האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

הרווחים של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "עולים"

הרווחים של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "עולים"

הכנסת מדיניות "פחמן כפול" כמעט שללה את האפשרות של שחרור עתידי של תקרת אספקת האלומיניום האלקטרוליטי, מה שהקל מאוד על הלחץ של עודף קיבולת אלומיניום אלקטרוליטי ביתי. 

במקביל, התכונה הקלה העניקה לתעשיית האלומיניום נקודת צמיחה חדשה. תחומים רבים אחרים יחליפו חומרים אחרים, ויקלו על המצב המביך של ירידה בקצב הצמיחה של תחום הצריכה המסורתי מולו מתמודד הצד הצרכני של תעשיית האלומיניום בשנים האחרונות. מנקודת מבט לטווח בינוני, תעשיית האלומיניום האלקטרוליטית תיפטר ממצב קיבולת העודף בעבר ותקדם בברכה דפוס פיתוח חדש לגמרי.

גורמים רבים מקדמים את הרווחיות של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי

הכתב ראה כי בתקופה האחרונה הרווח הכולל של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "גדל". באמצע מרץ, הרווח לטונה אלומיניום עלה פעם ל-4,000 יואן/טון, למרות השמועות בשוק על "רזרבות השלכת רזרבות לאומיות" שגרמו לירידת מחירי האלומיניום. , אבל הרווח הנוכחי של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי עדיין נשמר על 3000 יואן/טון, והרווח בענף הוא ברמה גבוהה בעשר השנים האחרונות.

הרווחים של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "עולים"

מנקודת המבט של מקורבים בתעשייה, הרווחיות של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי מונעת על ידי מספר גורמים. אנליסט Jinrui Futures Gao Weihong אמר שמצד אחד, תחת סביבת ההקלה המוניטרית העולמית, ההתאוששות הכלכלית ומחזור הסחורות האינפלציוני הגבוה הביאו לתמיכת מאקרו; מצד שני, ההתאוששות המתמשכת של הכלכלה המקומית הניעה את הצריכה לשמור על קצב צמיחה טוב יחסית, אם כי יש גם היצע. צמיחה, אך תמיכה חזקה ממלאי נמוך.

"בזכות מדיניות הרפורמה בצד ההיצע ב-2017, קצב הגידול בייצור האלומיניום האלקטרוליטי נותר ברמה נמוכה מאוד עד תחילת השנה שעברה, בעוד הצריכה שמרה על צמיחה מהירה בתקופה זו. לכן, הסתירה בין היצע לביקוש נמשכה להתרחב, ומלאי מטילי האלומיניום היו ברמה נמוכה. דחפו את מחיר האלומיניום". אמר Sun Weidong, אנליסט ב-Top Securities Futures.

יחד עם זאת, ביסוס היעד של "נייטרליות פחמן" בצד המדיניות מהווה יתרון ישיר הן לצד ההיצע והן לצד הביקוש של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי. גאו ויהונג אמר כי בקרת צריכת האנרגיה בצד ההיצע באה לידי ביטוי במונגוליה הפנימית, וצד הביקוש בא לידי ביטוי בפיתוח ארוך טווח של שדות אנרגיה חדשים, כגון רכבי אנרגיה חדשים, פוטו וולטאים ותחומים נוספים.

בנוסף, מבחינת עלות, היצע היתר ארוך הטווח של אלומינה לא השתנה. מחיר האלומינה הנמוך שמר על עלות חומר הגלם נמוכה. דו"ח המחקר של צוות GF Securities Nonferrous Metals מאמין שההבדל בהיצע ובביקוש בין הזרם במורד הזרם של שרשרת התעשייה גרם לתעשייה לשמור על רווחים גבוהים. הנתונים מראים כי המחיר הממוצע הכולל מס של אלומיניום אלקטרוליטי של נהר היאנגצה ברבעון הראשון של 2021 היה 16,248.79 יואן/טון, עלייה של 22.3% משנה לשנה; בעוד שהמחיר הממוצע של אלומינה כולל מס היה 2,363.75 יואן/טון, ירידה של 5.76% משנה לשנה. הדבר הביא לעלייה ניכרת משנה לשנה ברווחי תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי ברבעון הראשון, מה שסייע לחברות הענף להשיג צמיחה משמעותית משנה לשנה.

"פער המספריים" בין מחירי האלומיניום והאלקטרוליטי יימשך

"כאשר מחיר האלומיניום האלקטרוליטי ממשיך לעלות, מחיר האלומינה ממשיך להישאר מעל ומתחת לקו העלות, ושני המחירים יצרו פער ברור במספריים". לדברי Sun Kuangwen, אנליסט ב-Xinhu Futures, הדבר נקבע על פי מבנה ההיצע והביקוש של השניים. .

מצד אחד, כושר ייצור האלומינה המקומי הנוכחי טיפס ל-90 מיליון טון, בעוד כושר ייצור האלומיניום האלקטרוליטי עומד על כ-43 מיליון טון בלבד. לדבריו, למרות שכושר תפעול האלומינה הוא רק ברמה של 76.5 מיליון טון, מה שלא יכול להתאים במלואו ליכולת ההפעלה הנוכחית של אלומיניום אלקטרוליטי של יותר מ-39 מיליון טון, אלומינה בחו"ל יכולה לפצות לחלוטין על צרכים אלו.

מאידך, בשל הגמישות הגבוהה של אספקת האלומינה, ברגע שמחיר האלומינה עולה מעל קו העלות, כושר ייצור סרק יכול לחזור במהירות לפעולה, מה שקובע גם שקשה לחברות האלומינה להשיג ולשמור על רווחים גבוהים. באופן יחסי, הצמיחה של ייצור אלומיניום אלקטרוליטי מוגבלת על ידי תקרת כושר הייצור, כמו גם מגבלות המדיניות "שיא פחמן" ו"פחמן ניטרלי", ועדיין יש פער זמן מסוים משחרור כושר הייצור ועד לשחרור הייצור. מה שקובע את עליית הייצור לטווח קצר של אלומיניום אלקטרוליטי. קשה מאוד למהירות לעבור את הציפיות.

Sun Weidong, אנליסט ב-Top Securities Futures, אמר לכתבים שהסיבה המהותית ל"פער המספריים" הזה היא שלתעשיית האלומינה אין רפורמות בצד ההיצע. בעוד שהתפוקה ארוכת הטווח של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטית שמרה על קצב צמיחה נמוך, יכולת ייצור האלומינה העולמית עדיין מתרחבת במהירות. התעשייה בנתה עודף קיבולת רצינית.

"ניתן לראות שהרפורמה בצד ההיצע של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי ב-2017 הביאה לעצירה פתאומית את ההרחבה המהירה של כושר הייצור, ומיליוני טונות של כושר ייצור בלתי חוקי הושבתו ישירות. בשנים 2018 ו-2019, ייצור אלומיניום אלקטרוליטי חווה שנתיים רצופות של צמיחה שלילית. לעומת זאת, תעשיית האלומינה, מכיוון שאין התערבות מדיניות, עדיין יש כושר ייצור גדול בשלב התכנון והבנייה גם במקרה של עודפים. יש לתקן את דפוס העודפים החמור הזה על ידי חיסול עצמאי, מה שגורם לחברות אלומינה להיות בתקופה של כאב." אמר ליו דונגבו, אנליסט ב-SDIC Anxin Futures.

לדעת Sun Weidong, מאחר שאין לאלומינה מגבלות מדיניות ועדיין יש לחץ גדול יותר להשקעות חדשות, מחירי האלומינה יישארו נמוכים לאורך תקופה ארוכה בעתיד, והתעשייה תחווה תקופה ארוכה של פינוי קיבולת עודפת. . המשך לשמור על "פער מספריים" גדול. Sun Kuangwen אמר גם כי "פער המספריים" בין מחירי האלומינה לאלומיניום אלקטרוליטי יימשך, ואף לא נשללת אפשרות של התרחבות עקב הפעלה מחדש של כושר ייצור אלומינה סרק.

הסתירה בין היצע וביקוש תחת פירוק מלאי עונתי ברבעון השני אינה בולטת

בסך הכל, ליו דונגבו אמר שבמצב של רווח גבוה, יש עדיין הרבה כושר ייצור אלומיניום אלקטרוליטי שיש להשקיע לאחרונה ולחדש השנה. זה בלתי נמנע שיכולת ייצור אלומיניום אלקטרוליטי תגדל בהדרגה. בנוסף, יש תוספת של מקורות מיובאים, והלחץ בצד ההיצע עדיין קיים. . גם הצריכה בעונת השיא אופטימית יחסית, אבל הקצב שונה מהשנה שעברה. נכון להיום, הסתירה הכוללת בין היצע וביקוש אינה ברורה כמו בשנה שעברה, והסרת המלאי העונתית צפויה להימשך.

Sun Kuangwen אמר כי עם הגעתה של עונת הצריכה המסורתית, הצריכה הכללית של שוק האלומיניום המקומי הראתה מגמת עלייה ברורה. ביניהם, השיפור העונתי בצריכת פרופיל האלומיניום בענף הנדל"ן ברור, ומומנטום הצמיחה החזק של שוק הרכב, במיוחד רכבי אנרגיה חדשים, ממשיך להניע את התחבורה. צריכת האלומיניום גדלה. עם זאת, ייתכן שתנופת הצריכה של עונת השיא של השנה לא תהיה טובה כמו זו של אותה תקופה בשנים קודמות. בשל מחיר האלומיניום הגבוה, עלות העיבוד עלתה. במקרה של קבלת המחירים הנמוכים של שוק הטרמינלים, רווחי חברות העיבוד נדחסים, ותזרים המזומנים המתכווץ מעכב את נכונותן לחדש את המלאי. לכן, גם במצב הנוכחי שבו מלאי חומרי הגלם במורד הזרם נמוך מאוד, דפוס האספקה ​​ההדוק עדיין אינו ברור.

Sun Weidong אמר לכתבים שמחירי מטילי אלומיניום גבוהים יותר עצרו משמעותית את הנכונות לרכוש במורד הזרם, והבלימה הזו הייתה חזקה יותר מאשר בסבבי העלאות הקודמים. לדבריו, מאז שמחיר האלומיניום עלה על 10,000, לחץ ההולכה למורד גדל משמעותית. מצד אחד, העלייה הכללית בסחורות בתפזורת הגדילה מאוד את עלויות המסוף, מה שיצר אפקט צפיפות מסוים על הצריכה; מאידך, ביקוש מקומי לאחר המגיפה תנופת התיקון נחלשה בהדרגה, כך שהסובלנות במורד הזרם לעלייה במחיר חומרי הגלם הולכת ופוחתת אף היא.

ליו דונגבו צופה ששוק האלומיניום ימשיך להגיע למחסנים ברבעון השני של השנה, אך מהירות היציאה למחסנים עשויה להיות איטית יותר מאשר בשנה שעברה. כיום, המלאי החברתי של מטילי אלומיניום הוא 1.2 מיליון טון, ומהירות הסרת המלאי אינה מהירה מדי. בינתיים לא חסר היצע. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם במבנה של הנחות נקודתיות והפרשים חודשיים. בסיכומו של דבר, הוא מאמין שהמלאי צפוי לחזור לרמה נמוכה ברבעון השני, והפרמיה הספוטית עשויה לעלות, אך ייתכן שהשוק לא יגיע לרמת המתח בשנה שעברה. כמו כן, יש לשים לב האם השלכת האלומיניום של שמורת המדינה תנחת.

עם זאת, לדעתו של גאו וויהונג, למרות שלמחירי האלומיניום הגבוהים בטווח הקצר יש השפעה מעכבת מסוימת על הצריכה, לא ניתן לרסן את הביקוש הנוקשה בטווח הארוך, המחירים יועברו בהדרגה למורד הזרם, וציפיות הביקוש הכוללות טובות יותר. בצד ההיצע, יש גם ציפיות חדשות להשקעות ולחידוש ייצור ברבעון השני, כך שההיצע והביקוש יהיו במצב של בום כפול. מנקודת המבט של קצב, הוא מאמין שהדחיפה בעונת שיא הצריכה עשויה להגיע מהר יותר. לאחרונה חל שיפור משמעותי בסנטימנט של רכישות נקודתיות, והחלו להופיע סימני עונת השיא. עם זאת, בשל מאפייני הייצור, כושר הייצור החדש משתחרר בהדרגה בצד ההיצע, כך שהוא יהיה איטי יחסית. מבחינת המאזן, הוא צופה שככל הנראה הרבעון השני יהיה במצב של ירידת מלאי, אך יש לשים לב גם להטלת האלומיניום של רשות המדינה. ברגע שהגודל יהיה 200,000-300,000 טון ומעלה, יתמלא פער ההיצע והביקוש.

במבט קדימה, גאו וויהונג מאמין שמחירי האלומיניום ימשיכו לפעול ברמה גבוהה. עם זאת, בשל רמת הרווח הגבוהה בענף, קשה לראות יתרונות ברורים במאקרו לטווח הקצר, והלחץ של עתודה למכירת אלומיניום לא הוסר. הוא צפוי לשמור על תנודות חזקות. מנקודת המבט של טווח הפעולה, ליו דונגבו מאמין שמגבלת האלומיניום בשנגחאי ב-23 במרץ הייתה על 16,500 יואן/טון או השטח התחתון האחרון, והחלק העליון עשוי להיות קשה לפרוץ את השיא של 2011. הוא הציע לחברות במורד הזרם לקנות מלאי וירטואלי מתחת לוואנקי, וחברות לייצור אלומיניום אלקטרוליטי מגדילות בהדרגה את יחס החזקת הערך סביב וואנבה כדי לנעול רווחים.

לפי Sun Weidong, הכוח המניע כלפי מעלה של מחירי האלומיניום השנה אמור להגיע מחו"ל, מכיוון שלחץ האספקה ​​בחו"ל קטן והוודאות להתאוששות הצריכה גבוהה מזו של הצריכה המקומית. אם תהיה התאוששות חזקה בצריכה בחו"ל ברבעון השני, מחירי האלומיניום המקומיים עלולים לפרוץ. "כרגע מחירי האלומיניום מרחפים בין וואנקי לוואנבה. בשל השפעת מדיניות פליטת הפחמן המקומית, לחץ האספקה ​​ברבעון השני לא צפוי להיות גדול, ועדיין יש מקום לשיקום מסוים של הצריכה. לכן, ההיצע המקומי יהיה צפוף יחסית עד יוני לפחות. במצב זה המחיר הכולל צפוי להמשיך במגמת התנודה החזקה. עם זאת, מאחר וונבה היא רמת התנגדות חזקה כבר שנים רבות, צפוי כי פער ההיצע המקומי ב- הרבעון השני לא יספיק כדי לתמוך בתנועת המחירים ארוכת הטווח מעל וואנבה".

יעד "פחמן כפול" וחזון ארוך טווח תחת צריכת אנרגיה חדשה

Ge Honglin, חבר בוועדה המתמדת של הוועדה הלאומית של הועידה המדינית הפוליטית של העם הסיני, מזכיר ועדת המפלגה ויו"ר התאחדות תעשיית המתכות הלא ברזליות בסין, הצהיר כי "תוכנית היישום לשיא הפחמן במתכות הלא ברזליות התעשייה" מבקשת כעת חוות דעת של איגודי תעשייה ומפעלים. שיא, שאפו להשיג הפחתת פליטות של 40% עד 2040. תוכנית זו מקדימה לפחות חמש שנים את זמן השיא הלאומי של הפחמן.

הוא הציע שתעשיית המתכת הלא-ברזלית תנקוט בפעולות יזומות יותר כדי לסייע בהשגת המטרה הלאומית של "פחמן כפול". האחת היא שליטה קפדנית נוספת על קיבולת היתר של תקרת אלומיניום אלקטרוליטית ויכולת התכת נחושת, עופרת ואבץ, להגדיל את שיעור השימוש באנרגיה נקייה, להרחיב את השימוש במתכות לא ברזליות ממוחזרות, ולשאוף להתקדם יותר בשיא הפחמן של התעשייה. . השנייה היא להמשיך ולפתח וליישם טכנולוגיות להפחתת פחמן ירוק, ולשאוף להפחית את פליטת הפחמן אפילו מהר יותר לאחר הגעה לשיא. בקיצור, יש צורך להראות את התמונה החדשה של מתכות אל-ברזליות עם השפעות של פיתוח ירוק.

גאו וויהונג אמר כי קביעת יעד "הפחמן הכפול" תורמת להתפתחות ארוכת טווח ובריאה של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי, וכמובן שהיא גם מביאה להזדמנויות ואתגרים לא מבוטלים. קודם כל, על פי דרישות יעד "הפחמן הכפול", תעשיית האלומיניום, כתעשייה הצורכת אנרגיה גבוהה, נתונה ללחץ גדול להפחית את הפליטות, ואולי אף תתמודד בעתיד עם בעיית עלויות פליטת הפחמן. באזורים מסוימים שבהם צריכת האנרגיה עולה על התקן, הייצור נאלץ להפחית, מה שמאלץ חברות להאיץ את חיסכון האנרגיה. פיתוח טכנולוגי בהפחתת פליטות.

Sun Kuangwen אמר לכתבים כי השימוש הביתי הנוכחי בכוח תרמי אלומיניום אלקטרוליטי מהווה כ-86%, והשימוש באנרגיה נקייה מהווה רק כ-14%, וזה רחוק מ-75% השימוש בחו"ל באנרגיה נקייה. לכן, כושר ייצור האלומיניום האלקטרוליטי המקומי עובר בהדרגה לאזורים עשירים באנרגיה נקייה. בנוסף, מאחר שצריכת האנרגיה של אלומיניום משני היא רק כ-5% מהאלומיניום הראשוני, מימוש יעד "הפחמן הכפול" תורם לקידום התפתחות תעשיית האלומיניום המשני הביתית.

מצד שני, הרקע של "הפחמן הכפול" והדרישה למשקל קל אפשרו לשוק להעניק לתעשיית התכת האלומיניום יותר שולי רווח, דבר התורם לשיפור ניכר ברווחי החברות, עם יותר הון מספיק למחקר טכנולוגי. ופיתוח, חדשנות מוצרים וכו', כדי לשפר עוד יותר הקשורים הערך המוסף של מוצרים, במיוחד במונחים של משקל קל ופחמימה נמוכה, הופך את המוצרים של ארגונים מקומיים לתחרותיים יותר, כולל חומרי סגסוגת אלומיניום מתקדמים.

Sun Kuangwen אמר כי יעד "הפחמן הכפול" מספק תנופת צמיחה גדולה יותר לצריכת אלומיניום. ביניהם בולטת במיוחד הצמיחה של אלומיניום פוטו-וולטאי ואלומיניום לרכבי אנרגיה חדשים, ומבנה צריכת האלומיניום הביתית לטווח ארוך יעבור שינוי משמעותי. ההערכה היא שעד תום "תכנית החומש ה-14", תגיע צריכת האלומיניום הביתית לפוטו-וולטאים ל-1.67 מיליון טון, המהווה קרוב ל-4% מסך הצריכה מהרמה הנוכחית של 2%. במקביל, על פי תוכנית הפיתוח של רכבי האנרגיה החדשים, שיעור רכבי האנרגיה החדשים המקומיים יגיע ל-20% בשנת 2025, מה שאומר שתפוקת רכבי האנרגיה החדשים המקומיים ישמור על קצב צמיחה של יותר מ-30% במהלך " תקופת תכנית החומש ה-14". כמות האלומיניום תעלה מ-390,000 הטון הנוכחיים ל-1.57 מיליון טון, וגם חלקו בצריכה הכוללת יעלה מ-1% מתחת ל-3.6%.

בסך הכל, סאן ווידונג אמרה כי הכנסת מדיניות "הפחמן הכפול" כמעט שללה את האפשרות של שחרור עתידי של תקרת אספקת האלומיניום האלקטרוליטי, מה שהקל מאוד על הלחץ של עודף קיבולת אלומיניום אלקטרוליטי ביתי, ותגיע בהדרגה. צוואר הבקבוק באספקה ​​תוך שנתיים עד שלוש. יחד עם זאת, האופי הקל העניק לתעשיית האלומיניום נקודת צמיחה חדשה, והוא יחליף חומרים אחרים בתחומים רבים כגון רכבי אנרגיה חדשים, ויקל על המצב המביך של הירידה המתמשכת בקצב הצמיחה של תחום הצריכה המסורתי. מול תעשיית האלומיניום בשנים האחרונות. מנקודת מבט לטווח בינוני, תעשיית האלומיניום האלקטרוליטית תיפטר ממצב קיבולת היתר בעבר ותכניס דפוס פיתוח חדש.

קישור למאמר זה: הרווחים של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "עולים"

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


הרווחים של תעשיית האלומיניום האלקטרוליטי "עולים"PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100. יצרן עיבוד שבבי בקנה מידה גדול של תיקים רפואיים, מתן עיצוב תלת מימד, אב טיפוס ושירותי משלוח גלובליים. מציע גם מארזים קשיחים, EVA חצי קשיח, מארזים תפורים רכים, פאוצ'ים ועוד עבור יצרני OEM. כל המארזים מיוצרים בהתאמה אישית לפי מפרטים עם אינסוף שילובים של חומרים, תבניות, כיסים, לולאות, רוכסנים, ידיות, לוגו ואביזרים. אפשרויות חסינות זעזועים, עמידות במים וידידותיות לסביבה. חלקים רפואיים, תגובת חירום, חלקים אלקטרוניים, תאגידים, חינוך, צבא, ביטחון, ספורט, חוצות ותעשיות בנייה. השירותים כוללים ייעוץ לקונספט של מקרה, עיצוב תלת מימד, יצירת אב טיפוס, יצירת רוטוטיפוס,קידוח CNC שירותים וייצור. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).