האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

טכנולוגיית החיתוך ממשיכה להתפתח כדי להתמודד עם חומרים קשים יותר ודרישות איכות מחמירות יותר

טכנולוגיית החיתוך ממשיכה להתפתח כדי להתמודד עם חומרים קשים יותר ודרישות איכות מחמירות יותר

גיבוש, חריצים, ניקוב, ניקוב, קידוח, הקשה, שיפוע, שחיקה, ריתוך, לא משנה מה אתה רוצה לעשות עם הצינור כדי להפוך אותו מוכן למשלוח ללקוח, הפעולה הראשונה עשויה להיות תהליך החיתוך. למרות ששיטות חיתוך רבות זמינות כבר עשרות שנים, רבות מהמכונות הנמצאות בשימוש כיום הן הרבה יותר מתקדמות מאלו של לפני שנים ספורות. עם הגיוון של חומרי הצינור ואתגר הלחץ התחרותי, הפונקציות של התוכנה, החיישנים ומערכות הבקרה הופכות חזקות יותר ויותר. תוֹצָאָה? לספקי ציוד יש יותר אפשרויות בחירה בחומרה ותוכנה, מה שמאפשר להם לפתח מכונות מהירות, מדויקות יותר, צדדיות ואוטומטיות יותר מאי פעם כדי לעזור ליצרני צינורות פלדה לעמוד ביישומי חיתוך תובעניים יותר ויותר.

הפיתוח המתמשך של הטכנולוגיה מביא לשוק מוצרים משופרים או חדשים לגמרי, ובמקרים רבים, מוצרים אלו עשויים מחומרים משופרים. בתעשיית המתכת, הכוח המניע העיקרי לפיתוח סגסוגות הוא תעשיית הרכב, המשתמשת בחומרים חזקים וקלים יותר ממתכות קונבנציונליות כדי להשיג יעדי פליטות נמוכים יותר ויעדי יעילות דלק גבוהים יותר. למרות שיצרניות הרכב משתמשות במגוון חומרים (כמו אלומיניום ומגנזיום), חלק ניכר מכל רכב עדיין עשוי מפלדה. גורם מניע נוסף הוא תעשיית הנפט, הנשענת על כימיקלים פלדה. עם קידוח עמוק יותר מאי פעם, פטרוכימיקלים יכולים לעמוד בתנאים הקשים של הסביבה הימית.

התקדמות הפלדה.

 בתגובה לדרישות אלו, תעשיית הפלדה ממשיכה לספק חומרים חדשים לשוק. לפי איגוד הפלדה העולמי, יש 3,500 דרגות פלדה לבחירה.

סגסוגות פלדה מתקדמות בחוזק גבוה, חומרים בעלי חוזק גבוה/סגסוגת נמוכה, פלדות דו-פאזיות ופלדות פלסטיות הנגרמות על ידי טרנספורמציה שלבים תורמים מעט למדעי החומרים. החומרים העדכניים הם הרבה יותר חזקים מפלדות דל-פחמן רגילות, כמו SAE 1010, שלה חוזק מתיחה אולטימטיבי של כ-42,000 פאונד לאינץ' רבוע (PSI).

"לפני עשר שנים, חוזק המתיחה הממוצע של הרכב לְטִישָׁה התעשייה הייתה 750 ניוטון למילימטר רבוע (109,000 PSI), ומהירות הלהב המקסימלית של מסורים רבים הייתה כ-130 עד 140 מטר לדקה (MPM) [445 רגל לדקה (FPM) ]", אמר דניאל ג'ונס, מנהל פיתוח עסקי בקינקלדר, ארה"ב.

באותה תקופה הביקוש ללהבי מסור היה עצום, אך תוך שנים ספורות הוא עבר שינויים גדולים. חלק מהחומרים העדכניים ביותר הגדילו את חוזקם ב-30% ל-980 N/mm2 (142,000 PSI), והמסורים פועלים מהר יותר, בדרך כלל עולים על 200 MPPM (656 FPM).

ג'ונס אמר: "לפני 80 שנה, מכרנו יותר להבים לשימוש כללי." "כיום, יש צורך הולך וגובר בלהבים המיוצרים עבור יישומים ספציפיים בשוק." לדבריו, רק לפני חמש שנים, להבי מתכת קרמיקה (מתכת (קרמיקה) עומדים בכ-80% מהדרישות ליישומי מוטות, וכיום כ-XNUMX% מהיישומים דורשים שימוש בקרביד מצופה.

הוא אמר: "לתוספי קרביד מצופים יש חוזק קצה גבוה יותר ועמידות גבוהה יותר בחום, כך שהם יכולים לעמוד בחיתוך חומרים קשים יותר במהירויות גבוהות יותר."

בנוסף לציפויים שיכולים לעזור לעמוד בחום של עד 900 מעלות צלזיוס (1,600 מעלות פרנהייט), אסטרטגיה נוספת כוללת אופטימיזציה של הגיאומטריה של השיניים, שינוי זווית החיתוך כך שתתאים לדרגת הפלדה, ושינוי המרווח כדי להתמודד עם מהירויות להב מהירות יותר. .

זה לא אומר שסרמטים חוסלו. הוא אמר: "יש להם חיי להב ארוכים, אז כשהחומר לא כל כך קשה והלהב לא פועל מהר מדי, זה עדיין מוצר טוב".

ג'ונס אמר שחיתוך אינו בהכרח תהליך בודד. במקרים מסוימים, חימום הנגרם מחיכוך יגביר את מרכיב העיוות במהלך תהליך החיתוך. לפני שהשן שולפת את השבבים, החומר מתחמם, מתרכך ומתעוות. יישומים מסוימים, כגון ניסור פלדה דופלקס וניקל, דורשים גיאומטריות חיוביות, כאשר חיתוך הוא בעיקר פעולת גזירה. הבנת ההבדל הזה וגורמים רבים אחרים היא המפתח לבחירת להב. צוות Kinkelder גילה שהחלפת הלהב תשפיע קשות על חיי הלהב.

ג'ונס אמר: "אחד הלקוחות שלנו חותך 17-4 פלדת אל חלד, וכל להב יכול לחתוך כ-7,400 להבים". "הצענו לשנות צורות גיאומטריות אחרות כדי לפתור סובלנות קפדנית מאוד. כעת, ללקוח ניתן להשיג בערך פי חמישה מחיי השירות, וכל להב יכול לחתוך כ-37,000 פעמים."

זה מצב קיצוני.

 אם הלהב אינו הלהב הטוב ביותר עבור היישום, סביר להניח שהוא יגדל ב-20%. ללא קשר לכמות השיפור בפועל, החברה של ג'ונס רואה את עצמה כיועצת חיתוך, ואחריה יצרנית הלהבים. זה נשמע מנוגד לאינטואיציה: ההכנסות של החברה מבוססות על מכירת יותר להבים, לא פחות להבים. עם זאת, זה עדיין לא נגמר. כמו לכל שאר ספקי המוצרים, לחברה יש מקום בהצלחת לקוחותיה, ולכן היא תשתמש בידע הניסור שלה לטובת הלקוחות.

החברה גם ערכה מחקר מסוים עם יצרנית המנסרה Rattunde Corp. שתי החברות שיתפו פעולה כדי לשפר את הפונקציות של מערכת החיתוך, כגון חיתוך מלבניות. יתרון אחד של ה-Kinkelder הוא שהוא משתמש במסור Rattunde, שיכול לעקוב אחר סיבוב להב המסור. המערכת של Rattunde עוקבת מקרוב אחר המיקום של כל שן שהיא יכולה להבטיח שהמגע הראשוני עם חומר העבודה יתפזר באופן שווה על פני כל השיניים בעת ביצוע מספר רב של חיתוכים כדי לבדוק את עמידות להב המסור.

טכנולוגיית החיתוך ממשיכה להתפתח כדי להתמודד עם חומרים קשים יותר ודרישות איכות מחמירות יותר

שיפור איכות.

 ג'ון הייסי, מנהל פיתוח עסקי ב-Rattunde Corp., אמר: "איכות חיתוך תמיד הייתה דרישה, אבל בשנים האחרונות היא באמת התחילה להתפשט. הגומה האחרונה לפני 20 או 30 שנה מקובלת", אמר. . "כיום, יותר ויותר משתמשים דורשים חתכים נקיים, 90 מעלות, ללא כתמים". Hisey חושד שזה קשור לאוטומציה במורד הזרם.

הוא אמר: "היצרנים משתמשים ביותר רובוטיקה, ורתכי רובוטים אינם טובים בהתמודדות עם חוסר עקביות". "אם הפער גדול מדי או שהשינויים גדולים, הרובוט יהיה חסר אונים. זה תלוי רק באופן שבו הוא מתוכנת שוב ושוב. עשה את אותו הדבר".

Hisey אמר כי למרות שנראה כי יצרנים רבים עדיין ערניים לגבי אוטומציה, עבור יצרני אוטומציה רבים, האוטומציה הפכה לבלתי נמנעת.

הוא הסביר: "יצרנים רבים עדיין מסתמכים על עבודת כפיים כדי להסיר את הצינורות ממכונת החיתוך ולערום אותם". "אם יש לך שלושה בחורים שעושים את זה ומתקשרים בטלפון כשאתה חולה, אתה מפסיד שליש מהעבודה שלך. בהקשר הזה". אוטומציה של מספר שלבים שמתבצעים בדרך כלל לאחר חיתוך (למשל מדידה, תחריט ואריזה) יכולה לשחרר את היצרנים מהדילמה הזו, לא רק היום, אלא כל יום.

חיסכון במקום הוא תמיד דאגה, ו-Rattunde הגיב על כך כשהציג לשוק מכונה בגודל קטן ב-2019.

"עד לא מזמן, המכונה הקטנה ביותר שלנו הייתה מכונה באורך 2 מטרים", אמר הייסי, בהתייחסו לאורך הארוך ביותר שהיא יכולה לחתוך. "יש לנו כמה לקוחות שמשתמשים במכונה הזו לייצור חלקי מוצר בגודל 2 אינץ'. המוצר האחרון שלנו הוא מכונה של 1 מ', שהיא פרקטית יותר עבור חלקים קטנים מאשר מכונה של 2 מ', משיגה זמני מחזור מהירים יותר ומפחיתה את שטח הרצפה."

שיפורים בצנרת. 

במשך זמן רב, ריתוך הוא תהליך החיבור המרכזי בתעשיית האינסטלציה, אך הוא הוחלף בהדרגה בכיווץ. כיווץ אינו דורש דבקים, הלחמה וחום. עלות הכנת חיבורים מכווצים גבוהה מזו של חיבורים מולחמים (עלות כיווץ חלקים גבוהה יותר מעלות כמות קטנה של הלחמה ושטפים מסוימים), אך זהו תהליך מהיר יותר, כך שהוא יכול להגדיל את עלויות העבודה. האזהרה העיקרית היא שכיווץ מחייב שקצה הצינור יהיה ישר מאוד וללא כתמים. קו הייצור המיוצר על ידי יצרנית הציוד Reika GmbH משמש לפיתול ויישור צינורות נחושת, ולחיתוך ישר וללא קוצים, ללא קשר אם החומר הוא נחושת דקת דופן או עבה.

ג'וזף קמפל, נשיא נציגה של רייקה בארה"ב, Heiko Machine, אמר: "עבור נחושת דופן דקה, המערכת משתמשת בתהליך ללא שבבים". עבור יישומי דופן עבה, קו הייצור משתמש במסור הטבעתי המוגן בפטנט של החברה. להב המסור של המסור הטבעתי הוא עגול, אך בניגוד לרוב להבי המסור העגול, הוא מונע לאורך הקוטר החיצוני והשיניים ממוקמות בקוטר הפנימי. השיניים הן תוספות קרביד מוכנות עם ארבעה משטחי חיתוך ומותקנות על המכונה שסתום מושב עם בורג סט. כאשר משטח הופך קהה, המפעיל מסיר את השן, מסובב אותה ב-90 מעלות ומתקין אותה מחדש.

תפקידו הייחודי של המסור הוא תנועת להב המסור. בנוסף לסיבוב, הלהב גם נע בצורה אקסצנטרית. כאשר הלהב מתנדנד סביב חומר העבודה, הדבר גורם ללהב להתקרב בהדרגה אל חומר העבודה. השילוב של צורת השיניים החותכות ותנועת הלהב מטרתו להפוך את ה-OD ללא כתמים ואת ה-ID ללא כתמים זניחים.

קמפל אמר: "זה לא ישאיר רשימה ארוכה של פסולת, מעט כתמים ופסולת קטנה מאוד". הוא הוסיף: "הפסולת הקטנה הזו נופלת מהמכונה ללא מזיק, לא תפריע לפעולה וקל מאוד לטפל בה".

חתך אחד או שניים

מספריים, הידועים במהירות ובחיתוך ללא שבבים, שימשו ליישומים בנפח גבוה/תערובת נמוך, אך כיום הן מתאימות גם ליישומים רבים בכמות קטנה/גבוהה. המכונה לא השתנתה; ההבדל טמון בתוספת של מערכת בקרה מודרנית ותוכנה נחוצה.

עבור מפעלי עיבוד המסתמכים על מסור אחד או שניים, ייתכן שמספריים לא יהיו אפשרות מעשית. עם זאת, יצרן שדוחף כמה מסורים בחוזקה במהלך היום עשוי לחסוך לא מעט שטח רצפה וחומרים על ידי מעבר למכונת גזירה.

נשיא Haven Manufacturing Corp, סטיב תירי, אמר: "המזמרה המהירה יכולה להשיג תפוקה של שלושה עד שישה מסורים". יתרון נוסף הוא שלמזמרה אין חריצים ולכן חלק לא קטן מתבזבז. כמות החומר הנחתך בכל פעם.

כמו כל החלטות אחרות, גם בחירת מכונת החיתוך הטובה ביותר דורשת שקלול של מספר גורמים, אחד מהם הוא גודל החלק. עבור יצרני צינורות שצריכים לבצע רק פחות מ-50,000 חיתוכים ישרים בשנה, יש סיכוי גבוה יותר למסורים לעמוד ביעדי הייצור וההחזר על ההשקעה מאשר מזמרות. אם הנפח יעלה על 50,000, המזמרה תהפוך ליותר ויותר אטרקטיבית.

תירי אמר: "אם יצרן צריך לחתוך 60,000 עד 70,000 באורכים וקטרים ​​שונים מדי שנה, אז ניתן להשתמש בגזירה".

Haven ידועה בתכנון וייצור של שני סוגים נפרדים של מזמרה: מזמרה נתמכת, המשתמשת בציר כדי למנוע דפורמציה עקב חיתוך להבי גזירה ופיצול הצינור; גזירה כפולה, המשתמשת בכיוון רוחבי הסכין חודרת למכונת הגזירה. דופן הצינור וזוג מספריים משמשים לחיתוך. החיתוך הראשוני יפגע בשלמות דופן הצינור, כך שניתן לבצע את פעולת הגזירה מבלי לשקוע בצינור.

חותכים את החלקים הארוכים והקצרים. 

קוטר המכונות של החברה נע בין 0.25 ל-5 אינץ'. לרוב המכונות שהיא מייצרת יש קטרים ​​חיצוניים הנעים בין 0.5 ל-2.5 אינץ'. אורכים של 12 עד 18 אינץ' הם האורך הנפוץ ביותר – האורך המשמש לייצור בולמי זעזועים, שהוא היישום העיקרי – המכונות של החברה משמשות לרוב לחיתוך אורכים של 0.5 אינץ' עד 10 רגל. הם יכולים להשיג דיוק אורך של ±0.002 אינץ'.

מכונת Haven בשימוש חותכת צינורות דקים באורך של 3/8 אינץ' בלבד כדי ליצור מהדקים לצינור. המכונה חותכת 7,000 פעמים בשעה ללא עיוות או אובדן חומר. מסורים יכולים לייצר חלקים, אבל אי אפשר לייצר אותם במהירות הזו, והפרק מבזבז כמות נכבדת של חומר, המהווה אחוז מכל חיתוך. הלייזר יכול גם לבצע חיתוך לא הרסני. למרות שזמן המחזור קצר מאוד, אלפי חיתוכים ישרים בשעה אינם יכולים לנצל עד תום את היתרון הגדול ביותר של מכונת הלייזר: הרבגוניות.

מחויב לייצור רזה. מכונות גזירה הן גם בחירה טובה עבור יישומים בנפח נמוך/גבוה, מכיוון שאופן השימוש בהם השתנה במשך עשרות שנים. זה ידוע במתן תפוקה מסחררת (עד 40 מיליון חלקים בשנה במקרים מסוימים), זה עזר לייצור המוני לפני עשרות שנים. המזמרה של היום עדיין מסחררת ומבולגנת, אבל כשהן מצוידות במערכות בקרה מודרניות, אותה מכונה יכולה לעזור לייצור רזה ולעזור לייצור רזה. עדשת זרימה של בעלי חיים מקשה אחת.

"לפני כמה שנים המכונות הללו היו ייעודיות ויכלו לייצר במהירות חלקים בודדים למשך מספר שעות. אלו היו ימי ההמרה הידנית", אמרה טירי. כיום, אחד מלקוחותיה משתמש במערכת גזירה כפולה לייצור כלבים. הרכיב הצינורי של המלונה מורכב מחמישה חלקים, הנחתכים לשלושה אורכים. חומרה ותוכנה מודרניים מאפשרים ליצרנים לחתוך אורכים שונים לפי הסדר הדרושים להם. פעולת חיתוך הצינור תפיק ערכה בת חמישה חלקים שתוכל לשמש לפעולה הבאה. מהיר, מדויק ורזה.

Haven משתמשת במומחיות העיצוב שלה גם כדי לפתח מערכות טיפול בחומרים מותאמות עבור צד ההזנה ויכולה ליצור יחידות חיתוך משולבות שלמות.

עדכון חיתוך לייזר לייצור ובנייה

ישנם סוגים רבים של לייזרים לעיבוד צינורות ואלמנטים מבניים. אחת המכונות הנפוצות ביותר היא הידוק צינורות ארוכים עם צ'אקים ולטפל בגדלים הנפוצים ביותר של צינורות וצינורות, בקוטר חיצוני מרבי של 4 אינץ'. מכונות גדולות כוללות את LT24 של BLM GROUP, שיכולה לחתוך בקטרים ​​של עד 24 אינץ'. סדרת ה-M4 של Bystronic, כולל FL400 ו-FL600, ניתן להקטין את הקוטר המרבי שלהן גם ל-24 אינץ'. Fabri Gear 400 II של מאזאק יכול להתמודד עם קטרים ​​של עד 16 אינץ'. ו-TRUMPF TruLaser Tube 7000, קוטר החיתוך המרבי שלו הוא 10 אינץ'.

יוצרו גם מכונות אחרות לחיתוך צינורות באורך קצר, כגון רכיבים צינוריים מעוקלים, רכיבים צינוריים בעלי צורה הידרופורמית וצורות תלת מימד אחרות. שתי מכונות כאלה הן VCL-T3 של Mazak, LT-Free של BLM GROUP ומכונות מסדרת TruLaser Cell של TRUMPF.

חיתוך של הצינור. בימים הראשונים של חיתוך לייזר חומרי גיליון, מוצרי גיליון בדרך כלל לא היו שטוחים מספיק כדי לייעל את התהליך. כאשר הלפיד נע על משטח נייר בגודל סטנדרטי מקצה אחד לשני, המרחק מהלפיד למשטח העבודה משתנה יותר מדי. תעשיית הפלדה התאימה לסטנדרטים המסחריים לשטיחות של לוחות פלדה, וזמן קצר לאחר מכן העלתה את הסטנדרטים המסחריים כדי להתאים חיתוך לייזר.

שפופרת היא מוצר שונה, המיוצר בדרכים שונות, ומשמש בתעשיות שונות. גם הסובלנות שונות.

ג'ון קוויגלי, סגן נשיא לשיווק של LVD Strippit, אמר: "מפרט התעשייה לצינורות אינו מחמיר כמו גדלי יריעות." "יצרני צינורות זקוקים למערכות לייזר שיכולות להתמודד עם כל מיני שינויים".

הליך החיתוך מבוסס על הגודל האידיאלי, אך צינורות ומוצרי צינור הם לעתים רחוקות ישרים, ומוצרים שאינם עגולים מראים בדרך כלל מידה מסוימת של עיוות. על מנת לחתוך בצורה מדויקת ולמנוע התנגשויות בין ראש הלייזר לחומר העבודה, על המכונה לקבוע את צורתו האמיתית של צינור המנורה ואת מיקומו ביחס לראש החיתוך, ולאחר מכן להשוות אותו לצורה הצפויה כדי לפצות על שינויים במידות. מכונת LVD Strippit משתמשת במערכת מדידת לייזר מובנית כדי למדוד את צורת הקשת, ולאחר מכן משווה את מיקום הצ'אק למיקום נייח יציב כדי לקבוע את הפיתול. על מנת לייעל את כיוון הצינור ביחס לתפר הריתוך, מכונת הלייזר של החברה משתמשת במערכת אופטית המבוססת על שתי כניסות מצלמות.

למכונת LVD Strippit יש את הרבגוניות פורצת הדרך של מערכת הטעינה. זוהי המכונה הראשונה המצוידת בשני מעמיסים במכונה אחת, האחת לרצועה והשנייה עם מגזין כלים בעל שבעה מצבים. להעמסת צינור בודד. מצויד במכונת שקיות אוטומטית בצד אחד של המכונה ובצד השני מכונת קרטון עם מכונת קשירה, כך שהמפעיל יוכל לקחת את הטוב משני העולמות. בעת שימוש במעמיס הקורות לצורך פעולת הייצור, הוא יכול להפסיק את העבודה ולהעמיס מספר צינורות בזה אחר זה לסיום עבודת החירום, ולאחר מכן להמשיך ולבצע את העבודה הראשונה.

באופן דומה, Bystronic עיצבה אסטרטגיית טעינה ופריקה כדי להאיץ את העיבוד. המכונה שלה משתמשת בארבעה צ'אקים, אבל צינור העיבוד לא צריך להשתמש בארבעה צ'אקים כל הזמן.

מנהל מוצר לייזר ואוטומציה של Bystronic Inc., ברנדון DiVincenzo, אמר: "למרות שראש הלייזר משתמש בשני הצ'אקים הראשונים כדי לעבד את התכונות הסופיות על שפופרת אחת, השפופרת השנייה משתמשת בשני הצ'אקים האחרונים שיועלו לתוך המכונה." המדרל הצף מאפשר למכונה להסתגל לכיפוף ולפיתול של חומר עבודה בודד, ובמקביל, הלחץ על הצ'אק קטן והדיוק של אזור החיתוך משתפר.

TruLaser Tube 7000 של TRUMPF מספק גם כמה פונקציות נוספות להרחבת האפשרויות של עיבוד שפופרות. כלים אחרים יכולים לספק הקשה לחורים בצינורות בעלי קירות עבים וקידוח חיכוך ודפיקה לצינורות דקים. יש לו גם ציר אופציונלי שניתן להחליק לתוך חומר העבודה כדי להגן על המזהה מפני התזות במהלך תהליך החיתוך.

קוטר גדול, קיר עבה. Mazak Optonics Inc מעריכה כי בחמש השנים מ-2018 עד 2023, השימוש בפלדה מבנית צפוי לגדול בקצב צמיחה שנתי מורכב של 5.3%. הכוח המניע שהוא ציטט היה הממשלה הפדרלית ותעשיית הבנייה. הראשון כרוך בתשתיות, והשני כרוך בבניינים למגורים ולא למגורים. ביישומים כאלה, שני הגורמים המקלים על חיתוך לייזר של צינורות פלדה הם יכולת המיחזור ומהירות הבנייה. כ-90% מהמתכת ממוחזרת, וחיתוך לייזר מדויק מקל על הדבקה מהירה.

הדיוק של מכונת הלייזר בייצור שקעים נגדיים עבור אֶטֶבs, חיתוכים משופעים לחיבור, וקצוות משופעים להכנת ריתוך, הופכים את הרכבת האתר והריתוך למהירים יותר מתהליכים מסורתיים.

עבור סוג זה של יישום, המכונה של מזאק מספקת שישה צירי בקרה וארבעה צ'אקים מרוכזים בעצמם כדי להתמודד עם חוסר העקביות של צינורות ופרופילים, כגון קטעים מבניים חלולים, קורות I, קורות H וזוויות. לדברי מאזאק, בהשוואה ללייזרי סיבים, טכנולוגיית הלייזר הדיודה הישירה של החברה חסכונית באנרגיה ב-45% מלייזרי CO2, וצפיפות ההספק שלה גבוהה ב-40% מלייזרי סיבים.

על מנת להתאים את עצמם לגיאומטריות שונות של חלקי העבודה, מכונות TRUMPF משתמשות במחבטות קולט מרוכזות בעצמן כדי למנוע נזק לצינור. מערכת ההידוק בשילוב החיישן יכולה לספק ניטור רציף כדי לבצע שינויים נחוצים בנתיב ראש הלייזר כדי למנוע התנגשויות.

קבוצת BLM האמריקאית השיקה לאחרונה את ה-LT8.20, בעל פונקציות תלת מימד ויכול להתמודד כמעט עם כל צורה. הוא נועד להתמודד עם דפוסי חיתוך מורכבים, מיקומים שקשה להגיע אליהם וחיתכי הכנה לריתוך על צינורות עבי דופן. הוא משתמש בשלוש פונקציות בסדרת ה-Active של החברה: Active Tilt, המשמש לעיבוד מהיר של פונקציות קטנות; ריתוך אקטיבי, שנועד לייעל את הפרדת הפסולת בריתוכים גדולים; ו-Active Focus, שיכול להתמודד עם שינויים בחומר ובעובי.

על ידי התקנת מעמיס שרשרת בחזית כדי להגדיר את המערכת, ניתן לצמצם את טביעת הרגל של המערכת ב-20% ומאפשרת פעולות טעינה ופריקה מאותו צד. זה הופך את המערכת ליעילה יותר לייצור אצווה קטנה וייצור אצווה קטנה.

חיתוך CO2 או חיתוך מוצק? בתחום הלייזרים, לייזר CO2 פינו את מקומם לטכנולוגיית המצב המוצק. ברוב המקרים זה אומר לייזרים סיבים, אבל ל-TRUMPF יש את ה-TruDisk הקנייני שלו, בעוד ל-Mazak יש לייזרים דיודות ישירות. לייזרים במצב מוצק ידועים באספקת האלומה הפשוטה שלהם ובדרישות תחזוקה נמוכות בהרבה מאשר זני CO 2. זה מספק יותר זמן פעולה ועלויות תחזוקה נמוכות יותר. אבל זה לא אומר שלייזרי CO2 עומדים לצאת.

DiVincenzo אמר: "הביקוש בשוק ללייזרי סיבים גדל, אבל לייזרים CO 2 עדיין יש מקום בייצור, לא העמדה הדומיננטית בעבר." זו לא רק שאלה של החלפת המהוד. התדר של לייזר הסיבים הופך את עיצוב המכונה לשונה מאוד מהעיצוב של מהוד CO2. לייזרים סיבים דורשים אזור חיתוך סגור לחלוטין, מה שהופך את הטעינה והפריקה של חומרים למסובכים יותר. יתרונות הביצועים המוכרים של טכנולוגיית הסיבים אינם ישימים רק בעת חיתוך חלקי עבודה גדולים מאוד.

הוא אמר: "הלוגיסטיקה של טיפול בחומרים טובה יותר עבור לייזרים CO2."

איסוף הנתונים

תעשיית הייצור משגשגת בנתונים, בין אם זה מדידת זמן פעולה של מכונה, תזמון זמן מחזור של חלק מסוים, ביצוע מדידות כדי למצוא רכיבים לא תקינים, או אלפי נקודות נתונים אחרות המשמשות יצרנים למדידה ושיפור הפעולות. מידע ב.

בשנים האחרונות, הקיבולת ונפח איסוף הנתונים גדלו במספר סדרי גודל. היתוך של טכנולוגיות רבות: חיישנים במכונות שמייצרות נתונים דיגיטליים, תגי RFID על חלקים או קופסאות חלקים היוצרים נתוני מעקב, קודי QR קלים לסריקה המכילים מידע מגוון, מערכות Wi-Fi שמעבירות נתונים ממקום למקום, וכן תוכנה שמארגנת את כל הפונקציות – מאפשרת ליצרנים להתקין מערכות שלא היו מוכרות לפני כמה שנים.

איסוף נתונים מנקודות מפתח בתהליך הייצור, דיגיטציה והמרתם לזרם מידע שימושי, המתעדכן כל הזמן וזמין, לא יכול רק לחסל נייר או לספק תמונת מצב בזמן אמת של פעילויות הייצור. ניתן לשלב את הנתונים עם מערכת תכנון המשאבים הארגוניים (ERP) של החברה כדי לשנות תוכניות ייצור, לדווח על רמות מלאי חומרי גלם מוצוות כדי להפעיל פעולות רכישה, וליידע את הלקוחות לגבי מצב ההזמנות כך שיוכלו להודיע ​​ללקוחותיהם ולעדכן את התוכניות שלהם. . למידע הזה יש משמעות רבה במעלה ובהמשך של שרשרת הערך: יצרנים עשויים לצאת מרצונם למסע של יישום טכנולוגיית Industry 4.0 לטובתם האישית, או שהיצרנים עשויים ללכת בדרך זו כדי לענות על צרכי הלקוחות.

מגמה זו משחקת תפקיד בענף הבנייה. כיום, אדריכלים עושים יותר מאשר רק משרטטים שרטוטים. הם משתמשים בתוכנת Building Information Modeling (BIM), שהיא גרסת CAD מורכבת מאוד המכילה אלמנטים מסוימים של ERP. הוא מספק כל כך הרבה פרטים בדיוק כה גבוה עד שקבלנים יכולים להציג אספקה ​​כגון תעלות, צינורות ותעלות באתר העבודה, הנחתכים לאורכים המתאימים ואף מורכבים לרכיבים, כך שניתן להתקין כל רכיב בכל עת. הם עושים יותר עבודה בחנויות שלהם, אבל הרבה פחות עבודה באתר העבודה, וככל שהבנייה מתקדמת, כל קבלן יספק עדכונים.

קרול סטוקס, מנהל מכירות של T-Drill Industries Inc., אמר: "כל מתקין יכול לעדכן את הדגם כדי להפעיל את הזמנת החומר הבאה, שתפעיל את הזמנת הייצור הבאה, וכן הלאה."

הדרישות של קבלן המכונות לפני מספר שנים הבהירו את האפשרויות של T-Drill. הקבלן רצה מכונה אוטומטית מלאה שיכולה לחתוך עשרות רכיבי צינור ייחודיים (חלקים ישרים וחיבורי ענפים), להדפיס ולהדביק מדבקות (או שתי מדבקות, לחלקים ארוכים יותר, שתיים בכל קצה), תווית A), ולהשתמש בשאנט. טבלה כדי לסווג אותם.

בתחילה, עובדי T-Drill היו תעלומה. למה חנות אינסטלציה צריכה מכונה שנשמעת כמו מתאימה ליצרן? מאוחר יותר, כאשר העובדים מבינים את ההיקף המלא של BIM, הם מבינים כיצד מכונות אוטומטיות תומכות בסוג זה של עבודה. הגישה למודל עוזרת לכל אחד מבעל הבניין ועד לקבלן הקטן ביותר להבין את הסטטוס של כל שלב בפרויקט, לא משנה כמה גדול הפרויקט.

החומרה גם מתעדכנת כל הזמן. סטוקס אמר כי הכנסת הצינור למכונה, מיקומו לחיתוך, ביצוע החיתוך, התקדמות והחזרה של כלי הצווארון – פעולות אלו הן מדויקות, ניתנות לשליטה מלאה, ואינן יקרות כאשר המפעיל הוא מנוע סרוו.

הוא אמר: "יש לנו 27 שרתים במכונה אחת". "בתחילת שנות ה-1990 עלות כל ציר של השרת הייתה כ-5,000 דולר. כיום המחיר של כל ציר הוא בין 1,500 ל-2,000 דולר". הפלט מכיל שתי תכונות סרוו עיקריות, כלומר מהירות ודיוק. הוא אמר: "אנחנו יכולים לייצר במדויק 3,000 מוצרים בתוך שעה".

הוא אמר שהמפעיל הפנאומטי מהיר ומדויק באותה מידה, אבל מערכת הסרוו יכולה לשלוט בכל תהליך התנועה כדי לייעל את ההזנה ומהלך החיתוך. זה לא אומר שפונקציות החיתוך והלולאה של המכונה קריטיות יותר מקישוריות. שניהם הולכים יד ביד.

סטוקס אמר: "עד כמה שידוע לי, הגשת הצעות על כל בניין עירייה דורשת BIM. זו הייתה דרישה בשש עד שמונה השנים האחרונות". נקודת החיבור לא קשה. עבור חברות העוסקות בענף הבנייה, הממשק עם BIM הפך ליותר ויותר חשוב. לכן, עבור הספקים שלהם, ההשקעה בציוד עם קישוריות דיגיטלית הופכת חשובה יותר ויותר.

"זה לא רק לבנייה", הוסיף סטוקס. "הוא משמש גם בתעשיית בניית ספינות, ויש לו שיקולים דומים – מבנה והידראוליקה, פנאומטיקה, חשמל, מים, כיבוי אש וביוב".

TRUMPF הקימה מפעל ייצור מרושת באופן מלא בהופמן אסטייטס, אילינוי, כדי להדגים את הטכנולוגיות הללו. למרות שלא מדובר במבצע מכוון צינור, לפחות עדיין לא. הוא ממחיש את יכולות הדיגיטציה עבור כל הפונקציות הקריטיות לתהליך הייצור.

בהזמנתו לפי הוראות העבודה, הרכב המונחה אוטומטית ישא את הלוחות הדרושים ויפלח אותם, ובכך יתחיל תהליך בו החומר נחתך, הטבעה וכופף ממכונה אחת לאחרת. ברוב המקרים, תחזוקת מכונות וטיפול בחומרים הם אוטומטיים. שקיפות היא חלק חשוב מהטכנולוגיה המשמשת במפעלים חכמים.

קישור למאמר זה: טכנולוגיית החיתוך ממשיכה להתפתח כדי להתמודד עם חומרים קשים יותר ודרישות איכות מחמירות יותר 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


טכנולוגיית החיתוך ממשיכה להתפתח כדי להתמודד עם חומרים קשים יותר ודרישות איכות מחמירות יותרדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.