האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

טכנולוגיית עיבוד של מיכל דלק מפלסטיק לרכב

טכנולוגיית עיבוד של מיכל דלק מפלסטיק לרכב

רכבים הם אמצעי התחבורה הגמיש העיקרי ביבשה, ותעשיית הרכב היא אחד מענפי היסוד החשובים בכלכלה הלאומית. עם הייצור ההמוני של מכוניות, נוצרו בעיות כמו איך לחסוך באנרגיה ובדלק, לשפר פונקציות, לחסוך בחומרים, לפשט את הליכי הייצור ולהפחית עלויות.

1. הפלסטיזציה של מכוניות היא המגמה הכללית

הוא מבוסס על שלוש סיבות עיקריות, האחת היא חיסכון באנרגיה, השנייה היא שיפור פונקציות, והשלישית היא פישוט תהליכי ייצור ותהליכים.

מיכל דלק לרכב הוא אחד החלקים הפונקציונליים והבטיחותיים החשובים בחלקי רכב. מיכל הדלק המסורתי עשוי מתכת. בשל הייחודיות של עיבוד מתכת, קשה להיווצר, וחוזק תפר הריתוך נמוך גם הוא, שיעור ההסמכה לייצור נמוך, ולעתים קרובות יש בעיות בשימוש. בשנים האחרונות, על מנת להפחית את המשקל והעלות של מכוניות, ההמרה מחומרי מתכת לשרף פלסטי משכה עניין נרחב מצד חוקרים.

2, המאפיינים של מיכלי דלק מפלסטיק

מיכלי דלק מפלסטיק יכולים לפתור טוב יותר את הבעיות של מיכלי דלק ממתכת מכיוון: לפלסטיק יש יכולת עיבוד טובה של יציקה, ייצור המוני קל, תהליכי ייצור וייצור מפושטים ותנאי עבודה בטוחים משופרים.

משקל מיכל הדלק מפלסטיק קל יותר מזה של מתכת, והצפיפות היחסית של פלסטיק היא רק 1/8 ~ 1/7 מזו של מתכת. לכן, בהשוואה למיכל הדלק המתכתי באותו נפח, משקלו יכול להיות מופחת מאוד, מה שמועיל להפחתת משקל המכונית ולהגביר את המהירות. , חסוך בדלק. לפי הסטטיסטיקה, על כל ירידה של 1 ק"ג במשקל הרכב, 1 ליטר בנזין יכול להאריך את נסיעת המכונית ב-0.1 ק"מ. למיכל הדלק מפלסטיק יש מידה גדולה של חופש בעיצוב הצורה, ניצול שטח גבוה, וניתן לעבד אותו לצורות מורכבות שונות, דבר המסייע לניצול מלא של חלל מרכב המכונית. , מה שיכול להגדיל את כושר העמסה של הדלק ולשפר את הסיבולת של המכונית. לדוגמא, מיכל הדלק מפלסטיק PASSAT שוקל 3.5 ק"ג ובעל קיבולת של 51L בתוספת מקדם בטיחות של 7 ל'. בהשוואה למיכלי דלק מתכתי, הקיבולת היא 6L והמשקל קל יותר. למיכלי דלק מפלסטיק יש ביצועים טובים יותר. בידוד תרמי, בנזין וסולר לא יתחממו במהירות כאשר הרכב עולה באש, מה שעלול לעכב את הפיצוץ ולהגביר את תקוות הנוסעים לשרוד בתאונה.

באירופה, מיכלי דלק מפלסטיק פותחו בהצלחה ויוצרו לראשונה בהצלחה על ידי תאגיד תעשיית הרכב הגרמני של פולקסווגן בשנת 1973. סוגי המכוניות התחילו מ-PASSAT. לאחר מכן, מיכלי דלק מפלסטיק התפתחו מחומרי גלם לציוד עיבוד וייצור במדינות עם תעשיות רכב מפותחות. מהר מאוד זה הפך לתעשיית עיבוד מיוחדת.

טכנולוגיית עיבוד של מיכל דלק מפלסטיק לרכב

3, תהליך דפוס מיכל דלק מפלסטיק לרכב הנוכחי

כיום, השימוש במיכלי דלק מפלסטיק לרכב זכה לתשומת לב נרחבת, ותהליכי העיבוד והיציקה שלו נחקרו ופותחו רבות. לסיכום, תהליך הדפוס של מיכלי דלק מפלסטיק הוא כדלקמן.

ניתן להתקין את תבנית המתכת הקלה ליציקה סיבובית על מסגרת מכונת היציקה הסיבובית לסיבוב תלת מימדי. את אבקת הפלסטיק מוסיפים לתבנית החמה. כאשר היא מסובבת, אבקת הפלסטיק נמסה באופן רציף ומודבקת על הדופן הפנימית של התבנית החמה. לאחר פלסטיקה מלאה לעובי הנדרש, הזרקו מים קרים לתוך מעיל התבנית לקירור, ולאחר מכן שחררו את המוצר.

החיסרון בשיטה זו הוא שקשה להבטיח את אחידות עובי הדופן בפינות ובחתכים צרים. החומרים הנדרשים בשיטה זו מחייבים שתיווצר נמס הדוק ואחיד על הדופן הפנימית של התבנית לאחר החימום. עם זאת, החומרים העומדים בתנאים לעיל אינם יכולים לעמוד בדרישות הביצועים של מיכלי דלק לרכב. שיטת פילמור קטיונית (יציקת מונומר) שיטת פילמור קטיונית היא הזרקת מונומר קפרולקטם לתוך תבנית סיבובית מחוממת, פילמור קטיונים, שחרור מקירור. היתרון הוא שעלות התבנית נמוכה וקלה לצביעה. מכיוון ששיטה זו מוגבלת ליציקת ניילון ואינה יכולה לעמוד במלואה בדרישות של מיכלי דלק לרכב, בדרך כלל לא משתמשים בשיטה זו. הזרקה מוגבלת עקב פירוק. מיכל הדלק המיוצר על ידי הזרקה צריך להיות מחולק לשני חצאים, ואז שני החצאים מחוברים לשלם על ידי ריתוך דבק או ריתוך חם. חוזק ההדבקה נוטה להשתנות בהתאם לסוג החומר, ותבנית ההזרקה צריכה לעמוד בהזרקת לחץ גבוה (60~130MPa), מבנה התבנית מורכב ועלות הייצור יקרה. האמור לעיל הם חסרונות. היתרון של הזרקה הוא שעובי הדופן של המוצר המוגמר קל לשליטה, אחיד מאוד, וניתן להרכיב את התוספות הנדרשות בתבנית ההזרקה, ולאחד את גוף מיכל הדלק ומכלול הזרקת חלקי העזר לאחד. . יציקת שלפוחיות ואקום מחממת את יריעת הפלסטיק על ידי יציקת שלפוחיות ואקום כדי ליצור שני חצאי מיכל דלק, ולאחר מכן השתמשו בדבק או בריתוך חם כדי לחבר את שני החצאים לכדי שלם. זה שונה מהזרקה: לא ניתן להפוך את הראשון לקופסה בעלת צורה ומבנה מסובכים ולא ניתן להרכיב אותה עם תוספות שונות במהלך היציקה. בנוסף, התבניות הן לרוב חומרי סגסוגת אלומיניום, עם דרישות חוזק נמוכות יחסית, מבנה פשוט ועלות נמוכה. החיסרון הוא שיש גם בעיות הידבקות.

תהליך היציקה של דלקים פלסטיים שונים, יציקת מכה חלולה היא שיטת היציקה הטובה ביותר לייצור מיכלי דלק. כיום, מיכלי דלק מפלסטיק מאמצים בעיקר שיטה זו. כאשר מיכל הדלק מעוצב בנשיפה, החומר מחומם, נמס ומחולץ באופן רציף, נשלח אל המצבר לאחסון, ולאחר מכן מחולץ מלמעלה למטה דרך הליבה והשרוול ליצירת הצורה, והפריזון מהודק על ידי שני חצאים של התבנית (Hough) לאחר מכן, הפריזון מפוצץ ומתנפח ליצירת חזק בחלל התבנית, ומיכל הדלק המוגמר מפורק לאחר הקירור. שיטה זו היא שיטת היציקה הטובה ביותר, אשר לא רק ניתנת לייצור המוני, אלא גם מפשטת את תהליך הייצור, ואין בעיית הידבקות.

4, פלסטיק מחסום נפוץ כיום, חומרים למיכל דלק מפלסטיק וטכנולוגיית עיבוד

לא כל הפלסטיק מתאים לייצור מיכלי דלק לרכב. ראשית, החומרים חייבים להיות מסוגלים לעמוד בעומס מתחלף של טמפרטורות גבוהות ונמוכות לאורך זמן, ואף לעמוד בעיוות פתאומי ב-40 מעלות צלזיוס. לאחר הבדיקה, עליהם לעמוד בתנאים הטכניים הבטיחותיים ובתקנים שפרסמה הממשלה. יש לו גם תכונות מחסום טובות מאוד. על פי תקנים בינלאומיים, הדליפה הנוכחית של מיכלי דלק לרכב אינה עולה על 2g ליום ולאחר מכן פוחתת משנה לשנה. לכן, יש להשתמש בפלסטיק מחסום עבור מיכלי דלק לרכב. שרף מחסום נפוץ 47 הם: פוליווינילידן כלוריד (PVDC), קופולימר אתילן-ויניל אלכוהול (EVOH), פוליאקרילוניטריל (PAN), פוליאמיד (PA), פוליאסטר (PET), ניילון חדש (MXD6) , OCP גביש נוזלי) ופלואור המכיל. פלסטיק, ביניהם גבישים נוזליים ופלסטיקים המכילים פלואור הם לא רק יקרים אלא גם קשים לעיבוד; למרות שלפוליוינילידן כלוריד יש תכונות מחסום גז גבוהות, עמידות נגד רטורטים, שקיפות, עמידות כימית, חום יש לו יתרונות של הצטמקות נמוכה, בטיחות והיגיינה, ועלות נמוכה, אבל נקודת ההיתוך שלו (200C) קרובה לטמפרטורת הפירוק (210° ג), גיבוש ועיבוד קשה מאוד, והערך הכלכלי אינו גדול; למרות של-EVOH תכונות טובות יותר מ-PA ו-PA בטמפרטורה רגילה ובמצב יבש. ל-PVDC יש תכונות מחסום טובות, אך אין לו את התכונות הפיזיקליות של חומר אריזה או מיכל בודד בגלל תכונותיו הבלתי מספקות. זה חייב להיות מורכב עם פלסטיק אחר. בהשוואה לפולימרי מחסום אחרים, לניילון יש ביצועים מצוינים בטמפרטורה נמוכה וגבוהה ותכונות מכניות. טוב, תכונות המחסום שלו טובות יותר מאלו של EVOH ו-PVDC בטמפרטורה גבוהה ולחות גבוהה, כך שהוא נמצא בשימוש נרחב יותר ויותר כחומר מחסום פולימרי. בהתחשב בתכונות המחסום, יכולת העיבוד והעלות, באמצעות סדרה של ניסויים וניסיונות, פוליאתילן בעל משקל מולקולרי גבוה, בצפיפות גבוהה, מתאים מאוד לייצור מיכלי דלק לרכב, אך תכונות המחסום שלו אינן טובות, ושיעור דליפת השמן גבוה בהרבה מניילון . היתרונות שלו הם: הוא אינו מאבד את הביצועים שלו בטמפרטורות נמוכות או אפילו -40C, יציקה קלה לנשיפה, ריתוך קל לחיכוך, ריתוך אלמנטים תרמיים, ריתוך בתדירות גבוהה וריתוך באוויר חם. בשל הצפיפות הנמוכה, מיכל הדלק מפלסטיק הוא הרבה יותר קל. מתכת. עם זאת, עמידות השמן הירודה של פוליאתילן מגבילה אותו. כיום, מיכלי הדלק הנפוצים מפלסטיק מפוליאתילן מאמצים בעיקר את שיטות הייצור הבאות 8 10 כדי לשפר ולשפר את תכונות המחסום של מיכלים חלולים: מיכל דלק פלסטיק חד-שכבתי עם טיפול שטח על הקיר הפנימי.

שיטות נפוצות:

①שיטת ריסוס אפוקסי, שיטה זו היא אחורנית יחסית, גם ההשפעה גרועה והיא בוטלה בעצם;

②שיטת טיפול בסולפונציה (2 גזים), שהיא בוגרת יחסית ועדיין נמצאת בשימוש בארצות הברית, יפן ומדינות אחרות;

③ שיטת טיפול בגז פלואור, שיטה זו היא לנשוף חנקן המכיל 1% פלואור לתוך מיכל הדלק בו-זמנית במהלך תהליך יציקת הנשיפה, כך שהשכבה הפנימית של מיכל הדלק יוצרת שכבה המכילה פלואור המונעת חדירת דלק. טיפול ההפלרה מתבצע לאורך כל מחזור דפוס המכה הרגיל. פני השטח הפנימיים של המיכל משתנה כימית על ידי החלפת המימן בשרשרת הפולימר באטומי פלואור, כלומר מבחינת קוטביות, אנרגיה מלוכדת, צפיפות ומתח פני השטח מתרחש שינוי, המפחית את ההרטבה, ההתפשטות ובסופו של דבר את הנידוף. של נוזלים לא קוטביים. מכיוון ששינוי זה מתרחש רק על פני השטח (העומק הוא 5-10nm), אין שינוי משמעותי בחוזק המתיחה והפגיעה. לאחר טיפול בהפלרה, השפעת ההפחתה של כמות הבנזין החודרת במיכל הדלק משמעותית יותר, אותה ניתן להפחית מ-16 גרם/24 שעות ל-0.5 גרם/24 שעות. עם זאת, שתי השיטות האחרונות מבין שלוש השיטות הנ"ל יגרמו למפגעים ציבוריים ויגרמו לזיהום סביבתי. להשתמש.

(3) דרך נוספת היא להשתמש בטכנולוגיית קו-אקסטרוזיה רב-שכבתית, כלומר שכבת HDPE, שכבת מליטה, שכבת מחסום (PA או EVOH), שכבת מליטה, יציקת קו-אקסטרוזיה שכבת HDPE 5-שכבתית, כאשר שכבת המחסום היא Resins עם תכונות מחסום כגון ניילון או קופולימר אתילן-ויניל אלכוהול וכו'; לדבק המשמש בשכבת ההדבקה יש הידבקות חזקה לחומר המחסום ול-HDPE, עמידות הדבקה טובה וביצועי עיבוד; HDPE משמש כחומר פנימי. השכבה והשכבה החיצונית ממלאות את התפקיד של היווצרות, חוזק ושלד.

היתרונות של שיטה זו הם: איכות המוצר המוגמר מעולה, במיוחד העמידות בפני חדירת מזוט. עם זאת, שיטה זו דורשת ציוד גבוה, בקרת תהליכים קשה, ודורשת מכונת דפוס תפיחה חלולה רב-שכבתית ייעודית. כעת, מיכלי דלק מפלסטיק היו בשימוש נרחב בכלי רכב.

5, הבדיקה הנוכחית של מיכלי דלק מפלסטיק

חומרי הגלם מיובשים למיכלי דלק מפלסטיק מוגמרים, ומיכלי הדלק נבדקים בהתאם לאובייקטים בפועל. ארצות הברית ואירופה קבעו תקנים טכניים מחמירים עבור מיכלי דלק מפלסטיק לרכב. פריטי הבדיקה הנפוצים כיום מוצגים בטבלה 2. טבלה 1 השוואה בין ביצועים בין חומרי מיכל דלק מקומיים מפלסטיק ומוצרים זרים דומים. ממוקם בסביבה של 35°C למשך 12 שעות עם משקל של 1t אנרגיית פגיעת המטוטלת היא 4k לאחר הפגיעה, הקופסה לא מופיעים סדקים ואינה דולפת, הקופסה ממולאת בקרור וממוקמת בסביבה של 40 מעלות צלזיוס למשך 12 שעות עם אנרגיית פטיש מחודדת 14 7N היא 30. לאחר הפגיעה, לא יהיו סדקים בגוף הקופסה, ללא דליפה. גוף התיבה מלא ב-50% דלק. הוא מונח על להבה ישירה ועקיפה במשך 120 שניות. גוף הקופסה לא ישבר ויתפוצץ. גוף הקופסה מלא בקרור בסביבה של 40 מעלות צלזיוס. מניחים אותו בטמפרטורת החדר למשך 12 שעות וצנחו בחופשיות מגובה של 10 מ'. הקופסה לא תישבר ותדלוף. בדיקת עמידות בחום תתחמם בסביבה של 95 מעלות צלזיוס למשך שעה. אין עיוות דליפה, עמידות בפני קור וחום מחזורי חילופין יהיו 1°C (80 שעות)-טמפרטורת החדר (16h)-1°C (40h)-טמפרטורת החדר (6h) היא מחזור, לאחר סך של 1 מחזורים, ללא דליפה, דפורמציה, בדיקת עמידות להזדקנות, בדיקת לחץ, בדיקת עמידות בפני רעידות, בדיקת אטימות אוויר, בדיקת חדירה, חשיפה לאטמוספירה למשך שנה וחצי לאחר מכן, הביצועים אינם יורדים משמעותית. הקופסה מלאה בנוזל. בלחץ של 14MPa ו-0.03C, הקופסה לא תקרע, תדלוף, טמפרטורה רגילה, האצת רטט 53m/s28.4, תדר רטט 2Hz, כיוון וזמן רטט: למעלה ולמטה (33.3h), שמאלה וימין (4h) , לפני ואחרי (2h), ללא קרע, ללא דליפה, טמפרטורה רגילה, מלא בלחץ של 2MPa (מד לחץ) למשך 0.03 שניות, ולא צריכה להתרחש דליפה. הבריכה נחשפה לטמפרטורה של עשר 30 מעלות צלזיוס במשך 40 שבועות, והדליפה הממוצעת לפי תקני מערב אירופה ויפן היא פחות מ-8ד; הדליפה הסטנדרטית של צפון אמריקה וארצות הברית היא פחות מ-20g/d

6, המצב הנוכחי והסיכויים של מיכלי דלק מפלסטיק עבור מכוניות

מיכלי דלק מפלסטיק למכוניות החלו באירופה בשנות ה-1970. המדינות המוקדמות ביותר שפותחו היו גרמניה וארצות הברית. הם שימשו בעיקר במכוניות, אך השימוש בהם במכוניות נוסעים ומשאיות המשיך להתרחב. בחו"ל נכנסו מיכלי דלק מפלסטיק לייצור המוני. בשנים האחרונות, עקב ההתפתחות המהירה של מכוניות ארצי, הוכנסו מספר טכנולוגיות לייצור רכב ורכיבים, אשר קידמו מאוד את התפתחות תעשיית הרכב במדינתי ואת התקדמות טכנולוגיית ייצור הרכב, וקיצרו את הפער. עם תעשיית הרכב של מדינות מתקדמות בעולם. בכל הנוגע למיכלי דלק מפלסטיק, נעשה שימוש הדרגתי במיכלי דלק מפלסטיק במקום מכלי דלק מתכתיים, והושגו הישגים טובים במלאכת הלוקליזציה. עם זאת, בהשוואה לרמה המתקדמת של מדינות זרות, עדיין יש פער גדול בין מיכלי הדלק שלנו מפלסטיק לרכב. על מנת להסתגל לתחרות בשוק הרכב הבינלאומי, פיתוח וקידום נמרץ של הטכנולוגיה של מיכלי דלק מפלסטיק הפך לנושא שיש לשים לב אליו ולפתור אותו בדחיפות בפיתוח תעשיית הרכב של ארצי. עם ההתפתחות המהירה של כלי רכב בעולם ומניעת זיהום אוויר, הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב סיפקה מגבלות חדירות חדשות של פחמימנים, הדורשים שפליטת פחמימנים תהיה פחות מ-0.2 גרם/24 שעות. עבור מיכלי דלק בעלי תכונות מחסום גבוהות, לאור מצב הייצור של מיכלי הדלק, טובים יותר מכלי דלק מפלסטיק רב-שכבתי משותף.

במבט אל העתיד, ליישום של מיכלי דלק מפלסטיק בכלי רכב יש סיכויים רחבים. השימוש הנרחב במיכלי דלק מרוכבים מפלסטיק רב-שכבתי להחלפת מכלי דלק ממתכת ומיכלי דלק מפלסטיק חד-שכבתי יהפוך למגמת הפיתוח של תעשיית הרכב העולמית במאה ה-21.

קישור למאמר זה: טכנולוגיית עיבוד של מיכל דלק מפלסטיק לרכב

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


טכנולוגיית עיבוד של מיכל דלק מפלסטיק לרכבמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.