האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

התכונות וההפעלה של ריתוך שטוח וריתוך אנכי

התכונות וההפעלה של ריתוך שטוח וריתוך אנכי

מהי ריתוך שטוח

התכונות וההפעלה של ריתוך שטוח וריתוך אנכי

ריתוך שטוח מתייחס לתהליך הריתוך בו מקום הריתוך נמצא במיקום אופקי או בזווית שיפוע קטנה, מוט הריתוך ממוקם על חומר העבודה והריתוך מסתכל למטה אל החומר. עמדת ריתוך זו שייכת למיקום הריתוך ביותר מבין כל עמדות הריתוך.

מה הם המאפיינים של ריתוך שטוח

 • ① האלקטרודה המותכת של מוט הריתוך יכולה להיכנס בקלות לבריכה המותכת על ידי מכת הקשת והעוצמה שלה, ויוצרים מעבר טבעי.
 • Slag הסיגים והברזל המותך אינם קלים לפיזור. מותר ריתוך עבה יותר וזרמים גדולים יותר ליצירת בריכה מותכת גדולה יותר. בבריכה המותכת הסיגים המותכים והמתכת הנוזלית מגיבים באופן שווה ומייצרים מבנה גבישי טוב. , מכיוון שלא קל לזרום את הסיגים והמתכת הנוזלים, קל לשלוט על צורת וגודל הריתוך כדי להשיג יפה ואיכותי.
 • Ec מכיוון שהריתוך מתבצע מלמעלה, הפעולה פשוטה, שנוחה למתחילים לתרגל ולשלוט, והריתוך קל לתפעול ולא קל לעייפות.
 • ④ ניתן להשתמש בזרם הריתוך המרבי כאשר עובי הריתוך מאפשר זאת, כך שיעילות העבודה גבוהה והיישום רחב.
 • Slag סיגים מותכים וברזל מותך עלולים להתערבב יחד ולהיות לא ברורים, או שהסיגים ייצרו פגמים כגון הכללת סיגים ונקבוביות.
 • ⑥ בשל בחירה לא נכונה של מפרטי ריתוך כגון זרם ריתוך וצורת חריץ, כמו גם הפעלה לא נכונה של השיטה וזווית הרצועה, קל לגרום לבלטות ריתוך ולחדירה לא שלמה בעת ריתוך שכבת החרוז הראשונה. לכן ריתוך דו צדדי משמש לעתים קרובות לריתוך שטוח של ריתוכי קת, כלומר לאחר ריתוך הצד הקדמי, שורש הצד האחורי מחורץ באת רוח או חיתוך קשת פחמן ואז ריתוך הצד האחורי מרותך .
 • Henכאשר ריתוך חד-צדדי דורש יצירה דו-צדדית, השכבה הראשונה מועדת לחדירה לא אחידה ולהיווצרות גב גרועה, וקל יותר לתפוס את השכבות הנותרות.

נקודות פעולה של ריתוך שטוח

 • 1. על פי עובי הצלחת, ניתן להשתמש באלקטרודה בקוטר גדול יותר ובזרם ריתוך גדול יותר.
 • 2. בעת הריתוך מוט הריתוך והריתוך יוצרים זווית של 60-80 °, וההפרדה בין סיגים ומתכת נוזלית נשלטת כדי למנוע מהסיגים להופיע מראש.
 • 3. כאשר עובי הלוח קטן או שווה ל -6 מ"מ, לריתוך השטוח התחת יש בדרך כלל חריץ מסוג I, ותפר הריתוך הקדמי צריך להיות ריתוך קשת קצר עם אלקטרודה φ3.2-4, ועומק החדירה יכול להגיע 2/3 מעובי הצלחת; לפני סגירת הגב, אין צורך לנקות את השורשים (למעט מבנים חשובים), אך יש לנקות את ה סיגים והזרם יכול להיות גדול יותר.
 • 4. אם יש ערבוב לא ברור של סיגים ומתכת בריכה מותכת בריתוך שטוח קת, ניתן להאריך את הקשת, להטות את האלקטרודה קדימה ולדחוף את הסיגים המותכים לחלק האחורי של הבריכה המותכת כדי למנוע הכללת סיגים.
 • 5. בעת ריתוך ריתוכים נוטים אופקית, יש להשתמש בריתוך במעלה המדרגות כדי למנוע הכללת סיגים ובריכה מותכת להתקדם כדי להימנע מהכללת סיגים.
 • 6. בעת שימוש בריתוך רב שכבתי ורב-מעבר, שימו לב למספר מעברי הריתוך ורצף הריתוך, וכל שכבה לא תעלה על 4-5 מ"מ.
 • 7. עבור מפרקי ריתוך בזווית שטוחה מסוג T, מפרק פינתי ומפרק חפיפה, אם עובי שתי הלוחות שונה, יש להתאים את זווית מוט הריתוך כדי להסיט את הקשת לצד אחד של הצלחת העבה, כך ששתי הלוחות מחוממות באופן שווה.
 • 8. הבחירה הנכונה של שיטת המשלוח

עבור עבודות עבודה בעובי של פחות מ -6 מ"מ, הריתוך מתבצע בדרך כלל ללא חריצים. לריתוך שטוח התחת ללא חריצים, שיטת הקו הישר משמש לריתוך הקדמי, וריתוך הצד ההפוך מאמץ גם את שיטת הקו הישר. על מנת להבטיח חדירה, הזרם יכול להיות גדול יותר, ומהירות שינוע הרצועה תעלה בהתאם.

לריתוך שטוח בקתות עם חריץ פתוח, ניתן להשתמש בריתוך רב שכבתי או ריתוך רב-שכבתי רב ריתוך, והריתוך התחתון מאמץ קו ישר, וקוטר האלקטרודה וזרם הריתוך קטן יותר. בריתוך רב שכבתי, השכבות הנותרות של חרוז הריתוך צריכות להיות לינאריות, בזיגזג או בצורת סהר כנדרש. בריתוך רב שכבתי ורב-מעבר, מאומצת שיטת ההובלה הלינארית.

למפרקים בצורת T, מפרקי פינות ומפרקי הברכיים עם גדלי רגל ריתוך קטנים יותר, ניתן להשתמש בריתוך חד שכבתי, וניתן להשתמש בזיגזג ישר או אלכסוני, ניתן להשתמש ברצועות מעגליות אלכסוניות. כאשר גודל רגל הריתוך גדול, ריתוך רב שכבתי או ריתוך רב-שכבתי רב-שכבתי מאומץ בדרך כלל. השכבה הראשונה מאמצת את שיטת הפסים בקו ישר, והשכבות הנותרות יכולות להשתמש בטבעת האלכסונית וברצועות בצורת זיגזג. לריתוך רב שכבתי ורב-מעבר, בדרך כלל משתמשים ברצועות לינאריות. לריתוכים בצורת סירה, על מנת להבטיח את חדירת השורשים, נקודות הפעולה דומות לאלה של ריתוך שטוח קת חריץ פתוח.

מהו ריתוך אנכי

ריתוך אנכי מתייחס לריתוך מלמעלה למטה או מלמטה למעלה לאורך המפרק. עמדת הריתוך שבה זווית הנטייה של הריתוך היא 90 ° (אנכית כלפי מעלה) ו- 270 ° (אנכית כלפי מטה) נקראת מיקום הריתוך האנכי. הריתוך המתבצע במצב ריתוך אנכי נקרא ריתוך אנכי.

מהם המאפיינים של ריתוך אנכי

 • 1. מתכת הבריכה המותכת והסיגים המותכים נופלים בשל משקלם וקל להפרידם.
 • 2. כאשר הטמפרטורה של הבריכה המותכת גבוהה מדי, קל לטפטף את מתכת הבריכה המותכת ליצירת פגמים כגון חרוז ריתוך, חיתוך, הכללת סיגים וכו ', והריתוך אינו אחיד.
 • 3. קל ליצור שורש ריתוך ה- T-joint לחדירה לא שלמה.
 • 4. קל לתפוס את מידת החדירה.
 • 5. פרודוקטיביות הריתוך נמוכה יותר מריתוך שטוח.

נקודות פעולה של ריתוך אנכי

1. שמור על זווית מוט הריתוך הנכונה;

2. בייצור משתמשים בדרך כלל בריתוך אנכי אנכי, וריתוך אנכי אנכי דורש מוטות ריתוך מיוחדים כדי להבטיח את איכות הריתוך. זרם הריתוך לריתוך למעלה אנכי קטן ב-10-15% מזה לריתוך שטוח, ויש להשתמש בקוטר אלקטרודה קטן יותר (< φ4 מ"מ)

3. השתמש בריתוך קשת קצר כדי לקצר את המרחק מהטיפה לבריכה המותכת.

4. השתמש בשיטת המשלוח הנכונה.

 • (1) מפרק עכוז T-groove (משמש בדרך כלל לצלחות דקות) כאשר מתבצע ריתוך אנכי, נפוץ ריתוך פסי ליניארי, זיגזג, בצורת סהר, ואורך הקשת המרבי אינו עולה על 6 מ"מ.
 • (2) בעת פתיחת צורות אחרות של ריתוך אנכי של קת החריץ, השכבה הראשונה של הריתוך מרותכת לעתים קרובות על ידי ריתוך רצועות שבור בצורת סהר וצורת משולש עם נדנדה קטנה. מאוחר יותר, ניתן להשתמש בכל שכבה להפסקה של סהר או זיגזג.
 • (3) במהלך ריתוך אנכי של מפרקים בצורת T, מוט הריתוך צריך להיות בעל זמן שהייה מתאים משני הצדדים והפינה העליונה של תפר הריתוך, וטווח הנדנדה של מוט הריתוך לא צריך להיות גדול מרוחב תפר הריתוך. . פעולת מוט הריתוך צריכה להיות דומה לזו של ריתוך אנכי אחר עם חריצים.
 • (4) בעת ריתוך שכבת הכיסוי, צורת השטח של הריתוך נקבעת על פי שיטת ההובלה. ניתן להשתמש ברצועות בצורת סהר לריתוך משטחי תפר עם דרישות גבוהות יותר; ניתן להשתמש ברצועות זיגזג למשטחים שטוחים (הצורה הקעורה באמצע קשורה לזמן ההשהיה).

קישור למאמר זה: התכונות וההפעלה של ריתוך שטוח וריתוך אנכי

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


התכונות וההפעלה של ריתוך שטוח וריתוך אנכיPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.