האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

חומרי הדפסת תלת מימד פופולריים עם תכולת תאית גבוהה יותר

חומרי הדפסת תלת מימד פופולריים עם תכולת תאית גבוהה יותר

על פי דיווחים בתקשורת זרה, תאית היא פולימר טבעי והמרכיב העיקרי בדפנות תאי הצמח. הוא נמצא בשימוש על ידי יותר ויותר אנשים כחומר הדפסת תלת מימד ידידותי לסביבה ותואם ביו. כעת, מדענים המציאו דרך להדפיס אובייקטים מורכבים בעלי תכולת תאית גבוהה מאי פעם.

ראשית, החוקרים הכינו מעין "דיו להדפסה" עם מים ו-6-14% חלקיקי תאית וסיבים. חלקיקי תאית בגודל ננו מרחפים במים, מה שמאפשר לדיו להיות בעל עקביות דמוית ג'ל. לאחר מכן נעשה שימוש בתהליך הנקרא "כתיבת דיו ישירה" כדי להוציא את החומר שכבה אחר שכבה מתוך פיית מדפסת וליצור אובייקט תלת מימדי.

חומרי הדפסת תלת מימד פופולריים עם תכולת תאית גבוהה יותר

לאחר מכן מניחים את החפץ בממס אורגני. בשלב זה, חלקיקי התאית יצטברו יחד באמצעות התגובה עם הממס, מה שמאפשר לאובייקט להתכווץ ולהיות צפוף. לאחר מכן, זה מוציא את החפץ הקטן יותר כך שהממס שעדיין נמצא בו מתאדה.

לאחר מכן, הוא טובל בתמיסה המכילה מבשר פלסטיק רגיש לאור, החודר לתוך "פיגום" התאית המרכיב את האובייקט. כאשר המאמר נחשף לאחר מכן לאור אולטרה סגול, המבשר הופך לפלסטיק מוצק.

לפי ETH ציריך, זה מביא את תכולת התאית של המוצר המרוכב הסופי ל-27%, שזה שיא חדש. בהתאם לסוג מבשר הפלסטיק המשמש, החפצים יכולים להיות קשים או רכים, בהתאם ליישום המיועד שלהם.

עד כה, הטכנולוגיה הזו שימשה לייצור חפצים קטנים ועדינים יחסית. לאחר שניתן יהיה לפתח עוד את הטכנולוגיה, התהליך ישמש לייצור שתלים להחלפת סחוס או אריזות מוצרים בהתאמה אישית ומוצרים נוספים.

החומרים הנפוצים להדפסת תלת מימד הם:

נתחיל עם החומרים הנפוצים ביותר.

שרף רגיש לאור: לחומר זה יש את דיוק ההדפסה הגבוה ביותר, בדרך כלל עד 0.05 מ"מ. המשטח גם חלק מאוד, מתאים להדפסת חלקים חיצוניים, וזו גם הבחירה היחידה להדפסת תלת מימד לאימות גודל התבנית. מתחלק לשני סוגים של שרף רגיל ושרף קשוח. שרף רגיל הוא לבן, מעט חלש יותר בחוזק, שביר ויצהיב עם הזמן, כך שאם מדובר בחלק חיצוני עדיף לצבוע אותו. שרפים קשים הם בדרך כלל ירוק אזמרגד או צהוב בהיר. בהשוואה לשרפים רגילים, לשרף קשיח יש חוזק מעט יותר טוב ואינם קל לשבור. ראוי להזכיר כי: אם אתה משתמש בחומרי שרף עבור חלקי מבנה, אין להקיש עליו חוטים, ואל תשתמש בשיטה הדוקה להטביע את האום, אשר יפרוץ את החור.

PLA: עלות ההדפסה של חומר זה נמוכה יחסית. אם הוא משמש לתצוגה מבנית זמנית, ניתן ליצור אותו עם חומר זה אם המראה אינו גבוה. חוזק החומר גבוה, וניתן להתאים בקלות את קצב המילוי בתוך המבנה במהלך תהליך ההדפסה, כך שקל להשיג קל משקל. הדיוק מעט גרוע יותר. אם לחלקים יש קשר תואם, חייב להיות מספיק מרווח כדי להבטיח הרכבה. בדרך כלל, יש להשאיר רווח של לפחות 0.5 מ"מ עבור פיר התאמת חור. בתכנון יש להשתדל להימנע מהתלות המבנה באוויר, כי חלק המבנה התלוי זקוק לתמיכה בהדפסה שתהיה מחוספסת. לחומר טמפרטורת דפורמציה של 60 מעלות ולא ניתן להשתמש בסביבה בטמפרטורה גבוהה.

TPU: חומר גומי רך, עשיר בצבעים, ניתן להדפסה על גלגלים, כריות, אטמים וחלקים אחרים. הקשיות היא בין 80A ל-95A. פני השטח של המוצר המודפס חלק ומבריק. לאחר ההדפסה, חלקים בעלי מבנים מורכבים חוטים יותר, והמשטח שעיר, שקשה לניקוי. אם דרישות פני השטח גבוהות מאוד, ניתן גם להשתמש בשיטה של ​​יציקה מורכבת, שהיא להדפיס תחילה את אב הטיפוס של השרף, לאחר מכן לעטוף אותו בסיליקון להכנת התבנית, ולבסוף להשתמש בשיטת יציקה דומה לייצור חלקי ה-TPU . התהליך יחסית מסובך ועלות הייצור גבוהה, אפקט טוב, ניתן להשתמש בחלקים מורכבים כמו רצועות שעון.

ABS: פלסטיק הנדסי נפוץ, בעל מאפיינים של עמידות בחום, עמידות בפני פגיעות, עמידות בטמפרטורה נמוכה, עמידות כימית, תכונות חשמליות מצוינות ויציבות בגודל המוצר. טמפרטורת עיוות החום היא 93-118 ℃, היא עדיין יכולה להראות דרגה מסוימת של קשיחות ב-40 ℃, וניתן להשתמש בה בטווח הטמפרטורות של -40-100 ℃. מתאים לחלקי מבנה.

ניילון: החומר החזק ביותר מבין חומרי ההדפסה הלא מתכתיים הוא ניילון. נכון לעכשיו, התהליך הטוב ביותר להדפסת ניילון הוא סינטר אבקת לייזר SLS. דיוק הדפוס גבוה מאוד, והחוזק והקשיחות של חומר העבודה המתקבל הם הטובים ביותר. בנוסף, חומר הניילון עצמו גם עמיד בפני טמפרטורות גבוהות ועמידות בפני שחיקה, ומתאים לשלדים מבניים. פני החלקים המתקבלים לאחר סינטר לייזר מגיעים עם מרקם מט, כך שאין צורך טיפול שטח.

קישור למאמר זה: חומרי הדפסת תלת מימד פופולריים עם תכולת תאית גבוהה יותר

הצהרת הדפסה חוזרת: אם אין הנחיות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה חוזרת: https://www.cncmachiningptj.com


חומרי הדפסת תלת מימד פופולריים עם תכולת תאית גבוהה יותרPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין שירותי.מוסמך ISO 9001:2015 &AS-9100.
חנות לעיבוד שבבי מתמחה בשירותי ייצור לענפי בנייה ותחבורה. היכולות כוללות חיתוך פלזמה וחיתוך דלק חמצן, עיבוד בהתאמה אישית, MIG ו מתאם אלומיניום ריתוך כרסום דיוק אלומיניום בהתאמה אישית, יצירת גלילים, הרכבה, מכונת עיבוד של מחרטה נירוסטה cnc פיר, גזירה, ו שירותי עיבוד שבבי CNC Swiss. החומרים המטופלים כוללים פחמן ו חלקי לוחות כיסוי לעיבוד נירוסטה פסיבציה.
ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן האספקה ​​הצפוי. אנו נתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו ישירות ( [email protected] ).