האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות

יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות

יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות


הליבה של טכנולוגיית עיבוד הלייזר היא האינטראקציה בין קרן הלייזר לחומר. הוא מחולק לעיבוד תרמי לייזר ולעיבוד תגובות פוטוכימיות על פי שיטות עיבוד שונות. הראשון משתמש באפקט התרמי שנוצר על ידי קרן הלייזר לצורך ביצוע פעולות עיבוד, והאחרון משתמש בצפיפות גבוהה. פוטונים בעלי אנרגיה גבוהה יוזמים תגובות כימיות להשלמת העיבוד. עם שיפור טכנולוגיית יישומי הלייזר, עיבוד הלייזר הפך לטכנולוגיית היישומים העיקרית של מערכות לייזר. הוא נמצא בשימוש נרחב בתחום ייצור מכונות וממלא תפקיד חשוב.

יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות
יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות

1. מאפיינים של טכנולוגיית עיבוד לייזר

חיתוך לייזר היא טכנולוגיה מודרנית המשלבת אינטליגנציה והתקדמות, ומשלבת עקרונות לייזר, טכנולוגיית CAD וטכנולוגיית בקרה מספרית. העיקרון של טכנולוגיית עיבוד הלייזר הוא למלא תפקיד פיזי על פני החומר בזכות ביצועי צפיפות האנרגיה הגבוהה של קרן הלייזר, ולגרום לשורה של שינויים מורפולוגיים על פני החומר. 

לטכנולוגיית עיבוד הלייזר יש יתרונות של דיוק גבוה וללא זיהום, שאין כמוהו ועולה על ידי טכנולוגיות עיבוד ייצור אחרות. בנוסף, טכנולוגיית עיבוד הלייזר משלבת גם מגוון דיסציפלינות כגון אלקטרוניקה, חומרים והעברת חום הנדסית, עם רמה גבוהה יותר של אינטליגנציה.

בהשוואה לטכנולוגיות עיבוד אחרות בייצור מכני, עיבוד לייזר מבזבז פחות חומר, בעל יעילות רבה יותר בייצור בקנה מידה גדול ומתאים יותר לחומרים מעובדים. 

ניתן להשתמש בו לייצור מכני של מגוון חומרים מיוחדים, ולעיבוד מסורתי אחר חומרים חדשים שלא ניתן להגיע אליהם באמצעות טכנולוגיה מעובדים גם באמצעות טכנולוגיית עיבוד לייזר. המאפיינים העיקריים של טכנולוגיית עיבוד הלייזר בייצור מכונות:

  • (1) הספק גבוה, ניתן להמיס או לאדות את החומר בפרק זמן קצר לאחר ספיגת חום הלייזר, ואת החומר ניתן לשנות במהירות גם אם נקודת ההיתוך של החומר גבוהה.
  • (2) ראש הלייזר לא יהיה במגע ישיר עם החומר, ולכן לא יהיו בעיות בלאי.
  • (3) לא רק פעולות עיבוד של עבודות עבודה סטטיות, אלא גם עבודות עבודה בתנועה, גם אם החומר אטום בחפצים אחרים.
  • (4) במהלך עיבוד הלייזר, קרן הלייזר נשלטת על ידי המחשב האלקטרוני, שיכול לממש את דיוק עיבוד שבבי של המכונה, ומידת האוטומציה גבוהה.
  • (5) עיבוד שבבי לייזר יכול לממש שליטה ממוכנת, וניתן להשתמש ברובוטים במקום עיבוד שבבי בסביבות בהן פעולת האדם קשה.

2. יישום עיבוד שבבי לייזר בייצור מכונות

2.1 טיפול בחומרים

עיבוד לייזר משתמש בדרך כלל בטכנולוגיית טיפול בחום וחיזוק משטח לעיבוד החומר. שתי טכנולוגיות אלה יכולות לחמם במהירות את פני החומר ולשנות במהירות את המורפולוגיה שלו כאשר הוא מתקרב לנקודת ההיתוך, ובכך להשיג את המטרה של טיפול שטח. טכנולוגיית עיבוד לייזר היא הרחבה של הטכנולוגיה המסורתית לטיפול בחום. לאחר עיבוד לייזר, לחומר עמידות עייפות חזקה יותר ועמידות בפני קורוזיה. 

חיי השירות הורחבו, וכל ההיבטים בביצועי החומר שופרו. יישום עיבוד הלייזר על פני השטח של כלי העבודה שיפר מאוד את המאפיינים הפיזיים של חומרים, דבר בעל משמעות רבה לשיפור התחרותיות בשוק של המוצרים.

ניתן להשתמש בטכנולוגיית לייזר לבד או בשילוב עם טכנולוגיות אחרות ליצירת מצב עיבוד חומרים חדש. השילוב של טכנולוגיית לייזר וטכנולוגיית CAD פתח תחום חדש של עיבוד חומרי ייצור מכני. טכנולוגיית CAD משתמשת במערכת מחשב לשליטה בתהליך העיצוב, השלמת עבודת תכנון דוגמנות החלקים ולאחר מכן שימוש בטכנולוגיית לייזר לעיבוד על פי תוכנית הדוגמנות המעוצבת. לדגם החלק שנוצר בטכנולוגיית CAD יש מאפיינים של דיוק וישרות, שיכולים לפשט את הקושי בייצור חלקים מורכבים. 

אם מתעוררות בעיות במהלך תהליך העיצוב, ניתן לשנות אותן בכל עת על מנת להבטיח את תקינות המוצר. לייצור מכני יש דרישות קפדניות ביותר לחלקים עצמם, והדרישות לדיוק קפדניות מאוד. העיבוד של כמה משטחים מעוקלים מורכבים הוא גם קשה. השימוש המשולב בטכנולוגיית CAD וטכנולוגיית לייזר יכול לפתור בעיה זו בקלות, להפחית את קושי הייצור, וגם לקצר את מחזור המחקר והפיתוח כדי לשפר את יעילות ייצור המוצר.

אגרופים ו הַטבָּעָה הוא חלק חשוב בעיבוד החומרים. סוגים נפוצים של חורי עיבוד כוללים חורי שמן, חורי הידוק, חורי מיקום וכו 'לאיכות חור דרך יש השפעה משמעותית על ביצועי החלקים. אפקט הקידוח של עיבוד לייזר טוב יותר מזה של קידוח מכני מסורתי, ודופן החור חלקה ועגולה יותר, כפי שמוצג בטבלה 1. עקומת עומק החור וקוטר החורים לאורך זמן תחת עיבוד לייזר מוצגת באיור 1. 

ניתן לראות כי במהלך תהליך קידוח הלייזר, עומק החור וקוטר החורים גדלו באופן משמעותי בשלב הראשוני, ועם הארכת הזמן קצב העלייה של כולם מואט. הסיבה להאטה היא בכך שאנרגיית הפירוק של הלייזר מופחתת, ולאחר מכן מקור חום הלייזר מופנה לחלק הפנימי של החומר. בשלב זה, הלייזר ממשיך

קישור למאמר זה: יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונות

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


יישום של עיבוד לייזר בייצור מכונותPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת והטבעה. מתן אבות טיפוס, ריצות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.