האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected].

לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

לחיצה חמה לאחר עיבוד


למרות שלתהליך יציקת התצהיר הקלאסי (FDM) יש יתרונות טבועים בייצור חלקים מבניים מורכבים, לרכיבים המיוצרים בטכנולוגיה זו עדיין יש בעיות של חוזק לא מספיק ועמידות בחום נמוכה.

כדי להגדיל את חוזק המוצר, השימוש בחומרים קלים וחוזקים בסיבים מחוזקים הוא שיטה יעילה מאוד. יש חוקרים שערבבו סיבים קצוצים לחומרי שרף ועיבדו חוטים מחוזקים של סיבים עבור FDM. למרות שתהליך ה- FDM האופייני שעובר בירושה חוטים מחוזקים בסיבים קצוצים כאלה, יתרון בכך שהוא יוצר רכיבים גיאומורפיים מורכבים, אך שיפור חוזק המוצר אינו ברור מאוד והוא אינו מסוגל לעמוד בדרישות החוזק הגבוהות שציפינו לה. . בהשוואה לחומרים מחוזקים בסיבים קצוצים, חומרים מחוזקים בסיבים רציפים יכולים להגדיל מאוד את חוזק המוצר, אך בשל המגבלה הרציפה של הסיבים, לשיטת הדפוס אין חוסר יכולת ליצור חלקים מבניים מורכבים.

על מנת לפתור את הבעיה הנ"ל של דפוס מחוזק של סיבים רציפים, החוקרים MY ו- YK מהתיכון היפני התמחו בתכנון וייצור של זרבובית שחול מסוג חדש (איור 1).

לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

איור 1 חרירי מעוצבים של MY ו- YK

בניגוד לציוד קונבנציונאלי מחוזק סיבים רציפים, הזרבובית משתמשת בשני מכשירי הזנה כדי לשלוט בהזנה של חוט תרמופלסטי מחוזק סיבי פחמן וחוט שרף נוסף. החוט התרמופלסטי המחוזק עם סיבים רציפים המשמש אותם הוא חוט עשוי סיבי פחמן עטופי PA6 בקוטר של 0.3 מ"מ, כאשר תכולת נפח סיבי הפחמן Vf נשלטת על 50%, וחומר השרף הנוסף הוא ניילון 645. חתך רוחב שכבה המודפס על ידי הזרבובית מוצג באיור 2. החלק התחתון של השכבה היחידה הוא חומר תרמופלסטי מחוזק בסיבים רציפים, והחלק העליון הוא חומר שרף נוסף. כפי שניתן לראות מהאיור, חומר השרף הנוסף יכול לפצות על חיזוק הסיבים. זרימת החומר מפחיתה את יצירת החללים במהלך ההדפסה.
לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

איור 2 מבט חתך מודפס בשכבה אחת

בנוסף, MY ו- YK השתמשו בציוד שפותח על ידם להכנת דגימות מתיחה ועברו בדיקות מתיחה מכניות. תוצאות הבדיקה הראו כי המודול האלסטי E של הדגימות הגיע ל -53 Gpa, היחס של Poisson γ 0.39, וחוזק מתיחה σb 701 MPa.

על פי התצפיות של MY ו- YK, הם שיערו כי קיומם של נקבוביות פנימיות בשכבה היחידה של החלק המעוצב השפיע בצורה משמעותית מאוד על התכונות המכניות של המוצר, וההנחה הייתה כי לאחר מכן הם קבעו את תהליך הטיפול בחום. על פי אופי החומר לחימום הדגימה. ולחץ חם למניעת נקבוביות פנימית. התוצאות הראו כי הטיפול בחום לא שיפר משמעותית את חוזק המתיחה של הדגימה (20%), אך הדגימה לאחר לחיצה חמה הוכפלה במודולוס האלסטי ובעוצמת המתיחה בהשוואה לדגימה שלא טופלה. החוקרים מאמינים שתהליך הכבישה החמה מבטל את הנקבוביות בשכבה החד-שכבתית ומביא לעלייה כה משמעותית בתכונות המכניות של המוצר.

לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

טבלה 1 השוואת תכונות מכניות של תהליכי טיפול בחום שונים

הפניות: Yamawaki, M., & Kouno, Y. (2018). ייצור ואפיון מכני של תרמופלסטיק מחוזק סיבי פחמן רציף באמצעות דפוס מקדים על ידי הדפסה תלת מימדית ודרך דפוס חם. חומרים מרוכבים מתקדמים, 27 (2), 209-219. doi: 10.1080/09243046.2017.1368840

קישור למאמר זה: לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמן

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


לחיצה חמה לאחר הטיפול הדפסה תלת ממדית תרמופלסטית מחוזקת בסיבי פחמןPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, פנייה למפרטי הלקוח, מסוגלים לחלקי מתכת ופלסטיק במכונות עם סובלנות של +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה, קידוח קונבנציונאלי,למות הליהוק,מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [מוגן בדוא"ל] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.