האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד להשתמש בגז מיגון במהלך ריתוך לייזר?

כיצד להשתמש בגז מיגון במהלך ריתוך לייזר?

ריתוך לייזר מיועד בעיקר לריתוך של חומרים דקיקים וחלקים מדויקים. הוא יכול לממש ריתוך נקודתי, ריתוך קת, ריתוך תפרים, ריתוך אטום וכו ', עם יחס גובה-רוחב גבוה, רוחב ריתוך קטן, אזור קטן המושפע מחום, עיוות קטן ומהירות ריתוך מהירה. תפר הריתוך חלק ויפה. אין צורך לעבד אותו או לעבד אותו פשוט לאחר הריתוך. תפר הריתוך הוא באיכות גבוהה, ללא חורי אוויר, ניתן לשלוט במדויק, המיקוד קטן, דיוק המיקום גבוה וקל לממש את האוטומציה. אז איך להשתמש נכון בגז המגן במהלך ריתוך לייזר?

סוגי גז מגן

גזי מיגון נפוצים לריתוך לייזר כוללים בעיקר N2, Ar, He, והתכונות הפיזיקליות והכימיות שלהם שונות, ולכן גם השפעותיהם על הריתוך שונות.

1. חנקן N2

אנרגיית היינון של N2 מתונה, גבוהה מזו של Ar ונמוכה מזו של He. תחת פעולת הלייזר, דרגת היינון היא ממוצעת, מה שיכול להפחית את היווצרות ענן הפלזמה ולהגדיל את שיעור הניצול האפקטיבי של הלייזר. חנקן יכול להגיב כימית עם סגסוגת אלומיניום ופלדת פחמן בטמפרטורה מסוימת כדי לייצר ניטרידים, מה שיגביר את שבירות הריתוך, יפחית את הקשיחות וישפיע לרעה יותר על התכונות המכניות של מפרק הריתוך. לכן, לא מומלץ להשתמש בחנקן. סגסוגות אלומיניום וריתוכים מפלדת פחמן מוגנים.

החנקן המיוצר בתגובה הכימית בין חנקן לנירוסטה יכול להגביר את חוזק מפרק הריתוך, מה שיסייע בשיפור התכונות המכניות של הריתוך. לכן, חנקן יכול לשמש כגז מיגון בעת ​​ריתוך נירוסטה.

2. ארגון אר

אנרגיית היינון של Ar נמוכה יחסית, ותואר היינון גבוה תחת פעולה של לייזר, שאינו תורם לשליטה על היווצרות ענן הפלזמה ותהיה לו השפעה מסוימת על ניצול הלייזר האפקטיבי. עם זאת, פעילותו של Ar נמוכה מאוד, וקשה לקיים אינטראקציה כימית עם מתכות נפוצות. עלותו של אר אינה גבוהה. בנוסף, הצפיפות של Ar גבוהה יותר, מה שמועיל לשקוע לראש בריכת הריתוך, ויכול להגן טוב יותר על בריכת הריתוך, כך שניתן להשתמש בה כגז מיגון קונבנציונאלי.

3. הליום הוא

אנרגיית היינון של He גבוהה, דרגת היינון נמוכה מאוד תחת פעולת לייזר, וניתן לשלוט היטב בהיווצרות ענן הפלזמה. הלייזר יכול לפעול היטב על מתכת, והפעילות של הוא נמוכה מאוד, והיא בעצם לא מגיבה כימית עם מתכת. זהו גז מיגון טוב לריתוך תפרים, אך עלותו הוא גבוה מדי. באופן כללי, מוצרי ייצור המוני לא ישתמשו בגז זה. הוא משמש בדרך כלל למחקר מדעי או למוצרים עם ערך מוסף גבוה מאוד.

כיצד להשתמש בגז מיגון במהלך ריתוך לייזר?

התפקיד החשוב של ריתוך גז מיגון

מבחינה טכנית, רק על ידי שינוי הרכב גז המגן, ניתן לייצר את חמש ההשפעות החשובות הבאות על תהליך הריתוך:

(1) שפר את קצב התצהיר חוטי הריתוך בהשוואה לפחמן הדו חמצני הטהור המסורתי, תערובת הגז העשירה בארגון מביאה בדרך כלל יעילות ייצור גבוהה יותר. תכולת הארגון צריכה לעלות על 85% כדי להשיג מעבר סילון. כמובן, כדי להגדיל את קצב התצהיר של חוט הריתוך יש צורך בבחירת פרמטרי ריתוך מתאימים. אפקט הריתוך הוא בדרך כלל תוצאה של מספר פרמטרים. בחירה לא הולמת של פרמטר ריתוך בדרך כלל תפחית את יעילות הריתוך ותגביר את עבודת הסרת הסיגים לאחר ריתוך.

(2) שליטה על התזה והפחתת פוטנציאל היינון הנמוך של גז הארגון לאחר הריתוך כדי לשפר את יציבות הקשת, ובהתאם להפחית את ההתזה. טכנולוגיית כוח הריתוך החדשה ששלחה לאחרונה שלטה בהתזת ריתוך CO2. באותם תנאים, אם משתמשים בגז המעורב, ניתן לצמצם עוד יותר את ההתזה ולהגדיל את חלון פרמטר הריתוך.

(3) לשלוט על היווצרות תפר הריתוך, להפחית את ריתוך ריתוך CO2 מוגזם של ריתוך נוטה לבלוט החוצה, מה שמוביל לריתוך מוגזם ולהעלות עלות הריתוך. תערובת גז הארגון קלה לשלוט ביצירת תפר הריתוך ולהימנע מבזבוז של חוט ריתוך.

(4) הגדל את מהירות הריתוך. על ידי שימוש בתערובת גז עשירה בארגון, גם אם זרם הריתוך גדל, עדיין ניתן לשלוט בהתזה בצורה טובה מאוד. היתרון שמביא זאת הוא העלייה במהירות הריתוך, במיוחד לריתוך אוטומטי, מה שמשפר מאוד את יעילות הייצור.

(5) שליטה על אדי ריתוך. תחת אותם פרמטרי הפעלה בריתוך, התערובת העשירה בארגון מפחיתה מאוד את אדי הריתוך בהשוואה לפחמן דו חמצני. בהשוואה להשקעה בציוד חומרה לשיפור סביבת פעולת הריתוך, השימוש בתערובת גז עשירה בארגון הוא יתרון נוסף להפחתת זיהום המקורות.

לסיכום, ניתן לראות כי על ידי בחירת גז מיגון ריתוך מתאים, ניתן לשפר את איכות הריתוך, להפחית את עלות הריתוך הכוללת ולשפר את יעילות הריתוך. נכון לעכשיו, בתעשיות רבות, נעשה שימוש נרחב בתערובות גז ארגון, אך בשל סיבות עדר, מרבית המפעלים המקומיים משתמשים ב -80% Ar+20% CO2. ביישומים רבים, גז המגן אינו נותן את התוצאות הטובות ביותר. לכן, בחירת הגז הטוב ביותר היא למעשה הדרך הקלה ביותר לשפר את רמת ניהול המוצר עבור מפעל ריתוך בדרך קדימה. הקריטריון החשוב ביותר לבחירת גז המיגון הטוב ביותר הוא היכולת לענות על צרכי הריתוך בפועל במידה הגדולה ביותר. בנוסף, קצב זרימת גז תקין הוא תנאי הכרחי להבטחת איכות הריתוך, וקצב זרימה גדול מדי או קטן מדי אינו תורם לריתוך.

מוצרים טיפוסיים

(1) גז מעורב ארגוני בינוני Stargold בינוני Stargold גז מעורב עשיר בארגון מתאפיין בקשת ריתוך יציבה, תהליך ריתוך יציב, משטח בהיר לאחר ריתוך, ללא התזה, ואין צורך בליטוש לאחר ריתוך.

בחלק מתעשיות חלקי הרכב, עקב הימצאות אבנית תחמוצת על פני השטח של הריתוך, לא ניתן להצמיד ציור או אלקטרופורזה לאחר הריתוך לסולם התחמוצת. הפחתת תגובתיות הגז יכולה לסייע בהפחתת ייצור קשקשי תחמוצת השטח הללו. כפי שמוצג באיור 1. באמצעות stargold5, משטח הריתוך נקי ובהיר ללא התזה.

(2) רובוסטאר הוא גז מעורב שטרימי המתאים לתהליך ריתוך אוטומטי, בעל יכולת חדירה חזקה, יעילות ריתוך גבוהה, מתאים למצבי העברת טיפות מרובות, ועוצמת עייפות מפרקים גבוהה. מתאים במיוחד לתעשיית הרכב. רובוסטאר היא הבחירה הטובה ביותר לפתור את הבעיה כאשר יש עודף מתח בכף רגל הריתוך של המפרק עקב המעבר הבלתי אחיד של מתכת הריתוך למשטח המתכת הבסיסית הנגרמת על ידי המשטח הקמור של הריתוך, מה שגורם לחוזק העייפות לְהַקְטִין. כפי שמוצג באיור 2, המעבר מהריתוך למתכת הבסיס הוא חלק ואין ריכוז מתח.

(3) בהשוואה ל- CO2, תערובת הגז הטרנרי של סטרגון יכולה להגדיל את מהירות הריתוך ב- 20%-30%ולהפחית עשן ואבק ב- 50%-100%. זהו גז הגנה ידידותי לסביבה. הוא מתאים לכל מיני צורות העברת טיפות, תהליך הריתוך יציב ותפר הריתוך נוצר היטב.

קישור למאמר זה: כיצד להשתמש בגז מיגון במהלך ריתוך לייזר? 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד להשתמש בגז מיגון במהלך ריתוך לייזר?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.