האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

[טכנולוגיית עיבוד] גורמים להתפרקות מימן מתכת ושיטות להסרת שבירות מימן

[טכנולוגיית עיבוד] גורמים להתפרקות מימן מתכת ושיטות להסרת שבירות מימן

שבירות מימן היא פילמור של מימן המומס בפלדה למולקולות מימן, הגורם לריכוז מתח, חריגה ממגבלת החוזק של הפלדה ויצירת סדקים קטנים בפלדה, הידועים גם ככתמים לבנים.

שבירות המימן מתרחשת בעיקר על פלדה בעלת חוזק גבוה מסגסוגת נמוכה, פלדת אל חלד וחלקים אלסטיים. הסיבה העיקרית להתפרקות המימן היא טיפול שטח. מימן הנוצר במהלך הטיפול בחלקים כגון ציפוי אלקטרוני וניטרידינג חודר לתוך המתכת ומוביל לסידור סריג לא מסודר. , מייצרים עיוותים, גורמים להגברת הלחץ הפנימי, הופכים את המתכת או הציפוי לשביר, וגורמים לשבר של החלקים או לקילוף של הציפוי.

בתהליך, שבריריות המימן צריכה לעמוד בשני תנאים: למתכת יש תכולת מימן גבוהה יותר; יש כוח חיצוני מסוים. בשל המאפיינים של פיצוח היסטרזיס הנגרם על ידי התפרקות מימן, הוא משפיע באופן רציני על הביצועים של חלקים ורכיבים, ויש סכנה בטיחותית גדולה יותר. לכן, בתכנון ועיבוד חלקים, במיוחד רכיבים הידראוליים העובדים בלחץ גבוה, נדרשת בקרה קפדנית.

1. היקף ותהליך ישימים של טיפול בהתפרקות התפרקות

לא כל המתכות ייצרו התפרקות מימן במהלך טיפול פני השטח. על פי נתוני המחקר והפרקטיקה, שבירות המימן מתרחשת בעיקר בחומרים הבאים לאחר טיפול פני השטח של חלקים.

(1) חלקי פלדת פחמן ופלדת סגסוגת שעברו טיפול בחום עם חוזק מתיחה מעל 981N/mm2 (או קשיות מעל 38HRC).

(2) חלקים מפלדה קפיצית (כולל חוט פסנתר, חוט פלדה מחוסמת שמן וחוט פלדה עתיר פחמן) עם קשיות של 370HV או יותר.

(3) מוצרי נירוסטה מרטנסיטית בעלי חוזק מתיחה של 1236N/mm2 או יותר (או 36HRC או יותר) שעברו טיפול בחום.

בעיבוד הנוכחי, התהליכים העיקריים שעלולים לגרום להתפרקות מימן הם כבישה, ציפוי אלקטרוני, ניטרידינג ואלקטרוליזה. כאשר התהליכים הנ"ל מעבדים את פני החלקים, יווצר מימן ויחדור לתוך החלקים, וכתוצאה מכך התפרקות מימן.

2. ניתוח מקרה של שבירת מימן

מוצרים הידראוליים בדרך כלל צריכים לעבוד בלחץ גבוה, וחלקים מסוימים נושאים כוח רב יותר. כאשר החלקים סופגים מימן, הם ישברו בנקודות התורפה, כפי שמוצג באיור 1. ה שסתום הליבה מוצגת באיור 1. החלק הפנימי של שסתום הליבה היא חלולה. בשל דרישות פונקציונליות, יש להתאים את החלק החלול ולאטום אותו עם השיק שסתום. ה שסתום הליבה עובדת בלחץ גבוה. זה דורש עמידות חזקה וקשיחות בחלק התואם של ההמחאה שסתום, ובמקביל, על מנת להשיג תוצאה מסוימת יצרנים רבים בוחרים סוג זה של טיפול בציפוי כרום משטח ליבת שסתומים, ושכבת הציפוי הנדרשת עבה יחסית, אך בשל יעילות הזרם הנמוכה של תהליך ציפוי הכרום עצמו, צריך זמן רב עבור ציפוי אלקטרוניקה וחדירת מימן רצינית.

חומר ליבת השסתום הוא 42CrMo, הקשיות לאחר מרווה והרמה היא 32 ~ 36HRC, ועובי שכבת ציפוי הכרום הוא 0.04 ~ 0.06 מ"מ לאחר ההרכבה. הסליל משמש עבור מחפרים הידראוליים, עם לחץ עבודה מדורג של 31.3MPa. ובשל המאפיינים של המחפר, לחץ ההשפעה שיא יכול להגיע ליותר מ-60MPa. לסליל אין טיפול לשבירת מימן לאחר ציפוי חשמלי, ולכן הוא מתרחש לאחר תקופת שימוש על החופר. שבר, כפי שמוצג באיור 2.

לאחר התרחשות השבר, בוצע ניתוח פיסיקלי וכימי על ליבת השסתום. הקשיות בפועל של ליבת השסתום הייתה 34.5HRC, והניתוח המטאלוגרפי של החתך של ליבת השסתום לפני ואחרי הציפוי האלקטרוני נעשה, כפי שמוצג באיור 3 ובאיור 4. ניתן לראות מתרשים פאזת הגביש 4 כי יש תכונה ברורה של שבר בין-גבישי בתרשים פאזות הגביש של ליבת השסתום לאחר ציפוי אלקטרוניקה – שבר דמוי סוכר בסלע.

[טכנולוגיית עיבוד] גורמים להתפרקות מימן מתכת ושיטות להסרת שבירות מימן

3. אמצעים ומניעה של שבירות מימן

כדי להסיר את שבריריות המימן הנגרמת מספיחת מימן על החלקים, תהליך הייבוש נבחר בדרך כלל, ותהליך הייבוש מחולק בדרך כלל ל:

(1) טיפול ייבוש כללי, טמפרטורת הייבוש היא בערך 200 ℃.

(2) טיפול ייבוש בטמפרטורה נמוכה, טמפרטורת הייבוש היא מתחת ל-180 ℃.

שיטת הייבוש היא כדלקמן:

(1) טיפול ייבוש עדיף לבצע מיד לאחר תהליך ספיחת המימן, והארוך ביותר לא יעלה על 4 שעות.

(2) זמן וטמפרטורה של טיפול הייבוש מתבצעים בהתאם לדרישות בטבלה המצורפת. באופן עקרוני, הטיפול חייב להסתיים בבת אחת. לאחר תחילת הטיפול, לא ניתן להפסיקו. זה מתוחזק באופן רציף ומושלם בזמן שנקבע.

(3) במקרה של ציפוי מחדש לאחר קילוף שכבת הציפוי, או כאשר מורחים שכבת ציפוי נוספת לאחר הציפוי, תהליך ההתפרקות הוא יותר מפעמיים, כאשר זמן הטיפול בייבוש מהתהליך הראשוני ועד לתהליך הסופי הוא תוך 4 שעות, רק טיפול הייבוש לאחר ביצוע השלב הסופי, וניתן לוותר על האחרים.

בתכנון ועיבוד של חלקים, יש למנוע מראש גם התפרקות מימן. לדוגמה, החומרים המועדים להתפרקות מימן יכולים להיות מחוממים כראוי, לזריקה או לרטט לפני טיפול פני השטח, כך שהמימן על חומר העבודה יוכל לברוח. , הלחץ משתחרר, ומפחית את התרחשות של שבירות מימן;

תחת הנחת היסוד של ביצועי פגישה, נסה להשתמש בתהליכים עם פחות חדירת מימן, כגון הסרת שומנים בטיפול פני השטח, הסרת חלודה וכו', ניתן להשתמש בהסרת שומנים כימית, בחומרי ניקוי או הסרת שומנים ממסים; בעת הסרת חלודה ואבנית, נסה להשתמש עבור ניפוח חול והסרת חלודה, אם נעשה שימוש בכבישה, יש להוסיף מעכבי קורוזיה לתמיסת הכבישה.

באופן כללי, ככל שהחוזק של החומר גדול יותר, כך גדלה הרגישות להתפרקות מימן. בנוסף לקשיות, יש לשקול באופן מקיף את הנקודות הבאות:

(1) מקדם בטיחות השימוש של חלקים. עבור חלקים בעלי חשיבות רבה לבטיחות, יש לחזק את הטיפול בסילוק מימן.

(2) חלקים בעלי שטח חתך קטן, כגון קפיצים קטנים, קפיצים דקים יותר וכו'.

(3) עם חלקים מחורצים המועדים לריכוז מתח.

התפרקות מימן בתהליך טיפול פני השטח מזיקה ביותר. הדרישה לשבירת מימן היא מושג ברור שעל טכנאים לעשות בעת תכנון ועיבוד. יש לנקוט באמצעים מתאימים בהתאם לחלקים ולתנאי שימוש שונים כדי להשיג את המטרה של ביטול התפרקות המימן.

קישור למאמר זה:[טכנולוגיית עיבוד] גורמים להתפרקות מימן מתכת ושיטות להסרת שבירות מימן 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


[טכנולוגיית עיבוד] גורמים להתפרקות מימן מתכת ושיטות להסרת שבירות מימןדיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.