האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ייעל את שיטת הגימור של סגסוגת טיטניום

ייעל את שיטת הגימור של סגסוגת טיטניום

טיטניום נמצא בשימוש נפוץ בייצור רכיבי תעופה וחלל קריטיים וציוד רפואי. יש לו יחס חוזק למשקל גבוה ועמידות בפני קורוזיה מעולה, מה שהופך אותו למתאים לעיצובי דופן דקה.

זה לא סוד שקשה לעיבוד סגסוגות טיטניום, במיוחד בהשוואה לפלדה רגילה ולנירוסטה. יש לו מוליכות תרמית ירודה ומייצר כוח חיתוך גבוה וחום בקצה החיתוך. לחומר זה יש ביקוש רב לכלי חיתוך. אם לא יטופל כראוי, זה יגרום לשחיקה מוקדמת של הכלים ולאיכות פני שטח ירודה.

הסיבוב העדין של טיטניום חייב להיות תהליך רטוב. לנוזל קירור בעל דיוק גבוה יש יתרונות ברורים, במיוחד מכיוון שניתן להפנותו לאזור החיתוך. תמונה באדיבות Sandvik Coromant.

מודול האלסטיות הנמוך יגרום לחלקים הגדולים יותר של חומרים אלה לקפוץ חזרה. מודולריות זו היא אחד היתרונות של חומרים, במיוחד עבור רכיבי תעופה וחלל מבניים הדורשים ניידות זו. עם זאת, זה מציב אתגר לעיבוד שבבי, מה שגורם בדרך כלל לרטט של הכלים, פטפוטים וגימור משטח לקוי.

אדווין טון, מומחה לאימונים וטכניים ב-Horn USA Inc. בפרנקלין, טנסי, אמר: "טיטניום בדרך כלל אינו גזז בצורה יעילה, כך שהחומרים חוזרים על עצמם והשליטה בממדים של החלקים קשה יותר". תחזוקה קפדנית יכולה לפתור בעיה זו. בנוסף, בתהליך הגימור, כוח וחום מתרכזים בחלק קטן של קצה החיתוך, אשר שובר את קצה החיתוך מהר יותר מחומרים אחרים. "

ליישומים מסוימים, במיוחד רכיבים קריטיים בתעופה וחלל, יש דרישות מחמירות לשלמות פני השטח. חנויות רבות הטמיעו תהליכים אמינים ומוכחים במשך שנים רבות. ייתכן שתהליכים אלו פועלים, אך עם הפיתוח של הכלים העדכניים ביותר, יש בדרך כלל אפשרויות ייצור טובות יותר או יותר, במיוחד אלו הקשורות לגימור.

ייעל את שיטת הגימור של סגסוגת טיטניום

קווין ברטון, מומחה למוצרים ויישומים ב-Sandvik Coromant במיססאוגה, אונטריו, אמר: "ראינו חנויות רבות שלא ששות לשנות את התהליך הנוכחי, גם אם זה אומר טוב יותר. טיפול שטח." "אם בתהליך המאושר נעשה שימוש בלהבי קרביד לא מצופים, אז מנקודת מבט זמן וכלכלית, ייתכן שהחנות לא תרצה לעבור ללהבים מצופים או יהלום בשל העלות הנוספת. לגבי ציונים, המצב זהה. עם הופעתו של דור חדש של ציונים, למרות שבדרך כלל יש להם אותם אלמנטים, אבל עם אחוזים שונים, כמה צבעים נראים אחרת. עם זאת, חנויות נוטות לדאוג לגבי הציפוי שנותר על פני החלקים."

ברטון ציין שלמרות שהתהליך הנוכחי עשוי לפעול, שדרוג לכלי חיתוך חדשים עם ציפויים או דרגות שונות יכול להגדיל משמעותית את הפרודוקטיביות ולשפר את איכות פני השטח.

בחר את הלהב הנכון

להבי סגסוגת טיטניום לא מצופים שימשו בחנויות במשך שנים רבות, ורבים מהם עדיין בשימוש. עם זאת, ישנם סוגים רבים ושונים של טיטניום, ויש לקחת בחשבון גורמים נוספים על מנת להשיג גימור משטח טוב יותר במהלך הסיבוב.

מומחים ממליצים להשתמש בלהב מצופה באדים פיזיים (PVD-) מכיוון שהוא דק יותר. עבור טיטניום, מומלץ לא להשתמש בציפויים עבים עקב תגובות כימיות אפשריות. ציפויים רבים מכילים כיום טיטניום, כגון TiCN עבור שקיעת אדים כימית (CVD). זו הסיבה שבדרך כלל מומלץ PVD.

"לציפוי PVD יש עמידות וסיכה בטמפרטורה גבוהה, מה שיכול להפחית את הצטברות הקצוות והחום", אמר Tonne. "כשזה מגיע ללהבים, הצורה הטובה ביותר היא עגולה, אבל בגלל צורת החלק, זה בדרך כלל לא מעשי. להבי C או W יכולים לספק את הגימור הטוב ביותר עם מרווחים בתכונת חלק. עבור להבים שליליים, ודא כי למעלה זווית הגריפה חיובית. אם נדרשות סובלנות הדוקות, שחיקה מלאה של הלהב יכולה לשפר את התוצאות."

מפנה טיטניום

הגיאומטריה Boehlerit MT משמשת לפניית טיטניום. התמונה באדיבות הורן.

טון ציין שאנשים חושבים בטעות שהחנות יכולה להשתמש בלהבי חיספוס לגימור. הגיאומטריה והכנת הקצוות תוכננו במיוחד עבור היישום, ולכן הוא ממליץ להתייעץ עם ספק הכלים עבור הלהב הטוב ביותר במקום להב לשימוש כללי.

לגימור, ברטון ממליץ על שימוש בתוספות יהלומים פולי-גבישיים (PCD), מכיוון שמהירות פני השטח גבוהה בהרבה, מה שכמובן יפחית מאוד את עיבוד טיטניום זְמַן. עם זאת, הוא ציין שחלק מהחנויות מתקשות לקבל הבדלים ויזואליים על פני השטח.

ברטון אמר: "כשהתחלנו לסיים עם PCD, זה נראה שונה לחלוטין מלהבים אחרים." "טיטניום נראה ממש מלוטש היטב, כמעט בעל פלדה מוקשה, מראה סופר-גימור."

למה מגב?

בדומה להבי PCD, מגבים הם הבחירה הראשונה בתנאים יציבים, ומומלץ להשתמש במגבים במידת האפשר.

ברטון אמר: "שמנו לב לזה כשהצגנו את המגב לפני שנים רבות". "בשל שבירת האור, המגב מייצר משטח בעל מראה שונה, המראה מראה משטח בקנה מידה אפור. עם זאת, לאחר מדידה, איכות פני השטח עדיין טובה יותר. זהו אתגר שחנויות רבות חייבות להבין ולהתגבר עליו. "

מגבים נחשבים בעיקר להבים מעובדים בעלי קצב הזנה גבוה. באמצעותם, הסדנה יכולה להגביר את קצב ההזנה, ובכך לקצר את זמן החיתוך ולהאריך ביעילות את חיי הכלי. עם זאת, אם משתמשים במגב בקצב הזנה רגיל, החנות יכולה להשיג שיפור ניכר באיכות פני השטח.

ברטון אמר: "כלל האצבע הוא שבזמן שמירה על קצב ההזנה הרגיל, גימור פני השטח יהיה פי שניים מהמקור; והכפלת קצב ההזנה תשמור על גימור פני השטח הרגיל".

תוסף המגב בנוי דרך רדיוסים רבים נוספים. זה הופך את משטח ההצטרפות לארוך יותר, מה שגם משפיע על פני השטח בצורה חיובית. מפרקים ארוכים יותר משפיעים גם על כוח החיתוך ורגישות הרטט.

נוזל קירור דיוק גבוה

הסיבוב העדין של טיטניום חייב להיות תהליך רטוב. לנוזל קירור בעל דיוק גבוה יש יתרונות ברורים, במיוחד מכיוון שניתן להפנותו לאזור החיתוך.

"אנו ממליצים להשתמש בכלים עם נוזל קירור פנימי; זה יספק את נוזל הקירור בדיוק היכן שהוא נחוץ", אמר טון.

הפיכת טיטניום

שדרוג לכלי חיתוך חדשים עם ציפויים או דרגות שונות יכול להגדיל משמעותית את הפרודוקטיביות ולשפר את איכות פני השטח. תמונה באדיבות Sandvik Coromant.

עבור טיטניום, היכולת לכוון את נוזל הקירור לאזור החיתוך חשובה במיוחד. כמו כן, מומלץ שבסדנה ישתמשו בו-זמנית ב-Supercoolant וב-undercoolant לצורך פעולות גימור ועומק חיתוך מתחת לרדיוס האף. זה יכול לתת משחק מלא לתפקיד של נוזל קירור בעל דיוק גבוה, ובכך להשיג בקרת שבבים טובה יותר, גימור פני השטח וחיי הכלים.

באשר לנוזל הקירור, יכול להיות גם יתרון לעשות את התערובת קצת יותר סמיכה מהרגיל.

מקסימום גימור פני השטח

מומחים מאמינים שאם הסדנה רוצה לשפר את גימור פני השטח בעת הפיכת טיטניום, יש לבחון אפשרויות רבות.

טון אמר: "אי הבנה היא שאין כמעט חומר בתהליך האחרון שיכול לשפר את גימור פני השטח". "ברוב המקרים, עומק מעבר הגמר צריך להיות שווה לרדיוס הכלי המשמש לפנייה. בדרך כלל משתמשים במעבר בעומק אפס. ייכשל".

טון הוסיפה כי חשוב שהסדנה תבדוק את גובה מרכז העובש באופן תדיר. גובה חיתוך שגוי יפחית את גימור פני השטח.

גורם מהירות

בהתאם לסוג סגסוגת הטיטניום, המהירות וההזנה יהיו שונים.

טון אמר: "כל סגסוגות הטיטניום שמשתמשות באותם פרמטרים כלליים הן אי הבנה". "בדרך כלל, השלב המתכותי הוא נקודת ההתחלה הטובה ביותר. סגסוגות טיטניום פאזות אלפא נוטות להיות בעלות מהירויות וקצב הזנה גבוהים יותר. אלפא בטא היא הנפוצה ביותר כן, על פי המתועד היטב, בסופו של דבר, סגסוגות בטא הן הקשות ביותר המפתח הוא ללמוד את החומר ולהבין את תכונותיו".

לדוגמה, Ti-5553 דורש ציפוי משטח קשה מאוד כדי לעבור דרכו בעצם. חומר זה יכול לפעול רק בכ-50% מהמהירות של Ti6Al4V.

Tonne הוסיף כי מכיוון שלטיטניום יש עמידות בחום, הוא רגיש יותר לשינויים קטנים במהירות. ניתן להגביר את המהירות רק במהירות של 5 מ' לדקה. (15-SFM) שלב. חשוב גם לא לרוץ לאט מדי, כי ריצה במהירות נמוכה מהמהירות המומלצת עבור מערכת כלים נתונה עלולה לגרום להצטברות חומר על קצה החיתוך, מה שעלול לקהות את קצה החיתוך.

ברטון אמר: "בכל החומרים, המהירות היא הרוצחת, אבל בטיטניום, המהירות היא כזו." "אם אתה עובר מבלתי מצופה לציפוי, ניתן להגביר את המהירות. מהירות היא פרודוקטיביות, כי ההזנה שלך לסיבוב נשארת זהה, אבל המהירות מוגברת. זה יכול להגדיל את ההזנה לדקה, וזה יתרון. באופן כללי, זה יכול להגדיל את הפרודוקטיביות בכ-20%. לדוגמה, אם הסדנה מבצעת גימור להבים PCD, הפרודוקטיביות תהיה גדולה עוד יותר; עם קרביד צמנט מצופה, אתה יכול לצפות להגיע ל-150 עד 180 SFM, אך עד 600 SFM. PCD העלייה בפריון היא עצומה".

קישור למאמר זה: ייעל את שיטת הגימור של סגסוגת טיטניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ייעל את שיטת הגימור של סגסוגת טיטניוםמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.