האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד לשלב לחץ וכוח בחיתוך סילון מים כדי לשמור על ביצועי החיתוך הטובים ביותר?

כיצד לשלב לחץ וכוח בחיתוך סילון מים כדי לשמור על ביצועי החיתוך הטובים ביותר?

מאז השימוש בטכנולוגיית סילון מים לפני 50 שנה, היה ויכוח כיצד השילוב של לחץ וכוח יכול להשיג את ביצועי החיתוך הטובים ביותר. איך להשיג חיתוך טוב יותר או מהיר יותר? איזה שילוב של לחץ, כוחות סוס ומכלול חרירים הוא הטוב ביותר עבור יישום ספציפי? בשלב הבא, העורך של Xianji.com ייקח את כולם ללמוד ביחד.

ראשית, התחל

אם אי פעם למדת לקנות מערכת סילון מים, אז אתה עלול להיפגע מסדרה של נתוני שיווק ומכירות שמראים את היתרונות של כל שיטה. משאבות דחף הידראוליות יכולות לספק לחצים גבוהים במיוחד על חשבון מערכת הידראולית עתירת אנרגיה. אחרים דוגלים בשימוש במערכות הנעה ישירה עם ארכובה מכניפיר משאבות.

בעשורים האחרונים היו פשרות בין הטכנולוגיות הללו. משאבות דחף נחשבות קלות וזולות יותר לתחזוקה, במיוחד בלחצים גבוהים, בעוד שמערכות הנעה ישירה מספקות יעילות אנרגטית גבוהה יותר. במהלך השנים, הטכנולוגיה המשיכה להתפתח, וגם החלופות השתנו.

בכל מקרה, העיקרון הבסיסי של חיתוך סילון מים לא השתנה. שילוב הזרבובית/פתח עוזר ללחוץ על המים מכיוון שהמים נסחטים החוצה מהצינור בלחץ גבוה דרך פתחים במאות אינץ'. המים עוברים דרך הפתח בקוטר הקטן ליצירת זרימת מים רציפה, ולאחר מכן דרך פיית הוונטורי נשאבת כמות מסוימת של חומר שוחק גרגירי לתוך זרימת המים. תערובת המים והחלקיקים השוחקים עוברת דרך צינור ערבוב קרמי מיוחד, ותמיסת השוחק/מים המתקבלת זורמת החוצה מהזרבובית בצורה של זרם חיתוך חלקיקים שוחק מתמשך ועוברת במהירות גבוהה מאוד.

חומרי שוחקים נחתכים רק כאשר הם מגיעים בהצלחה לחומר. גודל הרשת של החומר השוחק חייב להתאים לפתח כדי למנוע סתימה. 0.022 אינץ' נופך הם הנפוצים ביותר בין גדלי חרירים, בעוד חמישים אינץ' נופך מחוספס יותר ובדרך כלל משתמשים בהם עם חורים בקוטר גדול יותר (כגון 0.020 או 50 אינץ'). שימוש בזרבובית צרה יותר עם נופך של 0.014 אינץ' יגביר את האפשרות לסתימה. עבור חרירים קטנים יותר עבור יישומים דיוק גבוה, כגון 0.010 או 120 אינץ'. רצוי שהרשת של הזרבובית היא XNUMX ומעלה.

גודל הזרבובית אינו הגורם היחיד בקביעת גודל הרשת האידיאלי עבור יישום נתון. בדיוק כמו נייר זכוכית, גימור משטח עדין יותר דורש גודל רשת גבוה יותר ועדין יותר. נופך בגודל 220 אינץ' יכול לספק גימור חלק ומדויק יותר מעל 80 אינץ', במיוחד בעת חיתוך חומרים דקים.

הבן את לחץ הריסוס

הלחץ נקבע לפי כמות המים שהמשאבה דוחפת דרך חור הזרבובית. ככל שהפתח קטן יותר, כך הלחץ גבוה יותר. נניח, באמצעות משאבה של 100 כוחות סוס ופתח רחב, אתה יכול לקבל קיבולת סילון מים מקסימלית של 30,000 PSI, אבל אף OEM לא יכול למכור מוצר כזה כי אין לו השפעה. מצד שני, שימוש במשאבה של 5HP יכול להגיע ל-60,000 PSI, אך היישום מוגבל מאוד, והפתח יהיה צר מאוד.

ההספק פרופורציונלי ללחץ כפול זרימת הנפח (P = kp×V). עבור כוח משאבה נתון, כל עלייה בלחץ חייבת להיות מותאמת לירידה פרופורציונלית בזרימת הנפח. משמעות הדבר היא כי משאבות בלחץ גבוה חייבות להשתמש בחרירים עם פתחים קטנים יותר. לדוגמה, משאבת דחף של 50 כוחות סוס עם 0.014 אינץ'. חור הזרבובית של 60 KSI מוגבל ל-0.010 אינץ'.

כיצד לשלב לחץ וכוח בחיתוך סילון מים כדי לשמור על ביצועי החיתוך הטובים ביותר?

עבור יישומי סילון מים טהורים ללא חומרים שוחקים, לחץ גדול יותר עלול לגרום לחיתוך מהיר יותר. למעשה, הקוטר הקטן יותר של הזרבובית ממערכת הלחץ הגבוה עשוי להיות יעיל יותר ביישומי חיתוך מים טהורים כגון מזון או גומי קצף. עם זאת, במערכות חיתוך בסילוני מים שוחקים, משתמשים בחומרים שוחקים לחיתוך במקום מים. במקום זאת, המים מאיצים את החלקיקים השוחקים הקטנים בצורה של זרימה קוהרנטית, ובכך שוחקים את החומר הנחתך.

מ-10,000 ל-60,000 PSI, מהירות חיתוך סילון המים השוחקים עולה בהתמדה. מכיוון שככל שה-PSI גבוה יותר ממקד את החלקיקים בנקודה אחת, גם הגימור והדיוק משתפרים. עם זאת, בלחצים גבוהים יותר, הקשר הישיר בין PSI ומהירות החיתוך מתחיל להישבר.

על פי מאמר שפורסם בשנת 2018 על ידי ד"ר אקסל הנינג, פיט מיילס וארנסט שוברט, המאמר נקרא "השפעת פיצול חלקיקים על ביצועי סילון מים שוחקים". המאמר פורסם בוועידת סילון המים הבינלאומית. המחבר למד כיצד ביצועי החיתוך קשורים ל-Related. הם גילו כי בלחץ גבוה יותר, החלקיקים השוחקים ישברו ויהפכו לאבק עדין יותר לפני היציאה מהזרבובית, ובכך יפחיתו את יכולת החיתוך.

הבנת כוח סילון מים

כוח סוס קובע את כמות המים הזורמת מהממטרה. לדוגמה, הפתח של משאבת מאיץ של 50 כ"ס הפועלת ב-60,000 PSI תוך שימוש ב-0.022 אינץ' יפיק בדרך כלל 1 ליטר לדקה (GPM). משאבת 100HP הפועלת ב-60,000 PSI מפיקה בדרך כלל 2 GPM.

עוצמת המשאבה שונה מעוצמת הזרבובית, ולמערכות ההנעה הישירה והמאיץ יש מאפייני יעילות משאבה שונים. עם זאת, אם קצב הזרימה השוחקת, קוטר הזרבובית/הפתח וכוח סוס הזרבובית זהים, משאבת הבוסטר ומשאבת ההנעה הישירה תחתכו את החומרים והעובי הנפוצים ביותר באותה מהירות.

ההשפעה של כוח סוס נוסף תלויה גם בחומר הנחתך. כוח סוס גבוה יותר בהחלט יאיץ את מהירות העיבוד של אלומיניום בעובי 3 אינץ', אך כאשר משתמשים ב-0.010 אינץ' לעיבוד האטם, ההשפעה שלו זניחה. . כאשר חותכים חומרים דקים מאוד, עדיף לרוץ בהספק נמוך יותר כדי להפוך את שינוי התדר ליציב יותר. אפשרות נוספת היא להשתמש במשאבה עם כונן תדר משתנה.

באופן כללי, הדרך היעילה ביותר לשפר את היעילות של חיתוך סילון מים היא הגדלת תפוקת משאבת כוחות סוס, שכן הדבר יגרום ליותר מים וחומרים שוחקים לעבור דרך החרירים והחומרים.

הדרך הטובה ביותר

למצוא את השילוב הטוב ביותר של כוח סוס ולחץ עבור מכונה נתונה זה כמו להגיד לך את הדרך הטובה ביותר לנהוג במכונית. הכונן Scion xA שונה לחלוטין משלבי קוברה. בנוסף, בהתאם לתנאי המנוע של שני הרכבים הללו, תחזוקתם, חיי השירות שלהם ואופן הרכבתם, הכוח והביצועים של שני הרכבים עשויים להשתנות בצורה דרסטית. שני הרכבים יכולים לקחת אותך מנקודה A לנקודה B; הבעיה מסתכמת למעשה בנוחות הנסיעה.

עם זאת, שילובים מסוימים של כוחות סוס ולחץ נוטים לעבוד בתנאים אידיאליים ועם גדלי פתח/זרבובית ספציפיים. כדי ליצור אנלוגיה לרכב, זה כמו יעילות הדלק שפרסמת על מכונית חדשה. שילובי הכוח/לחץ המוצגים בתרשים עשויים להיחשב אופטימליים על הנייר, אך לעולם אסור להם להסביר מה עלול לקרות למכונה שלך. חשבו עליהם כעל נקודת התחלה טובה לאופטימיזציה של חיתוך באמצעות סילון מים בחומרים ספציפיים. עבור רוב המתכות הסטנדרטיות, כולל אלומיניום, פלדה, פליז וטיטניום, תנאי החיתוך הנכונים יהיו תלויים אם החומר עבה או דק.

אקריליק ופלסטיקים אחרים הם בחירה מצוינת לחיתוך בסילוני מים מכיוון שאין להם מאפייני העברת חום, אך יש להם כמה בעיות סתתים או פיצוח במהלך ניקוב. מבחינה זו, זכוכית מתנהגת באופן דומה. עבור חומרים שבירים או קלים לשכבה, נא לבצע תחילה ניקוב בלחץ נמוך, ולאחר מכן לחתוך.

הקצף דורש שיטה אחרת לחלוטין, מכיוון שתהליך התזת המים אינו משתמש בחומרים שוחקים. היצרן אינו צריך לשים לב לגודל הפתח/זרבובית, אך יכול לייעל את יישום הקצף על ידי התאמת גודל התכשיט. נקודת התחלה טובה היא לחץ של 20-50 HP ו-60 KSI, עם גודל תכשיט של 0.011 אינץ'.

אינך יכול לייעל חיתוך באמצעות סילון מים בוואקום. גם אם הושג איזון מושלם בין גודל רשת נופך, לחץ, כוח וקוטר פתח/זרבובית, אותו זמן מחזור מושלם ורווחיות עדיין מחוץ להישג יד. בכל סביבת ייצור מורכבת מספיק, בעיות פרודוקטיביות יכולות להיגרם מגורמים רבים, וטכנולוגיית המשאבה היא אחד מהם.

בכל מקרה, סילון המים השחזה התפתח מציוד מיוחד של היצרן לסוג חדש של כלי אוניברסלי בבתי מלאכה מכאניים ובמתקני ייצור ברחבי העולם. גם אם הטכנולוגיה תשתנה, המים והנופך נשארים בעצם אותו דבר. כל עוד חומרים אלה מהווים את הבסיס לכל חיתוך הידרוסילון, כוח סוס ולחץ ישחקו תפקיד מרכזי.

התשובה הפשוטה ביותר לוויכוח על כוח סוס ולחץ היא שאין ויכוח בכלל. לשניהם תפקיד חשוב בייעול תהליך הריסוס, אך החשיבות היחסית של כוח ולחץ תלויה לחלוטין ביישום הריסוס שלך ובמצב המרסס עצמו.

עבור רוב החנויות המעוניינות להגביר את מהירות החיתוך של המכונות הקיימות שלהן, הוספת משאבה חזקה יותר תספק את היתרון הגדול ביותר. עם זאת, הדרך היחידה למצוא את האיזון הטוב ביותר בין כוח סוס ללחץ היא לערוך ניסויים נרחבים.

קישור למאמר זה: כיצד לשלב לחץ וכוח בחיתוך סילון מים כדי לשמור על ביצועי החיתוך הטובים ביותר?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד לשלב לחץ וכוח בחיתוך סילון מים כדי לשמור על ביצועי החיתוך הטובים ביותר?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.