האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד להסיר פסולת על מכונת הכיפוף?

כיצד להסיר פסולת על מכונת הכיפוף?

כיפוף הוא הפעולה המסובכת ביותר בייצור מתכת, ותקשורת טובה היא בהחלט המפתח. במקרה זה, כמו במקרים רבים אחרים, ייתכן שהמהנדסים והמפעילים לא יקיימו דיונים רבים כמו לפני שהעבודה הוכנסה לייצור באופן רשמי.

במובנים רבים, ייצור רזה קשור לתהליכים. זה כולל חלקי הרכבה ומידע על חלקים אלה. במיוחד במקרה של כיפוף, אי אפשר להשיג זרימת חלקים אפקטיבית ללא זרימת מידע יעילה.

ראשית קרן

קיום דף רמייה יכול ליצור עולם טוב יותר במחלקת מכונות כיפוף, מחלקת תכנות, ובמיוחד במחלקת ההנדסה. אם המהנדס יודע מה ספריית כלי הסדנה יכולה ומה לא יכולה לייצר, אז אפשר למנוע הרבה צרות בעתיד.

התוכן בדף הצ'יטים הזה צריך להיות תלוי בחנות ובתמהיל המוצרים. באופן כללי, יש לתאר את הידע הבסיסי של יצירת טונאז' כדי להבטיח שניתן להשתמש בכלים ובציוד הזמינים בסדנה לפעולות כיפוף בטוחות.

זה צריך גם לתאר את הידע הבסיסי של נפח כיפוף, נפח כיפוף וגודל ריק, וכיצד שינוי רדיוס הכיפוף הפנימי משפיע על שלושת ההיבטים הללו. יש לשים לב אם הבלם מתכופף או מתכופף. רוב הפעולות המודרניות הן מעוקלות, כך שאם הסדנה עדיין מסתמכת על התרשימים הישנים שנוצרו סביב קרקעית העמק, המפעילים במחלקת הבלימה ימשיכו להיאבק, לעתים קרובות רק כדי "לגרום לזה לעבוד" כמיטב יכולתם.

בכיפוף אוויר (או יצירת אוויר), רוחב התבנית קובע את רדיוס הכיפוף הפנימי, לא את האגרוף. בפלדת פחמן 60-KSI, נוצר אוויר רדיאלי בכ-16% מפתח התבנית. אחוז זה הופך גדול או קטן יותר בהתאם לחומר וחוזק המתיחה שלו.

ברוב המקרים, רדיוס הכיפוף הפנימי היציב ביותר צריך להיות שווה או קרוב מאוד לעובי החומר. באופן אידיאלי, הרדיוס של קצה האגרוף צריך להיות קרוב לרדיוס הפנימי הצף הטבעי אך לא גדול ממנו. אם קצה האגרוף גדול יותר מרדיוס הכיפוף הפנימי, העיפוף יאמץ את רדיוס קצה האגרוף הגדול יותר, מה שישנה את חישוב הכיפוף שלך.

על מנת לבצע חישובי כיפוף מדויקים, רדיוס כיפוף האוויר לא יכול להיות פחות מאחוז מסוים מעובי החומר – בדרך כלל כ-63% (אם כי ישנן שיטות חישוב מדויקות יותר). פחות מהערך הזה, להתכופף, להתקמט ולהיות חד. אם הרדיוס הפנימי הנדרש לפי השרטוט שלך קטן מהרדיוס החד, והרדיוס הקטן יותר משמש בחישוב הכיפוף, ייווצרו שגיאות בכיפוף והמפעיל יצטרך לבלבל ביניהן.

דף הצ'יט צריך לכלול גם את אורך האוגן המינימלי, שהוא בדרך כלל לא פחות מ-70% מרוחב התבנית הסטנדרטי. באופן אידיאלי, על המהנדס להסתכל על האוגן בשרטוט ההנדסי, לעיין בספריית הכלים ולראות אם ניתן להשתמש בו עם המכונות והכלים של היצרן על הרצפה.

אם המפעיל ייאלץ לשנות את התבנית כדי להתאים את האוגן הקצר יותר, הפחתת הכיפוף תשתנה ויידרש זמן הכנה נוסף, או גרוע מכך, תידרש הכנה נוספת.

גם חורים וחתכים צריכים להילקח בחשבון. כיפוף או חתכים אחרים ליד החור עלולים לגרום לעיוות, כך שאם לעיצוב יש קו קיפול ליד החור או ליד החור, אתה עלול להיתקל בבעיות. כאן ניתן להשתמש בכלים מיוחדים כמו תבנית גלגל אוויר מסתובבת התומכת בחומר העבודה לאורך כל תהליך הכיפוף. באופן דומה, המהנדס יידע אם יש תבנית מסתובבת בבית המלאכה כי יש לו רשימה של כלים זמינים בהישג יד.

הוא גם ילמד על גובה הסגירה של כלים וכיצד הם משפיעים על מעבר קווי עיקול, כמו עיקולי קופסאות עמוקים עם אוגנים חוזרים. ייתכן שהמהנדס יצטרך לדון עם המתכנת או עם אחרים כדי לדון באפשרויות גיבוש, כגון שימוש באגרופים בצוואר אווז, חבטות חלונות, חבטות בזווית או כל שיטה אחרת. אבל דף הרמאות יכול לפחות להבהיר הנחיות כלליות; אם גודל האוגן של החלק חורג מהמגבלות הללו, המהנדס יכול לדבר עם המתכנת כדי לדון באפשרויות.

לבסוף, יש לך הנחיות סובלנות. דף הצ'יטים צריך לכלול את הסבולות הליניאריות והזוויתיות הנחשבות סבירות על ידי בית המלאכה, כלומר, את הסבולות שניתן להשיג בכל מכונה שהוגדרה כראוי בבית המלאכה. עובי החומר עשוי להשתנות מאצווה לאצווה, ולצורך פעולה יעילה, הסבולות שצוינו צריכות לקחת בחשבון את שינוי העובי הזה.

לעבודה מדויקת, שינויים קטנים לכאורה בעובי יגרמו לכדור שלג מול מכונת הכיפוף ויהפכו לכאב ראש רציני. אבל האם העבודה צריכה להיות כל כך מדויקת? האם הסובלנות צריכה להיות כל כך הדוקה? באופן אידיאלי, מהנדסים צריכים לשאול את השאלות האלה מההתחלה.

כן, בלמי לחץ חדשים עם חבטות מודרניות יכולים לשמור על סובלנות הדוקה להפתיע, אבל אתה עדיין צריך לשקול את השונות החומרית. פעולה זו תגדיל את העלויות ותקשה על החיים של מחלקת הלחץ. אם החלק אינו דורש סובלנות כה קפדנית, מדוע יש לציין זאת?

אב טיפוס וייצור

מנקודת מבט של ייצור, הדבר האחרון שמפקח מכונות כיפוף או מפקח רוצה הוא להשיג למפעיל עבודה חדשה, לבטל הליך כתוב ולבלבל הגדרה מסובכת מההתחלה. לבלמים לוקח זמן לתכנת; הגדרה של רצף כיפוף מורכב שלב אחר שלב (סדרה של אגרופים ו-dies אחד ליד השני) עשויה להימשך זמן רב יותר.

יתרה מכך, לאדם אחד קשה מאוד להתחיל לפתח מערך כזה ואז לתת לאדם אחר להשלים אותו. פיתוח הגדרות מורכבות דורש תהליך חשיבה מורכב, ולכל מפעיל יש רעיון אחר. אם המפעיל לא יכול להשלים את פיתוח ההגדרות החדשות, סביר להניח שהאדם הבא (לדוגמה, המשמרת הבאה) יתחיל שוב.

אפילו הדמיית כיפוף לא מקוונת אינה מושלמת. הם יכולים ליצור כמה רצפי כיפוף שלבים מורכבים מאוד בפרק זמן קצר, וזו בחירה מצוינת למפעילים שרוצים להשלים את כולם בהגדרה אחת. עם זאת, מכיוון שלרצפים אלה יש חלקים נעים רבים, עדיין צריך להתאים אותם.

בפעולות של מכונות כיפוף דק, ההתאמות הללו צריכות להיעשות ביצירת אב טיפוס (טכנית יותר אזור "ניסוי עבודה מאתגר" או "ייצור ניסיון" מאשר אב טיפוס אמיתי, אבל אתה תבין). כמובן, ייתכן שחנויות קטנות רבות לא יוכלו להרשות לעצמן את המכונות המיועדות לעבודות חדשות, אבל אם קנה המידה של היצרן גדול מספיק, אז יצירת מחלקה נפרדת לייצור אב טיפוס, ייצור חד פעמי ועבודות אצווה קטנות לא חוזרות תהיה מאוד קָשֶׁה. בעל משמעות.

אם מחלקת ייצור הפיילוט אינה אפשרית, אנא נסה לשלב משימות חדשות ומאתגרות בתוכנית הקיבולת שלך. הקדשה לא תשפיע על זמן הייצור הרגיל שלך. בצורה זו, המשימות המאתגרות הללו לא יהיו חלקות, יכולת הכיפוף שלכם תילקח מעבודת הכיפוף הפשוטה ועבודת הכיפוף עשויה לזרום לפעולה הבאה.

באופן אידיאלי, מבנה כזה יקדם תקשורת טובה בין מפעילי החברה, המתכנתים והמהנדסים של החברה. כמובן, ייתכן שאין צורך לדון בתוכניות חלק פשוטות. עם זאת, כאשר מתכנת מפתח תוכנית קשה במצב לא מקוון, הוא או היא יכולים לדבר עם המפעיל שיפעיל את החלק ויקשיב למשוב שלו. בדרך זו כולם מתקדמים לעבר מטרה משותפת: החלק המעוקל הראשון הופך לחלק טוב. כמובן שזה לא תמיד אפשרי, אבל זו ללא ספק מטרה שכדאי להגיע אליה.

הליכי התאמת המפעיל אינם סוד. לפעמים זה הכרחי לחלוטין; ייתכן שהכלי השגוי יצוין בגיליון העבודה של ההגדרה, הרדיוס שלא ניתן ליצור, או רצף הכיפוף והגדרות הכלי שעלולים לגרום להתנגשות.

למצוא בעיות כאלה בייצור זה קצת כמו תחזוקה פסיבית. כשם שהמכונה ניזוקה בטעות, לפעמים העבודה המיועדת תפספס. שוב, עבודות אלו לא צריכות להגביל את הייצור, אלא יש להסירן מהתוכנית ולהעבירן למועד נוח יותר (כגון לאחר או בין משמרות), או באופן אידיאלי, רק למחלקת טרום-ייצור.

לפעמים, המפעיל יבצע שינויים מסיבות אחרות. זה עשוי להתאים להעדפה אישית, מה שמעלה תחום מעורפל. אם אתה מפעיל מיומן, אתה עשוי להרגיש שההעדפה שלך היא אכן השיטה הטובה ביותר, והשינויים שאתה מבצע מאפשרים לכל אחד בסדנה ליצור חלקים מהר יותר ובעקביות יותר.

אם אתה המפקח או האחראי על בלימת חירום, תראה מצב אחר לגמרי. אם כולם מתאימים את התוכנית, יעילות הפעולה אינה גבוהה. כאשר המפעיל דן בנהלים ובהגדרות כלי עבודה עם המפקח, הבלמים לרוב לא פועלים. שינוי התוכנית בתהליך הייצור מוסיף משתנה נוסף כאשר הוא כבר משתנה מאוד. מפעילים ברמה אחת עשויים להרגיש שהדרך שלהם היא הטובה ביותר ולשנות את התוכנית, בעוד שמפעילים ברמה אחרת עשויים להרגיש אחרת ולשנות אותה בחזרה.

מפעיל הבלמים בסדנה עשוי להפעיל מאות חלקים שונים, מה שהופך את השינויים בתוכנית למבלבלים עוד יותר. שקול מפעיל שרוצה לשנות את התוכנית עבור עבודה ספציפית. הממונה מאשר, רושם את השינוי ויוצר תקן עבודה חדש לתפקיד. כאשר המשרה תופיע שוב שישה חודשים לאחר מכן, אותו מפעיל רוצה לשנות שוב את התוכנית. המפקח בדק את הרישומים שלו ומצא שהמפעיל שינה כעת את התוכנית בדיוק באותו אופן כמו קודם.

עבור חלקים בייצור, המפעיל לעולם לא צריך לשנות את התוכנית. אחרי הכל, שינוי התוכנית במכונה שולל את כל המטרה של הכנת התוכנית מראש.

או, מדוע מפעילים מבצעים את השינויים האלה? כדי למצוא את התשובה, נא להתרכז. חשבו מדוע המפעיל הטוב ביותר שלכם יהיה מעוניין במכונות כיפוף מלכתחילה. זוהי אחת הפעולות המורכבות ביותר בייצור מתכת, ומפעילים מצוינים צומחים במורכבות זו. אנשים מסוימים עשויים לראות פער, ראשיהם יהיו מקופלים, והם ינצלו את ההזדמנות לשנות את רצף הכיפוף או הגדרות הכלים לסידור טוב יותר לפחות לדעתם.

הם אוהבים להרכיב תפאורה טובה. למעשה, זה החלק הכי טוב ביום שלהם. הם לא הפכו למפעילי מכונת הכיפוף, הם התחילו את התוכנית כל היום, העמיסו את הכלים ועבדו אותה צעד אחר צעד.

הגאווה בעבודתם נובעת מפתרון הבעיה של מכונת הכיפוף. היום הטוב ביותר עבור מפעיל מיומן קורה כאשר הוא (או היא) פותר את המשימה הבלתי אפשרית שהבוס אמר, ועושה כל מה שניתן לעשות זאת. (למען האמת, הוכחה שהבוס עשה משהו לא בסדר היא יתרון נוסף.) זוהי פסגת המפעיל. הוא גאה, והבוס גאה. בכל פעם שמפעיל פותר בעיה, הוא יהפוך למפעיל מכונת כיפוף טוב יותר.

אבל מבחינת ניהול הייצור, נוצרים כאבי ראש. כמובן, המפעיל איפשר את הבלתי אפשרי, אבל זה עיכב עוד ארבע או חמש משימות.

כיצד להסיר פסולת על מכונת הכיפוף?

מפעילים מיומנים משגשגים במגוון, ורוב היצרנים המותאמים אישית יכולים לספק הרבה עזרה. אבל הגיוון הזה דורש מבנה. לקוחות לא צריכים להוציא כסף כדי שהמפעילים יקדישו זמן לחיבור הבלם המושלם; הם משלמים עבור חלקים איכותיים שנמסרים בזמן.

יצרנים זקוקים בהחלט למומחים טכניים שיכולים לראות מתכת חלקים או להגדיר גיליונות ולפתח שיטות טובות יותר. זה המקום שבו אזור טרום הייצור המיועד יכול לעזור. גם אם מחלקת קדם הייצור אינה מעשית, היצרנים עדיין יכולים לתאם זמן למפעילים לבצע משימות מאתגרות.

כמובן, יתכן שייקח מספר שבועות לבצע עבודות ייצור רבות או לטפל במספר רב של הזמנות דחופות, שמשמעותן עשויה להיות "מאובזר", המחייב את כולם להיות מסוגלים לייצר חלקים אחד אחד. רוב האנשים לא תמיד אוהבים את כל ההיבטים של העבודה, ותפעול מכונת הכיפוף אינו יוצא מן הכלל.

עם זאת, רוב הזמן, אם יש להם את הכישורים והרצון, המפעילים יכולים לבלות שבוע בעבודות חדשות או קשות, גם מחוץ לייצור. הם יכולים גם להציע שיטות עבודה טובות יותר לעבודות הייצור הנוכחיות. שוב, זה יהיה מחוץ לייצור ויתקשר עם כל המפעילים בכל משמרת האחראית על העבודה, כך שכולם נמצאים באותו עמוד. אם כולם מסכימים שהגדרות הבלמים החדשות יהיו טובות יותר, אזי המפקח יכול לבצע שינויים. אבל זה נעשה באמצעות תהליך מוגדר, לא רק בתהליך הייצור.

הצהרה אחרונה: אין פתרון אחד שמתאים לכולם בייצור מתכת. השיטות המומלצות לחנות תלויות בגורמים רבים, אז השתמש בהצעות אלה כנקודת התחלה לעסק שלך.

לשם כך, כלים רזים (כגון 5S והוראות עבודה סטנדרטיות) יכולים לעזור. עם זאת, זרימת המידע ואיכותו בין הנדסת הבקרה, התכנות והסדנה חשובים לא פחות.

קישור למאמר זה: כיצד להסיר פסולת על מכונת הכיפוף?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד להסיר פסולת על מכונת הכיפוף?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.