האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד משפיע הציר על הביצועים של מטחנה מדויקת?

כיצד משפיע הציר על הביצועים של מטחנה מדויקת?

פעולות השחזה מדויקות מכסות את כל היישומים הדורשים סובלנות הדוקה במידות ודרישות גימור משטח Ra נמוכות, כולל שחיקה חיצונית גלילית (OD), שחיקה פנימית (ID), שחיקה של פני שטח וטחינת זחילה. גלגלי השחזה המשמשים לפעולות אלו הם בדרך כלל גלגלי השחזה קונבנציונליים מאלומינה או גלגלי שחיקה קרמיים בעלי צורות וגדלים שונים, אך בהתאם ליישום, ניתן להשתמש גם בגלגלי השחזה של יהלום ו-cBN סופר טחונים.

ביישומים אלה, כהרחבה של הציר, ייתכן שיהיה צורך גם בציר שחיקה או בציר חותך גלגל שחיקה. סרני הגלגלים מאפשרים גמישות רבה יותר בהתקנת המכונה ובדרך כלל מגדילים את יכולת הגלגלים להגיע לתכונות שונות בחומר העבודה. הם ניתנים להתאמה אישית ובעל סובלנות הדוקה, כך שציר מעוצב היטב צריך להיות חזק ומאוזן. מחזיק הכלים הוא אחד המרכיבים הבסיסיים ביותר במכונות השחזה מדויקות. אם מתוכנן נכון, זה יכול להתגלות כפתרון חסכוני לשיפור ביצועי השחזה המדויקים.

למרות שרוב המהנדסים מבינים את חשיבותם, מעטים האנשים יודעים את ההשפעה שעשויה להיות לציר הגלגל על ​​ייעול תהליך ההשחזה. כאשר מנסים לתקן את תהליך השחזה השגוי או סתם רוצים לשפר את התוצאה, רוב המהנדסים יעריכו מחדש את המהירות, התפוקה, גלגל השחזה והחומר. ביישומים חדשים רבים יותר, ציר הגלגלים הוא מקור של רטט שמתעלמים ממנו לעתים קרובות, מה שעלול לגרום לאיכות ירודה של חלקי העבודה. מאמר זה מסביר כיצד סרנים משפיעים על הביצועים של משחזות מדויקות ואילו צעדים ניתן לנקוט כדי לשפר אותם.

ביישומי שחיקה מדויקים, קשיחות המכונה היא קריטית להשגת הביצועים והתוצאות הטובות ביותר. קשיחות לא מספקת תגרום לסימני זעזועים על פני החומר הנטחן. מכונה קשיחה יותר יכולה להשיג קצב הזנה גבוה יותר, ובכך להפחית את זמן המחזור ולשפר את היציבות של אזור הטחינה. זה יכול להאריך את חיי הגלגל, הדיוק והפרודוקטיביות.

כיצד משפיע הציר על הביצועים של מטחנה מדויקת?

ישנם שני סוגים של קשיחות עבור חלקי מכונה. הקשיחות הסטטית מחושבת ב-N/mm ומתארת ​​את הקשיחות של הרכיב תחת עומס כמעט סטטי. קשיחות דינמית (גם ב-N/mm) מתייחסת לקשיחות להשפעות של שיכוך ומסה, והיא בדרך כלל הקטנה ביותר בתדרים טבעיים או במצב הרטט החלש ביותר. התוצאה היא בדרך כלל 1/4-½ מהנוקשות הסטטית.

הגורמים העיקריים המניעים את הקשיחות של מערכת ההשחזה הם המכונה, חלקים, מתקנים וגלגלי שחיקה. אבל הקשיחות של המערכת היא רק המרכיב החלש ביותר שלה, ומכיוון שהציר חייב להיות ארוך יותר כדי להשיג את מאפייני החומר בחלק מתהליכי השחזה, הוא לרוב החוליה החלשה ביותר. ישנם שלושה פרמטרים עיקריים של ביצועי סרן: חומר, קוטר ואורך.

המאפיינים של הציר

גלגלים וסרנים עשויים לרוב מאחד משלושה חומרים, בהתאם ליישום:

טונגסטן קרביד מתאים מאוד לטחינה מדויקת בקוטר פנימי, במיוחד בעת שימוש ב-cBN מזכוכית, בגלל קשיות החומר. למרות היקר ביותר, הוא מחזיק מעמד הכי הרבה זמן.

כאשר יש לספוג רטט, נדרשות מתכות כבדות (Densalloy ו-No-chat). גם העלות וגם הקשיחות נמוכות יותר מאשר טונגסטן קרביד, אבל הם חומרים רכים יותר ואינם מתאימים לתנועה תכופה. בגלל המשקל שלהם, הם הכי קשים לאיזון.

עבור רוב יישומי השחזה, פלדת כלי היא הבחירה הנפוצה ביותר וכנראה הטובה ביותר. יש לו מאפייני שיכוך טובים יותר והוא קל יותר מקרביד. היא גם קשה וקלה יותר ממתכות כבדות.

בדרך כלל, גלגל ארוך פירs קשורים לטחינה בקוטר פנימי, אך חלק מתהליכי השחזה בקוטר החיצוני וטחינת הזנת זחילה החלו להשתמש מורחבים פיר מרכזים לפתרון בעיית הפינוי. השחזה בקוטר פנימי דורשת בדרך כלל את יחס הגובה-רוחב הארוך ביותר. לפי הפער של החלקים, השימוש בגלגל שחיקה סופר בקוטר קטן יותר יכול להשתמש בסרגל כלים בקוטר גדול יותר. ומכיוון ששיעור הבלאי ואורך החיים של גלגלי העל נוטים לחרוג מאלו של חומרי שוחקים מסורתיים, חיי הגלגל הכוללים של כל חלק יכולים להישאר דומים. אם יישום נוזל קירור מגביל את אורך מחזיק הכלים האופטימלי ו/או את הקוטר החיצוני, אספקת נוזל קירור דרך הציר או מתקן החלק יכול לעזור.

מפעילים ומהנדסי ייצור מנוסים יודעים שככל שהפיר קצר יותר, השחזה טוב יותר, אבל הם עשויים להיות מופתעים לגלות שהיא טובה יותר. אפשר לחשוב שהקשיות של פיר באורך 50 מ"מ פי שניים מזו של פיר באורך 100 מ"מ. למעשה, הקשיות של הרכזת משתנה באופן אקספוננציאלי עם האורך או הקוטר החיצוני. הגדלת הקוטר החיצוני של ציר החותך ב-10% תגדיל את הקשיחות הסטטית ב-46%, בעוד שהקטנת האורך ב-10% תגדיל את הקשיחות הסטטית ב-37%. הקשיחות הסטטית של ציר פלדה בקוטר 25 מ"מ ואורך פיר של 100 מ"מ היא 12,000 N/mm, ואורך הציר הוא 50 מ"מ = 96,000 N/mm, כלומר, הציר הקצר יותר קשיח פי שמונה. .

בצע אופטימיזציה לביצועים

ישנן שלוש אפשרויות להפחתת קשיחות הציר ובעיות רפרוף נלוות. האפשרות הפשוטה והחסכונית ביותר היא לנסות לקצר את הציר. פתרון אפשרי, ולפעמים במקרים מסוימים, עדיף להשתמש בעצים קצרים יותר מטעמי נוחות. חישוב הקשיחות והאורך הנדרשים של השוק יכול לעזור להבטיח כי נעשה שימוש בגודל הנכון.

היחס המרבי המומלץ בין אורך לקוטר של מוט החיתוך הוא 5:1; יחסים גדולים יותר מיחס זה יסתכנו בפגיעה בתדר הטבעי של הסוכה לפני הגעה למהירות גלגל העבודה. לציר קצר יותר יש קשיחות גבוהה יותר והוא יכול להפחית את הסיכוי שהתדר הטבעי של המכונה יתקרב למהירות הציר, ובכך להפחית את הסיכוי לייצר רטט בתדר טבעי, המופיע כרפרוף על חומר העבודה.

הפחתת משקל הסוכת תשנה גם את תדירות הקשיחות הדינמית, אך הדבר עלול לגרום לבעיות נוספות. אם המטרה היא לשנות את התדר הטבעי מבלי לשנות את הממדים החיצוניים, קידוח חור בקוטר חיצוני של 50% מה-OD במרכז הציר יכול לשפר את הקשיחות הדינמית. זה מושג על ידי הפחתת המשקל ב-25%, מה שמפחית רק את הקשיחות הסטטית ב-10%.

כמוצא אחרון, החלפת חומר המדרל יכולה להגביר את הקשיחות, אך הדבר עשוי להיות יקר וייתכן שלא ישיג את התוצאה הרצויה. לדוגמה, החלפת ליבת הציר מפלדה לקרביד מוצק יכולה להגביר את הקשיחות הסטטית עד פי שלושה; עם זאת, המשקל המוגבר ומאפייני השיכוך המופחתים של קרבידים עשויים להפחית את הקשיחות הדינמית לציר הפלדה עם מעט תועלת נטו. חומר חדש וקל משקל יותר (כגון סיבי פחמן/פלדה) עשוי להיות בחירה טובה יותר מכיוון שהוא יגביר את הקשיחות הסטטית והדינמית, אך פתרון זה יקר יותר. ככל שאורך המדרל גדל ליחס המרבי המומלץ של 5:1, הקשיחות המוגברת של החומר האקזוטי פוחתת בהדרגה.

אופטימיזציה של יחס הגובה-רוחב של ציר הטחינה הוא אחד השינויים הבודדים שבוצע על ידי משתמש הקצה במכונת השחזה, מה שיכול להגביר את הקשיחות הסטטית והדינמית ולשפר את ביצועי השחזה בעלות נמוכה יחסית.

קישור למאמר זה: כיצד משפיע הציר על הביצועים של מטחנה מדויקת?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד משפיע הציר על הביצועים של מטחנה מדויקת?מתכת, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת 3D, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.