האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

חומר האלומיניום שמתואר כמתוק וטעים אולי לא כל כך "טהור"

חומר האלומיניום שמתואר כמתוק וטעים אולי לא כל כך "טהור"

כשזה מגיע לאלומיניום, PTJ לא יכולה שלא לחשוב על המוטו של מייסד לוטוס, קולין צ'פמן. אם אתם רוצים להפוך את המכונית שלכם למהירה וקלה יותר לטיפול, "לפשט את המבנה, ואז להפחית את המשקל", אין ספק שאלומיניום הוא כזה. סוג של חומר. בתור עיבוד שבבי רכב חומר, סגסוגת אלומיניום בעלת יכולת עיבוד טובה, מראה יפה ומשקל קל, ויכולה למלא תפקיד חשוב מאוד בשליטה בנהיגה ובקיימות סביבתית.

חומר האלומיניום שמתואר כמתוק וטעים אולי לא כל כך "טהור"

למרות שהוא מועדף על ידי יצרניות הרכב, הנושא המרכזי הוא העלות. היתרון הגדול ביותר של האלומיניום הוא כמובן משקלו הקל. הצפיפות של פלדת סגסוגת היא כ-7.8g/cm3, בעוד שהצפיפות של סגסוגת אלומיניום היא רק כ-2.7g/cm3. לכן, תחת אותו נפח, המשקל של סגסוגת האלומיניום קל יותר, וזו אחת הסיבות לכך שחומרי סגסוגת אלומיניום נמצאים בשימוש נרחב בתחום התעופה והחלל. אבל באותו זמן, החוזק של סגסוגת אלומיניום תעשייתית חוזק גבוה יכול להגיע ל-400-500MPa. למרות שהיא לא מצליחה להדביק את הפלדה בעלת החוזק האולטרה-גבוה שיכולה להגיע ליותר מ-1000MPa, היא לגמרי סגסוגת אלומיניום למעט קורות נגד התנגשות, עמודי A, עמודי B ושאר חלקי גוף. יכול להיות מוכשר לתפקיד של פלדה רגילה. יתרה מכך, בחלק הקדמי של המכונית, כמו מיקום מכסה המנוע, חומר האלומיניום הגמיש יותר יכול לספוג את אנרגיית הפגיעה ולהתמוטט במהלך ההתנגשות. לכן, בעוד שסגסוגת האלומיניום קלה, לא תתפשר עליה מבחינה בטיחותית.

נהוג להאמין שהשימוש ב-50%-60% במשקל של סגסוגת אלומיניום במקום פלדה יכול לגרום למכונית להשיג את אותם ביצועים. בנוסף, לסגסוגת אלומיניום יש את היתרונות של עמידות בפני קורוזיה ועמידות בפני שחיקה. לכן, הרעיון של "החלפת אלומיניום בברזל" היה קיים תמיד במוחם של הבוסים של חברות הרכב הגדולות. גם אם לא ניתן להשתמש בסגסוגות אלומיניום לבניית המסגרת כולה, לדגמים רבים בשוק יש כיום מתלים, בלוקי מנוע וחלקים אחרים. טכנולוגיית סגסוגת אלומיניום יישומית.

בואו לא נדבר על מכוניות-על, היגואר שתמיד הייתה ידועה במרכבה שכולו אלומיניום. יגואר תמיד הייתה אובססיבית למחקר ופיתוח של מרכבי אלומיניום, והתרחבה בהדרגה מדגם הדגל XJ/XJL לדגמים במיקום נמוך יותר. בדגם המקומי הראשון של יגואר XFL שהושק זה עתה, שיעור היישום של סגסוגת אלומיניום הגיע ל-75%, שהוא גם הדגם עם שיעור היישום הגבוה ביותר של סגסוגת אלומיניום מבין הדגמים המקומיים. לאחר שבסיס הגלגלים גדל ב-140 מ"מ, משקל הרכב נותר כמעט ללא שינוי. . בהשוואה לדגם ה-XF הקודם, משקלו של ה-XF 2016 הופחת ב-190 ק"ג, והמשקל ירד ב-40%. משקל הגוף הלבן הוא רק 297 ק"ג, אך קשיחות הגוף עלתה ב-28%.

בנוסף, אודי A8, Cadillac CT6, ואפילו הטנדרים F2015 של פורד 150 החלו להשתמש במרכבי אלומיניום. הלוחות והפרופילים של אודי A8 משתמשים ב-7 סוגים של סגסוגות אלומיניום תעופה, וה מחברים הם יציקה בוואקום. קאדילק CT6 הוא גוף עשוי אלומיניום עם 11 חומרי מתכת שונים. לאחר מגוון טכניקות עיבוד מורכבות ומתקדמות, משקל הגוף-לבן של ה-CT6 לא רק נמוך מבסיס הגלגלים הסטנדרטי של BMW 7 סדרה, אלא אפילו קל יותר מהסרן הארוך מסדרת 5.

לכן, השימוש ביותר חומרי אלומיניום יכול לשפר מאוד את הבטיחות, התפעול, נוחות הנסיעה, חסכון בדלק, קשיחות וכו' של מכוניות, אבל הסיבה הגדולה ביותר שמפריעה לפופולריות שלה היא העלות. מה שאני מדבר עליו כאן הוא לא רק עלות הייצור, אלא גם עלות עיבוד Cnc ומורכבות התהליכים הקשורים כאשר ייצור הרכב מעורב במעקב.

לחומרי אלומיניום יש קשיחות ירודה. להשגת יריעת אלומיניום הַטבָּעָה, נדרשים חומרים טובים יותר ותהליכים עדינים יותר. לוח האלומיניום החדש שפותח על ידי תעשיית החומרים מאפשר ייצור מסוג זה, אך השינוי של קו הייצור, הניסיון של צוות המהנדסים והשליטה בתהליך הם הכרחיים באותה מידה.

החיבור של פלדה לפלדה אינו מהווה בעיה, ותהליך הריתוך של אלומיניום לאלומיניום תובעני יותר, אך גם מקובל. אבל כדי לחבר את שני החומרים האלה עם תכונות פיזיקליות וכימיות שונות יחד, זה יתמודד עם קשיים טכניים יותר. ריתוך אלומיניום לברזל טרם התממש. נכון להיום, אפשר רק להפוך את החלקים לחתיכה שלמה או להשתמש בשיטת הריתוק, אבל זה מצריך גם רמת עיצוב וייצור מדויקים יותר.

עמידות הפיתול של סגסוגת אלומיניום מצוינת, אך עמידות הפגיעה היא חלשה יחסית, ויש לחזק אותה בתכנון וטיפול. אם הגוף פגום ויש צורך להחליפו, עלות התיקון תהיה בעיה קשה יותר.

מכיוון שפלטת האלומיניום קשיחה יחסית, קשה יותר לדפוק, והדפורמציה עשויה להיות גדולה מדי, וייתכן סכנת סדקים, ואי אפשר להשתמש בשיטות של תיקון לוחות פלדה רגילים. לכן, מבחינת רכבים לאחר המכירה, עלויות התחזוקה והזמן יגדלו בהתאם.

לכן, זו גם אחת הסיבות העיקריות לכך שגוף הכל אלומיניום עדיין משמש רק עבור דגמים יוקרתיים. צרכני היעד פחות רגישים יחסית למחיר ולעלות הרכב. מבחינה טכנית, מבנה הגוף של חומרים מעורבים העשוי בעיקר מאלומיניום ופלדה בעלת חוזק גבוה, בתוספת חומרים אחרים, הוא מבנה גוף אידיאלי ופרגמטי יותר מאלומיניום כולו.

הולדת האלומיניום אולי לא כל כך "טהורה". נכון לעכשיו, המחיר של סגסוגת אלומיניום הוא כמעט פי כמה מזה של פלדה, ונדרש כמעט פי 10 יותר אנרגיה לייצור. מה בדיוק המשמעות של ה"אנרגיה" הזו? אלומיניום המופק מעפרת בוקסיט נקרא גם "חשמל מוצק". במיוחד לאחר יישום השיטה של ​​אלומינה אלקטרוליטית, צריך ליצור 45% מערך חומרי האלומיניום על ידי הרבה חשמל. עם זאת, תחת אותה צריכת אנרגיה, לאלומיניום יש ערך בר מיחזור טוב יותר. מיחזור חומרי אלומיניום צריך להשתמש רק ב-5% מהאנרגיה הנדרשת עבור מטילי אלומיניום חדשים, תוך הפחתת פליטת גזי חממה ב-92%. אם תהליך הייצור משתמש באנרגיה מתחדשת לייצור חשמל, אז אלומיניום הוא מתכת ירוקה ללא דופי. עם זאת, אם מספר תהליכי הייצור שגוי, הוא גם יוכתם בתוויות רבות הקשורות ל"זיהום סביבתי".

כמה עמיתים זרים מאמינים שהשיטה הנכונה לייצור אלומיניום צריכה להיות סביב אנרגיה מתחדשת, אנרגיה הידרומית, סולארית, רוח, גיאותרמית וכו' כדי לייצר חשמל. אז בהתאמה, המקומות שבהם מיוצר אלומיניום צריכים להיות גם אותם מקומות שמסתמכים יותר על מקורות האנרגיה החדשים הללו. לדוגמה, איסלנד, סיביר וקוויבק, קנדה, כולן משתמשות בכוח הידרו ובכוח הגיאותרמי כדי לייצר חלקי אלומיניום. יחד עם זאת, לאזורים הפנימיים של אוסטרליה, שיש להם מספיק משאבי בוקסיט ואור שמש, יש גם יתרון ופוטנציאל לפיתוח אנרגיה סולארית.

אבל במציאות, יותר ממחצית מהאלומיניום בעולם עדיין מזוקק על ידי ייצור חשמל תרמית מקומית. כמובן, מסיבות שונות, עלויות הייצור שלנו נמוכות יותר. אולי כאשר אנשים עדיין מודאגים מהשפעת הקרינה של תאונת תחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה, ייתכן שהזיהום שהיא מביאה אינו זיהום רב כמו הגופרית הדו-חמצנית, תחמוצות החנקן, האבק והאפר הפחם המיוצרים משריפת פחם עקב הייצור. של אלומיניום בכל שנה.

אולי בעתיד, כשחברות הרכב יקדמו גופי אלומיניום, יש להוסיף מילים כמו "אנרגיה גיאותרמית מהטבע" ו"מרקם סולארי יוקרתי", בדיוק כמו שהאדמה והאקלים של המקור ליין אדום. עם זאת, בציפייה לראות תעמולה מסוג זה בארץ, התקופה ה"מאוחרת" הזו עדיין ארוכה למדי.

קישור למאמר זה:חומר האלומיניום שמתואר כמתוק וטעים אולי לא כל כך "טהור"

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


חומר האלומיניום שמתואר כמתוק וטעים אולי לא כל כך "טהור"מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.