האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

יצירת חלקיקי אבקה בהתזת אבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקים

יצירת חלקיקי אבקה בהתזת אבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקים

כיום, אילגון, ציפוי אלקטרופורזה וריסוס אבקה הם אחד משלושת הגוף העיקרי טיפול שטח שיטות של פרופילי אלומיניום. לכל שיטה יתרונות משלה והיא תופסת נתח שוק ניכר בהתאמה. ריסוס אבקה משתמש בציפוי אבקה. 

ריסוס אלקטרוסטטי משמש בתהליך. באמצעות חיכוך, חלקיקי האבקה נושאים מטען חיובי כאשר הם מרוססים תחת פעולת הרוח המואצת. מגע עם פרופילים טעונים שלילי מייצר ספיחה אלקטרוסטטית, ולאחר מכן עובר בטמפרטורה גבוהה. טיפול הריפוי משפר את חוזק הספיחה של הצבע ומונע ביעילות את נפילת שכבת הצבע. עם זאת, בעיה נפוצה שגורמת לטכנאי ציפוי אבקה להרגיש כאב ראש היא החלקיקים-חלקיקים הבולטים על פני ציפוי האבקה. החלקיקים משפיעים ברצינות על הדקורטיביות של ציפוי פני השטח של פרופיל האלומיניום. בואו נסתכל על יצירת חלקיקי האבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקים.

ראשית, החומר של פרופיל האלומיניום המצופה

בעת ריסוס, יש ללטש את פני השטח של חומר העבודה הצבוע חלק ושטוח ככל האפשר, ולמשטח אין אבנית תחמוצת ומיקרו-נקבים. אם אפשר, אפשר לאפות אותו מראש, מה שיכול גם להפחית ביעילות את היווצרות החלקיקים.

שנית, טיפול פני השטח של חומר העבודה

בדרך כלל, חלקי עבודה מאלומיניום מצופים באבקה צריכים לעבור את התהליך הבא: מתלה-הסרת שומנים-כביסה-כרומיזציה -…-ריפוי-פריקה; בתהליך טיפול פני השטח, זיהומים כגון שאריות כרומטיות עלולים להידבק לחומר העבודה. כתוצאה מכך נוכחות חלקיקים לאחר היווצרות הסרט.

יצירת חלקיקי אבקה בהתזת אבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקים

שלישית, צביעת סביבת עבודה

סביבת הייצור סביב חדר ריסוס האבקה תשפיע ישירות על איכות פני השטח של סרט הציפוי. עבור ציפוי אלקטרוסטטי של פריקת קורונה, חלק מהאבק והחלקיקים בסביבה מובאים לחדר אבקת ציפוי האבקה, והזיהומים הטעונים נגרמים מחשמל סטטי. הוא נספג על פני הציפוי והופך לחלקיקים על פני סרט הציפוי כאשר האבקה נמסה ומפולסת. לסביבת ייצור נקייה יש השפעה טובה על איכות המוצר. הסביבה סביב סדנת הייצור חייבת להיות מסודרת ונקייה מבוץ וחול; יש לפתוח כמה שפחות את הדלתות והחלונות של בית המלאכה, וניתן להתקין מאווררי פליטה כדי לפתור את בעיית האוורור; צוות הנכנס לסדנה צריך ללבוש בגדי עבודה ונעליים; לעשות עבודה טובה של היגיינה בבית המלאכה; השתמש לעתים קרובות במטלית לחה למחצה כדי לנגב את ציוד הייצור או השתמש בשואב אבק כדי להסיר אבק מכל חלקי הסדנה.

רביעית, בקרת העובי של סרט הציפוי

לטכנאי הריסוס כולם מבינים שאם שכבת הציפוי דקיקה מדי, בנוסף לחלקיקים יתרחש הרמה לקויה, קליפת תפוז רצינית וכושר הסתרה לקוי של זנים בהירים. יחד עם זאת, סרט הציפוי עמיד לחומצה ואלקלי. , עמידות ירודה למלח ומים. הגדלת העובי של סרט הציפוי בצורה מתאימה יכולה להפחית ביעילות את היווצרות החלקיקים. סרט הציפוי לא צריך להיות עבה מדי. בדרך כלל, עבה מדי ישפיע על גודל חומר העבודה המצופה, והביצועים של עמידות בפני פגיעות, גמישות והידבקות יפחתו. זה נורמלי שהעובי נשלט על 40-120um. אנו יכולים לשלוט בעובי הסרט בדרכים הבאות: א, מספר וסידור האבקה בחדר האבקה; ב, תפוקת האבקה ולחץ האוויר (תפוקת אבקה, אטומיזציה, פרמטרי נוזליזציה); ג, מהירות הפעולה של שרשרת המסוע, כלומר, מהירות השרשרת; ד. מצב ההשעיה וסידור חומר העבודה המצופה.

חמישית, הטיפול באבקה ממוחזרת

עבור רוב החברות, לאבקה המוחזרת יש בדרך כלל את סוגי העיבוד הבאים: 1. במערכת ציפוי האבקה האוטומטית המשוחזרת על ידי המסוע, האבקה המרוססת מוחזרת ומסננת באופן אוטומטי ולאחר מכן מערבבת עם ציפוי האבקה החדש כדי להמשיך להיות משמש לאבקה. , האיכות של סוג זה של אבקה משוחזרת יציבה יחסית, ולא קל לייצר חלקיקים; 2. במערכת השחזור הדו-קוטבית של מפריד ציקלון ומסנן שקיות, כאשר האבקה שהתאוששה בשלב הראשון של מפריד הציקלון מסוננת דרך מסך רוטט ומסתובבת עם מערכת אספקת האבקה, בעיקרון, יש לה השפעה מועטה על הצביעה , וזה לא קל לייצר חלקיקים; 3. עבור האבקה המוחזרת על ידי מערכת צביעה מרוססת ביד, מכיוון שקל להכניס אבק סביבתי וזיהומים לאבקה המוחזרת, היא חייבת לעבור דרך מסננת רוטטת של 120 mesh או יותר לאחר ההתאוששות. . האבקה ממוחזרת ועושה שימוש חוזר. האבקה הנספגת על פני הפרופיל מהווה רק כ-1/3 מכלל תפוקת האבקה. בתא הריסוס מפוזרות אבקות נוספות. יש לערבב את האבקה הממוחזרת עם האבקה החדשה שנוספה ביחס מתאים. ההשפעה מושווה. טוב, אז יש למחזר את האבקה ולעשות שימוש חוזר בזמן.

שישית, בציפוי האבקה עצמו יש חלקיקים

ניתן בעצם לחלק את החלקיקים של ציפוי אבקה לזיהומים מכניים וחלקיקים קולואידים. חלקיקי הזיהומים המכניים מגיעים בעיקר מהחומר עצמו, מתהליך הייצור ובלאי הציוד ומהזיהומים המובאים על ידי הסביבה בתהליך הייצור; החלקיקים הקולואידים מגיעים בעיקר מחומרי הגלם של השרף המשמשים בתהליך האקסטרוזיה במהלך תהליך הייצור. לכן, יש צורך לחזק את בדיקת חומרי הגלם אל תוך המפעל כדי למנוע זאת.

קישור למאמר זה: יצירת חלקיקי אבקה בהתזת אבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקים

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


יצירת חלקיקי אבקה בהתזת אבקה וכיצד להפחית את מראה החלקיקיםמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.