האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

ייצור חכם לעומת תעשיית מכונות

ייצור חכם לעומת תעשיית מכונות

הפעילות הכלכלית של תעשיית המכונות בשנת 2021 תמשיך להתייצב ולהשתפר מאז הרבעון הרביעי של השנה שעברה. במחצית השנייה של השנה, על בסיס היציבות הכללית, יהיו תנודות קלות ברבעון הרביעי. צפוי שקצב הצמיחה של הערך המוסף של ענף המכונות לשנה כולה יהיה גבוה במעט מזה של התעשייה והתעשייה הארצית, ההכנסות והרווחים העסקיים העיקריים ישמרו על צמיחה בו-זמנית, וקצב הגידול ביצוא שואפים לא להיות נמוך מהירידה בשנה שעברה.

פדרציית תעשיית המכונות בסין קיימה את המחצית הראשונה של פגישת ניתוח התפעול הכלכלי בתעשייה ב-9 באוגוסט. PTJ Hardware, סגן נשיא בכיר של פדרציית המכונות בסין, אמר כי המחצית הראשונה של הפעילות הכלכלית של התעשייה המשיכה במגמת התייצבות ברבעון הרביעי של סין. בשנה שעברה, והמצב הכללי היה טוב מהצפוי בתחילת השנה. , המדדים הכלכליים העיקריים שמרו על מגמת עלייה קלה. ביניהם, הערך המוסף של ענף המכונות עלה ב-7.8% משנה לשנה, גבוה ב-1.8 וב-0.9 נקודות אחוז מהתעשייה והתעשייה הארצית באותה תקופה.

מה שמצריך תשומת לב הוא שבמחצית הראשונה של השנה, ההשקעה בנכסים קבועים בענף המכונות עלתה רק ב-3.07%, שפל שיא לתקופה המקבילה מאז 2008. בתגובה לכך, דונג יאנג, סגן יו"ר החברה China Machine Federation, אמר בתגובה לשאלת כתב, "אם אנו שוקלים טרנספורמציה ושדרוג, הירידה בקצב הצמיחה צריכה להיחשב סבירה". הוא גם אמר, "תחת הנורמלי החדש, שינויים שונים בנתונים עדיין דורשים מחקר נוסף, זה לא טוב להגיד פשוט "נמוך". בחיזוי המגמה לשנה כולה, PTJ Hardware אמרה כי התפעול הכלכלי של תעשיית המכונות בשנת 2021 ימשיך להתייצב ולהשתפר מאז הרבעון הרביעי של השנה הקודמת. למעלה, יהיו תנודות קלות ברבעון הרביעי. צפוי כי קצב הצמיחה של הערך המוסף של ענף המכונות לשנה כולה יהיה גבוה במעט מזה של התעשייה והתעשייה הארצית, ההכנסות והרווחים העסקיים העיקריים ישמרו על צמיחה בו זמנית וקצב הגידול ביצוא שואפים לא להיות נמוך מהירידה בשנה שעברה.

ייצור חכם לעומת תעשיית מכונות

תעשיות מפתח הניעו את קצב הצמיחה של השקעות סולידיות לרדת. הסטטיסטיקה העדכנית מלמדת כי מתחילת שנה זו השתנה קצב הצמיחה של הערך המוסף של ענף המכונות מנמוך מזה של התעשייה והתעשייה הלאומית בשנה הקודמת לגבוה מזה של התעשייה הארצית. תעשיית ייצור. הערך המוסף של ענף המכונות מינואר עד יוני עלה ב-7.8% בהשוואה לשנה, גבוה ב-1.8 וב-0.9 נקודות אחוז מהתעשייה והתעשייה הארצית בתקופה המקבילה, וגבוה ב-2.1 נקודות אחוז מענף המכונות. בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסה העסקית העיקרית של תעשיית המכונות הייתה 11.29 טריליון יואן, עלייה משנה לשנה של 6.68%, שהיא גבוהה ב-3.21 נקודות אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל שהושג עמד על 753.8 מיליארד יואן, עלייה של 6.53% משנה לשנה, שהיה גבוה ב-6.4 נקודות אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד. מדדי התועלת העיקריים של תעשיית המכונות מראים מגמה של התייצבות. בהשוואה לענף הארצי, שיעור הצמיחה של ההכנסה והרווח העסקי העיקרי של ענף המכונות היה גבוה ב-3.55 וב-0.33 נקודות אחוז מזה של התעשייה הארצית באותה תקופה.

PTJ Hardware ציינה שבין 119 המוצרים העיקריים שנבדקו על ידי תעשיית המכונות במחצית הראשונה של השנה, מספר המוצרים שהשיגו צמיחה משנה לשנה גדל מחודש לחודש. נכון ליוני היו 60 מוצרים עם עלייה משנה לשנה, המהווים 50.42%; 59 מוצרים עם ירידה בתפוקה משנה לשנה, המהווים 49.58%.

באופן ספציפי, הירידות הגדולות בתפוקה הן מוצרי השקעה כמו ציוד להתכת מתכות, מכונות, ציוד לייצור חשמל, ציוד קידוח נפט, מכשירים אופטיים, מצלמות ומוצרים אחרים, כמו גם מכונות חקלאיות כגון טרקטורים ומכונות קציר ששמרו על מהירויות. צמיחה בשלב מוקדם. מוצר. צמיחת הייצור קשורה בעיקר למוצרים הקשורים קשר הדוק לצריכה, שדרוגים טכנולוגיים והגנה על הסביבה, כגון מכוניות, מכשור חשמלי, מכשור לרכב, קבלי הספק וכוח הקשורים לטרנספורמציה, מתג מתח גבוהציוד, כבלים אופטיים, ציוד מיוחד לבקרת זיהום סביבתי וכו', וחלקים ורכיבים כגון תבניות, רכיבים פניאומטיים, אטמי מתכת וכו'.

למרות שהאינדיקטורים הכלכליים העיקריים של תעשיית המכונות מראים מגמת התייצבות, הבולטת יותר הפער של מגמת הפעילות הבין-תעשייתית, ותעשיית מכונות הבנייה עדיין קשה באופן כללי. בפרט, הירידה בהטבות של מפעלים גדולים ובינוניים לא השתנתה, ומשטח ההפסדים ממשיך להתרחב. קצב התפעול של תעשיית הכרייה הכבדה ירד. התעשייה הראתה שחלק מהחברות יציבות, חלקן מפסידות כסף, וחלק מהחברות עוברות לייצור או מפסיקות את הייצור. תעשיית המכונות הפטרוכימיות הכלליות ממשיכה להיעדר הזמנות, ורווחי התעשייה ממשיכים לרדת. תעשיית הכלים עדיין איטית, והרווח של תעשיית ייצור מכונות חיתוך מתכת ירד ב-22.12% משנה לשנה.

כשתי תעשיות מפתח של תעשיית המכונות, תעשיית הרכב ותעשיית מוצרי החשמל והחשמל, המונעות על ידי ביקוש בשוק, מדיניות חיובית ושדרוגים רחבי היקף בייצור חשמל, העברת חשמל וטרנספורמציה, מילאו תפקיד מעורר בקידום השיפור היציב של תעשיית המכונות. "PTJ Hardware הדגישה כי מינואר עד יוני, ההכנסה העסקית העיקרית של תעשיית הרכב עלתה ב-9.9% משנה לשנה, תעשיית מוצרי החשמל והחשמל גדלה ב-8.21% משנה לשנה, ותעשיות המכונות מלבד ענף הרכב והחשמל גדל ב-3.41% בהשוואה לשנה. תוספות חדשות בענף כולו מבין ההכנסות העסקיות העיקריות, ענף הרכב עמד על 48.91%, ענף מוצרי החשמל 28.88% ושאר הענפים. רק 22.21%.

במחצית הראשונה של השנה, ענף הרכב השיג צמיחה ברווח של 6.34% בהשוואה לשנה, ותעשיית מוצרי החשמל והחשמל גדלה ב-15.13% בהשוואה לשנה, בעוד תעשיות מכונות אחרות ללא תעשיית הרכב והחשמל. תעשיית מוצרי החשמל גדלה ב-2.44% בלבד בהשוואה לשנה; תעשיית הרכב הייתה אחראית ל-41.31 מהרווחים החדשים של הענף. %, ענף החשמל והחשמל היוו 44.33%, ושאר הענפים היוו 14.36% בלבד. יחד עם זאת, יש לציין כי במחצית הראשונה של השנה עלתה ההשקעה ברכוש קבוע של כלל החברה ב-9% משנה לשנה, ענף התעשייה גדל ב-3.3% משנה לשנה, בעוד ההשקעה בענף המכונות עלתה ב-3.07% בלבד, שהיה שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מאז 2008. חלה ירידה משנה לשנה.

מבחינת מגמות, קצב הצמיחה של ההשקעה בנכסים קבועים בתעשיית המכונות תמיד היה באפיק מטה. קצב הצמיחה המצטבר במחצית הראשונה של השנה ירד ב-7.86 נקודות אחוז מינואר עד פברואר. ביניהם, קצב הגידול בהשקעה ברכישת ציוד וכלים המשיך לרדת, עם ירידה משנה לשנה של 1.56% מינואר עד יוני. PTJ Hardware אמרה כי הירידה בנכונות של ארגונים להשקיע משפיעה ישירות על הביקוש העתידי בשוק, שחייב לעורר תשומת לב רבה.

במחצית הראשונה של השנה השיגה תעשיית המכונות היקף יבוא ויצוא כולל של 309.8 מיליארד דולר, ירידה משנה לשנה של 6.88%, מתוכם היבוא היה 127.8 מיליארד דולר, ירידה משנה לשנה של 7.51%, והיצוא עמד על 182 מיליארד דולר, ירידה של 6.42% משנה לשנה. בפרט, מפעלים פרטיים, שבעבר היו הכוח העיקרי של יצוא סחר חוץ בתעשיית המכונות, המשיכו לרדת בגידול היצוא השנה, מהצמיחה הדו-ספרתית שעברה לצמיחה שלילית, בירידה של 0.66% בהשוואה ל-3.54. שָׁנָה. בנוסף, מחוזות הייצוא הגדולים כמו ג'יאנגסו, ג'ה-ג'יאנג וגואנגדונג חוו גם הם צמיחה שלילית, כשהיצוא ירד ב-2.55%, 5.47% ו-XNUMX%, בהתאמה, משנה לשנה. תעשיית המכונות נתונה בלחץ גדול יותר על יצוא סחר חוץ.

מנקודת המבט של ביקוש בשוק, ערך ההזמנה המצטבר של מפעלי קשר מרכזיים בתעשיית המכונות השנה נפטר ממגמת הירידה של השנה הקודמת. ההזמנות המצטברות במחצית הראשונה של השנה עלו ב-4.81% בהשוואה לשנה, אך מצב ההזמנות אינו יציב. הסיבות העיקריות הן: ראשית, מכיוון שהשוק צבר כמות גדולה של מלאי חברתי בשלב מוקדם של צמיחה מהירה, לפרויקטים שזה עתה החלו יש השפעה מוגבלת על השוק. שנית, התעשיות במעלה הזרם כמו ברזל ופלדה, פחם, חומרי בניין, נפט ותעשיות אחרות פועלות באטיות, והביקוש לציוד לתעשיית המכונות יורד.

ייצור חכם מתחיל והופך לדרך חדשה PTJ Hardware ציינה כי בהנחיית מדיניות תעשייתית רלוונטית כמו אסטרטגיית "Made in China 2025" להפוך למדינה חזקה, השינוי והשדרוג של תעשיית המכונות, כמו גם חדשנות ופיתוח, ממשיכים להתקדם.

ביניהם, אנרגיה גרעינית בקנה מידה גדול, אנרגיה הידרומית, אנרגיה תרמית וציוד רוח, UHV AC ו-DC וציוד הולכה והמרה DC ​​גמיש, ציוד מפתח לצינורות נפט וגז למרחקים ארוכים, ציוד מפתח בקנה מידה גדול של תעשיית הפחם הכימית, כלי מכונת CNC מתקדמים וציוד מתקדם אחר השיגו פריצות דרך במחקר ופיתוח עצמאיים. לדוגמה, הפרויקט הגדול הלאומי "מטחנת CNC להבי הצמדה עם חמישה צירים" בראשות Qinchuan Machine Tool עבר את ההסכמה, ציוד משאבת נוזל קירור הכור הגרעיני שפותח באופן עצמאי על ידי קבוצת Harbin Electric עבר את הקבלה, וקבוצת Hangyang סיפקה את ה-4 מיליון פרויקט פחם-נוזל של טון של נאנג'ינג פחם. 6 סטים של יחידת הפרדת אוויר גדולה בגודל 100,000 מטר מעוקב ויחידת מדחס הפרדת האוויר הביתית הראשונה בקנה מידה גדול שפותחה על ידי קבוצת שנג'ו, מותקנות ומוזמנות באתר. 1.2 מיליון הטון הראשון לשנה אתילן tri-מכונת שפותחה על ידי קבוצת Shengu הוזמנה בהצלחה. , ציוד צנטריפוגות פוליאתילן ביתי ראשון בקוטר גדול שפותח על ידי חברת Northeast Refining and Chemical Engineering Company עבר את ההסכמה, מכונת גיבת הצינורות המלבנית הגדולה בעולם שפותחה ויוצרת באופן עצמאי על ידי China Railway Engineering Group ירדה מפס הייצור, והמכשיר המקומי הראשון המלא- אסדת קידוח הידראולית שפותחה על ידי Wuzhong נמסרה לשימוש טיבט. בתחום הבסיסי חלה התקדמות חדשה בלוקאליזציה של מספר רכיבים בסיסיים וליבתיים מרכזיים, כגון בידוד במתח גבוה. תותבs, התקני יציאת שנאים, יריעות פלדת סיליקון מגולגלות קר באיכות גבוהה ותחנת כוח גדולה לְטִישָׁהs, שכבר זמן רב היו תלויים ביבוא. לדוגמה, מכשיר השקע 1000KV עבר את הערכת המוצר החדש, את הצינור הראשי "Hualong No. 1" ואת בטיחות הקיטור העיקרית שסתום עבר את ההערכה בהתאמה, ופאנל מפסק הכיבוי מסוג 1E של תחנת הכוח הגרעינית מהדור השלישי עבר את ההערכה.

חלה התקדמות מתמדת בבניית יכולות חדשנות. עקב השפל המתמשך בשוק המוצרים המסורתי, חדשנות ופיתוח הפכו לבחירה עצמאית של יותר ויותר חברות מכונות. ארגונים הגדילו באופן משמעותי את השקעתם בבניית יכולת חדשנות ובחקירת מודלים חדשניים.

חלה התקדמות בבניית פלטפורמת הבדיקה והבדיקה הבסיסית לפיתוח מוצר חדש. מיטות בדיקה מדחסים בקנה מידה גדול, מיטות בדיקה מדגם גלגלי מים ומיטות בדיקה של שסתומי בטיחות של תחנות כוח נבנו בזו אחר זו. פלטפורמות הבדיקה והבדיקה המתקדמות בעולם עדיין נבנות. לדוגמה, TBEA Hengyang Transformer Co., Ltd תבנה מרכז מחקר ופיתוח וייצור של ציוד העברת מתח AC/DC במתח הגבוה ביותר בעולם של ±1100kV, ותוסיף את מחוללי הדחף ברמת המתח הגבוהה בעולם, מחוללי מתח גבוה DC, שנאים מדויקים, מגדלי קבלים ועוד מתקדמים הציוד הניסיוני יכול לענות על צורכי בדיקות הייצור של מוצרי שנאי המתח הגבוהים בעולם בעתיד. קצב החדשנות השיתופית מואץ, ושיתוף הפעולה בין חברות מכונות, חברות משתמשים ומכוני מחקר בתחומי מו"פ ציוד וחדשנות תהליכים הפך קרוב יותר ותכוף יותר. מודל שיתוף הפעולה הוא חדשני, והמחקר והפיתוח השיתופיים השיג תוצאות יוצאות דופן.

החל ייצור חכם. בשנים האחרונות הואץ קצב הדיגיטליזציה והאינפורמטיזציה של תעשיית הייצור בסין, הואצה בניית קווי ייצור אוטומטיים וסדנאות דיגיטליות, ורמת האינפורמטיזציה של ייצור, תפעול וניהול ארגוני השתפרה ללא הרף. לדוגמה, מפעל הגנרטורים של Shanghai Electric Power Plant Equipment Co., Ltd השלים את המחקר והפיתוח של פרויקט אב-טיפוס דיגיטלי של מחולל כוח גרעיני בהספק של 1300MW, תוך מימוש פריצת דרך חדשה ביישום העיצוב התלת מימדי הדיגיטלי של המפעל; Guangli Nuclear וחברות אחרות השלימו במשותף את מערכת המכשור והבקרה הדיגיטלית הראשונה של תחנת הכוח הגרעינית עם פיתוח פלטפורמת זכויות קניין רוחני (DCS) עצמאית לחלוטין, והבינו את יישום התוצאות בדור השני, הדור השני פלוס והדור השלישי פרויקטים של אנרגיה גרעינית. בנוסף, עם ההתפתחות המהירה של טכנולוגיית המידע כמו האינטרנט ומחשוב ענן, כמו גם ההתפתחות המהירה של טכנולוגיית החיישנים וטכנולוגיית הבקרה, הייצור החכם החל להמריא. קח רובוטים תעשייתיים כדוגמה. לפי נתונים סטטיסטיים של China Robot Industry Alliance, סין הפכה לשוק הצרכני הגדול בעולם לרובוטים תעשייתיים במשך שלוש שנים רצופות.

חקור באופן פעיל נתיבים חדשים לשינוי ופיתוח. ההפיכה של ארגונים מסורתיים לשירותי ייצור ממשיכה להתקדם, ומודל השירות ממשיך לחדש. נכון להיום, הייצור מונחה השירות של תעשיית המכונות הורחב במלואו ל-13 תעשיות כפופות, תוך מימוש שרשרת שירותים שלמה ממחקר ופיתוח ועיצוב ועד למיחזור מוצרים וייצור מחדש. Weichai Power Group, Hangzhou Oxygen Concentrator Group, Zhejiang Zhong Control Technology Co., Ltd. וקבוצה של מפעלים טיפוסיים והדגמה.

PTJ Hardware ציינה כי ב"ועידת קידום פרסום ויישום לפיתוח הנחיות ייצור מונחה שירותים" שנערך במשותף על ידי משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע ופדרציה של מכונות סין בסוף יולי, חילופי דברים בין חברות רבות הראו. כי ייצור מונחה שירותים בתעשיית המכונות מתקדם באופן פעיל. דגמים חדשים ממשיכים לצוץ. הפיתוח של ייצור מונחה שירות הפך לדרך חשובה עבור מפעלי תעשיית המכונות לשנות ולשדרג.

ברבעון הרביעי, התנודות עשויות להתייצב ולהשתפר במהלך השנה. PTJ Hardware ציינה כי הגורמים החיוביים הנוכחיים העומדים בפני תעשיית המכונות הם בשני היבטים. ראשית, ההשפעות של מדיניות הרפורמה המבנית בצד ההיצע מופיעות בהדרגה, והכלכלה התעשייתית יציבה בדרך כלל, דבר המסייע לתחזוקה של תעשיית המכונות. ייצוב ושיפור מצב ההפעלה. שנית, סביבת המדיניות התעשייתית תורמת להתאמה המבנית של התעשייה. בפרט, "תוצרת סין 2025" הקשורה למדיניות התומכת; והנהגת צעדי מדיניות להתאמת מבנה תעשיית המכונות כדי לקדם טרנספורמציה ולהגדיל את היתרונות, לספק סביבת פיתוח טובה לפיתוח תעשיית המכונות ולהגביר את הביטחון והנחישות של הענף כולו.

האתגרים העיקריים העומדים בפניהם כוללים:

  • ראשית, הלחץ כלפי מטה על הפעילות הכלכלית עדיין גדול מאוד, ולא ניתן לשפר משמעותית את שוק הביקוש המקומי החלש למוצרי מכונות בטווח הקצר. תעשיית הפלדה, הפחם, הכוח, הנפט והכימיקלים שתעשיית המכונות משרתת בעיקר נמצאים בדרך כלל בתקופה של התאמה מעמיקה של "דה-קיבולת". קשה להתאושש לביקוש בטווח הקצר.
  • שנית, לאחר שנים של התפתחות מהירה, הבעלות החברתית על מוצרים מכניים שונים הגיעה להיקף ניכר, מה ששחרר את הביקוש בשוק התחזוקה תוך צמצום הביקוש לרכישת ציוד חדש.
  • השלישית היא שמצב היצוא של הענף נתון ללחץ גדול, התחרות בשוק עזה, החיכוכים המסחריים מתגברים, המחירים יורדים והרווחים יורדים, מה שמקשה על התאוששות הייצוא.

לסיכום, הצפי שהפעילות הכלכלית של ענף המכונות בשנת 2021 תמשיך להתייצב ולהשתפר מאז הרבעון הרביעי של השנה שעברה. במחצית השנייה של השנה, על בסיס היציבות הכללית, יהיו תנודות קלות ברבעון הרביעי. צפוי כי קצב הצמיחה של הערך המוסף של ענף המכונות לשנה כולה יהיה גבוה במעט מזה של התעשייה והתעשייה הארצית, ההכנסות והרווחים העסקיים העיקריים ישמרו על צמיחה בו זמנית וקצב הגידול ביצוא שואפים לא להיות נמוך מהירידה בשנה שעברה.

לגבי גורמי התנודתיות ברבעון הרביעי, PTJ Hardware הצהירה כי תעשיית המכונות הצליחה לצמוח בהתמדה במחצית הראשונה של השנה, ותעשיית הרכב שיחקה תפקיד משמעותי בחיזוק ובמשיכה, אשר קשורה רבות ל- פוליסות רלוונטיות שהונפקו באוקטובר אשתקד. החל מאוקטובר השנה העלייה במספר הבסיס עשויה להשפיע על מגמת ענף הרכב, ותעשיית הרכב מהווה כ-34% מתעשיית המכונות, ולתנודות בענף הרכב עשויות להיות השפעה על מגמת תעשיית המכונות.

PTJ Hardware הדגישה כי שנת 2021 היא השנה הראשונה ליישום "תכנית החומש ה-13" והשנה הראשונה של התקופה הקריטית לבניית חברה אמידה באופן כוללני. על תעשיית המכונות ליישם בנחישות את הפריסה האסטרטגית של השלטון המרכזי, להאיץ את קצב ההתאמה המבנית והשינוי והשדרוג, להגביר עוד יותר את החיוניות וכוח החדשנות של הצמיחה הכלכלית, ולשאוף להשגת התפתחות יציבה ומהירה של תעשיית המכונות.

קישור למאמר זה:ייצור חכם לעומת תעשיית מכונות

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


ייצור חכם לעומת תעשיית מכונותמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק סין עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות (למות יציקה שֵׁרוּת). מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, בית תיבת הילוכים, יישומי מייבש תוף ושסתומי הזנה סיבוביים. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים החסכוניים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.