האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למות

טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למות

טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למות


תבניות יציקה למות הן קטגוריה גדולה של תבניות. עם התפתחותה המהירה של תעשיית הרכב והאופנועים העולמית, תעשיית הליהוק למות הכניסה עידן חדש של פיתוח. במקביל, מוגשות דרישות גבוהות יותר לתכונות מכניות מקיפות ולחיים של תבניות יציקה.

טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למות
עובש יצוק טיפול שטח

ממשיכות להופיע מגוון טכנולוגיות חדשות לטיפול במשטחי יציקת עובש, אך באופן כללי ניתן לחלק אותן לשלוש הקטגוריות הבאות:

  • 1. טכנולוגיה משופרת של תהליך טיפול בחום מסורתי;
  • 2. טכנולוגיית שינוי פני השטח, כולל טיפול בהרחבה תרמית על פני השטח, חיזוק שינוי פני השטח, טכנולוגיית חיזוק ניצוץ חשמלי וכו ';
  • 3. טכנולוגיית ציפוי, כולל ציפוי חסר חשמל וכו '.

תבניות יצוק הן קטגוריה גדולה של תבניות. עם ההתפתחות המהירה של תעשיית הרכב והאופנועים העולמית, תעשיית החבטות יצרה עידן פיתוח חדש. במקביל, מוצגות דרישות גבוהות יותר למאפיינים המכניים המקיפים ולחיים של תבניות יצוק. לואו באיחוי, מזכ"ל איגוד התבניות הבינלאומי, סבור כי עדיין קשה לעמוד בדרישות הביצועים ההולכות וגוברות המסתמכות רק על יישום חומרי עובש חדשים. יש ליישם טכנולוגיות שונות לטיפול במשטח על טיפול פני השטח של תבניות יציקת כדי להשיג יעילות גבוהה לתבניות יציקת. , דיוק גבוה ודרישות חיים ארוכות. בין תבניות שונות תנאי העבודה של תבניות יציקת קשות יחסית. יציקת למות היא למלא את חלל התבנית במתכת מותכת בלחץ גבוה ומהירות גבוהה ו הליהוק למות. היא פוגשת שוב ושוב את המתכת החמה במהלך תהליך העבודה. לכן, עובש יציקת המתח נדרש לעייפות תרמית גבוהה, מוליכות תרמית, עמידות בפני שחיקה ועמידות בפני קורוזיה. , קשיחות השפעה, קשיות אדומה, שחרור עובש טוב וכו '. לכן הדרישות הטכנולוגיות לטיפול במשטח לתבניות יציקת הן גבוהות יחסית.

טכנולוגיה משופרת של תהליך טיפול בחום מסורתי

התהליך המסורתי של טיפול בחום של תבניות יצוק הוא מרווה-מזג, ומאוחר יותר פותחה טכנולוגיה לטיפול במשטח. בשל מגוון החומרים שניתן להשתמש בהם כתבניות יציקת, אותה טכנולוגיה ותהליך טיפול על פני השטח המיושמים על חומרים שונים יניבו השפעות שונות. שוף מציע טכנולוגיית טיפול מצע לפני מצע לטכנולוגיה של עובש וטכנולוגיות טיפול במשטח. 

על בסיס הטכנולוגיה המסורתית, מוצעת טכנולוגיית עיבוד מתאימה לחומרי עובש שונים כדי לשפר את ביצועי התבנית ולהאריך את חיי העובש. כיוון פיתוח נוסף לשיפור טכנולוגיית טיפול בחום הוא שילוב טכנולוגיה מסורתית של טיפול בחום עם טכנולוגיה מתקדמת לטיפול במשטח להארכת חיי השירות של תבניות יציקת חום. 

לדוגמה, שיטת טיפול בחום כימי carbonitriding, NQN בשילוב עם תהליך ההרפיה וההרגשה המקובל (כלומר חיזוק מרוכב של carbonitriding-quenching-carbonitriding, לא רק משיגה קשיות פני השטח גבוהה יותר, אלא גם שכבת התקשות יעילה. 

העומק גדל, התפלגות שיפוע הקשיות של השכבה המסתננת היא סבירה, יציבות החיתוך ועמידות בפני קורוזיה משתפרים, כך שבעוד שהתבנית ליציקת הקוביות משיגה ביצועי ליבה טובים, איכות השטח וביצועים משתפרים במידה ניכרת.

טכנולוגיית שינוי משטח

טכנולוגיית דיפוזיה תרמית על פני השטח

סוג זה כולל קרבורזינג, ניטרידינג, בורוניזציה, קרבוניטרידינג, גופרית קרבוניטריד וכן הלאה.

קרבורביזציה ופחמן

תהליך הקרבורייז משמש בעבודה קרה וחמה וחיזוק פני השטח של תבניות פלסטיק, מה שיכול לשפר את חיי התבנית. לדוגמה, תבנית יציקת המתכת העשויה מפלדה 3Cr2W8V מתאבנת תחילה, לאחר מכן מרווה ב -1140 ~ 1150 ℃, ומחוסמת פעמיים ב -550 ℃. קשיות פני השטח יכולה להגיע ל- HRC56 ~ 61, מה שמגדיל את אורך חיי המתות של מתכות לא ברזליות וסגסוגותיהן ב -1.8 ~ 3.0 פעמים. . 

בעת קרבורזציה, שיטות התהליך העיקריות כוללות קרבורזציה של אבקה מוצקה, קרבורזציה של גז, קרבורזציה ואקום, קרבורזציה של יונים ופחמן שנוצר על ידי הוספת חנקן לאטמוספירה הקרבורייזר. ביניהם קרבורייזור ואקום וקרבוריזציה של יונים הן טכנולוגיות שפותחו ב -20 השנים האחרונות. לטכנולוגיה זו יש את המאפיינים של קרבורייזר מהיר, קרבורריזציה אחידה, שיפוע ריכוז פחמן חלק ודפורמציה קטנה של חומר העבודה. הוא ישמש על פני התבנית, במיוחד עובש הדיוק. ממלאים תפקיד חשוב יותר ויותר בטיפול במשטח.

טכנולוגיית התרחבות תרמית נייטריידית וקשורה לטמפרטורה נמוכה

סוג זה כולל ניטרידינג, יון ניטרידינג, קרבוניטרידינג, חנקן ניטרידינג, גופרית ניטריד וגופרית ניטריד פחמן ניטריד, חמצן, חנקן וגופרית. לשיטות אלה יש טכנולוגיית עיבוד פשוטה, יכולת הסתגלות חזקה, טמפרטורת דיפוזיה נמוכה, בדרך כלל 480 ~ 600 ℃, עיוות קטן של חומר העבודה, מתאים במיוחד לחיזוק פני השטח של תבניות דיוק, וקשיות גבוהה של שכבת החנקן, עמידות טובה בפני שחיקה ואנטי אנטי טובה -ביצועים מדביקים.

תבנית יציקת פלדה 3Cr2W8V, לאחר כיבוי והרמה וניטריד בטווח של 520 ~ 540 ℃, אורך חיי השירות ארוך פי 2 עד 3 מזה של תבניות שאינן מחנקות. תבניות יצוק רבות העשויות מפלדת H13 בארצות הברית צריכות להיות מנוקדות, ומשתמשים בחנקן במקום בהרמה חד פעמית. קשיות המשטח גבוהה עד HRC65 ~ 70, בעוד שליבת התבנית יש קשיות נמוכה וקשיחות טובה, כדי להשיג אינטגרציה מצוינת.

תכונות מכאניות. תהליך ניטריד הוא תהליך נפוץ לטיפול פני השטח של תבניות יציקת. עם זאת, כאשר מופיעה שכבה לבנה דקה ושבירה בשכבה החנקתית, היא אינה יכולה לעמוד בפני ההשפעה של מתח תרמי לסירוגין, וקל לייצר סדקי מיקרו ולהפחית את התנגדות העייפות התרמית. לכן, במהלך תהליך הניטריד, יש לשלוט בקפדנות על התהליך כדי להימנע מיצירת שכבות שבירות. מדינות זרות מציעות להשתמש בתהליכים ניטרידיים משניים ומרובים. השיטה של ​​ניטרידה חוזרת יכולה לפרק את שכבת הניטריד הלבנה הבהירה המועדת למיקרו -סדקים במהלך השירות, להגדיל את עובי שכבת הניטריד, ובמקביל לגרום למשטח התבנית להיות שכבת מתח עבה, כך שחיי חיי עובש ניתן לשפר באופן משמעותי. בנוסף, ישנן שיטות כגון קרבוניטרידינג באמבט מלח ואמבט מלח גופרית ניטרוקרובוריזציה. 

תהליכים אלה נמצאים בשימוש נרחב במדינות זרות ונדירים כמעט בסין. לדוגמה, תהליך TFI+ABI טובל באמבט מלח מחמצן אלקליין לאחר ניטרוקרבוריזציה באמבט מלח. פני השטח של החומר מחומצן ונראה שחור, ועמידותו בפני שחיקה, עמידות בפני קורוזיה ועמידות בחום שופרו. אורך חייו של מתת הליהוק של סגסוגת האלומיניום שטופל בשיטה זו מוגדל במאות שעות. דוגמה נוספת היא תהליך האוקסינית שפותח בצרפת, שם מוחל ניטקרבווריז ואחריו ניטריד על תבניות יציקת מתכות לא ברזליות בעלות מאפיינים נוספים.

קישור למאמר זה: טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למות

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


טכנולוגיה חדשה של טיפול פני השטח של עובש למותPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.