האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כיצד ניתן להפחית את קצב הגרוטאות של חלקי עבודה במשעמם חלל עמוק?

כיצד ניתן להפחית את קצב הגרוטאות של חלקי עבודה במשעמם חלל עמוק?

ישנן סיבות רבות לקושי לשעמם. המפתח הוא שצריך לשים לב לארבע הנקודות הבאות. על מנת להקל על ניתוח נכון של הבעיה ולהימנע משימוש בשיטת עיבוד שגויה, מומלץ לזכור זאת ולהבין אותה.

1 עיבוד של סיבוב הכלי.

① במהלך תהליך עיבוד שבבי, לא ניתן לראות את מצב קצה הכלי, כך שאי אפשר להתאים את כמות החיתוך בהתאם למצב העיבוד. ניתן לכוונן מחרטות רגילות ישירות, ולכוונות מחרטות CNC באמצעות כפתור בלבד על הבקר. ההתאמה פשוטה וניתנת להתאמה תוך זמן קצר.

עם זאת, לא ניתן לכוונן ישירות את עיבוד סיבוב הכלים, ולא ניתן לכוונן אותו בבקר מכונת CNC. אלו הם אחד המכשולים הגדולים ביותר בפני ייצור אוטומטי.

②מכיוון שמרכז העיבוד אינו יכול להתאים את קוטר חור הקדום באופן פונקציונלי, לכל מוט משעמם חייב להיות מנגנון כוונון עדין. במהלך הגימור, חייב להיות מנגנון כוונון עדין עם יכולת התאמה ברמת המיקרון (מיקרון) בהתאם לסובלנות קוטר החור. סוג זה של כלי משעמם מתאים למחיר הכלי יקר יותר. למרבה הצער, בשל עלויות כלי העבודה, חלק מהמשתמשים גררו את הנושאים שיש לטפל בהם בהקדם האפשרי, ואף יותר מכך, ישנם מקרים רבים של ניתוקים גבוהים שאין להם כל קשר אליהם.

③בגלל השינוי המתמשך של כיוון פריקת השבבים, הקירור של קצה הכלי וחומר העבודה והעיבוד של שבבים הרבה יותר קשים מעיבוד מחרטה. במיוחד השיעמום הגס של חורים עיוורים של חלקי פלדה במרכזי עיבוד אנכיים הוא עדיין בעיה גדולה.

2 עיבוד קבוע חד-פעמי.

רק קצה השוק המחודד קבוע במרכז העיבוד. למרות שזה לא שונה מעיבוד מחרטות, במרכז העיבוד, צמצם אחד מתאים לכלי משעמם אחד. יש צורך להבין אילו מאפיינים יש לכל כלי משעמם. על בסיס מאפייניו, כמות החיתוך וההזנה מותאמים בהתאם.

על המחרטה, כל עוד התנאים מאפשרים זאת, ניתן להשתמש בסרגל משעמם אחד לעיבוד מרובה, כך שקל הרבה יותר להבין את המאפיינים של הכלי המשעמם בהשוואה למרכז העיבוד. כאשר משתמשים במרכז עיבוד לשעמום, בדרך כלל אי ​​אפשר להשלים צבירת נתונים מפורטת כזו, ולכן קשה יותר להתמודד עם בעיות כשהן מתרחשות.

למה משעמם כל כך קשה?

3 לקשיחות של חומר העבודה והתקן יש השפעה רבה.

לא משנה מה האירוע, יש אנשים שבוחרים בפרמטרים של חיתוך על סמך התיאוריה הממוקדת בכלי. למעשה, זה רחוק מלהיות פשוט. במיוחד זה לא הכלי המשעמם אלא הרטט והעיוות של חומר העבודה. המצב הזה הוא יותר. בשלב זה, קשה מאוד לבחור פרמטרי חיתוך ולבחור את קצה הכלי בשילוב עם תנאים אלו. יחד עם זאת, יש לשקול את דרישות דיוק הסובלנות של גימור. .

4 השתמש ב- ATC לשינוי כלים.

כאן עלינו להזכיר את בעיית ההתאמה המחודדת בין הציר למחזיק הכלי. לדוגמה, לשגיאת דיוק ההתחדדות של 0.2 ~ 0.5μm יש השפעה של 5-10μm על קצה הכלי המשעמם. לכן, דיוק הציר של מרכז העיבוד זהה למתח של מחזיק הכלים המשעמם. גם דיוק ההתאמה של הידית הוא נושא חשוב מאוד.

זה הופך את החלפת הכלי דרך ATC, מכיוון שהוא שונה מהתקנת כלי עבודה ידנית, בעיות החומרים הזרים והשבבים במתחם ישפיעו על הדיוק של כל מחזיק כלי משעמם, ויהיה יותר בעייתי לטיפול.

עיבוד משעמם חור עמוק תמיד היה בעיה בעיבוד מכני ועובש. לפני כן, חבר לכיתה נתקל בעיבוד חור עמוק של 48 × 215 מ"מ על תבנית צינור. אני מקווה לרשום את הבורות שטייל ​​ולספק לך קצת עזרה והתייחסות.

כיצד ניתן להפחית את קצב הגרוטאות של חלקי עבודה במשעמם חלל עמוק?

1. ניתוח שרטוט חלק ותכנון תהליכים

ניתוח ציור חלק

איור 1 מציג את חלקי תבנית הצינור. ישנם 4 חורים בקוטר 48×215 מ"מ לעיבוד. הממד החיצוני הוא 420 × 270 × 250 מ"מ. ישנם 4 חריצים בחלק העליון, התחתון, השמאלי והימני. למשטח החור יש מדרגות, ולשני הצדדים משטחים נוטים כמו המשטחים התואמים.

גודל החלק מוצג באיור. דרישת התהליך של חלק זה היא שהמתח של החור לא יכול לעלות על 0.1 מ"מ, ערך החספוס של פני השטח הוא Ra3.2μm, הסובלנות של גובה החור לא יכולה לעלות על 0.03 מ"מ, והניצב הוא 0.03 מ"מ. מוצר תבנית זה זהו צינור זכוכית עם עובי דופן של 0.8 מ"מ בלבד. לקוחות דורשים שהעובי יעלה על 0.8 מ"מ ולא יתקבל. ניתן לומר שככל שדק יותר כך ייטב, רק כדי לחסוך בעלויות.

באותו זמן, באמת לא היה לי מושג על חלקים כל כך קשים. למרות שהחברה שלנו הייתה אחראית רק לעיבוד משעמום חלל עמוק, לקוחות יכלו לשתף פעולה בהיבטים אחרים. לאחר ניסיונות רבים, פותחה קבוצה של תוכניות עיבוד פשוטות והגיוניות.

תכנון תהליכים

רצף עיבוד פשוט לפני חלק משעמם

לאחר שהחומר הדק חוזר, מכונת הטחינה מעבדת תחילה את החריצים משני הצדדים, כפי שמוצג באיור 1, המיקומים B ו- E מחוספסים ולאחר מכן מעודנים, והמספר מעובד.

המדרגה בצד הקדמי של העיבוד מעובה, ומשאירה שוליים של 0.5 מ"מ בצד אחד, כפי שמוצג באיור 1 ב-A ו-F.

השלבים במשטח התחתון של העיבוד מעובים, ומשאירים שוליים של 0.5 מ"מ בצד אחד, כפי שמוצג באיור 1 ב-C ו-D.

לאחר מכן התקן מחדש וכייל את השולחן, חלק את ארבעת הצדדים למרכז, ועבד ומקם את המקדחה המרכזית. שלב אחר שלב השתמש במקדח בקוטר 10 מ"מ, קוטר 24 מ"מ וקוטר 35 מ"מ. לבסוף, השתמש במקדח בקוטר 44 מ"מ כדי לקדוח אותו.

לאחר ההשלמה, עבור אל פני השטח והתחתית של טחנת המים הגדולה, כפי שמוצג באיור 2, וטחן לכמה בודדות כדי להבטיח שהמקביליות היא 0.03 מ"מ.

כפי שמוצג באיור 1, קצבת עיבוד עדין של 0.3 מ"מ שמורה לטחינת צד של B ו-E.

תאריך הידוק ומיקום של חלקים

חתיכת העבודה מהודקת ישירות על שולחן העבודה הבקרה המספרית, וארבע רגלי התבנית מהודקות בהתאמה, והכיול מרוכז, והשגיאה נשלטת בתוך 4 מ"מ.

2. חלקים עיבוד CNC

ניתוח ציור חלק

כלי משעמם מתוצרת עצמית: תחילה צור מחזיק כלי משעמם מתוצרת עצמית כפי שמוצג באיור 3, החומר הוא 837H, סיבוב גס ראשון, רווח של 0.5 מ"מ, לאחר טיפול בחום, השתמש במטחנה גלילית לעיבוד, הפוקוס הוא להבטיח את הקואקסיאליות. מחזיק הסכינים הקטן עם תוספות קונה חלקים סטנדרטיים של 10×10 מ"מ, דבר שנוח להחלפת הלהבים ומבטיח את הגודל.

זווית הנטייה של מחזיק הכלים הקטן המובנה היא 20 °, והיא מעובדת על ידי חיתוך חוט ומותקנת מעט בחוזקה. את מחזיק הכלים המשעמם קודחים עם ברגי שקע משושה M6mm, ואת מחזיק הכלים הקטן ננעל עם ברגי שקע המשושה. מחזיק הכלים הקטן הסטנדרטי מצויד בלהבי קרביד מוצק, זווית הכניסה היא 30°, זווית ההימנעות מהצד היא 15°, ולקצה הלהב יש זווית של R0.3~R0.4mm כדי למזער את משטח המגע כדי למנוע רטט .

קביעת תכנית עיבוד

תוכנית עיבוד חורים 1

זוהי השיטה הפשוטה והפשוטה ביותר להשתמש בחיתוך חוט בתנועה מהירה. עם זאת, מכיוון שהגודל עמוק מדי מכדי להיות 215 מ"מ, קשה לפתור את הקירור והשטיפה במהלך העיבוד, וקל לשבור את החוט, וערך חספוס המשטח אינו עומד בדרישות.

תוכנית עיבוד חורים 2

שימוש בעיבוד תיל בתנועה אטית, מכיוון שגם עומק החור קל לשבור את החוט, אך דמי העיבוד עבור כל חור הם כ-1,945 יואן, והעלות הכוללת המחושבת של חיתוך תיל התבנית היא כמעט 7,700 יואן, שעולה בהרבה על חישוב עלות הלקוח.

תוכנית עיבוד חורים 3

כרסום בקווי מתאר מספריים, עם מחזיקי כלים מורחבים המצוידים בחותכי סגסוגת עגולים או בצורת יהלום, עיבוד שכבות עמוק, בשל שטח המגע הגדול, הצליל חזק מאוד וקשה בכל פעם שהכלי נכנס ויוצא וחספוס המשטח. של המעובד הערך והדיוק הממדי ירודים מאוד, ולפעמים ישנם חריצים הפוכים באמצע. רק בחספוס לא ניתן לשלוט והוא רחוק מהסטנדרט.

תוכנית עיבוד חורים 4

לעיבוד משעמם CNC, דגם המכונה הוא 850B, שניתן להשתמש בו עבור כלי מכונה כלליים. גובה ציר ה-Z של דגם זה הוא 500 מ"מ, אשר יכול לעמוד בדרישות העיבוד של מחזיק משעמם 230 ועומק חור חומר העבודה של 250 מ"מ, וזמן העיבוד כולל עבור כל חור זה לוקח רק 2 שעות, דיוק העיבוד הוא גבוה, וערך החספוס של פני השטח ודיוק הממדים עומדים בדרישות השרטוטים. באמצעות השוואת עלות, דיוק עיבוד וקושי בעיבוד, נבחרת תוכנית עיבוד החורים של תוכנית 4.

תהליך משעמם CNC

תיקון ויישור

הדק את המיקום של 4 הפינות על חומר העבודה על כלי העבודה, ויישר את המיקום והמפלס המקבילים של חומר העבודה. אם הוא עולה על 0.03 מ"מ, יש להטחן מחדש את הצדדים העליונים והתחתונים של חומר העבודה, אחרת קשה להבטיח את אנכיות החור. סובלנות הכיול נשלטת בתוך 0.02 מ"מ. בין 4 הפרצופים, פני הצעד השני משמשים כפנים 0 של ציר Z, ויש כמה שיותר מקום להרמת הסכין.

הרכבה מחזיק כלי משעמם

עבור העיבוד הגס הראשון, השתמש בכרטיס המונה כדי למדוד את גודל הלהב המשעמם גבוה יותר ממחזיק הכלים הגדול. עתודת העיבוד הגס היא בערך 0.5 מ"מ בצד אחד, וזה נוח לחצי גימור. זווית הסטייה העיקרית של התוספת המשעממת היא 30°, זווית ההימנעות של פני הצד היא 15°, והפילה של קצה הכלי הוא R0.3~R0.4mm כדי למזער את משטח המגע והכוח כדי למנוע חתך נמוך עקב רטט. פני השטח של חומר העבודה עם קצה הכלי המשעמם הם צד 0.

תוכנית משעממת

פורמט הפקודה הוא G76X_Y_Z_R_Q_P_F_;, G76 היא פקודה משעממת עדינה, מיקום הקואורדינטות של החור X/Y/Z, P הוא ההשהיה בתחתית החור, ו-Q מציין שהכלי עוצר ומקזז לאחר העיבוד, כך כדי למנוע שריטה של ​​משטח הצד המעובד בעת הרמת הכלי.

הגדרת פרמטר חיספוס

המהירות S היא 120 סיבובים לדקה, הזנה F היא 80 מ"מ לדקה, כמות החיתוך היא 1.0 מ"מ, שמן החיתוך הוא נוזל קירור, נזילות השמן צריכה להיות טובה והקירור במקום.

הגדרת פרמטר חצי גימור

לאחר סיום העיבוד הגס, מתבצעים מספר הכרטיסים והבדיקה. ניתן למדוד את גודל החור הפנימי העמוק על ידי מד החור הפנימי, בדרך כלל תהיה התחדדות מסוימת, המהירות S היא 110 סיבובים לדקה, ההזנה F היא 70 מ"מ לדקה, וכמות החיתוך היא 0.6 מ"מ. שמן החיתוך הוא נוזל קירור, והנזילות של השמן צריכה להיות טובה, והקירור במקום כדי להבטיח את חספוס הגימור.

הגדרת פרמטר סיום

כל חור מעובד עם להב חדש, המהירות S היא 100 סיבובים לדקה, והמהירות היא 60 מ"מ לדקה. מיקום הלהב נמדד במיקרומטר, ומחזיק הכלים הקטן ננעל לעיבוד. נסה תחילה לעבד חורים, מכיוון שישנה שלב של 15 מ"מ על המשטח העליון של חומר העבודה עד שהגודל יעמוד בדרישות הציור.

3. הכנת התוכנית

הערה: עבור עיבוד גס, עיבוד ביניים ועיבוד גימור, ניתן לשנות רק את הערכים של F ו-S בתוכן התוכנית.

קבוצה זו של תוכניות עיבוד עברה מספר שיפורים באתר. החל מתוכנית כרסום קווי המתאר, יש להרים את הכלי ולהחליף אותו מספר פעמים באמצע. זמן העיבוד של כל חור הוא כ-4 שעות. ערך החספוס של העיבוד עושה את הלקוח מאוד כאב הראש גרם למכונה לחסוך תבנית ולהבריש חור בתהליך השני, והעיגול של החור המלוטש עדיין לא היה מסויג.

עיבוד שבבי עם משעמם הוא בעיקר ההגדרה של שני הפרמטרים של הזנה ומהירות. מהירות ההזנה מחושבת בדרך כלל כ-Vc=πDN/1,000. לאחר עיבודים רבים באתר ושיפור מתמיד, מהירות העיבוד הסופית S מסתכמת כ-100 סיבובים לדקה. ההזנה F היא 60 מ"מ לדקה. למרות שהתוצאה פשוטה ודורשת מאמץ רב, ניתן להסיק שניתן להשלים את עיבוד הביניים/חצי גימור וגימור בבת אחת. זמן העיבוד הכולל של כל חור הוא תוך 2 שעות, גליליות וחספוס כל הערכים עומדים בסטנדרט, מצמצמים את זמן העיבוד המשני של הלקוח, משפרים באמת את יעילות הייצור וזוכים לשבחי הלקוח.

למרות שהסט הזה של תוכנית עיבוד משעממת סופית היא פשוטה, התהליך ממש לא קל. ההשפעה של עיבוד ללא כל פרט עשויה להיות שונה. הדבר הכי מודאג משעמום חורים עמוקים הוא הפחד מרטט במהלך העיבוד וכוח מופרז. חתך תחתון, חומר העבודה ייגרט. לכן, יש לקוות שהוא יכול למלא תפקיד בהתייחסות ומניעה בהיבטים של בחירת להבים, אמצעי זהירות והגדרות פרמטרי עיבוד אחרות.

קישור למאמר זה: כיצד ניתן להפחית את קצב הגרוטאות של חלקי עבודה במשעמם חלל עמוק?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כיצד ניתן להפחית את קצב הגרוטאות של חלקי עבודה במשעמם חלל עמוק?3, 4 ו -5 צירים שירותי עיבוד CNC דיוק עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.