האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

כיצד מחליט יצרן עיבוד מתכת להשתמש בטכנולוגיית ייצור או הטבעה?

כיצד מחליט יצרן עיבוד מתכת להשתמש בטכנולוגיית ייצור או הטבעה?

יצרן בית המלאכה לעיבוד מתכות לא חושב על דחיית הלקוח, אבל לפני שהלקוח מגיש בקשה אמיתית, אין לדעת מה הלקוח צריך, יש להיות מוכנים לכל דבר. כלים נוספים בארגז הכלים יכולים להגביר את יכולת היצרן להתמודד עם הכמות הנדרשת, הזמן ומורכבות החלקים. יצרנים עם הַטבָּעָה היכולות יכולות להתמודד עם כמעט כל דרישה בצורה טובה.

לאחר השלמת התכנון, מתעורר קושי נוסף: באיזה נתיב תהליך אתה משתמש? אילו הוראות יש לבצע במכונת האגרוף, צריח הלייזר או מכונת הכיפוף?

הטבעה או ייצור? איך מקבלים החלטה? ACE Stamping & Machine Co., Racine, Wisconsin, General Stamping and Metal Factory (GSM), South Bend, אינדיאנה; Kapco Metal Stamping, Grafton, Wisconsin, גם שיתפו את דעותיהם ושיטותיהם בבעיה זו.

ג'יימס הארסמה, סגן נשיא ACE Stamping and Machinery, אמר: "איך לקבוע איזה מסלול לקחת הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפנינו. זה משהו שאני נלחם בו כל יום".

נשיא ומנכ"ל GSM, ג'ון אקסלברג (ג'ון אקסלברג), אמר: "בבואנו לבחור שיטת ייצור עבור חלק מסוים, נשקול את מחזור אספקת המוצר ואת התפוקה הכוללת של כל מחזור חיי המוצר, וננסה להציע את אפשרות העלות הנמוכה ביותר. "

מייק קני, סגן נשיא Kapco, אמר: "עבור כל חלק, אנו מחשיבים את התפוקה השנתית, הגיאומטריה, הממדים, התכונות, הסובלנות, החומרים, הטונאז' והגודל של דרישות הציוד, והחזר ה-ROI של כלי הלקוח כנקודות ההחלטה העיקריות המניעות תהליך ספציפי. הבחירה בייצור, הטבעה או שילוב כלשהו ביניהם היא תוצאה של קביעת התהליך המסוגל ביותר לייצר חלקים עקביים וללא פגמים בעלות הכוללת הנמוכה ביותר."

1. הוצאות

עלות היא נקודת המפתח שבה כל שאר הגורמים פועלים יחד. היצרנים משתמשים ביתרונות של כל תהליך כדי להשיג עלות-תועלת.

קני מצטט את היכולת של טכנולוגיית הטבעה לשלב מספר פעולות במכונת ההטבעה כדרך לעזור להרחיב את קנה המידה. "אם ישנה אפשרות לשלב פעולות נוספות בתהליך ההחתמה, כמו הידוק, הקשה, שחול, הטבעה או סימון חלקים, הרי שההוזלה בעלות החלק תתקזז לרוב את ההשקעה בכלי הטבעה ותסייע בקבלת החלטות". הוא אמר .

הוא הוסיף כי ההחתמה יכולה להיות אוטומטית ודורשת פחות עבודה עבור כל חלק מאשר פעולות אחרות (כגון מכונות כיפוף ידניות).

2. נפח חלק

נסיעה חלקית היא כמובן אחד השיקולים המרכזיים בקביעה באיזה נתיב ללכת. הארסמה אמר: "נפח המסחר הוא בדרך כלל האינדיקטור הראשון שלך. לכן, אנו משתמשים בסף של 6,000 בשנה. אם אצווה החלק השנתית היא 6,000 או יותר, אנחנו בדרך כלל רוצים להחתים אותו". זמן המכונה הוא זה. במסגרת ההחלטה עלה גם זמן האספקה. "בקצב של 15,000 חלקים בשנה, כל זמן המכונה שלי יתכלה עם צריחים או לייזרים. גם זמן האספקה ​​שלנו יהיה ארוך מדי".

הארסמה הגביל את נקודת השבירה ואמר שזה רק כלל אצבע. "בהתאם לגורמים אחרים, אנו עשויים להדפיס רק 3,000 חלקים בשנה."

קני מקפיד על כללים כמותיים נוקשים. "קביעה מראש של המספר, מחזור החיים והדינמיקה העיצובית תוביל את הצוות קדימה, אבל אין כלל אצבע ברור". כאשר נדחף, הוא אכן רשם ערך קריטי. הוא אמר: "באופן כללי, חלקים עם תפוקה שנתית של 5,000 או יותר יחפשו עסקי החתמה".

אקסלברג כלל לא הצביע על הערך הקריטי. "מעולם לא שרטנו קו על החול. ננסה כמיטב יכולתנו להבין את צרכי הלקוח ומטרותיו. אם הבחירה לא תהיה ברורה, נציע מגוון אפשרויות. אין מספר קבוע שמתאים לכל התחומים, כי כל חלק הוא יש סט ייחודי של תנאים. זה מה שהופך את העסק הזה לכל כך מעניין!"

3. לוח זמנים

זמן אספקה ​​ופיתוח מוצר עשויים לגרום למחזור החיים של חלק מתחילת הייצור ועד סוף ההחתמה.

אקסלברג הסביר כיצד לוח הזמנים של הלקוח הפך לכוח המניע העיקרי. הוא אמר: "זה תלוי מאוד מתי הלקוח צריך את החלקים". "עבור אחד מהלקוחות הגדולים שלנו, עיבדנו 20,000 חלקים בגודל גדול עם לייזרים ומכונות כיפוף בשישה שבועות."

אקסלברג הוסיף כי מכיוון שעבודה זו דורשת נפח עיבוד שנתי גדול מאוד, GSM משתמשת בכלים ארוכי טווח וקפדניים שיכולים להשתלט על הפרויקט כאשר הוא מוכן. "ואז תוך 12 שבועות, החלקים מומרים לחלקים מוטבעים. לכן, זה מתחיל בכלים רכים ומסתיים בכלים קשיחים. אנחנו נעשה זאת באופן קבוע".

כיצד מחליט יצרן עיבוד מתכת להשתמש בטכנולוגיית ייצור או הטבעה?

אקסלברג אמר שבמידה מסוימת, טכנולוגיית הלייזר הניעה את הביקוש לגישה הדו-כיוונית הזו. "אני חושב שיצרני ציוד מקורי רבים התרגלו להיענות של מפעלי ייצור לייזר וליכולת שלהם לייצר במהירות כמעט כל מוצר". כתוצאה מכך, כאשר המוצר עדיין בשלב הבדיקה, ייתכן שלקוחות לא יתחילו לשקול שימוש בכלים קשיחים. במקרים אחרים, יש לגבש את העיצוב הסופי של החלק. במקרה זה, GSM יתחיל עם a חיתוך לייזרתהליך יצירת / כיפוף ולאחר מכן להתפתח לכלי הטבעה.

אקסלברג אמר כי סיבה נוספת לכך שלקוחות לא יוכלו להתחיל לעבוד בזמן מספיק כדי להכיל הדפסי הטבעה היא אופי מגזרי התעשייה שלהם. אנרגיה סולארית היא תעשייה בלתי צפויה. פרויקטים יכולים להיות גדולים מאוד, ולרוב מדובר בעסקאות מורכבות בשל מורכבות המימון והרישוי. המועד שבו יש להכניס את הפרויקט לשירות נקבע מראש. ביום האחרון, כל שאר הפרטים עלולים להיות מופרים. לכן, עבור רבים מהעבודות הללו, ברגע שהם נחושים ומשגשגים, עלינו ללכת. זה הרבה חלקים. "

אקסלברג אמר כי להכנסת לייזרים סיבים בעלי הספק גבוה הייתה השפעה רבה על חישובים שאינם תלויים בסוג החומר. לפני כחמש שנים, GSM בנה קוביות ניקוב וחיתוך כדי להפעיל את החלקים החתוכים במכבשים שלה. למרות כל הפעולות הידניות, התהליך עדיין מהיר יותר מחיתוך חלקים בלייזר. "אנחנו נכין חלקים מלבניים עם פינות מרובעות על נקבים ב-CNC כי זה מהיר יותר מחיתוך לייזר. לא יותר. עכשיו, אנחנו שומרים אגרוף לאותם חלקים בעלי יכולת תלת-ממד שלא ניתן ליצור בלייזר. כי האגרופים האלה לא יכולים להתחיל להתקרב לפרופילים מהירות הלייזר סיב."

4. גודל חלק

קני דן בגורם נוסף: גודל החלק. הוא אמר שחלק גדול ממנו ככל הנראה יאלץ את המבצע לעבור לייצור ולא להטבעה. הסיבה לכך היא שעלות הכלי עולה עם כל פעולה מצטברת בכלי, וכלי שלם עשוי לדרוש יותר נדל"ן ממה שהדפוס זמין".

קני ציין שלחלקים קטנים יותר יש עלויות עובש נמוכות יותר, ולכן ההחזר על ההשקעה קצר יותר. "חלקים גדולים עשויים לדרוש נפח הדפסה שנתי גדול יותר. לחלופין, אנו יכולים לשקול תהליכים מרובים, כגון חיתוך בלייזר של הריק ולאחר מכן העברתו ידנית לתבנית יצירה, או ניקוב בתבנית ולאחר מכן יצירה במכונת כיפוף."

הארסמה אמר כי מגבלת הגודל תלויה בזמן ההיווצרות של קוביות ההטבעה, מכיוון שמיטת ההטבעה הגדולה ביותר של החברה היא באורך של 8 רגל. "אז עבורנו, אם חתיכה גדולה ויש לה אקדחי נוק-אאוט, הקלה וריסוס, אז תזדקק למערכת לחיצה אוטומטית – 2,000 טון, מכבשים גב אל גב בגלל הבחירה המתקדמת שלך. ארוך מדי. לכן , בחלקים גדולים יותר עם תכונות יצירה רבות, הגודל הוא הגורם המגביל להטבעה."

5. צורות, קווי מתאר, צורות גיאומטריות, תכונות

קני אמר שבמקרים רבים, גיאומטריית חלקים, תכונות, סובלנות ומפרטי טונה וציוד נדרשים הם הסיבות העיקריות לכך ש-Kapco בוחר בהטבעה ולא בייצור.

הוא אמר: "במכבש סרוו, ייתכנו מאפיינים מסוימים, כמו חורים, שקעים, הבלטות וצלעות, או סובלנות, שהם יתרון יותר במכבש סרוו, מה שעלול לגרום לנו לשקול להחתים אותם", "גודלם של החור ומיקומו ביחס לקצה עשויים לסייע בבחירה של הטבעה או ייצור."

אקסלברג אמר שלחלק מעיצובי חלקים אין ברירה אלא ליצור הדפסי הטבעה. מכונות כיפוף מיועדות לכיפוף, לא להיווצרות. לכן, ייצרנו רק מאות תבניות ציור. "

הארסמה הסכים. "לדוגמה, הטבעה היא התהליך היחיד שיכול ליצור מעגל." הוא הוסיף כי בשל מורכבותם, חלקים איכותיים מסוימים יפעלו על מכבש צריח.

"יש לי חלקים עם הרבה חורים מחוררים, והתפוקה השנתית מאוד גבוהה. אנחנו כן פועלים על מכבש צריח. זה בגלל שהרבה דברים קורים בחלקים. אם נכניס את זה לכלי פרוגרסיבי, זה יעשה ארוך מדי. לקוחות לא ישלמו עבור כלי של $300,000 אלא אם כן מספרו גדול.

"בסופו של דבר הפעלנו אותם על מכבשי צריח ומכונות ניקוב, כי אתה יכול לשים בהם הרבה צורות ולבצע את כל החתכים בבת אחת. ואז אתה מביא אותם לפעולות עזר כדי ליצור אותו, ממש כמו עיקול של 90 מעלות. "הארסמה אמר.

הארסמה אמר שהגודל כן קובע שכאשר תכונת הצורה גדולה, יש לנקב את החלק על האגרוף. "אם הוא עגול, דיאפרגמה או משהו כזה, אם הוא גדול מ-4 אינץ', אי אפשר לנקב חורים במכבש הצריח כי הוא באותו גודל של מחזיק הכלים." לכן, רק בגלל הגיאומטריה של החלק, עלינו לנקב אותו. "

6. סובלנות

הארסמה אמר כי גורם נוסף שקובע תבנית קשיחה הוא סובלנות, שלא ניתן לשמור עליה הן באגרופים בצריח והן במכבשי אגרוף. "נתקלנו ב-200 חלקים בחודש. החתמנו ​​אותם כי היו לנו 300 חורים, שהיו מרווחים קרוב עם סובלנות של + 0 / -1 ומיקום של + 0 / -2."

קני אמר שהטבעה יכולה לשפר את בקרת הסובלנות ולהגביר את יכולת החזרה מכיוון שהכלי יכול לעשות את העבודה. "ניתן להוסיף פקדים וחיישנים כדי לעזור לשלוט טוב יותר בתהליך."

7. טיפול פני השטח, איכות קצה

היצרנים אומרים שהעדפת הלקוחות לגימורים ספציפיים יכולה להצביע בכיוון אחד.

"תנאי הקצה מהטבעה ועד חיתוך לייזר שונים לחלוטין", אמר אקסלברג. "בהתאם לסוג היציקה שאתה יוצר, סביר להניח שסדקים קטנים יתרחשו על קצה החיתוך. קצוות הטבעה בדרך כלל נעשים חדים יותר, ולכן אנו משתמשים לעתים קרובות במכונות פירוק ברטט כדי להחליק את הקצוות."

חלסמה מציגה נקודת מבט נוספת. "לפעמים לקוחות לא רוצים קצוות חתוכים בלייזר. הם מעדיפים קצוות מוטבעים עם סדקים והפכים, כך שניתן לנקות 70% מהחומר. זה הזמן שבו מתחילים לקבל פריצות דרך ומעברים, אבל אפשר לטשטש אותם. בעזרת קצה חיתוך הלייזר, בהתאם לעובי החלק, תתחיל לראות את תדירות האלומה. זה ישפיע על הגימור של הצד".

קני הוסיף: "בעזרת מכבש סרוו ניתן לשפר את מידת ההפרדה".

8. סוג חומר

הארסמה אמר כי למרות שסוג החומר היוצר את הרכיב הוא גורם, עם כניסתה של טכנולוגיית סיבים לייזר, מספרו אינו גבוה כבעבר. "לחצנו טיטניום, זהב ופליז. היינו מוגבלים מאוד בעבר. לא יכולנו להשתמש בלייזרי CO2 כדי לחתוך טיטניום, פליז או כל מתכת אדומה כחומרים מחזירי אור. לפני שנה וחצי רכשנו סיבים אופטיים שיכולים לחדור החומרים הרפלקטיביים האלה. לייזר."

9. ניצול חומרים

אקסלברג אמר כי ניצול חומרי הגלם הוא גורם מרכזי נוסף. "הגיאומטריה של חלקים מסוימים עשויה להשאיר הרבה פסולת במת ההטבעה, אך כאשר מקננים עם חלקים אחרים בלייזר, כמעט ואין פסולת." בדרך כלל, חיסכון בעלויות החומר יכול להצדיק עלויות עיבוד גבוהות יותר. אקסלברג הוסיף: "נקודת המפנה הזו משתנה בהתאם לעלות הפלדה.

"לדוגמה, החלקים עשויים מתכת דרגה 50 עם מגולוון מס' 8. כשהייצור מתחיל לטפס, אנו מקווים לעבור לתבנית פרוגרסיבית מלאה. למרבה הצער, עקב ניצול החומר בהשוואה לעיבוד לייזר גרוע, ולכן תקופת ההחזר של התבנית היא כ-21/2 שנה. לכן הצענו פשרה. בנינו תבנית ריקה עם שני יציאות להפעלת הסליל, שתואמת את תפוקת החומר של הלייזר והגדילה מאוד את התפוקה. פעולת הגיבוש עדיין מסתיימת בתבנית הצורה הדו-שלבית של מכבש אחר".

קני אמר שהוא גילה שלתהליך ההחתמה יש ניצול חומרים טוב יותר ועלויות תהליך נמוכות יותר מתהליך הייצור, אבל תפוקת הסליל עשויה להיות נקודת החלטה נוספת. לדבריו, החברה מוצאת איזון בין נפח והחלפת סליל כדי לנהל נכון את היעילות והמלאי.

10. תהליך במורד הזרם

קני אמר שהטבעה יכולה לספק בקרת תהליכים טובה יותר, וזה חשוב לפעולות עוקבות כמו ריתוך והרכבה.

מסקנה: שניהם טובים יותר

כל שלושת יצרני המטות אמרו כי יכולת ייצור כפולה יכולה לשפר את המוצרים שלהם ואת יכולתם לשמר לקוחות.

אקסלברג אמר: "זה נהדר שיש לו יכולות ייצור והטבעה". "אני לא רוצה להיות חותמת טהורה. או להיפך. כשהתפוקה של הפאב ממש גבוהה, או אם התבנית נשברת, אנחנו יכולים להשתמש במכונות חותמת או במכונות לייזר וכיפוף לייצר חלקים."

שלושתם אמרו שכולם ציטטו את הפרויקט.

"אנחנו משתמשים בכמה שיטות שונות כדי לחשב את זה", אמר הארסמה. "קל יותר לצטט את הייצור, כי יש לך תוכנה שיכולה לעשות עבורך הרבה עבודה. בשביל הטבעה אני צריך לארגן רצועה כדי להעריך את תפוקת החומר, אז זה לוקח יותר זמן מהייצור".

קני אמר כי Kapco סיפקה טכנולוגיית הטבעה וייצור כדי לתמוך בלקוחותיה עבור אותו חלק בזמנים שונים במחזור חיי המוצר. "זה לא נדיר שאנחנו משתמשים בטכנולוגיה מפוארת כדי לייצר את החלק הראשון כדי להוכיח את החלק ולספק אבות טיפוס של אצווה קטנה עד שיש צורך בכמות גדולה יותר של תוכנית. אז אנחנו משקיעים במות הטבעה. או, כאשר הנפח מצטמצם בעת ההחתמה. הופך לבלתי אפשרי בסוף מחזור חיי המוצר, נעבור חזרה לייצור חלקים. הלקוחות שלנו יכולים ליהנות מתהליכי ייצור אופטימליים בכמויות קטנות או גדולות".

אקסלברג חזה שטכנולוגיה חדשה נוספת עשויה לשנות את ה"פאב?" "אין לנו עדיין מדפסת מתכת תלת מימדית, אבל אני יכול לראות שהטכנולוגיה הזו מפחיתה מאוד את העלות של כלי גיבוש לקבוצות קטנות של גיאומטריות מורכבות. עלות."

קישור למאמר זה: כיצד מחליט יצרן עיבוד מתכת להשתמש בטכנולוגיית ייצור או הטבעה?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד מחליט יצרן עיבוד מתכת להשתמש בטכנולוגיית ייצור או הטבעה?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.