האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד למדוד דיוק בעיבוד Cnc

כיצד למדוד דיוק בעיבוד Cnc

דיוק העיבוד של העיבוד הוא מידת ההתאמה בין הגודל, הצורה והמיקום בפועל של שלושת הפרמטרים הגיאומטריים של משטח העבודה לאחר העיבוד לבין הפרמטרים הגיאומטריים האידיאליים הנדרשים לפי השרטוטים שסופקו על ידי הלקוח. כאשר מבצעים עיבוד שבבי, בנוסף לדעת מהם תקני הבדיקה של עיבוד שבבי ומהן הבדיקות הנפוצות לעיבוד שבבי, עלינו לדעת גם כיצד נמדד דיוק העיבוד, אז איך מודדים דיוק בעיבוד שבבי?

כיצד למדוד דיוק בעיבוד Cnc

1. לפי האם הפרמטר הנמדד נמדד ישירות, ניתן לחלקו למדידה ישירה ומדידה עקיפה.

מדידה ישירה: למדוד ישירות את הפרמטר הנמדד כדי לקבל את הגודל הנמדד. לדוגמה, השתמש בקליפרים ובהשוואות למדידה.

מדידה עקיפה: מדוד את הפרמטרים הגיאומטריים הקשורים לגודל הנמדד, וקבל את הגודל הנמדד באמצעות חישוב.

ברור שמדידה ישירה היא יותר אינטואיטיבית, ומדידה עקיפה מסורבלת יותר. בדרך כלל, כאשר הגודל הנמדד או המדידה הישירה אינם עומדים בדרישות הדיוק, יש להשתמש במדידה עקיפה.

2. לפי האם ערך הקריאה של כלי המדידה מייצג ישירות את ערך הגודל הנמדד, ניתן לחלקו למדידה מוחלטת ומדידה יחסית.

מדידה מוחלטת: ערך הקריאה מציין ישירות את גודל המידה הנמדדת, כגון מדידה בקליפר ורנייה.

מדידה יחסית: ערך הקריאה מציין רק את הסטייה של הגודל הנמדד מהכמות הסטנדרטית. אם אתה משתמש במשוואה כדי למדוד את הקוטר של פיר, תחילה עליך להתאים את מיקום האפס של המכשיר באמצעות בלוק מד, ולאחר מכן לבצע את המדידה. הערך הנמדד הוא ההפרש בין קוטר הצד פיר וגודל בלוק המדידה. זוהי מדידה יחסית.

באופן כללי, דיוק המדידה היחסי גבוה יותר, אך המדידה מטרידה יותר.

3. לפי האם המשטח המיועד למדוד נמצא במגע עם ראש המדידה של כלי המדידה, הוא מתחלק למדידת מגע ומדידה ללא מגע.

מדידת מגע: ראש המדידה נמצא במגע עם המשטח בו נוגעים, וקיים כוח מדידה מכני. כגון מדידת חלקים עם מיקרומטר.

מדידה ללא מגע: ראש המדידה אינו במגע עם פני השטח של החלק הנמדד. מדידה ללא מגע יכולה למנוע את השפעת כוח המדידה על תוצאת המדידה. כגון שימוש בשיטת הקרנה, התערבות גלי אור וכן הלאה.

4. לפי מספר פרמטרי המדידה, הוא מחולק למדידה בודדת ולמדידה מקיפה.

מדידה בודדת; כל פרמטר של החלק הנבדק נמדד בנפרד.

מדידה מקיפה: למדוד את המדד המקיף המשקף את הפרמטרים הרלוונטיים של החלק. לדוגמה, כאשר מודדים את ההברגה עם מיקרוסקופ כלי עבודה, ניתן למדוד בנפרד את קוטר הגובה האמיתי של ההברגה, שגיאת חצי הזווית של פרופיל השן והשגיאה המצטברת של גובה ההברגה.

מדידה מקיפה היא בדרך כלל יעילה יותר ואמינה יותר כדי להבטיח את ההחלפה של חלקים, והיא משמשת לעתים קרובות לבדיקת חלקים מוגמרים. מדידה בודדת יכולה לקבוע את השגיאה של כל פרמטר בנפרד, והיא משמשת בדרך כלל לניתוח תהליכים, בדיקת תהליכים ומדידה של פרמטרים שצוינו.

5. לפי תפקיד המדידה בתהליך העיבוד, היא מתחלקת למדידה אקטיבית ומדידה פסיבית.

מדידה אקטיבית: חומר העבודה נמדד במהלך העיבוד, והתוצאה משמשת ישירות לשליטה בעיבוד החלק, כדי למנוע יצירת פסולת בזמן.

מדידה פסיבית: המדידה המתבצעת לאחר עיבוד חומר העבודה. סוג זה של מדידה יכול רק לשפוט אם החלקים המעובדים הם כשירים, והיא מוגבלת לגילוי ולדחייה של מוצרי פסולת.

6. לפי מצב החלק הנמדד בתהליך המדידה, הוא מתחלק למדידה סטטית ומדידה דינמית.

מדידה סטטית; המדידה סטטית יחסית. כגון מיקרומטר למדידת הקוטר.

מדידה דינמית; במהלך המדידה, המשטח הנמדד וראש המדידה נעים זה לזה במצב העבודה המדומה.

שיטת המדידה הדינמית יכולה לשקף את המצב של החלק הקרוב למצב השימוש, שהוא כיוון הפיתוח של טכנולוגיית המדידה.

הפרמטרים הגיאומטריים האידיאליים של דיוק העיבוד של העיבוד הם הגודל הממוצע לגודל; עבור גיאומטריית פני השטח, זהו המעגל המוחלט, הגליל, המישור, החרוט והקו הישר וכו'; עבור המיקום ההדדי בין המשטחים, זה מקביל לחלוטין, מאונך, קואקסיאלי, סימטרי וכו'. הסטייה של הפרמטרים הגיאומטריים בפועל של החלק מהפרמטרים הגיאומטריים האידיאליים נקראת שגיאת עיבוד.

קישור למאמר זה:כיצד למדוד דיוק בעיבוד Cnc

הצהרת הדפסה חוזרת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. נא לציין את המקור להדפסה חוזרת: https://www.cncmachiningptj.com/


כיצד למדוד דיוק בעיבוד Cncפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. היא מספקת גם שירותי ליטוש מתכת, צביעה, השחזה משטח ויישור פירים. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.