האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד למדוד את חספוס פני השטח של חלקים גדולים?

כיצד למדוד את חספוס פני השטח של חלקים גדולים?

חלקים גדולים, כגון בלוק המנוע של גנרטורים לשעת חירום, מכונות בנייה או מנועי ספינות; מַשָׂאִית היגוי מפרקs; אוֹ ציודים ו מֵסַבs המשמשים במחוללי רוח הם בדרך כלל גדולים וכבדים מדי לביצוע על ציוד מדידת חספוס קבוע מדידה. עם זאת, עדיין יש לבדוק את פרמטרי החספוס. למעשה, מדידות חספוס בחלקים גדולים הן לרוב קריטיות וקשות לביצוע. ברוב המקרים, זה עשוי לדרוש מעורבות רבה ומיומנויות של המפעיל כדי להסתיר את המשטחים הנסתרים בתכונות רבות של החלק.

דרישות אלו מנוסות לרוב על ידי מכונאים מיומנים (ולא טכנאי איכות מיומנים) ולעיתים דורשות מאמץ רב. לדוגמה, במטוס גדול, המדידה עשויה להיות פשוטה ודורשת מיומנות מועטה. עם זאת, מכיוון שהמשתמש אינו יכול למצוא את אותה מיקום מדידה מדויק בעין בלתי מזוינת, יכולת החזרה של המדידה משתנה מאוד. כדי לבצע מדידות חספוס קריטיות במצב תקורה משופע, אנכי (או הפוך), יש לקבע את יחידת ההנעה או מערכת מדידת החספוס במהלך המדידה, אחרת תוצאות המדידה יהיו שגויות.

כיצד למדוד את חספוס פני השטח של חלקים גדולים?

למרבה המזל, ישנן מערכות למדידת גימור משטח ניידות רבות שנועדו להביא מדדים לחלקים. ניתן לפתור את הבעיות הנ"ל על ידי תכנון ושימוש נייד מיוחד מתקנים, שיכול להבטיח שיחידת ההנעה קבועה במהלך המדידה, כדי להשיג מדידת חספוס אמינה. אם הוראת הבדיקה מגדירה את מיקום המדידה, המתקן יכול להשתמש במיקום כדי להבטיח את המיקום הנכון. אתה יכול גם להשתמש בתכונות התייחסות לחלק כדי לעצב את התבנית שתהיה ממוקמת על החלק כדי להבטיח שהתבנית ממוקמת באותה נקודה בכל חלק.

על מנת למדוד חורים עמוקים או הפרעות בארכובהפיר וקאםפיר ניתן לספק חורים (לדוגמה, חורים בבלוק מנוע גדול), מתקנים מיוחדים (למיקום ונעילה של הכונן והבדיקה). במקרה זה, ראש המדידה ימדוד את החספוס של ארכובה בודדפיר נושא על ידי הנחת הגשושית במצב המדידה הראשון שנשלט על ידי הטבעת העליונה הניידת. לאחר מכן, מתג האוויר מפעיל את מהדק הנעילה כדי למקם היטב את הגשושית, ולאחר מכן לבצע את המדידה הראשונה. לאחר מכן שחררו את המהדק והזיזו את המהדק למצב טבעת העצירה הבאה, ולאחר מכן מהדקים ומדדו. חזור על פעולה זו עבור כל מצב ארכובה.

עם זאת, ישנם למעשה מאות פרמטרים של גימור פני השטח, ולא ניתן למדוד את כל פרמטרי הגימור של פני השטח באמצעות בדיקה פשוטה של ​​חספוס. רבים מהפרמטרים הללו כרוכים בביטוי של גלי מתאר ארוכים יותר, שהם תוצאה של תהליך עיבוד שבבי עצמו.

עבור פרמטרים אלה, נדרש בדיקה מונעת החלקה. הבדיקה המונעת החלקה משלבת משטח פנימי חלק ושטוח כהתייחסות, כך שהבדיקה יכולה להגיב לגליות וחספוס. לכן, כאשר מציינים את סימן הגלי עבור OD, יישור הבדיקה הופך להיות קריטי. אם הציר של החלק אינו מיושר עם משטח הייחוס בחיישן למניעת החלקה, כאשר הבדיקה עוברת מעל החלק העליון של החלק, זה נראה כמו משטח מעוקל בהשוואה להתייחסות של הבדיקה. קשה להבחין בין עקומה של הכתר לבין אי סדרי פני השטח ארוכי הגל בחלק על ידי העיניים בלבד. למרות שזה פשוט לבצע יישור זה על מערכת גימור משטח המורכבת על שולחן, זה לא המקרה עבור כמה פירים גדולים עם גימורים קריטיים.

נניח שאנו מנסים לבדוק גלגלת הדפסה גדולה. אפשר להבין איך גימור משטח עם גלים קצרים הופך לבעיה. הפסגות והעמקים של הגלים הקצרים האלה עלולים לגרום ליותר מדי דיו להידבק לגלגלת, או שזה לא יספיק. מצד שני, אם הגימור של הגלים הקצרים הוא טוב, אבל הנקודות הגבוהות והנמוכות של הגלים הארוכים (בעיות מתאר), ייתכן שלא יהיה מגע תקין בין הגלילים או הנייר. זהו המפתח לניתוח של OD גדול. חשוב גם לוודא שהבדיקה של חלק הבדיקה מיושרת במלואה עם החלק.

כוננים אנליטיים נוטים להיות גדולים למדי, במיוחד כאשר הם דורשים עקבות ארוכים. הניסיון לתחזק את המערכת באופן ידני וליישר אותה עם ציר החלק תוך שמירה על יציבות הוא מאמץ מייאש. כאן, מתקנים פשוטים ויעילים יכולים להקל בהרבה על עבודת המשתמש. הוספת אביזר יישור לכונן פרופיל השטח מבטיחה שהגשש עוקב אחר החלק העליון של החלק ומספק תוצאות מדויקות וניתנות לחזרה.

קישור למאמר זה: כיצד למדוד את חספוס פני השטח של חלקים גדולים?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד למדוד את חספוס פני השטח של חלקים גדולים?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, דיור תיבת הילוכים, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.