האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד לפתור בעיות ריתוך קולי נפוצות?

כיצד לפתור בעיות ריתוך קולי נפוצות?

ריתוך אולטראסוני הוא תהליך מוכר ומקובל לחיבור חומרים תרמופלסטיים. יש לו יתרונות רבים, כולל אמינות תהליך וחזרה, צריכת אנרגיה נמוכה יותר מטכנולוגיות חיבור אחרות, חיסכון בחומרים (כי אין צורך לצרוך חומרים כגון דבק או מכאני אֶטֶבס) וחיסכון בעבודה.

עם זאת, כמו בכל תהליך, במקרים מסוימים, בעיות ברורות בטכנולוגיה זו עלולות להפריע לתהליך הייצור. המפתח לפתרון והימנעות של בעיות אלו הוא להבין את הסיבות האפשריות להן. למעבדים המשתמשים בהצלחה בריתוך קולי יש בדרך כלל שני מאפיינים עיקריים: יש להם תהליך ריתוך מתועד היטב ומוכח; והתהליך נתמך ומתוחזק על ידי תושב, "אלוף" מאומן היטב. אם אחד משני הגורמים החשובים הללו או שניהם אינם קיימים, ייתכן שבקרוב תבקש עזרה. גם אם שני התנאים הללו קיימים בו-זמנית, ייתכן שתזדקק לעזרה או סיוע טכני מדי פעם לפחות פעם אחת.

איך התהליך עובד

לפני שנבחן את הגורמים הנפוצים לבעיות ריתוך קולי, הבה ניקח רגע להבין את מחזור הריתוך עצמו. בריתוך קולי, רטט בתדר גבוה מופעל על פני השטח של שני חלקים באמצעות כלי רטט (המכונה בדרך כלל "צופר" או "מחולל אולטרה-סוני"). ריתוך הוא תוצאה של חום חיכוך שנוצר בממשק בין חלקים. רטט אולטראסוני נוצר על ידי סדרה של רכיבים (ספק כוח, ממיר, מאיץ וצופר) המעבירים רטט מכאני לחלקים.

כפי שמוצג באיור 1, ספק הכוח לוקח מתח תיל סטנדרטי וממיר אותו לתדר פעולה. בדוגמה להלן, נשתמש בתדר ריתוך אולטרסוני אוניברסלי של 20 קילו-הרץ, אם כי ניתן לבצע ריתוך בטווח של 15 עד 60 קילו-הרץ כדי לענות על צרכים מיוחדים. בפעולה, ספק הכוח שולח אנרגיה חשמלית לממיר בתדר מוגדר דרך כבל ה-RF. הממיר משתמש בקרמיקה פיזואלקטרית כדי להמיר אנרגיה חשמלית לרטט מכני בתדר ההפעלה של ספק הכוח. בהתאם לתצורת המאיץ והצופר, הרטט המכני הזה יגדל או יקטן. משרעת הרטט המכנית המתאימה נקבעת על ידי מהנדס היישום ותלויה בחומר התרמופלסטי המשמש בחלק.

הנח את החלקים לריתוך תחת עומס מכני, בדרך כלל באמצעות מפעיל פניאומטי המקבע את הבוסטר והצופר. תחת עומס זה, רטט מכאני יועבר לממשק בין משטחי החומר, ובכך ירכז את הרטט ליצירת חיכוך בין-מולקולרי ומשטחי. חיכוך זה יוצר חום ולאחר מכן נמס, אשר מתמצק לחיבור מרותך.

המרכיבים הבסיסיים של מערכת האולטרסאונד הם ספק הכוח, המפעיל והמחסנית. ספק הכוח מאמץ את מתח הקו של המתח הנומינלי של 120-240V וממיר אותו לאות במתח גבוה בתדר גבוה. הוא מכיל גם את הנהלים הנדרשים להפעלת המפעילים והערימות בצורה מבוקרת להשגת תוצאות הריתוך הרצויות. מפעילים פנאומטיים או חשמליים המופעלים באמצעות סרוו יכולים לשמש כיחידות שולחניות עצמאיות או משולבות במערכות אוטומציה כדי להעביר כלים קוליים לחלקים שיש לחבר אותם. הוא מפעיל את הכוח הנדרש על החומר כדי לעזור ליצור תנאי ריתוך.

כיצד לפתור בעיות ריתוך קולי נפוצות?

מחסנית האולטרסאונד משלימה את המערכת. הוא מעביר אנרגיית רטט למשטח האיטום/חיבור באמצעות מגע ישיר עם החלק. המחסנית מורכבת בדרך כלל משלושה חלקים: מתמר או ממיר (כמתואר לעיל), המכילים גביש קרמי פיזואלקטרי המתנודד בתדר אות הכוח המופעל. כאשר הגבישים הללו מתנודדים, הם מתרחבים ומתכווצים פיזית, מה שיוצר תנועה מכנית ניתנת למדידה (המכונה משרעת שיא לשיא) בצד הפלט של המתמר.

החלק השני הוא הבוסטר, עם טבעת מחברת בחלק האמצעי, הממלאת שני תפקידים: היא משמשת כנקודת הרכבה להתקנת המחסנית לתוך המפעיל, והיא משמשת גם להגברה או הפחתת היצור בפלט המתמר. תְנוּעָה.

המרכיב השלישי והאחרון של הארובה הוא הקרן (עמוד התהודה), אשר יהיה במגע עם החלקים שיש לחבר. עיצוב הצופר צריך להתאים לקו המתאר של החלק הקשיח לחיבור, או שניתן להוסיף קו מתאר איטום למשטח המגע שלו ביישומי סרט/טקסטיל. עבור כל יישום, ראש הריתוך מתוכנן לשילוב עם רכיבי ארובה אחרים כדי להשיג את רמת הפלט המשרעת הטובה ביותר, כך שניתן לבצע ריתוך קולי ביעילות רבה ככל האפשר.

בעיה אופיינית

הבעיה מתרחשת בדרך כלל באחד מארבעת התחומים הבאים:

1. ציוד: ציוד ריתוך אולטראסוני או רכיבי ריתוך שונים אינם מתאימים ליישום זה.

2. פרמטרי תהליך: הפרמטרים שבהם נעשה שימוש אינם ישימים לחלקים המחוברים.

3. חומר: הסוג, ההרכב או המאפיינים הפיזיים/מכניים של החומר המשמש בחלק השתנו.

4. עיצוב חלק: חלק מהפרטים של גיאומטריית החלק אינם מתאימים לריתוך חוזר או מוצלח.

כמו כן, יש לציין שלעיתים בעיות שנמצאות באזור אחד עשויות לחשוף חולשות או ליקויים בתחום אחר.

נתחיל עם הציוד. קל ובדרך כלל הגיוני לחשוב שמכשיר ושיטה לריתוך מוצלח באפליקציה אחת יצליחו באפליקציה אחרת. אבל זה לא המקרה באופן כללי. עד כה, מכונת הריתוך האולטרסונית בתדר של 20 קילו-הרץ היא הנפוצה ביותר בעולם. בשל הרבגוניות שלהם, רתכים אלו יכולים לספק הספק גבוה (עד 6000 W) ותפוקת משרעת גבוהה, וניתן להתאים אותם לגדלי עיבוד שונים זמינים. עבור יצרני חוזה המייצרים חלקים מרותכים על-קוליים, ציוד 20 קילו-הרץ עשוי להיות השקעה עצומה מכיוון שהוא מציע תקווה לשימוש עתידי ביישומים רבים.

עם זאת, במקרים מסוימים, במיוחד עבור חלקים קטנים ומעודנים, יכולות ההספק הגבוה והמשרעת הגבוהה של מכשירי 20 קילו-הרץ עלולים להיות "אגרסיביים" מדי עבור חלק מהרכיבים ועלולים לגרום לנזק. פתרון אפשרי אחד הוא הפחתת משרעת הכניסה, אך אם המשרעת המיושמת נמוכה מהרמה המומלצת של הפולימר לריתוך, שיטה זו לא תעבוד.

קישור למאמר זה: כיצד לפתור בעיות ריתוך קולי נפוצות 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד לפתור בעיות ריתוך קולי נפוצות?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.