האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

השוואות קשורות של תהליכי חיתוך מתכתיים נפוצים

השוואות קשורות של תהליכי חיתוך מתכתיים נפוצים

השוואות של תהליכי חיתוך מתכת


בייצור, עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, סוגים של תהליכי חיתוך מתכת הועשרו ללא הרף. שכיחים יותר הם חיתוך לייזר, חיתוך מים, חיתוך פלזמה, וכריתת חוטים. בעיבוד שבבי בפועל, בחירת התהליך המתאים על פי החומרים השונים או דרישות העיבוד יכולות להשיג תוצאות עיבוד טובות יותר.

השוואות קשורות של תהליכי חיתוך מתכתיים נפוצים
השוואות של תהליכי חיתוך מתכת

השוואה בין טווח היישומים

 • חיתוך לייזר למכונה יש מגוון רחב של יישומים. זה יכול לחתוך מתכת ולא מתכות. חיתוך שאינו מתכות, כגון בד ועור, יכול להשתמש במכונות חיתוך לייזר CO2, וחיתוך מתכות יכול להשתמש במכונות חיתוך לייזר בסיבים. עיוות הצלחת קטן.
 • חיתוך מים הוא חיתוך קר, ללא עיוות תרמי, איכות משטח חיתוך טובה, אין צורך בעיבוד משני, ועיבוד משני קל במידת הצורך. חיתוך במים יכול לאגרוף ולחתוך כל חומר, במהירות חיתוך מהירה וגודל עיבוד גמיש.
 • חיתוך פלזמה ניתן להשתמש במכונה לחיתוך חומרי מתכת שונים כגון נירוסטה, אלומיניום, נחושת, ברזל יצוק, פלדת פחמן וכו '. לחיתוך פלזמה יש השפעות תרמיות ברורות, דיוק נמוך, ולא קל לבצע עיבוד משני על משטח החיתוך.
 • חיתוך חוטים יכול לחתוך רק חומרים מוליכים, ונדרש חיתוך נוזל קירור בתהליך החיתוך, כך שהוא אינו יכול לחתוך חומרים כגון נייר ועור שאינם מוליכים, מפחדים ממים וחוששים מזיהום נוזל קירור.

השוואה בין עובי חיתוך

 • היישום התעשייתי של חתך לייזר פלדת פחמן היא בדרך כלל פחות מ 20 מ"מ. כושר החיתוך הוא בדרך כלל מתחת ל 40 מ"מ. יישומים תעשייתיים מנירוסטה הם בדרך כלל מתחת ל 16 מ"מ, ויכולת החיתוך היא בדרך כלל מתחת ל 25 מ"מ. וככל שעובי החומר גדל, מהירות החיתוך פוחתת משמעותית.
 • עובי חיתוך מים יכול להיות חומרים עבים מאוד, 0.8-100 מ"מ, או אפילו חומרים עבים יותר.
 • חיתוך פלזמה עובי הוא 0-120 מ"מ. מערכת פלזמה עם עובי טווח האיכות החיתוך הטוב ביותר של כ -20 מ"מ היא החסכונית ביותר.
 • חיתוך חוטים עובי הוא בדרך כלל 40 ~ 60 מ"מ, והעובי המרבי יכול להגיע ל 600 מ"מ.

השוואה בין מהירות החיתוך

 • בהספק של 1200 וואט, ניתן לחתוך פלטת פלדה פחמן נמוכה בעובי 2 מ"מ במהירות של 600 ס"מ / דקה. ניתן לחתוך צלחת שרף פוליפרופילן בעובי 5 מ"מ במהירות של 1200 ס"מ לדקה. יעילות החיתוך המושגת באמצעות חיתוך חוט EDM היא בדרך כלל 20 עד 60 מילימטרים רבועים לדקה, והגבוהה ביותר יכולה להגיע ל -300 מילימטרים רבועים לדקה. ברור שמהירות חיתוך הלייזר מהירה ויכולה לשמש לייצור המוני.
 • חיתוך מים המהירות איטית למדי ואינה מתאימה לייצור המוני.
 • חיתוך פלזמה בעל מהירות חיתוך איטית ודיוק נמוך יחסית. זה מתאים יותר לחיתוך צלחות עבות, אך לפן הקצה יש שיפוע.
 • לעיבוד מתכות, חיתוך חוטים בעל דיוק גבוה יותר, אך המהירות איטית מאוד. לפעמים צריך לנקב ולשחיל שיטות אחרות לחיתוך, וגודל החיתוך מוגבל מאוד.

השוואה בין דיוק חיתוך

 • חיתוך לייזר החתך צר, שני צידי החריץ מקבילים ומאונכים לפני השטח, והדיוק הממדי של החלק החיתוך יכול להגיע ± 0.2 מ"מ.
 • פלזמה יכול להגיע בתוך 1 מ"מ.
 • חיתוך מים לא יגרום לעיוות תרמי, והדיוק הוא ± 0.1 מ"מ. אם משתמשים במכונת חיתוך מים דינמית, ניתן לשפר את דיוק החיתוך. דיוק החיתוך יכול להגיע ± 0.02 מ"מ, מבטל את שיפוע החיתוך.
 • הדיוק של חיתוך תיל הוא בדרך כלל ± 0.01 ~ ± 0.02 מ"מ, והגבוה ביותר יכול להגיע ± 0.004 מ"מ.

השוואה בין רוחב החריץ

 • חיתוך לייזר מדויק יותר מחיתוך פלזמה, והחריץ קטן, בערך 0.5 מ"מ.
 • חיתוך פלזמה החריץ גדול יותר מחיתוך בלייזר, בערך 1-2 מ"מ.
 • חתוך במים החריצים גדולים בכ -10% מקוטר צינור הסכין, בדרך כלל 0.8-1.2 מ"מ. ככל שקוטר צינור הכף מתרחב, החיתוך נהיה גדול יותר.
 • רוחב החריץ עבור חיתוך חוטים הוא הקטן ביותר, בדרך כלל סביב 0.1-0.2 מ"מ.

השוואה בין חיתוך משטח האיכות

חספוס פני השטח של חיתוך לייזר אינו טוב כמו של חיתוך מים. ככל שהחומר עבה יותר, כך ברור יותר.
חיתוך מים אינו משנה את מרקם החומר סביב תפר החיתוך (לייזר שייך לחיתוך תרמי ומשנה את המרקם של אזור החיתוך).

השוואה בין עלויות תשומת הייצור

 • 1) מודלים שונים של חיתוך לייזר למכונות מחירים שונים. זולים יותר כמו מכונות חיתוך לייזר בפחמן דו-חמצני עולות רק בין 20,000-30,000-1000 אלף, ויקרים כמו מכונות חיתוך לייזר בסיבי XNUMXW עולות כיום מעל מיליון. בחיתוך בלייזר אין חומרים מתכלים, אך עלות השקעת הציוד היא הגבוהה ביותר מבין כל שיטות החיתוך, והיא לא מעט גבוהה יותר, וגם עלות האחזקה גבוהה למדי.
 • 2) חיתוך פלזמה המכונה זולה בהרבה ממכונת חיתוך בלייזר. בהתאם לעוצמה ולמותג של מכונת חיתוך הפלזמה, המחיר משתנה ועלות השימוש גבוהה יותר. בעיקרון, כל עוד הוא יכול להוביל חומרים מוליכים, הוא יכול לחתוך.
 • 3) העלות של חיתוך מים הציוד הוא השני רק בחיתוך בלייזר, צריכת אנרגיה גבוהה, עלויות שימוש ותחזוקה גבוהות, ומהירות החיתוך אינה מהירה כמו פלזמה, מכיוון שכל השוחקים הם חד פעמיים, וברגע שהם משוחררים, הם מוזרמים לטבע. לכן גם הזיהום הסביבתי שנגרם הוא חמור יחסית.
 • 4) חיתוך חוטים הוא בדרך כלל סביב עשרות אלפים. אבל לחיתוך תיל יש חומרים מתכלים, חוט מוליבדן, חיתוך נוזל קירור וכן הלאה. ישנם שני סוגים של חוטים הנפוצים בחיתוך חוטים. האחד הוא חוט מוליבדן (מוליבדן יקר), המשמש לציוד הנע במהירות. היתרון הוא שניתן לעשות שימוש חוזר בחוט מוליבדן מספר פעמים. השני הוא חוט נחושת (שהוא ממילא הרבה יותר זול מחוט המוליבדן)), המשמש לציוד הליכה איטית, החיסרון הוא שניתן להשתמש בחוט נחושת פעם אחת בלבד. 

בנוסף, מכונות הזנה מהירה זולות בהרבה ממכונות האכלה איטיות. המחיר של חוט הזנה אחד איטי שווה ל -5 או 6 חוטים להזנה מהירה.

קישור למאמר זה: השוואות קשורות של תהליכי חיתוך מתכתיים נפוצים

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


השוואות קשורות של תהליכי חיתוך מתכתיים נפוציםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.