האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, יש יותר ויותר שיטות חיתוך, כגון: חיתוך לייזר, חיתוך מים, חיתוך פלזמה, חיתוך תיל…מה ההבדל ביניהם?

הקשיבו למהנדס בתחום החיתוך אומר:

  • 1) נכון לעכשיו, הלייזרים הסיבים המרכזיים בשוק, לייזרים פחמן דו חמצני מתבטלים בהדרגה, וצריכת האנרגיה גבוהה מדי, ועדיין יש שוק בתחום הלא מתכתי.
  • 2) המחיר של ציוד סיבים אופטיים ירד באופן דרסטי בטווח ההספק הנמוך והבינוני מאז שהלייזר יוצר בארץ.
  • 3) בנוסף לשיטות חיתוך בלייזר, חיתוך פלזמה וחוט מבוקשים בשוק, אך חיתוך תיל מכוון ליותר תעשיות תבניות. פלזמה מבוקשת לצלחות עבות או כאשר הדיוק אינו גבוה. חיתוך באמצעות סילון מים הוא עכשיו זה כבר לא נפוץ בתעשיית המתכת, ויש הרבה בתחום הלא מתכת.
  • 4) בפיתוח העתידי, חיתוך לייזר הוא לחלוטין עולם לוחות המתכת הדקים, כולל חיתוך שאינו מתכת, חיתוך לייזר יתפוס חלק ניכר מהשוק.

בשלב הבא ננתח את מספר טכנולוגיות החיתוך הללו.

חיתוך בליזר

חיתוך אופטי הוא שימוש בקרן לייזר ממוקדת בצפיפות הספק גבוהה כדי להקרין את חומר העבודה כדי להמיס במהירות, לאדות, להתבטל או להגיע לנקודת ההצתה של החומר המוקרן. במקביל, החומר המותך מועף על ידי זרימת האוויר המהירה בקואקסיאלית עם הקורה כדי לממש את חיתוך חומר העבודה. לִפְתוֹחַ. נכון לעכשיו, נעשה שימוש בדרך כלל בלייזרי פולסי CO2, ו חיתוך לייזר בסין היא אחת משיטות החיתוך התרמי.

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

חיתוך מים 

חיתוך מים, הידוע גם בשם סילון מים, הוא טכנולוגיית חיתוך סילון מים בלחץ גבוה, שהיא מכונה המשתמשת במים בלחץ גבוה לחיתוך. בשליטה של ​​המחשב ניתן לפסל את חומר העבודה כרצונו, והוא אינו מושפע ממרקם החומר. חיתוך מים מתחלק לשתי שיטות: ללא חיתוך חול וחיתוך חול.

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

חיתוך פלזמה

חיתוך קשת פלזמה היא שיטת עיבוד המשתמשת בחום של קשת הפלזמה בטמפרטורה גבוהה כדי להמיס (ולאדות) מקומית את המתכת בחתך חומר העבודה, ולהשתמש במומנטום של הפלזמה המהירה כדי להסיר את המתכת המותכת יוצרים חתך.

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

חיתוך חוטים 

עיבוד תיל חשמלי (WEDM), שייך לקטגוריה של עיבוד חשמלי, הנקרא לפעמים גם חיתוך תיל. ניתן לחלק את חיתוך החוט לחיתוך חוט מהיר, חיתוך חוט בינוני וחיתוך חוט איטי. מהירות החוט של חוט מהיר חיתוך חוטי EDM הוא 6-12 מ"ש, וחוט האלקטרודה נע קדימה ואחורה במהירות גבוהה, כך שדיוק החיתוך גרוע. תיל אמצעי EDM היא טכנולוגיה חדשה שפותחה בשנים האחרונות כדי לממש את הפונקציה של חיתוך מרובה המרת תדר על בסיס חיתוך חוט מהיר. מהירות החוט של חיתוך חוט EDM איטי היא 0.2 מטר לשנייה, וחוט האלקטרודה נע בכיוון אחד במהירות נמוכה, ודיוק החיתוך גבוה מאוד.

חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

ההשוואה בין טווח יישומים 

למכונת חיתוך הלייזר מגוון רחב של יישומים. ללא קשר למתכת או לא מתכת, הוא יכול לחתוך ולחתוך לא מתכת, כגון בד, עור וכו' עם מכונת חיתוך לייזר CO2, ולחיתוך מתכת עם מכונת חיתוך לייזר סיבים. העיוות של הצלחת קטן.

חיתוך מים הוא חיתוך קר, ללא עיוות תרמי, איכות טובה של משטח החיתוך, אין צורך בעיבוד משני, וקל לבצע עיבוד משני במידת הצורך. חיתוך מים יכול לחורר ולחתוך כל חומר, עם מהירות חיתוך מהירה וגודל עיבוד גמיש.

ניתן להשתמש במכונת חיתוך פלזמה לחיתוך חומרי מתכת שונים כגון נירוסטה, אלומיניום, נחושת, ברזל יצוק, פלדת פחמן וכו'. לחיתוך פלזמה יש אפקט תרמי ברור, דיוק נמוך, ולא קל לבצע עיבוד משני בחיתוך משטח.

חיתוך חוט יכול לחתוך רק חומרים מוליכים, ונדרש נוזל קירור חיתוך במהלך תהליך החיתוך. לכן, לא ניתן לחתוך חומרים שאינם מוליכים, מפחדים ממים או מפחדים מזיהום על ידי חיתוך נוזל קירור, כגון נייר ועור.

ההשוואה של עובי חיתוך 

היישום התעשייתי של פלדת פחמן חיתוך לייזר הוא בדרך כלל מתחת ל-20 מ"מ. כושר החיתוך הוא בדרך כלל מתחת ל-40 מ"מ. היישום התעשייתי של נירוסטה הוא בדרך כלל מתחת ל-16 מ"מ, וכושר החיתוך הוא בדרך כלל מתחת ל-25 מ"מ. וככל שעובי חומר העבודה גדל, מהירות החיתוך יורדת באופן משמעותי.

העובי של חיתוך מים יכול להיות עבה מאוד, 0.8-100 מ"מ, או אפילו חומרים עבים יותר.

עובי חיתוך הפלזמה הוא 0-120 מ"מ, וטווח איכות החיתוך הטוב ביותר הוא כ-20 מ"מ. למערכת הפלזמה ביצועי העלות הגבוהים ביותר.

עובי חיתוך החוט הוא בדרך כלל 40-60 מ"מ, והעובי ביותר יכול להגיע ל-600 מ"מ.

ההשוואה של מהירות חיתוך 

שימוש בלייזר בהספק של 1200W לחיתוך לוחות פלדה דלי פחמן בעובי של 2 מ"מ, מהירות החיתוך יכולה להגיע ל-600 ס"מ לדקה; עבור לוחות שרף פוליפרופילן בעובי 5 מ"מ, מהירות החיתוך יכולה להגיע ל-1200 ס"מ לדקה. יעילות החיתוך שניתן להשיג באמצעות EDM תיל היא בדרך כלל 20-60 מ"מ/דקה, עד 2 מ"מ/דקה; ברור שמהירות חיתוך הלייזר מהירה וניתן להשתמש בה לייצור המוני.

מהירות חיתוך המים איטית למדי ואינה מתאימה לייצור המוני.

מהירות החיתוך של חיתוך פלזמה איטית והדיוק היחסי נמוך. זה מתאים יותר לחיתוך צלחות עבות, אבל למשטח הקצה יש שיפוע.

לעיבוד מתכת, לחיתוך חוט יש דיוק גבוה יותר, אך המהירות איטית מאוד. לפעמים יש צורך בשיטות אחרות כדי לנקב ולהשחיל לחתוך, וגודל החיתוך מוגבל מאוד.

ההשוואה בין דיוק חיתוך 

חתך חיתוך הלייזר צר, שני הצדדים של החתך מקבילים ומאונכים לפני השטח, ודיוק הממדים של החלקים החתוכים יכול להגיע ל-±0.2 מ"מ.

הפלזמה יכולה להגיע בטווח של 1 מ"מ.

חיתוך מים לא ייצור עיוות תרמי, והדיוק הוא ±0.1 מ"מ. אם נעשה שימוש במכונת חיתוך דינמית בסילון מים, ניתן לשפר את דיוק החיתוך, ודיוק החיתוך יכול להגיע ל-±0.02 מ"מ, ולבטל את שיפוע החיתוך.

דיוק העיבוד של חיתוך החוט הוא בדרך כלל ±0.01±0.02 מ"מ, עד ±0.004 מ"מ.

ההשוואה בין רוחב חריץ

חיתוך בלייזר מדויק יותר מחיתוך פלזמה, והחריץ קטן, בערך 0.5 מ"מ.

החריץ של חיתוך פלזמה גדול מזה של חיתוך לייזר, בערך 1-2 מ"מ.

תפר החיתוך של חיתוך מים גדול בכ-10% מקוטר צינור הסכין, בדרך כלל 0.8-1.2 מ"מ. ככל שהקוטר של צינור סכין החול מתרחב, החתך הופך גדול יותר.

רוחב החריץ לחיתוך חוט הוא הקטן ביותר, בדרך כלל בסביבות 0.1-0.2 מ"מ.

ההשוואה בין איכות משטח החיתוך 

חספוס פני השטח של חיתוך לייזר אינו טוב כמו חיתוך מים, ככל שהחומר עבה יותר, כך ברור יותר.

חיתוך מים לא ישנה את מרקם החומר סביב תפר החיתוך (לייזר הוא חיתוך תרמי וישנה את מרקם אזור החיתוך).

השוואת עלויות קלט ייצור

  • 1) לדגמים שונים של מכונות חיתוך לייזר יש מחירים שונים. מכונות זולות כגון מכונות חיתוך לייזר פחמן דו חמצני עולות רק 20,000 עד 30,000, ויקרות כגון מכונות חיתוך לייזר בסיבי 1000W עולות כעת יותר ממיליון. לחיתוך בלייזר אין חומרים מתכלים, אך עלות ההשקעה בציוד היא הגבוהה ביותר מבין כל שיטות החיתוך, והיא לא מעט גבוהה יותר, וגם עלויות השימוש והתחזוקה גבוהות למדי.
  • 2) מכונת חיתוך פלזמה היא הרבה יותר זולה ממכונת חיתוך לייזר. על פי העוצמה והמותג של מכונת חיתוך פלזמה, המחיר שונה ועלות השימוש גבוהה יותר. בעיקרון, כל עוד הוא יכול לחתוך חומרים מוליכים.
  • 3) עלות ציוד חיתוך מים שנייה רק ​​לחיתוך לייזר, עם צריכת אנרגיה גבוהה ועלויות תחזוקה גבוהות. מהירות החיתוך אינה מהירה כמו פלזמה, מכיוון שכל החומרים השוחקים הם חד פעמיים, והם נפלטים לטבע לאחר שימוש פעם אחת. , גם הזיהום הסביבתי שנגרם מכך חמור יותר.
  • 4) חיתוך חוט הוא בדרך כלל בתקופה של 5000-30000 דולר אמריקאי. עם זאת, ישנם חומרים מתכלים לחיתוך תיל, כגון חוטי מוליבדן ונוזל קירור חיתוך. ישנם שני סוגים של חוט נפוץ בחיתוך חוט. האחד הוא תיל מוליבדן (מוליבדן הוא יקר), המשמש בציוד תיל הנעים במהירות. היתרון הוא שניתן לעשות שימוש חוזר בחוט מוליבדן פעמים רבות; השני הוא חוט נחושת (שזה הרבה יותר זול מחוט מוליבדן בכל מקרה).了), המשמש לציוד הליכה איטי בחוט, החיסרון הוא שניתן להשתמש בחוט הנחושת רק פעם אחת. בנוסף, מכונת התיל הנעה במהירות זולה בהרבה ממכונת התיל הנעה לאט. המחיר של חוט איטי שווה ל-5 או 6 חוטים הנעים במהירות.

קישור למאמר זה:חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמה

הצהרת הדפסה חוזרת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה חוזרת: https://www.cncmachiningptj.com/


חיתוך חוטים לעומת חיתוך בלייזר לעומת חיתוך פלזמהמתכת, כרסום נחושת, פלדת פחמן,שירות חיתוך לייזר מקוון, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.