האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

השתמש בהדפסת תלת מימד ננומטרית כדי ליצור הדפסת שדות אור ברזולוציה גבוהה

השתמש בהדפסת תלת מימד ננומטרית כדי ליצור הדפסת שדות אור ברזולוציה גבוהה

האם זה לא מדהים אם התמונה המודפסת נראית תלת מימדית? למרבה הצער, הדפסים מסורתיים כמו צילומים מציגים תמונות דו מימדיות (3D) בעלות מראה קבוע מכיוון שהן מכילות רק מידע על עוצמה וצבע. הדפסות אלו אינן יכולות להציג תמונות תלת מימד מכיוון שאין בהן בקרת כיוון של האור, וכתוצאה מכך לאובדן מידע עומק.

הדפסת שדה אור (LFP) מציגה מידע תלת מימדי (3D) לצופים בעין בלתי מזוינת תחת תאורת אור לבן סביבה. המתבונן רואה את הפרספקטיבה המשתנה של התמונה התלת מימדית מזוויות שונות. עם זאת, בשל הרזולוציה המוגבלת והאי-יישור בין העדשה לפיקסלים הצבעוניים, LFP ייראה מפוקסל. פתרון אחד מבטיח ליצירת LFP ברזולוציה גבוהה הוא באמצעות שימוש בטכנולוגיית ייצור ננו מתקדמת. כאן, אנו משתמשים בליתוגרפיה של פילמור דו-פוטונים כמדפסת תלת מימד בקנה מידה ננו-שלבי ומייצרים ישירות LFP עם שרף שקוף. שיטה זו מפיקה תמונות ברזולוציה מרחבית גבוהה (3-3 מיקרומטר) וברזולוציה גבוהה (~29°), עם פרלקסה של תנועה חלקה בתצוגה של 45 × 1.6. ראוי לציין שפיקסל הצבע הקטן ביותר מורכב מננו-עמוד בודד בלבד (קוטר של כ-15 ננומטר).

השתמש בהדפסת תלת מימד ננומטרית כדי ליצור הדפסת שדות אור ברזולוציה גבוהה

כדי לפתור בעיה זו, צוות חוקרים מאוניברסיטת סינגפור לטכנולוגיה ועיצוב (SUTD) השתמש בטכנולוגיית הדפסה תלת מימדית בקנה מידה ננומטרי כדי ליצור הדפסת שדה אור ברזולוציה גבוהה (LFP). ה-LFP כולל מערך עדשות מיקרו המסודרות על גבי מערך פיקסלים צבעוני מובנה. כאשר ה-LFP מואר באור לבן רגיל, מוצגת תמונה תלת מימדית. תמונות תלת מימד הן אוטומטיות סטריאוסקופיות, מה שאומר שניתן לצפות בהן ללא משקפיים מיוחדים. התמונה משנה את המראה שלה כשהיא צופה מזוויות שונות, מה שמספק אפקט חזותי תלת מימדי מיוחד עבור LFP.

(א) תרשים סכמטי של עקרון העבודה של הדפסת שדה אור. (ב) הדפסת שדה אור הנצפית מזוויות שונות.

חשוב מכך, LFPs ברזולוציה גבוהה נדרשים כדי להציג תמונות תלת מימד ריאליסטיות במיוחד, שיש להן יישומים פוטנציאליים ביצירות אמנות ופריטי אבטחה. על ידי יצירת LFP באמצעות הדפסה תלת מימדית בקנה מידה ננומטרי, הצוות השיג רזולוציית פיקסלים מקסימלית של 3 נקודות לאינץ' (dpi), העולה על רזולוציית הפיקסלים של מדפסות הזרקת דיו לצרכנים של ~3 dpi. פיקסלי הצבע המבניים ב-LFP עשויים מננו-עמודים (קוטר של כ-25,400 ננומטר). אולי התוצאה המשמעותית ביותר היא שכל פיקסל צבעוני יכול להיות מיוצג על ידי ננו-עמוד בודד כדי לייצר את הרזולוציה המקסימלית של LFP.

ג'ואל יאנג, החוקר הראשי של המחקר ופרופסור חבר ל-SUTD, אמר כי זו עשויה להיות הפעם הראשונה שבה נעשה שימוש בהדפסת תלת מימד ליצירת הדפסת שדה אור רב צבעוני (LFP) בשלב אחד, ללא שימוש בצבעים ו הצורך ליישר ידנית את עדשות המיקרו לפיקסלים הצבעוניים. . הדפסות מטמיעות עד 3 פריימים ב-LFP יחיד, ויוצרות מעבר צפייה חלק עם רזולוציה חסרת תקדים. אפקטים אלו יגרמו לחלקים מודפסים בדו מימד לייצר אפקטים חזותיים תלת מימדיים ריאליסטיים במיוחד.

הצוות מצפה שכאשר ננוטכנולוגיה מאפשרת מדרגיות ותפוקה גדולים יותר, יהיה קל יותר לקנות רכיבי LFP ברזולוציה גבוהה בשוק. המחקר פורסם ב-Nature Communications.

קישור למאמר זה: השתמש בהדפסת תלת מימד ננומטרית כדי ליצור הדפסת שדות אור ברזולוציה גבוהה

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


השתמש בהדפסת תלת מימד ננומטרית כדי ליצור הדפסת שדות אור ברזולוציה גבוההPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100. יצרן עיבוד שבבי בקנה מידה גדול של תיקים רפואיים, מתן עיצוב תלת מימד, אב טיפוס ושירותי משלוח גלובליים. מציע גם מארזים קשיחים, EVA חצי קשיח, מארזים תפורים רכים, פאוצ'ים ועוד עבור יצרני OEM. כל המארזים מיוצרים בהתאמה אישית לפי מפרטים עם אינסוף שילובים של חומרים, תבניות, כיסים, לולאות, רוכסנים, ידיות, לוגו ואביזרים. אפשרויות חסינות זעזועים, עמידות במים וידידותיות לסביבה. חלקים רפואיים, תגובת חירום, חלקים אלקטרוניים, תאגידים, חינוך, צבא, ביטחון, ספורט, חוצות ותעשיות בנייה. השירותים כוללים ייעוץ לקונספט של מקרה, עיצוב תלת מימד, יצירת אב טיפוס, יצירת רוטוטיפוס,קידוח CNC שירותים וייצור. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).