולם. מהנתונים עולה כי בשנת 2017 ההכנסה העסקית העיקרית של ארגונים מעל הגודל המיועד בתעשיית הנושאים הסינית הייתה 178.8 מיליארד יואן ותפוקת הנושאים הייתה 21 מיליארד סטים. הוא יכול לייצר מיסבים הנעים בין 0.6 מ"מ בקוטר פנימי ל -11 מ 'בקוטר החיצוני, עם סך של יותר מ 90,000 מפרט.

בין השנים 2006 ל -2017, צמיחת ערך הייצוא הנושא של סין הייתה יציבה יחסית וקצב הצמיחה היה גבוה מזה של היבוא. עודף הסחר ביבוא ויצוא הראה מגמה הולכת וגוברת. בשנת 2017, עודף המסחר הגיע ל -1.55 מיליארד דולר. בהשוואה למחיר היחידה של מסבי יבוא ויצוא, הפרש המחירים בין מסבי היבוא והיצוא של סין היה גדול יחסית בשנים האחרונות, אך הפרש המחירים פחת משנה לשנה, ומשקף כי למרות שהתוכן הטכני של תעשיית הנושאים בסין עדיין יש פער מסוים עם הרמה המתקדמת, הוא עדיין מתעדכן. יחד עם זאת, זה משקף את המצב הנוכחי של יכולת יתר של מיסבים נמוכים ומסבים מתקדמים לא מספיקים בסין.

נכון לעכשיו, טכנולוגיית העיצוב והייצור של מיסבים מקומיים מוחקים בעצם, יכולת פיתוח המוצר נמוכה והיא אפילו ריקה במחקר ופיתוח של טכנולוגיות ליבה מסוימות. למרות ששיעור ההתאמה למסגרות ראשיות מקומיות הגיע ל -80%, המסבים התומכים והתחזוקיים עבור מסגרות מרכזיות חשובות כגון קרונות נוסעים מהירים ברכב, מכוניות ברמה בינונית עד גבוהה, מחשבים, מזגנים ומפעלי גלגלים ברמה גבוהה להסתמך על יבוא.

הפיתוח של טכנולוגיית ייצור מיסבים מקומית וטכנולוגיית ציוד תהליכי הוא איטי, קצב הבקרה המספרי של הפנייה נמוך ורמת אוטומציית השחזה נמוכה. ישנם רק יותר מ -200 קווי ייצור אוטומטיים במדינה. תהליכים מתקדמים לטיפול בחום וציוד הקריטיים לבחינת חיים ואמינות, כגון חימום הגנה מפני אווירה מבוקרת, חידוד כפול והרווחת bainite הם בעלי כיסוי נמוך ולא ניתן היה להתגבר על בעיות טכניות רבות.

המחקר והפיתוח של ציוני פלדה נושאים חדשים, שיפור איכות הפלדה ופיתוח טכנולוגיות נלוות כגון שימון, קירור, ניקוי וכלי שוחקים לא הצליחו לענות על הדרישות של רמות המוצר הנושאות ושיפור האיכות.

אם ניקח כדוגמת את מיסב החריץ העמוק הנפוץ ביותר, החיים בפועל של מוצרים מתקדמים זרים הם בדרך כלל יותר מפי 8 מהחיים המחושבים, עד יותר מפי 30, והאמינות היא יותר מ- 98%.

חיי המסבים הביתיים הם בדרך כלל פי 3 עד 5 מהחיים המחושבים והאמינות היא כ- 96%. הפער עדיין מאוד משמעותי. עבור מכונות ספורט רגילות הבעיה אינה גדולה מדי. עם זאת, קשה לקבל בתחום היוקרתי, ולכן מיסבי תעופה מקומיים, מיסבי רכבת מהירים, מיסבי רובוטים וכו 'הם בעיקר מיסבים מיובאים.

03 רכבת מהירה, מטוסים גדולים, כלי נשק כבדים וציוד יוקרתי אחר יש מסבים ברמה גבוהה

אך כדי לענות על הדרישות של מיסבים מתקדמים מבחינת דיוק, ביצועים, חיים ואמינות, איכות ואמינות חומרי הנושא הם גורם מכריע.

בשל הסיבוב המהיר של האובייקט, חלקים שונים של המסב נתונים למתח משתנה ולתדירות גבוהה. בדרך כלל, הלחץ ליחידת שטח גבוה מ 1500 עד 5000N למילימטר מרובע. תחת גורמים אלה, המסב נוטה לעייפות לחץ, העלולה לגרום לקילוף עייפות. המסב מאבד מתפקודו, ובמקביל, מיסב הגלגול צריך לעמוד גם בגורמים כגון כוח צנטריפוגלי, חיכוך, טמפרטורה גבוהה, קורוזיה וכו '. זה גם מחייב להשתמש בפלדה טובה כדי ליצור את המסב.

בין ארבעת המרכיבים העיקריים של מיסבים מתגלגלים, למעט המתקן, הטבעת הפנימית, החיצונית ואלמנטים מתגלגלים (כדורים, גלילים או מחטים) מורכבים מפלדה נושאת, והפלדה הנושאת מכונה "מלך הפלדה". ציון הפלדה התובעני ביותר בייצור פלדה.

איכות הפלדה הנושאת תלויה בעיקר בארבעת הגורמים הבאים: האחד הוא התוכן, המורפולוגיה, ההתפלגות וגודל התכלילים בפלדה; השנייה היא התוכן, המורפולוגיה, ההפצה והגודל של קרבידים בפלדה; השלישי הוא הרופפות המרכזית בחור הפלדה ובמרכז ההפרדה; רביעית, העקביות של ביצועי מוצר פלדה נושאת. ניתן לסכם את ארבעת הגורמים הללו כמדדים לטוהר ואחידות.

ביניהם, הטוהר דורש כי התכלילים בחומר יהיו כמה שפחות, לאיכות הטוהר יש השפעה ישירה על חיי העייפות של המסב; בעוד שהאחידות מחייבת שהכללות וחלקיקי הקרביד בחומר יהיו עדינים ומפוזרים, מה שישפיע על הנושא העיוות ואחידות המבנה לאחר טיפול בחום בייצור.

תהליך ייצור הפירים של ארצנו קרוב לרמה העליונה בעולם, אך הפלדה הנושאת חומרים יוקרתיים מיובאת כמעט כולה.

"PPM" היא יחידת תכולת חמצן בייצור פלדה, כלומר חלקים למיליון או חלקים למיליון. באופן כללי, בתעשיית הפלדה, 8 פלדות PPM הן פלדות טובות; 5 פלדות PPM הן פלדות מהדרגה הגבוהה ביותר, וזה בדיוק מה שמסבים מתקדמים צריכים.

המו"פ, הייצור והמכירה של פלדות נושאות מתקדמות הם בעצם מונופול על ידי ענקיות הנושאים בעולם ארה"ב טימקן ו SKF שבדיה. לפני כמה שנים הם הקימו בסיסים ביאנטאי, שאנדונג וג'ינאן בהתאמה, רכשו חומרים יוקרתיים מסין, השתמשו בטכנולוגיית הליבה שלהם לייצור מיסבים מתקדמים ומכרו אותם לשוק הסיני פי עשרה מהמחיר.

תוספת של אדמה נדירה בתהליך ייצור הפלדה יכולה להפוך את הפלדה האיכותית והמקורית ל"חזקה "יותר. אבל איך להוסיף, זה סוד הליבה של ענקיות הנושאות בעולם.

לאחרונה גילה צוות המחקר של הדמיית עיבוד שבבי בחומר של המכון לחקר המתכות של האקדמיה הסינית למדעים כי זיהומים הם המקור העיקרי להרכב לא אחיד באמצעות ניתוח פיזי וחישוב מטילי פלדה בודדים גדולים של 100 טון. התוספת המיוחדת של טכנולוגיה לפלדה פורצת את צוואר הבקבוק הטכני של היישום התעשייתי של אדמה נדירה בפלדה, ומממשת את התהליך קדימה וביצועים יציבים לאחר הוספת אדמה נדירה לפלדה.

אם לקחו מיסבי NSK יפניים כדוגמה, היא החלה לפתח ולייצר מיסבים המתמחים במדע בסיסי, כאשר הטכנולוגיה הטריבולוגית, טכנולוגיית החומרים, טכנולוגיית המכטרוניקה וטכנולוגיה אנליטית הם ארבע טכנולוגיות הליבה.

בדיוק בגלל רוח המחקר והפיתוח שאין שני לו, התפתחה חברת NSK מחברת מכונות יפנית לענקית נושאת ברמה עולמית.

המדינה שלנו הצליחה לייצר פלדה טובה, הדבר הבא לעשות הוא כיצד ליישם אותה על מיסבים. מיסבים יוקרתיים כרוכים גם בקשיים טכניים בחומרים, תכנון, עיבוד שבבי עם דיוק גבוה, ייצור מיסבים, וכמה נושאים בינתחומיים כגון עייפות ונזק, שימון וכו ', כך שעדיין קיים פער מסוים בין סין למסבים מתקדמים. טֶכנוֹלוֹגִיָה.

קישור למאמר זה: הקושי בייצור מיסבים מתקדמים

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


הקושי בייצור מיסבים מתקדמיםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.