האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

כיצד לסווג טכנולוגיות חדשות לעיבוד פלסטיק בלייזר?

כיצד לסווג טכנולוגיות חדשות לעיבוד פלסטיק בלייזר?

על מנת להגיב טוב יותר לתחרויות ייצור עתידיות, מדינות הייצור הגדולות בעולם הציעו ברציפות אסטרטגיות לאומיות לשדרוג תעשיות הייצור שלהן. המפורסמות יותר הן ה-German Industrial Manufacturing 4.0 והאינטרנט התעשייתי האמריקאי. 

הם הציגו באופן פעיל מדיניות חדשה לשדרוג תעשיות ייצור. , לעודד חדשנות טכנולוגית בתעשיית הייצור ולתת מימון מפתח. ביניהם, ריתוך לייזר משך תשומת לב רבה כחלק חשוב בטכנולוגיית ציוד מתקדם.

בעוד תחרות עזה במחקר ופיתוח טכנולוגי, סין עוקבת אחר מגמת הזמן, מנצלת את ההזדמנות ההיסטורית ומפספסת את ההזדמנות להציע את "תוצרת סין 2025". כטכנולוגיה אסטרטגית מתפתחת, טכנולוגיית ריתוך לייזר עומדת על סדר היום להובלת השדרוג של תעשיית הייצור. עם זאת, ריתוך לייזר "ייצור, למידה ומחקר" לא יכול להיות מחובר היטב, וישנן מגבלות וחסרונות מסוימים. לדוגמה, זה לא יכול לפתור פגמים כמו נקבוביות ונתזים ביישומים מסוימים. לא ניתן להשתמש בריתוך לייזר בפוקוס יחיד כמקור חום. שליטה לא מספקת במחזורי טמפרטורה וכו'.

כיצד לסווג טכנולוגיות חדשות לעיבוד פלסטיק בלייזר?

בהתאם לצרכי הריתוך בפועל, ריתוך לייזר הציע מגוון טכנולוגיות חדשות על ידי פתרון בעיות מעשיות. לדוגמה, פרופסור וו. סטין מאימפריאל קולג' בלונדון הציע את הרעיון של ריתוך היברידי בלייזר-קשת. הפיתוח של טכנולוגיית ריתוך היברידית בלייזר-קשת פיצה במידה מסוימת על החסרונות של ריתוך לייזר בודד, והרחיב את מגוון היישומים של ריתוך לייזר. האינטראקציה בין הלייזר לקשת מפעילה את היתרונות של שניהם, מפחיתה את הדרישה לגודל מרווח הריתוך, מפחיתה את הסדקים והנקבוביות המופיעים במהלך הריתוך, ועוזרת לשפר את הביצועים של חלק הריתוך.

עד כה, טכנולוגיית ריתוך הלייזר התפתחה לסוגים רבים, כגון ריתוך לייזר מוליכת חום, ריתוך חדירה עמוקה בלייזר, ריתוך חוטי מילוי בלייזר, ריתוך היברידי בלייזר-קשת, ריתוך בסריקת לייזר מרחוק והלחמת לייזר. מעקב אחר תפר ריתוך בלייזר וניטור בזמן אמת של מצלמה במהירות גבוהה של תהליך תפר הריתוך ובקרת תהליך ביניים אחר, כמו גם עיבוד פגמים בריתוך בלייזר, פותרים במשותף את המגבלות והליקויים הקשורים לריתוך בלייזר.

התקדמות המחקר

בשנים האחרונות צוותי מחקר מקומיים וזרים חקרו ולמדו ללא הרף את פרמטרי התהליך המתאימים ביותר מנקודת מבט של תנועת לייזר ושילוב מקור חום, ושיפרו את הטכנולוגיה של מגוון שיטות ריתוך לייזר, לרבות ריתוך חדירה עמוקה בלייזר, לייזר- ריתוך היברידית קשת וכו'. המחקר של ריתוך לייזר עוסק לא רק במראה החיצוני, אלא בחקר מאפייני התהליך של הריתוך באמצעות שיטות אפיון מודרניות כגון מצלמות מהירות וניתוח ספקטרוסקופי, תוך ניסיון לחקור את מנגנון היווצרות פגמי הריתוך. מצד שני, השינויים הפנימיים של ריתוך לייזר מסובכים יותר. כל צוות מחקר ניסה להפעיל אנרגיה חיצונית כמו שדה מגנטי, רב-קשת ושדה חשמלי לתהליך ריתוך הלייזר, תוך התמקדות בשיפור פגמי הריתוך, שיפור התכונות המכניות והריתוך שלו. איכות.

טכנולוגיית לייזר

לייזר, השם המלא של אור מוגבר בקרינה מגורה, הוא פריצת דרך גדולה נוספת לאחר טכנולוגיית אנרגיה גרעינית וטכנולוגיית מוליכים למחצה במאה ה-20. זה ידוע בתור "הסכין המהירה ביותר", "הסרגל המדויק ביותר" ו"המנורה המוארת ביותר". אנחנו לא מכירים לייזרים. הוא משתמש בקרינה מגורה כאשר אלקטרונים עוברים לרמות אנרגיה נמוכות כדי להשיג מספר רב של פוטונים מאותו תדר ופאזה הנפלטים בכיוון מסוים בו זמנית, ומייצרים אנרגיה גבוהה במיוחד באזור מקומי.

כמכשיר אנרגטי כיווני, צפיפות האנרגיה הגבוהה שלו ויכולת השליטה הגבוהה שלו מתאימים מאוד לעיבוד מיוחד של חומרים. למעשה, טכנולוגיית הלייזר מיושמת זה מכבר בתחום עיבוד החומרים, כגון ריתוך בלייזר, קידוח לייזר וקידוח לייזר. להלן יציגו מספר טכנולוגיות מסורתיות לעיבוד פלסטיק בלייזר וטכנולוגיות עיבוד לייזר חדשות.

טכנולוגיית עיבוד לייזר מסורתית

היישומים המסורתיים של רכז בתעשיית עיבוד הפלסטיק הם בעיקר חיתוך לייזר, קידוחי לייזר וטכנולוגיות ייצור חסרות אחרות, ריתוך לייזר וטכנולוגיית סימון לייזר.

חיתוך לייזר

חיתוך לייזר משתמש בקרן הלייזר בצפיפות האנרגיה הגבוהה של הלייזר כדי לחתוך במהירות ובדייקנות את החומר. העיקרון הוא שקרן הלייזר עתירת האנרגיה נמסה, מאדה או מפרקת במהירות את החומר באזור קרינת הלייזר ליצירת חריץ וחלוקת החומר לשני חלקים. באופן עקרוני, ניתן להשתמש בחיתוך לייזר לכל חומר פולימרי, אך לאחר חיתוך חומרים שונים, העיוות, ההתכה של החתך ודיוק החיתוך שונים. יש להגדיר פרמטרי חיתוך שונים עבור חומרים ספציפיים, או שקשה להשתמש במוצרים בחיתוך צד. לחיתוך בלייזר יתרונות של חוסר מגע, דיוק גבוה, עיבוד ניתן לשליטה, נוח ומהיר, אך יעילות הייצור אינה גבוהה, והוא מתאים לייצור לוחות בעלי צורות מורכבות.

קידוח בלייזר

ניתן להתייחס לקידוח בלייזר כגרסה של חיתוך לייזר ביישומי קידוח. קרן הלייזר בצפיפות גבוהה מקרינה את החומר, כך שהחומר מתאדה ומאדה באופן מיידי ליצירת חלל. יש לו מהירות קידוח מהירה, יעילות גבוהה, ללא כלים ללא מגע. הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשיית המעגלים המודפסים PCB עבור היתרונות של שחיקה, יחס עומק לקוטר גבוה וכו', לקידוח חורים קטנים ברמת דיוק גבוהה.

ריתוך בלייזר

ריתוך בלייזר היא טכנולוגיה המשתמשת בקרן לייזר בעלת אנרגיה גבוהה כמקור חום לריתוך חומרים, חימום במפרקי החומר, כך שהמקטעים המולקולריים של החומר נעים ומתפזרים יחד. זה יכול לשמש לא רק עבור אותו חומר, אלא גם עבור פלסטיק שונה. בין עיבוד ליצירה. היתרון הוא ריתוך ללא מגע, שניתן להשתמש בו לחלקים מדויקים, בעל חוזק הדבקה ואטימות טובה ואינו מייצר אבק ופסולת. הוא יכול לייצר פריטים בעלי צורות מורכבות ושילובים שונים של רכיבי פלסטיק.

סימון לייזר

טכנולוגיית סימון לייזר נפוצה מאוד. הלוגו על מוצרים רבים שאנו רואים הם מוצרים מסומנים בלייזר. בגלל יכולת השליטה הגבוהה של עיבוד לייזר, מעט מאוד חומרים מוסרים על ידי חימום ואידוי על פני החומר, ויוצרים משטח מחוספס או אפקטים אחרים. .

טכנולוגיית עיבוד פלסטית בלייזר חדשה

טכנולוגיית עיבוד פלסטיק בלייזר מסוג חדש היא טכנולוגיית עיבוד חדשה שפותחה בשנים האחרונות, לרבות יציקת פלסטיק בלייזר, יציקת סינטר בלייזר סלקטיבית, יציקת אשפרה באור, ספינינג בלייזר נמס וכו'.

יצירת פלסטיק בלייזר

יצירת פלסטיק בלייזר היא טכנולוגיה חדשה שפותחה שנועדה בעיקר אליה מתכת במשך זמן רב, אבל זה זמין גם לעיבוד פלסטי. יצירת פלסטיק בלייזר אינה דורשת תבניות, אך יכולה לעבד משטחים מורכבים בצורה חופשית. המנגנון הוא הקרנה אנכית של קרני לייזר ממוקדות במיוחד. על הצלחת לעיוות (מכיוון שהפלסטיק אינו מסוגל לספוג לייזר, לעתים קרובות יש לצפות את השלב הזה בצבע פוליפרופילן שחור), כך שהטמפרטורה של המשטח המוקרן תעלה בחדות (לא תעלה על נקודת ההיתוך), ו- טמפרטורת המשטח התחתון אינה מתרחשת תוך זמן קצר שינוי, עקב קצב ההתפשטות התרמית הגבוהה יותר של הפלסטיק ושיפוע הטמפרטורה הגבוה של המשטחים העליונים והתחתונים, מתח תרמי יגרום לכיפוף חד של הפלסטיק. לאחר הפסקת ההקרנה, המשטח המוקרן מתחיל להתקרר ולהעביר חום לסביבה. בשלב זה, הטמפרטורה של המשטח התחתון עולה בהדרגה. המשטח העליון מתחיל להתקרר ולהתכווץ, והפלסטיק מתכופף בכיוון ההפוך. לאחר קירור מוחלט, מכיוון שהמשטח המוקרן מצטבר ומצטבר עקב חום, לא ניתן לשחזרו לחלוטין, והחומר יתכופף פנימה.

חזרה על תהליך זה שבו יש צורך לכופף את פני החומר עלולה לייצר משטחים מעוקלים מורכבים. הגורמים היוצרים כוללים בעיקר כוח אירוע לייזר, מהירות סריקה, חלוקת אנרגיה, ביצועי ספיגת חומרים, מקדם התפשטות החומר, דיפוזיות תרמית, היתוך תרמי וכו'. כל תהליך העיבוד הוא מתחת לטמפרטורת ההיתוך, אשר משפיעה מעט על התכונות המכניות.

סינטר לייזר סלקטיבי

סינטר לייזר סלקטיבי (SLS) היא שיטת לייזר תלת מימדית, המאמצת שיטת הצטברות שכבה אחר שכבה. בהשוואה לטכנולוגיית ייצור מסורתית, יש לו יכולת הסתגלות חזקה, דיוק דפוס גבוה, יציקה ללא עובש, ואינו מושפע ממבנים מורכבים. יתרון. ביניהם, חומרים מבוססי פולימרים הם היישומים המוקדמים ביותר וכיום נמצאים בשימוש נרחב יותר וקלים יותר ליצור חומרים, כגון פוליקרבונט (PC), PS, PA, PP, פוליאתילן בצפיפות גבוהה (HDPE), פוליאתר אתר קטון (PEEK) לַחֲכוֹת. כיום, המיקוד המחקרי הוא בבחירה והכנה של חומרים, במיוחד חומרים מרוכבים פולימריים. בתיאוריה ניתן להשתמש בכל החומרים הפולימריים בתחום ה-SLS. עם זאת, חומרי אבקת פולימרים המתאימים לטכנולוגיית SLS צריכים לעמוד בסטנדרטים פיזיים מסוימים (כדוריות, חלוקת גודל חלקיקים, נזילות אבקה וכו') ודרישות עיבוד (גבישי, אמורפי, טווח טמפרטורות סינטר וכו').

דפוס אשפרה קלה

דפוס אשפרה באור הוא גם סוג של אב-טיפוס מהיר, בעיקר באמצעות שרף רגיש לאור וחומרים אחרים, באמצעות לייזר למיצוק החומר שכבה אחר שכבה. העיקרון הבסיסי הוא: הלייזר פולט לייזר אולטרה סגול באורך גל ועוצמה ספציפיים כדי להאיר את השרף הרגיש לאור במיכל השרף, ושכבת השרף הדקה באזור המוקרן תעבור תגובת פוטופולימריזציה ותתמצק ליצירת שכבה דקה של השרף. חלק, שנצבר שכבה אחר שכבה. . היתרונות של דפוס אשפרה באור הם רמה גבוהה של אוטומציה, דיוק ממדי דפוס גבוה, איכות פני השטח טובה של מוצרים, ואינה מושפעת ממורכבות המבנה. עם זאת, בשל המגבלה הגדולה של החומרים, ישנם חומרים מועטים כיום, יקרים ואינם בעלי חוזק גבוה.

ספינינג אלקטרוספי בלייזר

הלייזר משמש בעיקר כמקור חום במהלך הכנת ננו-סיבים נמסים. ראשית, חומר הגלם נעשה לצלחת דקה בעובי מסוים, ולאחר מכן מוזן לתוך חריץ החריץ במהירות הזנה מסוימת. בקצה היציאה של החריץ, חומר הגלם מוקרן על ידי הלייזר הליניארי להמסה, ומתוח ומדלל בפעולת חשמל סטטי. בהשוואה לחימום חשמלי מסורתי, חימום נוזל תרמי, חימום אוויר חם וכו', חימום לייזר הוא חימום ישיר ללא מגע, בעל מהירות חימום מהירה, אחידות טובה של טמפרטורת התכה של פולימר, ויכול לפתור ביעילות את השפלת הטמפרטורה הגבוהה של פולימרים מתכלים בקלות. . בעיה קשה.

קישור למאמר זה: כיצד לסווג טכנולוגיות חדשות לעיבוד פלסטיק בלייזר?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד לסווג טכנולוגיות חדשות לעיבוד פלסטיק בלייזר?PTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.