האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד מפתחים ורוכשים מעבדי צינורות את כל קו הייצור?  

כיצד מפתחים ורוכשים מעבדי צינורות את כל קו הייצור?  

רוב קווי האקסטרוזיה לצינורות הם שיקולים בסיסיים ביותר: כיצד לעבד את החומר הזה למוצר זה במהירות וביעילות הנדרשות כדי להשיג את ההחזר על ההשקעה? בסופו של דבר, הבעיות הללו הופכות לסדרה של דרישות, ולאחר מכן הופכות לבסוף למפרטי חומרים ומערכות ציוד: מכבשים, תבניות, שיטות גודל, כלי כיול, מערכות קירור, מושכים לבקרת מהירות ועוד.

לפעמים, מעבד יכול לפתח ולרכוש קו ייצור שלם בו-זמנית, תוך התאמה מלאה לחומרים, מוצרים ודרישות הייצור הנוכחיות. יתרה מכך, אם יתמזל מזלם ויצליחו, הם יכולים להשתמש בקו מוצרים זה כדי לייצר מוצרים באיכות גבוהה ללקוחות ארוכי טווח.

במקרים אחרים, מעבדים עשויים לרצות להתאים את ציוד האקסטרוזיה והכלים הקיימים כדי להגיב לצרכים העסקיים והתחרותיים. ישנן סיבות רבות: הצורך בהגדלת הייצור או הגדלת הרווחים, רווחים והפסדים של לקוחות, שינויים במפרטי המוצר או הממדים, הצורך בייצור מוצרים קיימים בגדלים שונים או צורך בהחלפת ספקי חומרים.

כיצד מפתחים ורוכשים מעבדי צינורות את כל קו הייצור?  

עם זאת, ישנם סיכונים וקשיים בהתאמת כלים וציוד קיימים, אשר עלולים לגרום לבעיות ולא לחסכון בעלויות. להלן הניסיון של מחלצי צינורות שנאסף על ידי העורך של Xianji.com, דן בבעיות שנגרמו על ידם, בסוגי הבעיות ובמספר מצבים נפוצים שנמצאים בהצעות כדי לפתור אותן במינימום קושי.

אידיאלי: הכל מוכן

כדי לראות מה עלול להשתבש בעת ביצוע שינויים בצנרת ובציוד אקסטרוזיה, חשוב להבין קודם כל מה "נכון" על מנת לגרום לזה לעבוד. באופן אידיאלי, כל קו אקסטרוזיה חדש צריך להיות מתוכנן לעיבוד חומרים ספציפיים במהירות מסוימת, דרך תבנית מסוימת, ובטמפרטורה מסוימת ובמהירות מסוימת, ולעבד חומרים ספציפיים באמצעות תבנית מתוכננת כהלכה ותהליך קירור נכון. הוא מכויל לגודל הניתן לשליטה. הכל באיזון:

•המכבש מתאים לערבוב חומרים ולפרודוקטיביות.

•גודל העובש מתאים למאפייני החומר וגודל המוצר;

• חשב את קצב הנפילה, כך שהגודל החזוי של החרוט המוחץ מתאים לכניסה של כלי הגודל;

•בחר את שיטת הגודל הנכונה, הכן כלי כיול וקירור מלא כדי לעמוד בדרישות המוצר;

• הייצור פועל בצורה חלקה במהירות קו הייצור שנבחר; הקו יציב.

מציאות: שינוי מתמיד, אתגר יומיומי

אז מה עלול להשתבש בתמונה המושלמת הזו? מהם המצבים הנפוצים שבהם נתקלים מעבדים שיגרמו לאתגרי אקסטרוזיה או יגרמו לבעיות או שגיאות חישוב? האם המעבד יכול להתאים את הקיבולת שלו להתמודד עם בעיות אלו? או שמא יש צורך (או יותר) להשקיע ולהרכיב כדי לקבל את איכות המוצר הנדרשת והחזר על ההשקעה?

1. שנה את גודל הצינור או הצינור: 

לרוב, המעבד של הצינור או הצינור המיוחד צריך לבצע שינויים קטנים בגודל המוצר, או להשתמש באותו חומר לייצור מוצרים בגדלים מעט שונים. לדוגמה, יצרן של צינורות 3/8 אינץ'. הצינור (קוטר 0.3750 אינץ') עשוי לקבל הזמנה של 1/4 אינץ'. צינורות (קוטר 0.25 אינץ'). המעבד החליט לבדוק מיד האם יש שבב קיים בגודל 0.3750 אינץ', במקום להשקיע מיד בשבב חדש. התבנית יכולה להשתמש בכלי הכיול החדש כדי להשלים את העבודה הזו. הניסיון הראה שבמקרים מסוימים ניתן להשתמש בתבניות המיועדות למוצרים בקוטר גדול יותר לייצור מוצרים בקוטר קטן יותר. אבל היכולת לעשות זאת תלויה במידה רבה בחומר. חומרים המציגים דרגת התכווצות גבוהה סובלניים מאוד להקטנת גודל. הנה כמה דוגמאות:

יצרני צינורות רפואיים רבים מכירים את Pebax (אמיד בלוק פוליאתר של ארקמה), שהוא חומר TPE צמיג במיוחד עם קצב התכווצות גבוה. צינורות קטנים יותר בעלי דופן דקה (0.125 אינץ' קוטר חיצוני x 0.008 אינץ' קיר) ישתמשו בירידה בלחץ של 50% או יותר מכיוון שחומר זה צמיג יותר ונמשך במהירות כאשר עוזבים את התבנית החמה. אז, כמובן, ניתן להשתמש ב-0.375 אינץ', והתבנית מייצרת ¼ אינץ'.

משימת הפחתת גודל דומה אך מאתגרת יותר עשויה לכלול שימוש ב-2 אינץ'. תבנית ה-PE, יחד עם כלי הגודל החדש, יכולה לעבד צינורות בגודל 1.5 אינץ'. מכיוון שה-Retracement של PE מתון יחסית, קשה יותר לנהל אותו. לכן, יהיו כמה פשרות, כגון מהירות קו איטית יותר או איום גדול יותר של חוסר יציבות תהליך. במקרה זה, החל מצינור של 2 אינץ' עד 1.5 אינץ' עשויה להיות פירוש הדבר שעליך למשוך את הכיול מהתבנית כדי לתת לחומר הזדמנות ליפול על מנת להעבירו לכלי כיול המתאים ל-1.5 אינץ'. אחרת, חרוט האקסטרודט "ימלא" את פתח המכייל, כך שלעיתים צריך לקפל אותו כדי לעבור (לייצר אי סדרים בצינור במורד הזרם), או שהוא לא יעבור כלל.

לכן, בחלק מהמקרים, הוא יכול להיות "קטן" יותר בהתאם לחומר לשיחול. מצב בלתי אפשרי כרוך בחומרים כמו PVC קשיח. קצב הנפילה של החומר הזה כל כך נמוך שלעולם לא תוכל להגיע לרמה של 2 אינץ'. הגודל מצטמצם ל-1.5 אינץ'. אתה צריך תבנית חדשה וכלים חדשים.

2. הגדל את הפרודוקטיביות/מהירות: 

כשפס ייצור פועל היטב, תמיד יש שאלה: "האם הוא יכול להמשיך לייצר? אבל האם הוא פרודוקטיבי יותר? התשובה היא שוב, זה תלוי בחומר שאתה רוצה להוציא ובגודל המוצר הסופי. הניסיון הוכיח שאם מגבירים את מהירות המושך והאקסטרודר בו זמנית, והחומר הרץ יכול לעמוד בשינוי הזה, מהירות הקו עשויה לעלות ב-20%. לדוגמה, ירידת הלחץ וקצב ההתפשטות של החומר אינם גבוהים. לדוגמה, PE, PP או פוליאולפינים אחרים.

כמובן שאם תבחרו להגביר את מהירות קו הייצור ואת תפוקת האקסטרודר, הדבר יגביר את הסיכון לחוסר יציבות בתהליך. סל"ד גבוה יותר של אקסטרודר נוטה להגביר את כוח הגזירה של החומר בעצם באותו אופן כמו הגדלת פרופיל הטמפרטורה של החומר. הגדלת מהירות הקו עשויה גם לדרוש ממך להתאים את כמות החומר הנכנסת לצינור המחולץ, או להתאים את "גודל ההתאמה" של כלי המגע, מכיוון שמהירויות קו גבוהות יותר קשורות להתכווצות גדולה יותר של המוצר הסופי.

3. החלפת ספקי חומרים:

 על המעבדים להעריך כל הזמן את איכות החומרים שהם רוכשים, כמו גם את יכולת הספקים והיצרנים לספק את החומרים. לפעמים, המעבד מחליט לבצע שינויים, אשר עשויים להשפיע על היציבות והביצועים של קו שחול הצינור.

עבור "אותם" סוגים ודרגות של חומרים, מספיקים הבדלים קטנים במאפייני מפתח כדי להפוך את תהליך שחול הצינור והצינור לבלתי נורמלי ולדרוש התאמות שגוזלות זמן. לדוגמה, מעבד המייצר צינורות ניילון עבור לקוח חדש עשוי לבחור בדרגת חומר טובה יותר. יתרה מכך, על סמך ניסיונם עם החומר, צוות האקסטרוזיה של המעבד יספק כלים ו"ייצר ניסוי" את פס הייצור להשגת שלמות.

בהמשך, כדי לנצל את המחירים הגבוהים, רכשו המעבדים חומרים מספקים אחרים. אבל אולי זה לא יעבוד: יעילות האקסטרוזיה תפגע מכיוון ש"אותו החומר" אינו בדיוק זהה – התפלגות המשקל המולקולרית רחבה יותר. כתוצאה מכך, יש לו נטייה גדולה יותר להתרחב עם יציאתו מהתבנית, מה שגורם לעודפי מחול "להיכנס" ולעבור דרכם, וכתוצאה מכך לאריזה מדי תקופתית של כלי כיול וקירות צינור לא עקביים. לבסוף, לאחר הרבה התאמות והרבה בזבוז, תוקנה בעיית ההתכווצות ופס הייצור התייצב. (אם המרת חומר זו מתרחשת בכיוון ההפוך, היעדר התפשטות צפויה עלול לגרום גם לבעיות של נפילת לחץ, מכיוון שהאקסטרוד לא יכול "למלא" את המכייל, שנבנה תוך מחשבה על חומרים קודמים).

הלקח כאן הוא פשוט מאוד: אם אתה רוצה לסחוט בעקביות, עליך לרכוש חומרים עקביים. קבע חלון סובלנות לפיזור המשקל המולקולרי של החומר שאתה קונה, והיצמד לחלון זה.

4. קבע נכון את הגודל והכיול:

 כמו בתהליכי שחול צנרת אחרים, הניסיון בקביעת גודל מראה שהשיטה הנכונה והשיטה הלא נכונה, רבים מהנכון והלא נכון תלויים בחומר.

כייל את הצינור בכייל. המכייל הוא מעין מחליף חום שיכול להשתמש בשיטות מגע, ללא מגע או מידות מעורבות כדי לשלוט ב-OD, ID ועובי הדופן של המוצר. שיטת המידה תמצק את עור המוצר במהלך הקירור הראשוני. מתן כמות מתאימה של זמן השהייה הכולל בקירור חיוני כדי להבטיח את הגודל הסופי של המוצר, שכן המוצר ימשיך להתכווץ עד להשלמת הקירור. עבור קירות דקים עד בינוניים בעובי של 0.060 אינץ', הנחיות הקירור הכלליות דורשות כ-30 שניות של זמן קירור, בעוד שקירות עבים יותר של 0.100 אינץ' דורשים דקה אחת או יותר.

בעבר, שמנו לב לחשיבות של חישוב מפל הלחץ של חרוט האקסטרוזיה כדי להתאים לכניסה של הכייל. קביעת הגודל הנכונה, ושיטת קביעת הגודל הנכונה התואמת את סוג החומר, הדרישות של כלי עבודה ומים/סיכה חיוניים עבור שחול חלק במורד הזרם (ראה טבלה 1).

אם לא תצליח, תמשיך לעבוד קשה:

• מהירות הייצור איטית מהצפוי, ומהירות קו הייצור לא יכולה להיות "נכונה";

• כלי גודל "אריזה יתר";

• גימור/הדבקה לא עקבית של פני השטח, כולל סימני "סדק" עקב חוסר שימון.

• שינויים בלתי קבילים בגודל, וכתוצאה מכך הצורך המתמיד "להתאים" הגדרות.

בין שלוש השיטות המוצגות בטבלה 2, שיטות מגע וללא מגע נפוצות יותר עד כה. שיטות גודל ללא מגע והיברידיות משמשות לסיווג חומרים "דביקים" הדורשים שימון מים כדי להיכנס בצורה חלקה למיכל קירור הוואקום. במקרה של מידות מעורבות, המגע הראשוני עם מים מתרחש בתא המרווה המלא במים ישירות מול תיבת קירור הוואקום. החדר "מקדם עור" של המוצר לפני שהוא נכנס לקופסת הקירור ועובר עיצוב מגע קבוע.

עבור שינויים עדינים בגודל המוצר, גודל ללא מגע הוא הסובלני ביותר. מכיוון שמים, ולא מתכת, נמצאים במגע עם הצינור, קוטר הצינור עשוי לגדול ב-0.020 עד 0.030 אינץ' ללא צורך בהחלפת טבעת הסיכה בבאר. עם זאת, גודל המגע וסובלנות הכלים נמוכים בהרבה. הכנת מוצרים בקוטר גדול שחייבים לגעת בגודל תמיד דורשת כלים חדשים. כאשר הצינור מתכווץ לגודלו הסופי, הוא מעובד לגודל הצינור ה"מותאם" בנקודות עיבוד עוקבות.

הבעיה הגדולה ביותר של גודל מתרחשת כאשר אנשים זקוקים לשיטה ללא מגע ומשתמשים בכלי גודל מגע בטעות. הכנסת חומרים רכים צמיגים שגויים דרך תבנית המגע תגרום למוצר להידבק/להחליק בגלל היעדר חומר סיכה על פני הכלי, וכתוצאה מכך לאריזה חיצונית מבולגנת או סימני "ch-crack".

טעות נוספת כרוכה בשכחה או בלבול אילו חומרים חייבים להיות "רטובים" (באמצעות שימון באר מים) ואילו חומרים לא יכולים להיות "רטובים". לדוגמה, יש להפעיל את הפוליאולפין "רטוב" באמצעות באר מים, אחרת הפוליאולפין לא יוכל לעמוד בגודל המגע. עם זאת, אם לאחר מכן עוברים לחומר קשה יותר (כגון PVC) אך לא מצליחים להוציא את המים היטב, זה יגרום לבעיות גודל, מכיוון שחשיפה של ה-PVC למים תתחיל לפני גודל המגע בתא הוואקום "קפוא בטרם עת" הממדים שלו.

עבור מעבדים רבים, שחול צינורות עדיין דומה מאוד לאמנות במראה ובתחושה, מכיוון שנראה שיש יותר מדי שיפוטים להיעשות, ולכן יש הרבה גורמים (ללא קשר לגודל) ש"צריכים להיות נכונים" התהליך מתנהל כמו שצריך. עם זאת, אם אתה מארגן ומנצל ניסיון בתכנון, חומרים וייצור, אתה עשוי לגלות שאתה לא רק יכול לשלוט בתהליך של מוצרי הצינור המיוצרים כעת, אלא גם להרחיב בצורה חסכונית את הפונקציות של הציוד והתהליך כדי להשיג גמישות רבה יותר מין, פרודוקטיביות ותפוקה.

לפעמים, אתה צריך ציוד חדש, תבניות או כלים חדשים, או בקרות משופרות כדי לבצע את העבודה. אבל לא תמיד. מניסיוננו, מעבדים רבים מופתעים ממה שהם יכולים ללמוד ולהשיג.

קישור למאמר זה: כיצד מפתחים ורוכשים מעבדי צינורות את כל קו הייצור?  

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד מפתחים ורוכשים מעבדי צינורות את כל קו הייצור?  דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.