האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC

השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC

השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC


עם ההתפתחות המהירה של העיבוד בארצי, ישנם יותר ויותר כלי מכונות CNC בסין. בשל האופי המתקדם של כלי CNC וחוסר היציבות של תקלות, ורוב התקלות מופיעות בצורה של תקלות מקיפות, התחזוקה של כלי מכונות CNC הפכה לקשה הרבה יותר, אך השלבים והשיטות לפתרון בעיות הם לא יותר מאשר הנקודות הבאות.

השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC

השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC. -PTJ מכונות CNC חנות

1. חקירה מלאה של זירת התקלה

כאשר מתרחשת תקלה, עליך קודם כל להבין היטב את הנסיבות שבהן אירעה תקלה במכונה, אילו תופעות התרחשו כאשר אירעה, ואילו צעדים נקט המפעיל לאחר שהתרחשה. אם אתר התקלה עדיין קיים, יש להקפיד על התוכן ב- CNC כדי להבין את התוכן של קטע התוכנית המבוצע ואת תוכן האזעקה המוצג על ידי האבחון העצמי, ולהתבונן בנורות האזעקה בכל לוח מעגל. לאחר מכן לחץ על כפתור האיפוס של המערכת כדי לראות אם התקלה נעלמת. אם אזעקת התקלה נעלמת, אזעקה מסוג זה היא בעיקר תקלה בתוכנה.

2. ציין את כל הגורמים שעלולים לגרום לכישלון

הסיבות לאותו כשל של כלי מכונות CNC יכולות להיות שונות, כולל מכניות, חשמליות, מערכת בקרה וגורמים רבים אחרים. לכן, יש לרשום את כל הגורמים הרלוונטיים במהלך ניתוח כישלון. לדוגמה, ציר ה- X של כלי המכונה יתעצבן כאשר הוא זז. הגורמים הגורמים לתופעה זו עשויים להיות: א. חיבור מקודד ציר ה- X עשוי להיות במגע לקוי; ב. מסילת האי של ציר ה- X הדוקה מדי והשיכוך גדול מדי. לגרום לעומס המנוע בציר ה- X להיות גדול מדי; ג. הצימוד של מנוע סרוו ציר ה- X ומוט הבורג רופף או פער; ד. כונן הסרוו של מנוע ציר ה- X פגום; ה. מנוע סרוו ציר ה- X פגום וכן הלאה.

3. כיצד לקבוע את סיבת מחיאות הכפיים

ישנם סוגים רבים של מערכות CNC עבור כלי מכונות CNC, אך לא משנה איזה סוג של מערכת CNC, ניתן להשתמש בשיטות הבאות כדי לשפוט באופן מקיף את הכשל כאשר מתרחשת כשל.

  1.  – שיטה אינטואיטיבית: השימוש בחושים אנושיים כדי לשים לב לתופעה כאשר הכשל מתרחש ולשפוט את החלק האפשרי של הכישלון. אם יש רעשים חריצים וניצוצות כאשר יש תקלה, כאשר ישנה מיקום שרוף, והיכן שיש תופעה לא תקינה של חום, בדוק עוד יותר את מצב פני השטח של כל מעגל שעשוי להיות פגום, כגון האם יש כל על הלוח בדוק אם יש רכיבים אלקטרוניים חרוכים, מושחרים או סדוקים כדי לצמצם עוד יותר את היקף הבדיקה. זוהי השיטה הבסיסית והפשוטה ביותר, אך היא דורשת מאנשי תחזוקת כלי המכונה ניסיון ניסיוני מסוים.
  2.  – השתמש בפונקציית אזעקת החומרה של מערכת הבקרה המספרית: מחוון האזעקה יכול לשפוט את התקלה. ישנם מעגלי אזעקה רבים בלוח החומרה של מערכת ה- CNC, שיכולים לקבוע בערך את מיקום התקלה.
  3.  – השתמש במלואו בפונקציית אזעקת התוכנה של מערכת ה- CNC: לכל מערכות ה- CNC יש פונקציית אבחון עצמי. במהלך פעולת המערכת, ניתן להשתמש בתוכנית האבחון העצמי לאבחון מהיר של המערכת. לאחר גילוי התקלה, התקלה תוצג במסך הטופס במצב אזעקה או שנורות האזעקה השונות יודלקו. במהלך תחזוקה ניתן למצוא את תקלה של מכונת המכונה בהתאם לתוכן האזעקה.
  4.  – פונקציית אבחון באמצעות תצוגת סטטוס: מערכת ה- CNC יכולה לא רק להציג מידע אבחון תקלות, אלא גם לספק סטטוסים שונים של אבחון כלי מכונה בצורה של כתובת אבחון ונתוני אבחון. לדוגמה, הוא מספק את הממשק בין המערכת לכלי המכונה. מצב אות כניסה/יציאה, או מצב אות הכניסה/פלט של הממשק בין מחשב למחשב והתקן CNC, מחשב וכלי מכונה, אתה יכול להשתמש בתצוגת המצב על המסך כדי לבדוק אם מערכת ה- CNC מכניסה את האות לכלי המכונה, או אם פרטי המתג של כלי המכונה הוכנסו למערכת ה- CNC. בקיצור, ניתן להבחין בתקלה אם היא בצד של כלי המכונה או בצד של מערכת ה- CNC, כך שניתן לצמצם את היקף הבדיקה של כלי ה- CNC.
  5.  – כאשר מתרחשת תקלה, יש לבדוק את פרמטרי מערכת ה- CNC בזמן: שינויי פרמטר המערכת ישפיעו באופן ישיר על ביצועי כלי המכונה, ואף יגרמו לכלי המכונה להיכשל וכל כלי המכונה אינו יכול לעבוד. ההפרעה החיצונית עלולה לגרום לשינויים בפרמטרים בודדים בזיכרון. נראה שכאשר מתרחשים כמה כשלים בלתי מוסברים בכלי המכונה, ניתן לבדוק את הפרמטרים של מערכת ה- CNC.
  6.  – שיטת החלפת חלקי חילוף: כאשר מנתחים את הכשל בכלי המכונה ומתגלה כי ייתכן כי לוח המעגל פגום, ניתן להשתמש בלוח החלקים להחלפתו וניתן לקבוע במהירות את לוח המעגל הפגום. עם זאת, יש לשים לב לשתי הנקודות הבאות בעת שימוש בשיטה זו: ① שימו לב למיקום המתגים המתכווננים בלוח המעגלים. בעת החלפת הלוח, שימו לב למצב ההגדרה של שני המעגלים שיש להחליף. הפוך את המערכת למצב לא יציב או תת אופטימלי, או אפילו אזעקה. Fter לאחר החלפת מספר מעגלים (כגון לוחות CCU), יש צורך לאפס או להזין את הפרמטרים והתוכניות של כלי המכונה.
  7.  – השתמש במסופי האיתור בלוח המעגלים: ישנם מסופי זיהוי למדידת מתח המעגל וצורת הגל בלוח המעגלים, על מנת לקבוע אם חלק המעגל פועל כראוי במהלך איתור באגים ותחזוקה. אך בעת בדיקת חלק זה של המעגל, עליך להכיר את עקרון המעגל ואת הקשר ההגיוני של המעגל. במקרה של מערכות יחסים לוגיות לא מוכרות, ניתן להשוות שני מעגלים זהים לבדיקה, כדי למצוא את התקלה של הלוח.

בקיצור, כאשר כלי מכונת CNC נכשל, אנשי התחזוקה יכולים לקבוע נכון את סיבת התקלה ואת מיקום התקלה על ידי ביצוע שלבי השיטות והשיטות שהוזכרו לעיל.

קישור למאמר זה: השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNC

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


השלבים והשיטות לתחזוקת מכונות CNCחנות CNC PTJ מייצרת חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. כרסום CNC 5 צירים זמין.עיבוד סגסוגת בטמפרטורה גבוהה טווח כולל עיבוד שבבי איונל,עיבוד שבבי מונל,עיבוד שבבי של אסקולוגיה חנון,קרפיון 49 עיבוד שבבי,עיבוד Hastelloy,עיבוד שבבי Nitronic-60,Hymu 80 עיבוד שבבי,עיבוד שבבי כלי פלדה,מארז מתכת וכו.,. אידיאלי ליישומים בחלל.עיבוד CNC מייצר חלקים בעלי תכונות מכניות מצוינות, דיוק וחוזר על הדעת ממתכת ופלסטיק. 3-ציר & 5-ציר כרסום CNC זמין. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים היעילים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.