האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד לזהות את שיטת הריתוך?

כיצד לזהות את שיטת הריתוך?

כיצד לזהות את שיטת הריתוך?

בעיני רוב האנשים ריתוך הוא רק דקירה של רתך בעזרת מוט ריתוך. היא שייכת לסוג עבודה רגיל מאוד, אפילו עבודה קשה מאוד ולא מכובדת, אך כל מי שיודע מעט על תעשיית הריתוך יעשה זאת. דעו כי ריתוך אינו כה פשוט.

מהו ריתוך?

ריתוך מתייחס לדרך לחבר בין שני חומרים. הסבר מדעי יותר הוא: שיטה לגרום לאטומים של שני חומרים להגיע למרחק בין אטומים על ידי חימום או לחיצה או שניהם.

אם למדתם פיזיקה בחטיבת הביניים, תדעו שכוח המשיכה האטומי של המרחק בין האטומים הוא עצום. קרוב מדי יגרום לדחייה, וקצת רחוק יותר יהיה אטרקטיבי. האטומים הפעילים גורמים לאטום ולאטום להגיע למרחק בין האטומים באמצעות תנועה לא סדירה, וכך נוצר ריתוך. לכן, ריתוך היא שיטת חיבור בלתי הפיכה, השונה במקצת מריתוך והדבקה.

דרך הקונספט תדעו שהריתוך הוא נרחב מאוד. לכן ניתן לרתך קרמיקה לפלדה, פלסטיק ניתן לרתך וכו' כמובן שלא כל חומר ניתן לרתך. באופן דומה, לא כל שיטת ריתוך מתאימה לכל החומרים.

שיטות זיהוי

⑴זיהוי שיטת הריתוך (ריתוך ידני או ריתוך אוטומטי)

קל יותר לזהות את שיטת הריתוך (ריתוך ידני או ריתוך אוטומטי). ברוב המקרים של ריתוך אוטומטי, אין תמונה של גלי ריתוך. אם מופיע גל הריתוך המוצג באיור למטה, זהו גם ריתוך אוטומטי.

תפר הריתוך של גלילי גז נוזלי הוא בדרך כלל ריתוך אוטומטי. ריתוך טבעת הישבן של צינורות עם הקרנה אחת כפולה או תאורת הקרנה כפולה כפולה הינם בדרך כלל ריתוך ידני.

⑵ הכרה בסוג הריתוך (ריתוך חד צדדי או ריתוך דו צדדי)

כפי שמוצג באיור השמאלי למטה, יש ליצור את השורש של ריתוך חד-צדדי, עם גובה עודף פנימי או ריתוך עילי כדי ליצור שקע פנימי. לכן, ההכרה של ריתוך חד-צדדי תלוי בעיקר בשאלה האם יש תמונת שורש צרה יותר בתמונת הריתוך. אם יש, זה ריתוך חד צדדי.

ריתוך דו-צדדי מרותך משני הצדדים, והחיזוק משני הצדדים רחב יותר, כפי שמוצג באיור למטה, אין תמונת שורש צרה.

⑶ עמדת ריתוך (ריתוך שטוח, ריתוך אנכי, ריתוך אופקי, ריתוך עילי)

① ריתוך: 

לוח הריתוך ממוקם אופקית, והמיקום שבו מוט הריתוך (או החוט) מרותך אנכית כלפי מטה נקרא ריתוך שטוח.

רוב הריתוך האוטומטי הוא ריתוך שטוח, ללא גל ריתוך. גל הריתוך של ריתוך שטוח ידני הוא גדול, בדומה לאדוות מים. אנא עיין בתמונה של מראה הריתוך.

② ריתוך אנכי:

 לוח הריתוך ממוקם אנכית על הקרקע, חרוז הריתוך פועל אנכית, ומיקום הריתוך שבו מוט הריתוך (או החוט) מיושר בערך אופקית עם חרוז הריתוך לריתוך נקרא ריתוך אנכי. ריתוך אנכי הוא לרוב ריתוך ידני, ריתוך מלמטה למעלה, קשת גל הריתוך קטנה. בעת הריתוך, מוט הריתוך מתנדנד מצד לצד, ולפעמים יוצר שני גלי ריתוך משמאל ומימין. ראה את התמונה של מראה הריתוך.

③ ריתוך אופקי: 

לוחית הריתוך מונחת אנכית על הקרקע, חרוז הריתוך פועל אופקית, ומיקום הריתוך שבו מוט הריתוך (או החוט) מיושר בצורה אופקית בערך עם חרוז הריתוך לריתוך נקרא ריתוך אופקי. ריתוך אופקי הוא ריתוך ידני, ריתוך משמאל לימין או מימין לשמאל,

במיוחד בעת כיסוי המשטח, יש לרתך תחילה את חרוז הריתוך התחתון ולאחר מכן לרתך את חרוז הריתוך העליון ליצירת חריץ ריתוך לאורך כיוון האורך של תפר הריתוך. תמונת חריץ הריתוך המתאימה תופיע על הסרט. עיין בתרשים מראה הריתוך.

Welding ריתוך תקורה: 

לוחית הריתוך ממוקמת אופקית, והמיקום בו מוט הריתוך (או החוט) מרותך אנכית כלפי מעלה נקרא ריתוך תקורה.

ריתוך עילי הוא ריתוך ידני, שהוא המיקום הקשה ביותר לריתוך. אם מתכת ריתוך היתוך לא יכולה לקום, תישאר. גם הקשת של גל הריתוך קטנה, שלעתים קרובות קשה להבדיל מריתוך אנכי מבחינת תמונות. בדרך כלל, פני השטח של הריתוך לפעמים לא אחידים, וריתוך חד-צדדי נוטה לפגמים קעורים, שניתן לשפוט.

מבוא לריתוך עילי

מאפייני ריתוך:

1. המתכת המותכת נופלת עקב כוח הכבידה, ואין לשלוט בצורתה ובגודלה של הבריכה המותכת.

2. קשה להעביר את הרצועה, ומשטח הריתוך אינו מתאים לריתוך.

3. קל להופיע פגמים כגון הכללת סיגים, חדירה לא שלמה, חרוז ריתוך והיווצרות ריתוך לקויה.

4. מתכת הריתוך המותכת ניתזת ומתפשטת, מה שעלול לגרום בקלות לתאונות צריבה.

5. היעילות של ריתוך עילי נמוכה מזו של עמדות אחרות.

נקודות מפתח של ריתוך:

1. ריתוך עילי של ריתוך קת. 

כאשר עובי הריתוך קטן מ -4 מ"מ או שווה לו, השתמש בחריצים מסוג I והשתמש במוטות ריתוך φ3.2 מ"מ בעלי זרם ריתוך בינוני; כאשר עובי הריתוך גדול או שווה ל -5 מ"מ, יש להשתמש בריתוך רב שכבתי ורב-מעבר.

2. תפר הריתוך של מפרק בצורת T הוא ריתוך עילי.

 כאשר רגל הריתוך קטנה מ- 8 מ"מ, יש להשתמש בריתוך חד שכבתי, וכאשר רגל הריתוך גדולה מ -8 מ"מ, יש להשתמש בריתוך רב שכבתי ורב-מעבר.

3. על פי המצב הספציפי, אמצו את שיטת המשלוח הנכונה:

(1) כאשר גודל רגל הריתוך קטן, נעשה שימוש בסוג הלינארי או הלינארי הדדי להשלמת ריתוך שכבה אחת; כאשר גודל רגל הריתוך גדול, ניתן להשתמש בריתוך רב שכבתי או ריתוך רב שכבתי, ויש להשתמש בשכבה הראשונה בהובלת קו ישר, שכבות אחרות יכולות לבחור משולש אלכסוני או שיטת הובלת טבעת אלכסונית.

(2) לא משנה איזו שיטת הובלה מאומצת, מתכת הריתוך לא צריכה להיות יותר מדי בכל פעם שהיא עוברת לבריכה המותכת.

כיצד להבחין בין ריתוך שטוח, ריתוך אנכי, ריתוך אופקי, ריתוך תקורה ומאפייני הריתוך שלהם במהלך הערכת הסרט

מבוא לריתוך שטוח

מאפייני ריתוך:

1. מתכת הריתוך מסתמכת בעיקר על משקלה העצמי למעבר לבריכה המותכת.

2. הצורה והמתכת של הבריכה המותכת קלים לתחזוקה ולשליטה.

3. עבור מתכות ריתוך באותו עובי, זרם הריתוך במצב הריתוך השטוח גדול מזה במצבי ריתוך אחרים, ויעילות הייצור גבוהה.

4. הסיגים והבריכה המותכת נוטים להתערבב, במיוחד בעת ריתוך ריתוך פילה שטוח, קל להוביל את הסיגים ויוצרים הכללת סיגים.

*לא קל להבחין בין הסיגים של מוט ריתוך חומצה לבריכה המותכת; השניים של מוטות ריתוך אלקליין ברורים יחסית; תקן HG20581 קובע בבירור שלא ניתן להשתמש במוטות ריתוך חומצה בכלי Class II ו-III.

5. פרמטרים ופעולות ריתוך לא נכונות עלולות להוביל בקלות לפגמים כגון חרוז ריתוך, חתך חתך ועיוות ריתוך.

6. כאשר הצד האחורי של ריתוך צד אחד נוצר באופן חופשי, הריתוך הראשון מועד להליכי חדירה לא אחידים ולעיצוב גב לקוי.

נקודות מפתח של ריתוך:

1. על פי עובי הצלחת, ניתן להשתמש באלקטרודה בקוטר גדול יותר ובזרם ריתוך גדול יותר.

2. בעת ריתוך, מוט הריתוך והריתוך יוצרים זווית של 60 ~ 80 °, וההפרדה בין סיגים ומתכת נוזלית נשלטת כדי למנוע מהסיגים להופיע מראש.

3. כאשר עובי הלוח פחות או שווה ל -6 מ"מ, לריתוך השטוח התחת יש בדרך כלל חריץ מסוג I, ותפר הריתוך הקדמי צריך להיות ריתוך קשת קצר עם אלקטרודה ~ 3.2 ~ 4, ועומק החדירה יכול להגיע 2/3 מעובי הצלחת; לפני סגירת הגב, אין צורך לנקות את השורשים (למעט מבנים חשובים), אך יש לנקות את הסיגים והזרם יכול להיות גדול יותר.

4. אם יש ערבוב לא ברור של סיגים ומתכת בריכה מותכת בריתוך שטוח קת, ניתן להאריך את הקשת, להטות את האלקטרודה קדימה ולדחוף את הסיגים לחלק האחורי של הבריכה המותכת כדי למנוע הכללת סיגים.

5. בעת ריתוך ריתוכים נוטים אופקית, יש להשתמש בריתוך במעלה המדרגות כדי למנוע הכללת סיגים ובריכה מותכת להתקדם כדי להימנע מהכללת סיגים.

6. בעת שימוש בריתוך רב-שכבתי ורב-מעבר, שימו לב למספר מעברי הריתוך ורצף הריתוך, וכל שכבה לא תעלה על 4~5 מ"מ.

7. עבור מפרקי ריתוך בזווית שטוחה מסוג T, מפרק פינתי ומפרק חפיפה, אם עובי שתי הלוחות שונה, יש להתאים את זווית מוט הריתוך כדי להסיט את הקשת לצד אחד של הצלחת העבה, כך ששתי הלוחות מחוממות באופן שווה.

8. הבחירה הנכונה של שיטת המשלוח

(1) כאשר עובי הריתוך הוא ≤6 מ"מ, ריתוך שטוח בחריץ מסוג I, כאשר ריתוך דו-צדדי מאומץ, תפר הריתוך הקדמי מאמץ קו ישר, שהוא מעט איטי יותר; גם תפר הריתוך האחורי מאמץ קו ישר, וזרם הריתוך מעט יותר גדול. , מהר יותר.

(2) כאשר עובי הצלחת הוא ≤6 מ"מ, בעת פתיחת צורות אחרות של חריצים, ניתן להשתמש בריתוך רב-שכבתי או ריתוך רב-שכבתי. השכבה הראשונה של ריתוך תחתון צריכה להשתמש באלקטרודה זרם קטן, זרם סטנדרטי קטן, קו ישר או מסור. ריתוך מוט הובלה צורה. לריתוך שכבת מילוי, ניתן לבחור אלקטרודה בקוטר גדול יותר וריתוך קשת קצר עם זרם ריתוך גדול יותר.

(3) כאשר גודל הרגל של ריתוך פילה שטוח של מפרק T קטן מ-6 מ"מ, ניתן להשתמש בריתוך חד-שכבתי, וניתן להשתמש בשיטת ההובלה ליניארית, אלכסונית או בצורת זיגזג; כאשר גודל הרגל גדול יותר, יש להשתמש בריתוך רב-שכבתי או רב-שכבתי. ריתוך רב-מעבר, ריתוך תחתון מאמץ שיטת הובלת רצועה ליניארית, ושכבת המילוי יכולה לבחור בהובלת שן מסור אלכסונית או רצועה עגולה אלכסונית.

(4) באופן כללי, ריתוך רב שכבתי ורב-מעבר צריך לרתך בשיטת ההובלה בקו ישר.

מבוא לריתוך אנכי

ישנן שתי שיטות פעולת ריתוך אנכי: האחת היא יישום ריתוך מלמטה למעלה, מה שנקרא ריתוך אנכי; השני הוא ליישם ריתוך מלמעלה למטה, מה שנקרא ריתוך אנכי. כיום, השימוש הנרחב ביותר בייצור הוא ריתוך מלמטה למעלה, ושיטה זו היא המוקד בפועל.

1. היסודות של פעולת ריתוך אנכי כלפי מעלה

יב) בעת ריתוך, עליך לבחור באלקטרודה בקוטר קטן יותר (2.5 מ"מ~4 מ"מ) וזרם ריתוך קטן יותר (10%~15% קטן יותר מאשר ריתוך תחת שטוח), כך שנפח הבריכה המותכת יהיה קטן והקירור והקירור ההתמצקות היא מהירה, מה שיכול להפחית ולמנוע את המתכת המותכת זולגת מטה.

2) באמצעות ריתוך קשת קצר, אורך הקשת אינו גדול מקוטר האלקטרודה, כוח ניפוח הקשת משמש כדי להחזיק את הבריכה המותכת, ופעולת הקשת הקצרה תורמת להעברת הטיפות.

3) זווית העבודה של האלקטרודה היא 90°, וזווית הנטייה קדימה היא -10~-30°, כלומר, האלקטרודה נוטה בכיוון ההפוך לכיוון הריתוך, כך שכוח הנשיפה של הקשת מייצר כלפי מעלה דחף על הבריכה המותכת כדי למנוע מהמתכת המותכת לטפטף למטה.

4) לנוחות הפעולה ביד ימין ותצפית על הבריכה המותכת, גוף הרתך לא צריך להיות פונה ישירות אל הריתוך, אלא מעט שמאלה.

2. שיטת ריתוך אנכי כלפי מטה

שיטת הריתוך האנכית כלפי מטה מתאימה רק לריתוך של צלחות דקות ומבנים פחות חשובים. מכיוון שהריתוך האנכי כלפי מטה נוטה לשקוע יותר מהריתוך האנכי כלפי מעלה של מתכת מותכת וסיגים, הריתוך מועד לפגמים כגון הכללת סיגים ונקבוביות. שיטת הריתוך האנכית כלפי מטה מאופיינת במהירות ריתוך מהירה. עומק הריתוך רדוד, רוחב ההיתוך צר, לא קל להישרף, תפר הריתוך מעוצב להפליא והפעולה פשוטה, אך הוא דורש אימוני חום כדי לשלוט במיומנויות ההפעלה. עיקרי הפעולה הם כדלקמן:

יב) זרם הריתוך צריך להיות מתון כדי להבטיח היתוך טוב;

2) בעת הריתוך, הפוך את מוט הריתוך בניצב לפני השטח של הריתוך והשתמש בשיטה הישירה כדי להכות את הקשת. השתמש בזווית נטייה קדימה גדולה של מוט הריתוך, בערך 30 ~ 40 °, והשתמש בכוח ניפוח הקשת כדי להחזיק את הבריכה המותכת כדי למנוע מהבריכה המותכת לטפטף;

3) השתמשו בשיטת רצועת הקו הישר כדי להימנע ככל האפשר מנדנדה לרוחב, אך לפעמים היא יכולה להיות גם תנופה מעט לרוחב כדי להקל על איחוי טוב של שני הצדדים של הריתוך עם המתכת הבסיסית. עבור שיטת הריתוך האנכי כלפי מטה, עדיף להשתמש באלקטרודה מיוחדת לריתוך אנכי כלפי מטה עם צמיגות סיגים גבוהה יותר. בנוסף לשימוש במקורות כוח ריתוך AC, יש לרתך מקורות כוח רגילים של ריתוך קשת DC בשיטת החיבור ההפוכה DC.

קישור למאמר זה: כיצד לזהות את שיטת הריתוך?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד לזהות את שיטת הריתוך?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.
 
Comments

No comments yet.

Leave a Reply