האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

יצרני מתכת חייבים לבצע הכנות אלה כדי להפחית את גורם הסיכון של קצוות מתכת

יצרני מתכת חייבים לבצע הכנות אלה כדי להפחית את גורם הסיכון של קצוות מתכת

כדי לקבוע את החדות של מתכת בקצוות, יצרני מתכת חייבים להיות מוכנים בשלב התכנון. בין אם במוצרים חדים ובין אם במוצרים לא חדים, יש מעט מאוד תקנים מודרניים להגדיר בהירות. יצרנים משתמשים בדרך כלל במספר תקנים או תקנים קנייניים, אך קשה למצוא דרך מאוזנת וחסכונית להתמודד עם הבהירות.

אם אינך רוצה בהירות מטעמי בטיחות, עליך לפעול לפי מערכת דירוג מוצרי הבטיחות המוגדרת בתקן ISO 12100.2010:

1. מפגעי עיצוב.

2. אם זה לא אפשרי, נא למנוע אותם.

3. אם זה לא אפשרי, נא להזהיר אותם.

בדרך כלל, היצרן ינטוש בקלות את שני הראשונים ויוציא אזהרה. אלה יכולים להיות ממוקמים במדריך או על תווית המוצר, ויכולים להעביר את הסיכון לצרכן. אם תיפגע, כיצרן, אתה עלול להאשים את הצרכנים על כך שלא שמים לב לאזהרות ושימוש לרעה במוצר. למרות שזה עשוי להיות נכון, אם מתרחשת תביעה לאחריות על מוצר לאחר מכן, זה צריך להיות מסוגל להוכיח לחבר המושבעים.

אם תהליך העיצוב שלך עוקב בעיקרו אחר ISO 12100.2010, ואתה מנסה לעקוב אחר היררכיה, אבל לא מוצא דרך סבירה ליישם את שתי השיטות הראשונות, אתה יכול להוכיח זאת בצורה הטובה ביותר. ודא שסקירות בטיחות סבירות, אובייקטיביות וניתנות להקלטה כלולות כחלק מתיעוד התכנון.

יצרני מתכת צריכים ללמוד כיצד להסיר קוצים כדי להבטיח את בטיחותם של קצוות מתכת

אם אתה יכול לסמוך על הצרכנים שיקראו מדריכי מוצר ואזהרות בטיחות, זו צריכה להיות ההגנה האחרונה. בדרך כלל, בהתאם למוצר, הצרכנים מתחילים לצפות שלמוצרים רגילים תהיה בטיחות אינהרנטית.

תקנים ושיטות בדיקה

יש מעט תקני פרסום המגדירים בהירות. חלקם מיועדים לשימוש במוצרים שצריכים להיות חדים, וחלקם כתובים כדי למנוע מהמוצרים להיות חדים.

במקרה האחרון, UL Standard 1439 מנסה לטפל בקצוות החדים של המוצר. הוא שוחרר בתחילת שנות ה-1970. מאז, ארגונים אחרים הוציאו תקנים דומים אחרים.

UL 1439 שואפת לספק שיטה סטנדרטית לבדיקת בהירות, ומוסיפה: "קצוות פתח הדיור, המסגרת, המגנים, הידיות, הידיות וכו' צריכים להיות חלקים ומעוגלים כדי למנוע חתכים במהלך החיתוך. ברגיל צרו קשר בזמן השימוש או תחזוקת משתמש." זה מצריך לחיצה והחלקה של קצה המוצר על שכבה מיוחדת של סרט תחת כוח מגע מבוקר של 1.5 פאונד. אם ניתן לחתוך את השכבות בקצוות, הן נחשבות חדות. מכשיר Sharp Edge Tester פותח כדי לתקן את הסרט ו לשלוט בכוח המגע, והגרסה שלו עדיין נמכרת היום.

יצרני סכינים וסכיני גילוח בודקים את הבהירות באמצעות בדיקות אחרות, שרבות מהן סובייקטיביות. התקן המצוטט לעתים קרובות הוא BS EN ISO 8442.5:2005, הדומה לתקן NIJ-0115.00 של האקדמיה הלאומית לצדק. ניתן להשתמש בתקנים אלה כדי לבדוק את חדותם של עצמים שצריכים להיות חדים. ציוד הבדיקה הזמין משתמש בגומי סיליקון וכרטיסים כמדיום הבדיקה, ומודד את כוח המגע ותקני החדירה בו זמנית.

חלק מיצרני סכיני הגילוח משתמשים בציוד אופטי (כגון אינטרפרומטרי לייזר) כדי למדוד את חדות קצוות הלהב שלהם. בנוסף לשיטות מבוקרות אלו, נעשה שימוש לעתים קרובות בשיטות לואו-טק אחרות, לרבות חיתוך לחומרים מעשה ידי אדם וחיפוש אחר אור מוחזר על קצה החד. כמובן שלאלה יש שימושים מפוקפקים בזיהוי נזק לצרכנים.

תקן קשור נוסף של האקדמיה הלאומית לצדק הוא NIJ Standard-0101.05, המשמש לבדיקת היעילות של שריון גוף בחדירה של עצמים חדים. התקן מכסה רק את ההשפעות של פצעי דקירה ומזכיר את הצורך בחומרי "עיסת מדומה" (כגון חימר), אך התקן אינו מפרט כיצד לקבוע או לציין את תכונות החומר הנדרשות.

מאחר שתהליך החיתוך כולל הבאת החומר לרמת מתח הכשל שלו, עליך לשקול כיצד לשלוט בלחץ בחומר לפני השימוש בלהב הבדיקה. בהשוואה לחומרים ללא סכין גילוח, חומר שמתוח לפני החלת סכין הגילוח על פני השטח שלו יהיה מועד יותר לכישלון. על חומרים רופפים יותר, הלהב חייב ליצור את כל הלחצים, ולכן יש להפעיל אותו בכוח מגע גדול יותר.

אפילו תחת אותו כוח, קצה חד המשמש על שטח מגע קטן יותר ייצור מתח גבוה יותר משטח מגע גדול יותר.

בדיקות מסוימות מבוצעות רק כדי לקבוע בהירות יחסית, כגון בדיקת שני קצוות כדי לראות איזה קצה ברור יותר. עבור סוג זה של בדיקה, ניתן להשתמש בחומרים בעלות נמוכה כגון פולימרים, יריעות גומי, חימר, קצף, בד זמש ולבד.

תהליך סטרס וחיתוך

כאשר חומרים (כולל עור) נמצאים במגע עם חפצים העולים על מתח מסוים, הם ייכשלו.

מתח הוא מדד לזמן מופעל כוח על אזור. מתח הוא המפתח לבהירות, כי אם הכוח יתפזר על שטח גדול מספיק, אפילו כוח גדול יפיק מתח קטן, ולהיפך. בהתאם לאזור המגע, אתה יכול לעמוד באותו כוח אבל מתחים שונים.

ניתן לראות את ההבדל בין חוזק ללחץ בשימוש בנעלי שלג. כשמישהו הולך על השלג, המשקל (הכוח) שלו לוחץ על השלג, ויוצר לחץ. ככל שנעלי השלג גדולות יותר, הלחץ נמוך יותר והסיכוי לרדת שלג קטן יותר.

יש לזה אותה השפעה כמו הפיכת סכין לחדה. באיור 1, הכוח המופעל על שני העצמים מופץ על פני שטח אחד, מה שמפחית את מתח המגע על פני השטח.

למוצר המוגמר יכולים להיות מגוון קצוות חדים. שינויים קטנים בקצוות (לדוגמה, שיוף לפינות מרובעות) יכולים להפחית את שטח המגע, ובכך להפחית את החדות.

שיטות חיתוך מכניות (חיתוך, ניסור, גריסה, גזירה, חיתוך שוחק) משתמשות בדרך כלל בחפצים קשים וחדים כדי ליצור שילוב כלשהו של מתח צירי ומתח גזירה כדי לייצר פעולת חיתוך.

איור 2 מציג כמה קצוות חדים תיאורטיים שניתן לראות על המוצר המוגמר. באלה, שינויים קטנים בקצוות (לדוגמה, שיוף פינות מרובעות) יכולים להקטין את שטח המגע, ובכך להפחית את הבהירות. אבל יש גם סיכון לחדות לא אינטואיטיבית, כמו קצוות של לוחות מתכת חתוכים. הם עלולים להוות סכנה גדולה יותר מאשר להבי חיתוך, מכיוון שהסכנה הזו נסתרת.

הקושי לקבוע אם הקצוות של המוצר בטוחים אינו תירוץ לייצור מוצרים לא בטוחים. למרות שאין לזלזל בקשיים, אין לזלזל בהשלכות של הימנעות מבעיות. כאשר היצרנים מזלזלים בקצה הסכנה, עלולות להיגרם פציעות חמורות.

בדיקת PPE

לאור היעדר תקנים מתאימים לבדיקת בהירות המוצר בתנאים חזקים, מהנדסים עשויים לשקול לאמץ שיטות חדשות לבדיקת בטיחות קצה המוצר. בדיקות אלו יכולות לשמש גם כדי לקבוע את היעילות של ציוד מגן אישי (PPE).

הגנת הידיים מתוארת בתקנות OSHA של משרד העבודה האמריקאי 1910.132 ו-1910.138. זה האחרון מחייב את המעסיקים לבחור ולדרוש מהעובדים להשתמש במיגון ידיים "הולם" כאשר ידיהם נפגעות כדי להגן עליהם מפני חתכים וחתכים, דקירות ושפשופים. בנוסף, 1910.132(ב) קובע כי גם אם העובדים מביאים ציוד מגן אישי משלהם, המעסיקים אחראים להתאמתו, לתחזוקה והיגיינה של הציוד שלהם.

התקן הפופולרי ביותר לבדיקה והערכת יעילות כפפות עבודה במניעת שריטות הוא ANSI / ISEA 105-2016, שהוא תקן וולונטרי. הוא מבוסס על בדיקת להב חד לרוחב חומר הכפפה בכוח מבוקר כדי ליצור קריטריון לעבור/נכשל עבור כפפות עבודה. יש להחליף את הלהב בין כל בדיקה כדי להבטיח בהירות ותוצאות עקביות. אם הכפפה לא נחתכת, ניתן לדרג אותה לפי המשקל המוחל.

ספקי כפפות בטיחות יבדקו ויעריכו מוצרים בהתאם לסטנדרטים שלהם. תכולה זו צריכה להיבדק בקפידה, מכיוון שמבחן ASTM לתקן זה מיועד לקצוות חדים, ויש גם תקן ASTM לעמידות בפני שחיקה.

עיצוב בטוח

מוצרים שנראים לא מזיקים עלולים לגרום לפציעות קלות. בדרך כלל, ניתן להימנע ממצבים אלו על ידי פעולת ניקוי בור פשוטה. מן הסתם, היצרן אינו מתכוון לגרום לפציעות אלו, וכמובן שהיצרן אינו יכול לחזות את השימוש לרעה במוצריו.

הפתרון הוא חלק משלב התכנון והוא תהליך בדיקת בטיחות אובייקט מקיף. למרות שאינך יכול לחזות את כל התנאים העתידיים, אתה יכול לפתח תהליך לנסות לעשות זאת ולמזער את אחריותו של הצרכן למנוע נזק.

במקרה אחד, היצרן עבד קשה כדי להבטיח את בטיחות המוצר, אך השאיר קצה חד חשוף במהלך תהליך ההרכבה. היצרן ממליץ לא להשתמש בקצוות חדים, אלא ממליץ לצרכנים להשתמש בכפפות בטיחות. הבעיה היא שלא ניתן להרכיב את המוצר עם כפפות בטיחות. עובדה זו אושרה על ידי מהנדס בתצהיר. היצרן יודע שזה מסוכן לא לטשטש קצוות חדים. הדבר גרם לכך שידו הימנית של טכנאי ההרכבה נחתכה דרך הגידים של כף ידו על ידי קצוות הפח החדים. הקצוות המשוננים ניפצו את קצוות הגידים ומנעו אותם. כדי להתחבר מחדש.

יצרני מתכת חייבים לבצע הכנות אלה כדי להפחית את גורם הסיכון של קצוות מתכת

לקצוות המתכת החתוכים יש מספר מאפיינים המבהירים אותם. הקצוות עשויים להיראות שטוחים, אבל תבנית החיתוך תשאיר כתמים.

מוצרים רבים משתמשים בפח חתוך, אך רק תקן אחד, UL 1439, פותר ישירות את בעיית בהירות הפח. ישנם תקני חדות נוספים המגדירים מתי מוצרים שצריכים להיות חדים הם חדים מספיק, או לדרג מוצרים שנועדו להגן על המשתמשים מפני מוצרים חדים.

ברור שקשה לעצב תקן אחד שיגן על הצרכנים ממגוון מוצרים חדים. אבל זה לא מוציא את היצרן מהמצוקה. בהיעדר סטנדרטים רלוונטיים, עליהם לפתור בעיות בטיחות מוצרים על בסיס כל מקרה לגופו בהתבסס על ידע קיים ומסקנתי של מוצרים ותעשיות.

יצרני פח מבינים את הסכנות שבגזם וקידמו באופן נרחב אמצעי זהירות מיוחדים בתעשייה. עם זאת, אמצעי מניעה רבים בתעשייה הם אנקדוטליים. לדוגמה, "בדיקת החדות" המומלצת על ידי ארגון יצרן מחייבת הפעלת "קיסם או חפץ אחר" על הקצה מבלי לציין את כוח המגע. זה הופך את הבדיקה הזו לבלתי ניתנת לחזרה וסובייקטיבית.

לפי הפרסום של הסוכנות הממשלתית הבריטית "Health and Safety Executive" (Health and Safety Executive) "מניעת פציעות הנגרמות מטיפול ידני בקצוות חדים בתעשיית ההנדסה" (www.hse.gov.uk/pubns/eis16.pdf ), זו הדרך הטובה ביותר למנוע מחלות ופציעות הנגרמות על ידי קצוות חדים היא להיות מתוכננת להסיר או לכסות את הקצוות החדים. לפי העיתון, "לבישת כפפות צריכה להיות הבחירה האחרונה". גם אתר האינטרנט של ארגון תעשיית המתכת מכיר בסכנות הטמונות בפח ומספק המלצות בדיקה.

כפי שמוצג באיור 3, לקצה החתוך של לוח מתכת יש מספר מאפיינים שהופכים אותו לחד. הקצוות עשויים להיראות שטוחים, אבל תבנית החיתוך תשאיר כתמים. למרות שהם לא כל כך חדים, הם מהווים איום גדול, במיוחד כאשר התבנית שחוקה או מוגדרת בצורה לא נכונה.

המוצר בתמונה עשוי יריעת מתכת גזורה בעובי 0.016 אינץ' והוצא לציבור. היצרן מאמין שהקצה אינו מסוכן מכיוון שהוא מוגן במהלך שימוש רגיל. עם זאת, הקצוות אינם מוגנים במהלך תהליך ההרכבה (כלומר, כאשר מתרחשת פציעה). במקרה זה, הצרכנים מאבדים לצמיתות את היכולת להשתמש במספר אצבעות.

במקרה זה, היצרן נקט כמה צעדים כדי למנוע את פגיעה בלוח המתכת, אך לא בטוח אם יש צורך להשתמש בה בקצה מסוים. למרות שהפח הוא כל כך דק עד שרוב שיטות השחרור הסטנדרטיות אינן מתאימות לשימוש, היצרן יכול היה להפוך את המוצר לבטוח בדרכים אחרות – השיטה הנהוגה בחלקים אחרים של אותו מוצר. עם זאת, היצרן מתעלם מהקצה החד כי "הוא נחשף רק במהלך תהליך ההרכבה".

תהליך עיצוב המוצר צריך לכלול סקירת בטיחות המכסה את כל השימוש האפשרי במוצר כדי לזהות ולכמת סיכונים ותקני עיצוב. מהנדסים צריכים להניע תהליך זה תוך הסתמכות על משוב רציף מהמכירות, הלקוחות והייצור. זוהי הדרך הטובה ביותר לקבוע אילו שינויים בעיצוב (כולל בטיחות המוצר) צריכים להתבצע.

מהו המחיר?

לפעמים, כיצרן, אתה מתמודד עם פשרות בין בטיחות לעלות. עליך להגדיר את הסיכונים ולאחר מכן להחליט כיצד לטפל בהם.

נראה שהעלות של בטיחות המוצר מתנגשת עם הרווח. עם זאת, העלות של פירוק חלקים עשויה להיות נמוכה יותר מהעלות של פתרון תביעות פציעה או ליטיגציה.

קישור למאמר זה: יצרני מתכת חייבים לבצע הכנות אלה כדי להפחית את גורם הסיכון של קצוות מתכת

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


יצרני מתכת חייבים לבצע הכנות אלה כדי להפחית את גורם הסיכון של קצוות מתכתמתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.