האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

למה עלי לשים לב בעת ביצוע תהליך הכיפוף במכונת כיפוף מודרנית?

למה עלי לשים לב בעת ביצוע תהליך הכיפוף במכונת כיפוף מודרנית?

אם הייתם נכנסים למחלקת מכונות כיפוף של יצרן לפני 20 שנה, הייתם רואים תמונה שונה מאוד. מכונה מייצרת מגוון עבודות חדשות ואיכותיות במשמרת, אבל לוקח את רוב הזמן להתקין ולמעשה יש מעט מאוד זמן לכופף חלקים טובים.

גם הגדרת המכונה עצמה הייתה שונה לפני 20 שנה. בסדנאות רבות, בתהליך הכיפוף, מספר אגרופים וערכות קוביות מוגדרות כך שהמפעיל יכול (אידיאלי) להשלים חלק מורכב בהתקנה אחת, דבר שעדיין נדיר. הגדרה כזו לוקחת זמן, מה שדורש אצוות גדולות יותר. צוות ההתקנה חייב גם להיות מסוגל לדמיין את הרצף. בדרך כלל, הגיוני לחלק את פעולת העיצוב למספר הגדרות פשוטות יותר.

כיפוף לא מוכר, אבל הוא לא נפוץ כמו היום, הרבה בזכות תוכנה. תכנות כיפוף לא מקוון וסימולציה הובילו את הפיתוח הזה, אבל תוכנה היא לא הבעיה היחידה. אם הוא משתף פעולה בצורה נכונה עם חלקים אחרים (תקשורת טובה, כלים, חומרים, כיפוף אדפטיבי ואוטומציה של החלפת כלים), התוצאה היא שלפעולת הכיפוף ייקח כמעט כל הזמן ליצור חלק טוב ובסופו של דבר להרוויח כסף.

למה עלי לשים לב בעת ביצוע תהליך הכיפוף במכונת כיפוף מודרנית?

נראה פשוט

אדם שאינו בקיא במכונות כיפוף עשוי להסתכל על מכשיר הכיפוף ולתהות מה הופך אותו לכל כך מסובך. עם זאת, גם אם מדובר בהגדרה פשוטה יחסית של שתי תחנות, עם שני קוביות צמודות זו לזו, אפילו כיפוף קופסה רגילה הוא יותר מסובך ממה שהוא נראה.

עבור כל כלי תבנית, המפעיל צריך לשקול את גובה הקופסה הפנימית או גובה האוגן, ולוודא שגובה האגרוף, רוחב השקע ואור היום (הרווח בין האגרוף למשטח התבנית כאשר נפתח) ניתן להכיל. עם זאת, כאשר אתה מציג את התחנה השנייה (ההכרחי בעת יצירת קופסאות עם אורכים ורוחב שונים), אתה צריך לשקול את אורך האוגן הלא מעוצב כדי להבטיח שהוא לא ייצור אינטראקציה עם עמדת העבודה הסמוכה. קצת התנגשות.

מפעיל הכיפוף המנוסה ביותר יכול לפתור בעיה זו בראש. אבל מה לגבי חלקים עם אוגנים מרובים בכיוונים שונים ובזוויות שונות? מה אם יש לך סדרה של תפניות חיוביות ושליליות? כל אלה גרמו למורכבות רצינית.

עוד היבט פשוט לכאורה של כיפוף כרוך בגובה סגירה. באופן דומה, נניח שיש לך שתי עמדות כלים, האחת עם מצב V צר והשנייה עם מצב V רחב הרבה יותר; שניהם מכופפים את אותו החומר בזווית של 90 מעלות, אבל מצב ה-V הרחב מייצר רדיוס גדול יותר. עם זאת, כדי לייצר רדיוס גדול יותר, יש להוריד את האגרוף עוד יותר לתוך חלל התבנית, מה שיגרום להתנגשות של ערכת הכלים עם תבנית צרה בצורת V.

ניתן להפוך את גובה הסגירה של הכלי לגובה רגיל, או למלא אותו במרווחים שיתאימו. בכל מקרה, תוכנת סימולציה יכולה לחשוף את המורכבויות הללו לפני שהעבודה מגיעה לעיקול.

מפעילים וסדר כיפוף

אם המפעיל מקבל עבודת כיפוף מורכבת הכוללת כיפוף מרובים בכמה כיוונים, ניתן לכופף את החלק רק בדרך אחת, או לכל היותר רק כמה דרכים. ככל שגיאומטריית חלקים הופכת לפשוטה יותר ויותר, מספר אפשרויות רצף הכיפוף עולה בדרך כלל. במילים אחרות, ישנן דרכים רבות לכופף חלקים.

התוכנה של היום בוחרת בדרך כלל את רצף הכיפוף הטוב ביותר עבור המכונה, הכלי והיישום. כלומר, מי שמתכנת לעולם לא צריך לזרוק עבודה על מי שהקים את המכונה וכופף אותה. כיפוף הוא מאמץ משותף. תוכנה מודרנית משלבת את הגיאומטריה והמאפיינים של הכלים והמכונות שישמשו על הבלם במהלך תהליך הכיפוף (למשל תנועת ציר מינימלית ומקסימלית). עם זאת, המפעיל הוא עדיין האדם שמחליף כלים ומתפעל את חומר העבודה בין עקומות.

יש יותר מדי להזכיר, ואי הנוחות במעבר בין המרפק לעמדת הכלים תקשה על עבודת המפעיל. בהנחה שצריך לסובב את החלק לכיוון Z, אם יש חסימת אגרוף וקוביות, זו משימה בלתי אפשרית. לכן, המפעיל צריך להחליק אותו לרוחב, למשוך אותו מתוך מעטפת העבודה, להפוך את החלק, ולאחר מכן ליישר אותו כראוי עם המד האחורי. זה אפשרי, אבל זה בהחלט לא יעיל או ארגונומי, והמפעיל צפוי לסמן את החלק. ייתכן שיהיה צורך לעבד מחדש את מרכיבי המפתח של מוצרי קוסמטיקה או אפילו לגרוט אותם. באמצעות דיאלוג מהיר בין המתכנת למפעיל, ניתן להימנע מכל המצבים הללו.

כמו כן, עם השנים, חבילות הדמייה נעשו אינטליגנטיות יותר, ולכן לא נהוג לפתח רצפי עיקול מלאים בתנועות מביכות. כעת, התוכנה בדרך כלל מוצאת את הדרך הטובה ביותר שהמפעיל יכול לכופף את חומר העבודה. בכל מקרה, תקשורת בריאה בין מתכנתים למפעילים היא עדיין הדרך היעילה ביותר להפיק את מירב התועלת מפעולות כיפוף.

גם טכנולוגיית ה-backgauge משחקת כאן תפקיד, ותנועת Backgauge מדומה כעת יחד עם הכלי. לפני שנים, המד האחורי היה משטח שטוח ונעה לאורך מספר מצומצם של צירים. בימינו, מדיי אחוריים מרובי צירים יכולים להזיז את האצבעות באופן עצמאי למספר כיוונים. תוכנת הדמיה לא מקוונת מודרנית לא רק מספקת אפשרויות מדידה, אלא גם מאפשרת לך לצפות בעיקול לפני ובמהלך העיקול, לדמות קפיצה לאחור ולהזהיר מפני התנגשויות אפשריות.

המשוטים האחוריים עצמם מספקים נקודות מגע מרובות למפעיל, והחריצים המעובדים במשוטים אלה יכולים לתמוך בחומר העבודה. ניתן לייבא את צורת האצבע של המד האחורי (כולל אצבעות מותאמות אישית המיועדות לעבודה ספציפית) לתוכנת הסימולציה, כך שהמתכנת יוכל לתפוס בעיות התנגשות או הפרעות לפני ביצוע האצבעות ותחילת העבודה.

כמו כן, לא משנה כמה הסימולציה הוירטואלית תהיה מקיפה, התקשורת עדיין חשובה. אחרי הכל, המפעיל הוא האדם שמחליק חלקים על המדידות האחוריות האלה כל יום.

בצע אופטימיזציה של הגדרות

שקול חלק שבו אוגן אחד כלפי מטה מוקף בשני אוגנים כלפי מעלה. לשני האוגנים כלפי מעלה יש אורך כיפוף קצר ולאוגן כלפי מטה יש אורך כיפוף ארוך – אך שלושתם נמצאים על אותו קו כיפוף. גרסאות ישנות יותר של תוכנות לא מקוונות יוצרות בדרך כלל שלושה הימורים, אחד עבור הפלאנג' בצד שמאל, אחר עבור ימין, והאחרון עבור המרפק הארוך יותר באמצע.

זה יכול לעבוד, אבל המכשיר תופס גם שלוש תחנות כיפוף לאורך המיטה. באופן כללי, ככל שניתן לבצע יותר דפוסים בפחות תחנות, כך רצף הדפוס יהיה גמיש ויעיל יותר.

במקרה זה, תחנת עבודה אחת יכולה ליצור את שני האוגנים כלפי מעלה החולקים את אותו קו כיפוף. הוא מורכב מאגרוף ושתי תבניות מפולחות, עם מספיק מרווח ביניהן כדי להשאיר פער באוגן האמצעי. אז התחנה השנייה תהווה את האוגן המרכזי. חלקי עבודה שנוצרו בעבר בשלוש תחנות יכולים להיווצר בשניים, מה שמשאיר יותר מקום על מיטת המכונה לתחנות אחרות להתמודד עם כיפופים אחרים בחלק. ככל שניתן ליצור יותר סוגי עיקולים על ידי ההגדרה, כך היעילות של מפעיל הכיפוף גבוהה יותר.

זוהי רק דוגמה פשוטה, אפילו לפני שהדמיית כיפוף זמינה, אופטימיזציה של ההגדרה המשלבת הזו אינה מחוץ להישג ידם של מפעילים מנוסים. עם זאת, כיום, סימולציית תוכנה מייעלת מספר תחנות כיפוף ברמה, ואפילו עבור מפעילים מנוסים, היא לא יכולה להתפתח במהירות.

הפוך את התוצאות לחזרות

כיום, גם מתכנתים וגם מפעילים יכולים לצפות בהדמיית הכיפוף ולהיות בטוחים שהסימולציה משקפת את המציאות, והחלק הראשון יהיה חלק טוב. במילים אחרות, צריך גם להתקין כמה פאזלים אחרים במקום.

ראשית מערב את החומרים. החומר בעל עובי נומינלי של 3 מ"מ יכול להשתנות; לפעמים זה עשוי להיות 3.3 מ"מ, ולפעמים (שכיח יותר) זה עשוי להיות דק יותר, רק 2.7 מ"מ. בשל שונות העובי, הדמיית כיפוף משלבת חלון סובלנות כיפוף קונבנציונלי.

במילים אחרות, ככל שסובלנות הכיפוף קטנה יותר, כך החומר הנדרש טוב יותר. כיום, פעולות כיפוף מדויקות בדרך כלל בוחרות חומרים יקרים יותר עם הרבה פחות וריאציות בעובי ובמתח. במילים אחרות, אי אפשר לבטל את כל השינויים. למעשה, לשליטה בכל המשתנים בכיפוף עלולה להיות השפעה שלילית על חיתוך במעלה הזרם, במיוחד במונחים של תפוקת החומר. החומר עשוי להתכופף בצורה שונה בהתאם לכיוון התבואה. השינוי בטונאז' קטן למדי, אך כיוון הגרגיר החדש יכול לשנות את הרדיוס הפנימי, ולכן יש צורך לשנות את כוח החדירה של האגרוף בתבנית.

על מנת לנהל את מאפייני הכיפוף המשתנים הללו, מתכנתים בוחרים לעתים קרובות בפונקציית "אילוץ החלקיקים" בתוכנת הקינון. למרבה הצער, הגבלות תבואה אלה יכולות להפחית את התשואות החומר. אם מתכנתי לייזר או ניקוב יכולים למקם בחופשיות חלקים בכל מקום על הנייר, ניתן להגדיל את תפוקת החומר. עם זאת, אפילו בהדמיות הכיפוף המתקדמות ביותר, הדבר עלול לגרום לנזק חמור ביישומי כיפוף מדויקים מסוימים. המפעיל יכול לעקוב במדויק אחר הסימולציה, אך בשל חוסר העקביות של כיוון התבואה, עדיין יהיו בעיות בסופו של דבר.

בעיה נוספת: כיפוף אדפטיבי. מדידת הזווית בזמן אמת במכונת הכיפוף מאפשרת להתאים את המכונה גם לנוכח חוסר עקביות נפוצה (כולל עובי חומר מופרז, קשיות ושינויי כיוון הגרגרים). כיפוף אדפטיבי יכול גם להשתמש בחומרים זולים יותר מכיוון שהמערכת יכולה לפצות על אי סדרים בחומרים.

הסר את ההבדלים בתהליך

כיפוף לא עקבי עלול להיגרם משינויים בעובי החומר ובכוח המתיחה, אך כיפוף לא עקבי יכול להתרחש גם כאשר החומר זז בצורה בלתי צפויה במהלך מחזור הכיפוף עצמו. זה נפוץ במיוחד בגיאומטריות חלק א-סימטריות וחומרים בעלי מתיחה גבוהה, ובתבניות שמתבלות בכתפי התבנית עם הזמן. החומר נע בצורה לא עקבית על כתף העובש, מושך את העיקול לצד זה או אחר, וכתוצאה מכך חלק רע.

תבנית עם רדיוס מיוחד על כתף התבנית יכולה לעזור להפוך את העיקול לעקבי יותר על ידי הפחתת מתח המגע ומאפשרת לחומר להתכופף בצורה חלקה לתוך חלל התבנית. באופן ספציפי, הרדיוס של כתף העובש אינו קבוע, אלא גדל בהדרגה ככל שהוא עובר לתוך חלל העובש. העיצוב מפחית את החיכוך, ובכך מקטין את הסיכוי שחומר מאתגר זה "יקפוץ" לחלל התבנית במהלך מחזור היציקה.

היכונו לאוטומציה של החלפת כלים

ב-20 השנים האחרונות, תכנות לא מקוון ביטלו את הצורך בתכנות על גבי המכונה, וסימולציות קשורות הפכו את סידורי הכלים שבעבר נחשבו למורכבים ביותר ולפחות מסובכים. הסימולציה משלבת את העיצוב והתנועה של לוחית ההבזה האחורית, ומייעלת את הגדרת הכל-ב-אחד המבויימת, כך שהמפעיל יכול להשתמש בפחות תחנות עבודה כדי ליצור יותר מרפקים.

כיפוף אדפטיבי מפחית את הצורך להשיג כליאת קוביות חיתוך לייזר or הַטבָּעָה כדי ליצור צורה עקבית. ביישומים מסוימים, כיפוף אדפטיבי מגביל את החלקיקים כדי לעמוד בדרישות הדקורטיביות של החלק (לדוגמה, לוחות נירוסטה על ציוד מטבח או מסעדה).

לבסוף, עיצוב התבנית עוזר להפוך את היציקה לעקבית יותר, אפילו עבור חומרים שקשה ליצוק. ב-20 השנים האחרונות השתפרה האיכות של חומרים רבים. אם הסדנה אמורה לבצע עבודת דפוס מדויקת, החומרים שניתן לבחור כעת יכולים לספק שינויי עובי וקשיות קטנים יותר, כך שהכיפוף יהיה עקבי יותר.

כעת, כשהכיפוף הופך להיות עקבי כל כך, פעולת העיצוב יכולה סוף סוף לענות ביעילות על הצרכים של ייצור מעורב במוצר גבוה. אבל הסתירה האחרונה עדיין קיימת: הכלי עצמו ישתנה.

כלים עלולים להיות מוטעים במקומם, ליפול או להינזק. בהתאם לטכנולוגיית ההידוק של הכלי, המיקום של האגרוף והתבנית עשוי להיות מוסט מעט, לא ניתן להתקין כראוי, או אפילו להתקין לאחור. בנוסף, מאחר והסימולציה יכולה כעת לפתח במהירות גם את הגדרות הבמה המורכבות ביותר, המפעיל יכול לראות הגדרות שונות בלוח הזמנים של היום, החל מההגדרות הפשוטות ביותר באמצעות עמדת עבודה אחת או שתיים ועד לחלק ניכר מהזמן ההגדרה המורכבת ביותר.

אתגר זה הניח את הבסיס להתקדמות המשמעותית ביותר ב-20 השנים האחרונות: מכונת כיפוף מחליף כלים אוטומטית. בלחיצת כפתור הכלי ישתנה אוטומטית ויוצב במדויק במיקום הנכון ובכך ישחזר לחלוטין את מה שמופיע בסימולציה. עם החלפת הכלים, המפעיל יכין חומרים לעבודה הבאה בשלבים – היום, הגודל של עבודות אלה עשוי להיות 12, 5, או אפילו רק חלק אחד.

כמובן, אם המפעיל צריך להשקיע זמן רב בניסיון חלקים, או אם תחנת הכלים אינה מותאמת, או אם הפעולה אינה לוקחת בחשבון שינויים בתכונות החומר ומשתני כיוון התבואה, אז החלפת כלי אוטומטית היא חסרת משמעות . .

פעולת הכיפוף של היום שונה מאוד מלפני 20 שנה, ואין ספק שיהיו עוד חידושים כדי להפוך את הכיפוף ליעיל יותר. פעולת הכיפוף יכולה להיות אחת הפעולות הגמישות ביותר ברצפת המפעל.

קישור למאמר זה: למה עלי לשים לב בעת ביצוע תהליך הכיפוף במכונת כיפוף מודרנית?

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


למה עלי לשים לב בעת ביצוע תהליך הכיפוף במכונת כיפוף מודרנית?דיוק 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים עבור עיבוד שבבי אלומיניום, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, עיבוד טיטניום, אינקונל, פלטינה, סגסוגת על, אצטל, פוליקרבונט, פיברגלס, גרפיט ועץ. מסוגל לעבד חלקים עד 98 אינץ' סיבוב קוטר. ו-+/-0.001 אינץ' סובלנות ישרות. תהליכים כוללים כרסום, חריטה, קידוח, קידוח, השחלה, הקשה, גיבוש, קביעה, קידוח נגדי, שקיעה נגדית, קידוח ו חיתוך לייזר. שירותים משניים כגון הרכבה, השחזה ללא מרכז, טיפול בחום, ציפוי וריתוך. אב טיפוס וייצור בנפח נמוך עד גבוה מוצע עם מקסימום 50,000 יחידות. מתאים לכוח נוזל, פנאומטיקה, הידראוליקה ו שסתום יישומים. משרת את תעשיות התעופה והחלל, המטוסים, הצבא, הרפואה והביטחונית. PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצירת קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.