האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

כמה אתה יודע על שש הכישורים של מכונת חיתוך הלייזר בתהליך החיתוך בפועל?  

כמה אתה יודע על שש הכישורים של מכונת חיתוך הלייזר בתהליך החיתוך בפועל?  

במהלך תהליך החיתוך של חיתוך לייזר במכונה, הקרן ממוקדת על ידי עדשת ראש החיתוך לנקודת מוקד קטנה, כך שנקודת המוקד יכולה להגיע לצפיפות הספק גבוהה, וראש החיתוך מקובע על ציר z. בשלב זה, קלט החום על ידי הקורה חורג בהרבה מחלק החום המוחזר, מתנהל או מתפזר על ידי החומר, והחומר מתחמם במהירות לטמפרטורת ההתכה והאידוי. במקביל, זרימת אוויר מהירה תימס מהצד הקואקסיאלי או הלא קואקסיאלי. והחומר המאודה נשף החוצה ליצירת חורים לחיתוך החומר.

בשנים האחרונות, טכנולוגיית חיתוך הלייזר מתפתחת במהירות חסרת תקדים, עם קצב צמיחה שנתי של 15% עד 20%. מאז 1985, סין גדלה בקצב של כמעט 25% בשנה. בהשוואה לתהליכי חיתוך מסורתיים של אוקסיאצטילן, פלזמה וחתכים, מהירות חיתוך הלייזר מהירה, החריץ צר, האזור המושפע מחום קטן, קצה החריץ בניצב וקצה החיתוך חלק. יחד עם זאת, ישנם סוגים רבים של חומרים הניתנים לחיתוך בלייזר, כולל פלדת פחמן. , נירוסטה, פלדת סגסוגת, עץ, פלסטיק, גומי, בד, קוורץ, קרמיקה, זכוכית, חומרים מרוכבים וכו'.

במהלך תהליך החיתוך, ישנן שש פונקציות מעשיות. עם פונקציות מעשיות אלה, ניתן לשפר מאוד את יעילות העיבוד וביצועי החיתוך של מכונת חיתוך הלייזר.

01 זינוק

קפיצת מדרגה היא הדרך הסרק של מכונות חיתוך בלייזר. כפי שמוצג באיור למטה, לאחר חיתוך חור 1, לאחר מכן חיתוך חור 2. ראש החיתוך חייב לנוע מנקודה A לנקודה B. כמובן, יש לכבות את הלייזר במהלך התנועה. תהליך התנועה מנקודה A לנקודה B, המכונה פועלת "ריקה", שנקראת סרק.

שבץ הסרק של מכונת חיתוך הלייזר המוקדמת מוצג באיור הבא. ראש החיתוך צריך להשלים שלוש פעולות: עלייה (לגובה בטוח מספיק), תרגום (הגעה מעל נקודה B) וירידה.

דחיסת זמן הסרק יכולה לשפר את יעילות המכונה. אם שלוש הפעולות הבאות יושלמו "בו זמנית", ניתן לקצר את זמן הסרק: כאשר ראש החיתוך מתחיל מנקודה A לנקודה B, הוא עולה במקביל; כאשר הוא מתקרב לנקודה B, הוא נופל בו זמנית. כפי שמוצג מטה.

מסלול תנועת הסרק של ראש החיתוך הוא כמו קשת שנמשכת על ידי קפיצה של צפרדע.

בתהליך הפיתוח של מכונת חיתוך הלייזר, ניתן להתייחס לקפיצת המדרגה כקדמה טכנולוגית יוצאת דופן. קפיצת מדרגה רק תופסת את זמן התרגום מנקודה א 'לנקודה ב', וחוסכת את זמן העלייה והירידה. הצפרדע קפצה ותפסה את האוכל; קפיצת הצפרדע של מכונת חיתוך הלייזר "תפסה" יעילות גבוהה. אם למכונת חיתוך הלייזר אין את פונקציית הזינוק, אני חושש שהיא לא תיכנס לשוק.

02 מיקוד אוטומטי

בעת חיתוך חומרים שונים, הפוקוס של קרן הלייזר נדרש ליפול במיקומים שונים על החתך של חומר העבודה. לכן, יש צורך להתאים את מיקום המיקוד (מיקוד). מכונות חיתוך לייזר מוקדמות משמשות בדרך כלל מיקוד ידני; כעת, מכונות יצרניות רבות השיגו מיקוד אוטומטי.

יש אנשים שיגידו שרק לשנות את גובה ראש החיתוך זה בסדר גמור. כאשר ראש החיתוך מורם, מיקום המוקד גבוה יותר, וכאשר ראש החיתוך יורד, מיקום המוקד נמוך יותר. זה לא כזה פשוט.

למעשה, במהלך תהליך החיתוך, המרחק בין הזרבובית לחומר העבודה (גובה הזרבובית) הוא בערך 0.5 ~ 1.5 מ"מ, אשר ניתן לראותו כערך קבוע, כלומר, גובה הזרבובית אינו משתנה, כך שהמיקוד אינו יכול להתאים על ידי הרמה והורדה של ראש החיתוך (אחרת לא ניתן להשלים את תהליך החיתוך).

אורך המוקד של עדשת המיקוד אינו ניתן לשינוי, כך שלא ניתן לצפות לכוונון הפוקוס על ידי שינוי אורך המוקד. אם תשנה את מיקום עדשת הפוקוס, תוכל לשנות את מיקום הפוקוס: עדשת הפוקוס יורדת, הפוקוס יורד, ועדשת הפוקוס עולה, הפוקוס עולה. —— זוהי אכן דרך להתמקד. מנוע משמש כדי להניע את עדשת המיקוד לנוע מעלה ומטה כדי להשיג מיקוד אוטומטי.

שיטת מיקוד אוטומטית נוספת היא: לפני שהקרן נכנסת למראת המיקוד, נקבעת מראה עקמומיות משתנה (או מראה מתכווננת), וזווית ההסטה של ​​הקרן המוחזרת משתנה על ידי שינוי עקמומיות המראה, ובכך משנה את מיקוד המיקוד. כפי שמוצג מטה.

בעזרת פונקציית המיקוד האוטומטי, ניתן לשפר משמעותית את יעילות העיבוד של מכונת החיתוך בלייזר: זמן הניקוב של צלחות עבות מצטמצם מאוד; בעת עיבוד חלקי עבודה מחומרים שונים ועוביים שונים, המכונה יכולה להתאים אוטומטית במהירות את המיקוד למיקום המתאים ביותר.

כמה אתה יודע על שש הכישורים של מכונת חיתוך הלייזר בתהליך החיתוך בפועל?  

03 איתור קצה אוטומטי

כפי שמוצג באיור שלהלן, כאשר הגיליון מונח על שולחן העבודה, אם הוא מוטה, הוא עלול לגרום לפסולת במהלך החיתוך. אם ניתן לחוש בזווית הנטייה ובמקור הגיליון, ניתן להתאים את תהליך החיתוך כך שיתאים לזווית ולמיקום הגיליון כדי להימנע מבזבוז. פונקציית מציאת הקצוות האוטומטית נוצרה.

לאחר הפעלת פונקציית איתור הקצוות האוטומטית, ראש החיתוך מתחיל מנקודה P ומודד אוטומטית 3 נקודות על שני הקצוות האנכיים של הגיליון: P1, P2, P3, ומחשב אוטומטית את זווית הנטייה A של הגיליון ואת המוצא.

בעזרת פונקציית איתור הקצוות האוטומטית, זה חוסך את זמן ההתאמה של חומר העבודה קודם לכן-לא קל להתאים (להזיז) חתיכות במשקל של מאות קילוגרמים על שולחן החיתוך, מה שמשפר את יעילות המכונה.

מכונת חיתוך לייזר בעוצמה גבוהה עם טכנולוגיה מתקדמת ופונקציות עוצמתיות היא מערכת מורכבת המשלבת אור, מכונה וחשמל. העדינות לעתים קרובות מסתירה את התעלומה. הבה נחקור יחד את התעלומה.

04 פירסינג מרוכז

ניקוב מרכזי, הידוע גם בשם ניקוב קדם, הוא טכנולוגיית עיבוד, לא פונקציה של המכונה עצמה. כאשר חותכים בלייזר לוחות עבים יותר, כל תהליך חיתוך קווי מתאר צריך לעבור שני שלבים: 1. ניקוב ו-2. חיתוך.

טכנולוגיית עיבוד קונבנציונלית (ניקוב נקודה א ← חיתוך קו מתאר 1 ← ניקוב נקודה B ← מיתאר חיתוך 2 →……), מה שנקרא ניקוב מרכזי, היא לבצע את כל תהליכי הניקוב על הלוח כולו מראש, ולאחר מכן לבצע את תהליך חיתוך שוב.

טכנולוגיית עיבוד פירסינג מרוכזת (ניקוב מלא של כל קווי המתאר → חזרה לנקודת המוצא → חיתוך כל קווי המתאר). בהשוואה לטכנולוגיית העיבוד הקונבנציונלית, האורך הכולל של מסלול הריצה של המכונה גדל במהלך פירסינג מרוכז. אז למה להשתמש בפירסינג מרוכז?

ניקוב מרוכז יכול למנוע שריפת יתר. במהלך תהליך הניקוב של הצלחת העבה נוצרת הצטברות חום סביב נקודת הניקוב. אם הוא נחתך באופן מיידי, תתרחש שריפת יתר. תהליך הנקב הריכוזי מאומץ להשלמת כל הנקבים וחזרה לנקודת ההתחלה לחיתוך. מכיוון שיש מספיק זמן להפיץ חום, נמנעים משריפת יתר.

ניקוב מרכזי יכול לשפר את יעילות העיבוד. נכון לעכשיו, עדיין יש הרבה מכונות חיתוך בלייזר שאין להן פונקציה של מיקוד אוטומטי. פרמטרי התהליך (מצב לייזר, הספק, גובה הזרבובית, לחץ גז עזר וכו ') שונים לעיבוד צלחות עבות, ניקוב וחיתוך. גובה הזרבובית במהלך תהליך הפירסינג גבוה מזה של תהליך החיתוך.

אם מאומצת טכנולוגיית העיבוד הקונבנציונלית (ניקוב מתאר 1 → חיתוך מתאר 1 → ניקוב מתאר 2 → חיתוך קווי מתאר → ……), על מנת להבטיח את איכות החיתוך והיעילות, ניתן להתאים את המיקוד של קרן הלייזר רק באופן ידני ל הטוב ביותר בהתאם לצרכי החיתוך מיקום (תארו לעצמכם אם זה המקרה: בהתחלה, הגדר את המיקוד באופן ידני למיקום הנדרש לפירסינג, פירס; לאחר מכן, התאם את המיקוד למיקום הנדרש לחיתוך, חתך; ואז התאם ל עמדת הפירס, פירס; …; עד שהעיבוד יסתיים-זה פשוט סיוט). לכן, המיקוד במהלך הניקוב לא חייב להיות במיקום האופטימלי, וזמן הניקוב ארוך יותר.

עם זאת, אם מאומצים את שיטת הניקוב הריכוזית, ניתן להתאים את המיקוד למיקום המתאים לניקוב תחילה, לאחר השלמת הניקוב, המכשיר מושהה, ואז מיקום המיקוד מותאם למיקום הטוב ביותר הנדרש לחיתוך; בדרך זו, ניתן לקצר את זמן הניקוב ביותר מחצי, לשפר מאוד את היעילות. כמובן שבמידת הצורך ניתן להתאים או לשנות פרמטרים אחרים של תהליך בין ניקוב מרוכז לחיתוך (למשל ניתן להשתמש באוויר + גל מתמשך לניקוב, וחמצן לחיתוך, ויש מספיק זמן להשלמת הגז החלף). בדרך כלל אנו קוראים לזום האוטומטי של עדשת הפוקוס המניע ציר F; כמו זה, הזום הידני משמש לריכוז הפירסינג והחיתוך, האם אפשר לקרוא לזה "ציר" H (יד) "זום"?

פירסינג מרוכז הוא גם מסוכן. אם מתרחשת התנגשות במהלך תהליך החיתוך, הגורמת לשינוי מיקום הצלחת, החלק שלא נחתך עלול להישמט. תהליך הניקוב הריכוזי דורש עזרה של מערכת תכנות אוטומטית.

05 מיקום גשר (חיבור מיקרו)

במהלך תהליך חיתוך הלייזר, חומר היריעה נתמך על ידי סרגל התמיכה המשונן. אם החלק החתוך אינו קטן מספיק, הוא אינו יכול ליפול מהפער של מוט התמיכה; אם הוא אינו גדול מספיק, לא ניתן לתמוך בו על ידי סרגל התמיכה; הוא עלול לאבד את שיווי משקלו ולהתעקם. ראש החיתוך הנע במהירות גבוהה עלול להתנגש בו, וראש החיתוך עלול להינזק לאור ההשבתה.

ניתן למנוע תופעה זו על ידי שימוש בתהליך חיתוך מיקום הגשר (מיקרו-חיבור). כאשר מתכנתים את הגרפיקה לחיתוך בלייזר, המתאר הסגור נשבר בכוונה בכמה מקומות, כך שאחרי סיום החיתוך, החלקים נדבקים לחומרים שמסביב מבלי ליפול. המקומות השבורים האלה הם הגשרים. ידוע גם בשם נקודת שבירה או חיבור מיקרו (שם זה נגזר מהתרגום הבוטה של ​​MicroJoint). מרחק ההפסקה, בערך 0.2-1 מ"מ, עומד ביחס הפוך לעובי הסדין. בהתבסס על זוויות שונות, ישנם שמות שונים אלה: בהתבסס על קו המתאר, הוא מנותק, אז זה נקרא נקודת שבירה; בהתבסס על החלק, הוא נדבק לחומר הבסיס, ולכן הוא נקרא גשר או חיבור מיקרו.

עמדת הגשר מחברת את החלקים עם החומרים שמסביב. תוכנת התכנות הבוגרת יכולה להוסיף באופן אוטומטי את המספר המתאים של עמדות הגשר לפי אורך המתאר. היא יכולה גם להבחין בין קווי המתאר הפנימיים והחיצוניים ולהחליט אם להוסיף גשרים, כך שקווי המתאר הפנימיים (פסולת) שלא יוצאים מהגשרים יפלו, וקווי המתאר החיצוניים (חלקי) הגשרים יודבקו יחד עם הבסיס. חומר ולא ייפול, ובכך להימנע מעבודת מיון.

06 חיתוך נפוץ

אם קווי המתאר של חלקים סמוכים הם קווים ישרים והזוויות זהות, ניתן לשלב אותן לקו ישר ולחתוך אותן פעם אחת. זהו חיתוך הקצה הנפוץ. ברור שחיתוך קצה מפחית את אורך החיתוך ויכול לשפר משמעותית את יעילות העיבוד.

חיתוך קצה משותף אינו מחייב את צורת החלק להיות מלבנית. כפי שמוצג מטה.

הקווים הכחולים השמיים הם קצוות נפוצים, והקצוות הנפוצים נחתכים, מה שלא רק חוסך זמן חיתוך, אלא גם מקטין את מספר הנקבים. לכן, היתרונות ברורים מאוד. אם תחסכו 1.5 שעות ביום בגלל חיתוך קצה נפוץ, נחסכות כ-500 שעות מדי שנה, והעלות הכוללת לשעה היא 100 יואן, השווה ליצירת הטבה נוספת של 50,000 יואן בשנה. חיתוך קצה נפוץ צריך להסתמך על תוכנת תכנות אוטומטית חכמה.

אז מהן הבעיות שמכונת חיתוך הלייזר נתקלת בה לעתים קרובות בתהליך החיתוך בפועל?

ניתוח פתרונות לבעיות בהן נתקלות מכונות חיתוך לייזר באופן תדיר בתהליך החיתוך בפועל:

1. אין תגובה לאחר הפעלת מכונת חיתוך הלייזר

סוג זה של בעיה נגרמת בדרך כלל על ידי הפלט והקלט של ספק הכוח, אשר ניתן לפתור על ידי בדיקת ספק הכוח; הפסקת החשמל נגרמת בדרך כלל משריפת הנתיך או מבעיית מתג ההפעלה, הדורשת נתיך חשמל ואיכות מתג בקרה טובה ואיכותית יותר.

2. נורית הפלט של המכונה חלשה מאוד לאחר הפעלה לתקופה מסוימת

כאשר אתה נתקל במצב זה, בדוק תחילה אם אורך המוקד השתנה. אם אין שינוי, בדוק אם עדשת המיקוד במכונה הזיהומה; האם מערכת שביל האור סטתה בטעות; הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק האם זרימת המים זורמת, ומחזור המים הוא הדבר החשוב ביותר. החלקות יכולה לפזר עד כמה שניתן את החום של מכונת החיתוך בלייזר, לשפר את המרת האנרגיה של ציוד הלייזר, ולבסוף להשיג את המיקוד של מקור האור.

3. לעתים קרובות מופיעים ניצוצות חריגים בעת חיתוך פלדת פחמן דקה

אנו יודעים שכאשר חיתוך בלייזר פלדת פחמן דקה, הלהבות בדרך כלל ארוכות ושטוחות, עם פחות קצוות מפוצלים, וניצוצות חריגים ישפיעו על החלקות ואיכות העיבוד של משטח החיתוך של חומר העבודה. בשלב זה, כאשר פרמטרים אחרים תקינים, יש לשקול את אובדן זרבובית ראש הלייזר. אם הבעיה קיימת, יש להחליף את הזרבובית בזמן. אם אין החלפה של זרבובית חדשה, יש להגדיל את לחץ גז העבודה החותך. אם החוט בחיבור בין הזרבובית לראש חיתוך הלייזר רופף, יש להשעות את חיתוך הלייזר מיד, לבדוק את מצב החיבור של ראש חיתוך הלייזר ולהתקין מחדש את ההברגה.

4. החור העגול המעובד או עיוות קו ישר

כאשר מתרחש כשל מסוג זה, עלינו לשלול תחילה אם תוכנת בקרת חיתוך הלייזר נעה כרגיל. לדוגמה, צייר קו ישר כדי לראות אם ראש הלייזר נע בקו ישר במהלך העיבוד. זה בעצם יכול לחסל את האפשרות לבעיות תוכנה. יחד עם זאת, שלב זה יכול למצוא גם בעיות חריגות של רפיון על המבנה המכני. לאחר אי הכללת תוכנות ואפשרויות מכניות, עלינו לחשוב האם אנרגיית הלייזר גבוהה מדי, והשטח שאינו מעובד מושפע מהאנרגיה הגבוהה.

בדוק אם קצה החיתוך של חומר העבודה נמס, קצה העיבוד הרגיל צריך להיות חלק ושטוח. כאשר זה קורה, עלינו להוריד בצורה הנכונה את פרמטרי הספק או התדר של הלייזר כדי לפתור את הבעיה. יש גם אחד יחסית נדיר. פגמים כגון עיוות עדשת המיקוד בראש הלייזר יכולים גם הם לגרום לבעיות כאלה. ניתן לשפוט זאת על ידי התבוננות אם הקרן מראש הלייזר היא קונצנטרית או לא.

5. בחומר העבודה יש ​​לעתים קרובות כתמים

לעבודה יש ​​לעתים קרובות קוצים. עלינו לתת עדיפות לגורמים הגורמים לקוצצים במהלך פעולת החיתוך, ואיננו יכולים להגדיל את מהירות החיתוך באופן עיוור, כיוון שעולה המהירות בעיוורון, בתהליך החיתוך בפועל, קל מאוד לראות את הגיליון לא נחתך. מצב זה בולט במיוחד בעת עיבוד יריעות מצופות אלומיניום-אבץ. בשלב זה, יש לקחת בחשבון גורמים אחרים של כלי המכונה כדי לפתור את הבעיה, כגון האם יש להחליף את הזרבובית או שתנועת מסילת ההדרכה אינה יציבה.

6. הלייזר לא נחתך לגמרי

הסיבה לבעיה מסוג זה: בדוק אם בחירת זרבובית הלייזר תואמת את עובי הצלחת המעובדת, החלף את הזרבובית או עיבד את הצלחת; בדוק אם מהירות קו חיתוך הלייזר מהירה מדי, עליך לשלוט ולהקטין את מהירות הקו בהתאם למצב הלוח בפועל.

קישור למאמר זה: כמה אתה יודע על שש הכישורים של מכונת חיתוך הלייזר בתהליך החיתוך בפועל?  

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


כמה אתה יודע על שש הכישורים של מכונת חיתוך הלייזר בתהליך החיתוך בפועל?  דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.