האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מאמר זה לוקח אותך ללמוד עוד על שיטת התהליך של ריתוך סגסוגת אלומיניום

מאמר זה לוקח אותך ללמוד עוד על שיטת התהליך של ריתוך סגסוגת אלומיניום

ריתוך סגסוגת אלומיניום שונה מאוד מהריתוך של פלדת פחמן רגילה, נירוסטה וחומרים אחרים. קל לייצר פגמים רבים שאין לחומרים אחרים, ויש צורך לנקוט באמצעים ממוקדים כדי להימנע מכך. בואו נסתכל על הבעיות המועדות לריתוך מסגסוגת אלומיניום ולדרישות לטכנולוגיית ריתוך.

ישנן שיטות ריתוך רבות עבור סגסוגות אלומיניום, ולשיטות שונות יש יישומים שונים. בנוסף לשיטות ריתוך מסורתיות, ריתוך התנגדות וריתוך גז, שיטות ריתוך אחרות (כגון ריתוך קשת פלזמה, ריתוך אלומת אלקטרונים, ריתוך דיפוזיה ואקום וכו ') יכולות גם הן לרתך סגסוגות אלומיניום בקלות.

שיטת ריתוך

המאפיינים והיקף היישום של שיטות ריתוך נפוצות עבור סגסוגות אלומיניום מוצגים בטבלה 1. יש לבחור אותו בהתאם לדרגות האלומיניום וסגסוגות האלומיניום, עובי הריתוך, מבנה המוצר והדרישות לריתוך.

01
ריתוך גז

כוח החום של להבת ריתוך הגז החמצן-אצטילן נמוך והחום מפוזר יחסית, כך שהריתוך מעוות והפריון נמוך. חימום מוקדם נדרש בעת ריתוך ריתוך אלומיניום עבה בריתוך גז. למתכת הריתוך לאחר הריתוך יש לא רק גרגירים גסים ומבנה רופף, אלא גם מועד לפגמים כגון תכלילים של אלומינה, נקבוביות וסדקים. שיטה זו משמשת רק לתיקון ריתוך של חלקים מבניים ויציקות מאלומיניום לא חשובים בעובי שנע בין 0.5 ל -10 מ"מ.

02
ריתוך קשת טונגסטן ארגון

שיטה זו מרותכת בהגנה על גז ארגון. החום מרוכז יחסית, הבעירה בקשת יציבה, מתכת הריתוך צפופה, ועוצמתה וגמישותה של המפרק המרותך גבוהה. ככל שהוא נמצא בשימוש נרחב יותר בתעשייה. ריתוך קשת טונגסטן ארגון היא שיטת ריתוך מלאה יחסית עבור סגסוגות אלומיניום, אך ציוד ריתוך קשת ארגון טונגסטן קשת מסובך יותר, ואינו מתאים להפעלה בתנאי חוץ.

03
ריתוך קשת ארגון בעמוד התכה

כוח הקשת של ריתוך קשת ארגון אוטומטי וחצי אוטומטי הוא גדול, החום מרוכז והאזור המושפע מהחום קטן. ניתן להגדיל את יעילות הייצור פי 2 עד 3 בהשוואה לריתוך ידני של ארגון טונגסטן. הוא יכול לרתך לוחות אלומיניום ו סגסוגת אלומיניום טהורים בעובי של פחות מ -50 מ"מ. . לדוגמה, אין צורך לחמם מראש את צלחת האלומיניום בעובי של 30 מ"מ, וניתן לרתך רק את השכבות הקדמיות והאחוריות לקבלת משטח חלק וריתוך באיכות טובה. ריתוך קשת אלקטרודה נמס למחצה אוטומטי מתאים לריתוך הדבקה, ריתוכים קצרים לסירוגין וריתוכים עם מבנים לא סדירים. ניתן להשתמש בלפיד ריתוך קשת ארגון חצי אוטומטי לריתוך נוח וגמיש, אך קוטרו של חוט ריתוך חצי אוטומטי קטן יחסית. רגישות הנקבוביות של הריתוך גדולה יותר.

04
ריתוך קשת ארגון דופק

1) ריתוך קשת ארגון דופק טונגסטן

שיטה זו יכולה לשפר משמעותית את יציבות תהליך הריתוך הזרם הנמוך, ונוח לשלוט בכוח הקשת ובצורת הריתוך על ידי התאמת פרמטרי תהליך שונים. לריתוך יש עיוות קטן ואזור קטן המושפע מחום. הוא מתאים במיוחד לריתוך של פלטות דקות, ריתוך בכל מצב ואירועים אחרים, כמו גם לְטִישָׁה אלומיניום, דוראלומין, סופר דוראלומין וכו ', הרגישים ביותר לחום.

2) ריתוך קשת ארגון מותכת אלקטרודה מותכת

זרם הריתוך הממוצע השמיש קטן, טווח התאמת הפרמטרים גדול, העיוות של הריתוך והאזור המושפע מחום קטנים, הפרודוקטיביות גבוהה, עמידות הנקבוביות ועמידות הסדקים טובה, והיא מתאימה לכל- ריתוך מיקום של יריעות סגסוגת אלומיניום בעובי של 2-10 מ"מ.

05
ריתוך נקודות התנגדות, ריתוך תפר

ניתן להשתמש בו כדי לרתך צלחות דקות מסגסוגת אלומיניום בעובי של פחות מ-4 מ"מ. עבור מוצרים עם דרישות איכות גבוהות יותר, ניתן להשתמש בריתוך נקודתי של זעזועים DC וריתוך תפרים. ריתוך דורש ציוד מסובך יותר, עם זרם ריתוך גבוה ופרודוקטיביות גבוהה. הוא מתאים במיוחד לחלקים ורכיבים המיוצרים בהמונים.

06
ריתוך עירור חיכוך

ריתוך חיכוך חיכוך הוא טכנולוגיית חיבור מצב מוצק שניתן להשתמש בו לריתוך לוחות סגסוגת שונים. בהשוואה לשיטת ריתוך היתוך המסורתית, לריתוך בחיכוך אין כתמים, אין עשן, אין צורך להוסיף חוטי ריתוך וגז מגן, ואין נקבוביות או סדקים במפרק. בהשוואה לחיכוך רגיל, הוא אינו מוגבל על ידי פיר חלקים וניתן לרתך אותם בעזרת ריתוכים ישרים. לשיטת ריתוך זו יש שורה של יתרונות אחרים, כגון תכונות מכניות טובות של המפרק, חיסכון באנרגיה, ללא זיהום ודרישות הכנה נמוכות לפני ריתוך. בשל נקודת ההיתוך הנמוכה של אלומיניום וסגסוגות אלומיניום, ריתוך בחיכוך מתאים יותר.

מאמר זה לוקח אותך ללמוד עוד על שיטת התהליך של ריתוך סגסוגת אלומיניום

קשיים בריתוך חומרי סגסוגת אלומיניום

המוליכות התרמית של חומר סגסוגת אלומיניום גדולה פי 1 עד 3 מזה של הפלדה, וקל להתחמם. עם זאת, חומר מסוג זה אינו עמיד לטמפרטורות גבוהות, ויש לו מקדם התרחבות תרמי גדול, אשר עשוי לגרום לעיוות ריתוך. יתר על כן, חומר זה מועד גם לסדקים ולחדירת ריתוך במהלך הריתוך, במיוחד ריתוך של לוחות אלומיניום דקים קשה יותר.

ריתוך סגסוגת אלומיניום ייצור כמות מסוימת של מימן בבריכה המותכת. אם גזים אלה אינם משתחררים לפני היווצרות הריתוך, הוא יגרום לנקבוביות בריתוך וישפיע על איכות החלקים המרותכים.

אלומיניום היא מתכת שמתחמצנת בקלות, וכמעט אין אלומיניום לא מחומצן באוויר. פני השטח של סגסוגת האלומיניום חשופים ישירות לאוויר, וייווצר סרט תחמוצת אלומיניום צפוף ובלתי מסיס על פני השטח. סרט התחמוצת עמיד בפני שחיקה ועמיד בטמפרטורות גבוהות, ונקודת ההיתוך שלו גבוהה עד 2000 מעלות צלזיוס. לאחר היווצרותו, קושי העיבוד שלאחר מכן יגדל מאוד.

לריתוך סגסוגת אלומיניום יש גם בעיות כמו ריכוך קל של המפרק ומתח משטח נמוך במצב מותך, שקל לייצר פגמים.

דרישות תהליך ריתוך מסגסוגת אלומיניום

קודם כל, מנקודת המבט של ציוד ריתוך, אם נעשה שימוש במכונת ריתוך MIG/MAG, היא חייבת להיות בעלת פונקציות דופק כמו דופק בודד או דופק כפול. פונקציית הדופק הכפול הטובה ביותר. דופק כפול הוא הסופרפוזיציה של דופק בתדר גבוה ודופק בתדר נמוך, ודופק בתדר נמוך משמש לאוסנת הדופק בתדר גבוה. באופן זה, זרם הפולסים הכפול מקובע לעבור מעת לעת בין זרם השיא לזרם הבסיס בתדר הפולס בתדר נמוך, כך שהריתוך יוצר תבנית קבועה של אבנית דגים.

כדי לשנות את האפקט היוצר של הריתוך, אתה יכול להתאים את התדירות ואת ערך השיא של הדופק בתדר נמוך. התאמת תדר הדופק בתדירות נמוכה תשפיע על מהירות המיתוג בין ערך השיא לערך הבסיס של זרם הדופק הכפול, אשר ישנה את גודל המרווח בקנה מידה של דג התפר. ככל שמהירות ההחלפה גדולה יותר, כך המרחק בין דפוסי סולם הדגים קטן יותר. התאמת ערך השיא של הדופק בתדירות נמוכה יכולה לשנות את השפעת המערבולת על הבריכה המותכת, ובכך לשנות את עומק הריתוך. לבחירת ערך שיא מתאים יש השפעות ברורות על הפחתת יצירת הנקבוביות, הפחתת קלט החום, מניעת התרחבות ודפורמציה ושיפור חוזק הריתוך.

יתר על כן, מבחינת תהליך הריתוך יש לשים לב לדברים הבאים:

האחד הוא לנקות את פני השטח של סגסוגת האלומיניום לפני הריתוך, ויש להסיר את כל האבק והשמן. ניתן להשתמש באצטון לניקוי פני השטח של ריתוך סגסוגת האלומיניום. עבור סגסוגות אלומיניום עבות, תחילה השתמשו במברשת תיל לניקויו ולאחר מכן נקו אותו באצטון.

השני הוא שחומר תיל הריתוך המשמש צריך להיות קרוב ככל האפשר לחומר הבסיס. האם לבחור בחוט ריתוך מאלומיניום-סיליקון או בחוט ריתוך מאלומיניום-מגנזיום יש לקבוע בהתאם לדרישות תפר הריתוך. בנוסף, ניתן להשתמש בחוט ריתוך מאלומיניום-מגנזיום לריתוך חומרי אלומיניום-מגנזיום בלבד, בעוד שלחוט ריתוך אלומיניום-סיליקון יש מגוון רחב יותר של שימושים, שיכולים לרתך חומרי אלומיניום-סיליקון וכן חומרי אלומיניום-מגנזיום.

שלישית, כאשר עובי הצלחת גדול, יש לחמם את הצלחת מראש, אחרת היא מועדת לריתוך אטום. כאשר הקשת סגורה, יש לסגור את הקשת ולמלא אותה בזרם קטן.

רביעית, בעת ביצוע ריתוך קשת טונגסטן ארגון ארגון, יש להשתמש במכונת ריתוך קשת ארגון DC, ולהשתמש לסירוגין AC ו- DC לסירוגין. הזרם הישיר קדימה משמש לניקוי תבנית החמצון של משטח האלומיניום, והזרם הישיר ההפוך משמש לריתוך.

שים לב גם כי יש להגדיר את מפרט הריתוך בהתאם לעובי הצלחת ולדרישות הריתוך; ריתוך MIG צריך להשתמש בגלגלי הזנת חוטי אלומיניום מיוחדים, ולהשתמש בצינור תיל מדריך טפלון, אחרת הוא ייצור שבבי אלומיניום; אורך כבל לפיד הריתוך לא צריך להיות ארוך מדי, אלומיניום חוט הריתוך רך וכבל לפיד הריתוך ארוך מדי, מה שישפיע על יציבות הזנת החוט.

מסתכלים על סיכויי הפיתוח של טכנולוגיית ריתוך לייזר באמצעות ריתוך מסגסוגת אלומיניום

עם התפתחות טכנולוגיית הלייזר, טכנולוגיית ריתוך הלייזר הפכה לבוגרת, ואפילו ריתוך לייזר תלת ממדי וריתוך לייזר שאינו מתכת השיגו רמה גבוהה יותר של טכנולוגיה. בתחום ריתוך מתכת, ריתוך סגסוגת אלומיניום מהווה חלק גדול מהפרופורציה, מכיוון שלסגסוגת אלומיניום יש חוזק ספציפי גבוה, חוזק עייפות גבוה, קשיחות שבר טובה ושיעור גידול סדק נמוך, ויש לה גם תהליך יצירה מעולה והתנגדות טובה. קורוזיב, נמצא בשימוש נרחב בתעופה, תעופה וחלל, רכב, ייצור מכונות, בניית ספינות ותעשיות כימיות. היישום הרחב של סגסוגת אלומיניום קידם את הפיתוח של טכנולוגיית ריתוך סגסוגת אלומיניום, ופיתוח טכנולוגיית הריתוך קידם את המחקר של טכנולוגיית ריתוך לייזר. במקביל, פיתוח טכנולוגיית הריתוך הרחיב את תחום היישום של סגסוגת אלומיניום.

עם זאת, המאפיינים של סגסוגת האלומיניום עצמה גורמים לטכנולוגיית הריתוך הקשורה שלה להתמודד עם כמה בעיות דחופות שיש לפתור: סרט תחמוצת עקשן עקשן, ריכוך מפרקים, נוטה לנקבוביות, מועד לעיוות תרמי ומוליכות תרמית מוגזמת. ריתוך סגסוגת אלומיניום מסורתי מאמץ בדרך כלל תהליך ריתוך TIG או MIG. למרות ששתי שיטות הריתוך הללו בעלות צפיפות אנרגיה גבוהה ויכולות להשיג חיבורים טובים בעת ריתוך סגסוגת אלומיניום, עדיין יש להן יכולת חדירה ירודה, עיוות ריתוך גדול ויעילות ייצור נמוכה. וחסרונות אחרים, כך שאנשים התחילו לחפש שיטות ריתוך חדשות.

טכנולוגיית הלייזר הפכה בעתיד לכיוון הפיתוח העיקרי של טכנולוגיית ריתוך סגסוגת אלומיניום. לריתוך לייזר יש את היתרונות של צפיפות הספק גבוהה, קלט חום ריתוך נמוך, ריתוך קטן הנגוע בחום ועיוות ריתוך קטן, כך שהוא זכה לתשומת לב מיוחדת בתחום ריתוך סגסוגת אלומיניום. לכן, בהיבט של ריתוך סגסוגת אלומיניום, מחקר ושימוש בלייזרים בעלי הספק גבוה לריתוך חדירה עמוקה בעוביים גדולים יהיו המגמה הבלתי נמנעת של פיתוח עתידי. לריתוך חדירה עמוקה בעובי גדול בולטת יותר תופעת החור וההשפעה על נקבוביות הריתוך. לכן, מנגנון היווצרות ושליטה על חורים סיכות הפכו ליותר ויותר. זה בהחלט יהפוך לנושא חם של דאגה ומחקר נפוץ בתעשייה.

שיפור יציבות תהליך ריתוך הלייזר והיווצרות תפרי ריתוך ושיפור איכות הריתוך הן המטרות שאנשים רודפים אחריהן. לכן, טכנולוגיות חדשות כגון טכנולוגיית מרוכבים בקשת לייזר, ריתוך לייזר מלא בחוטים, ריתוך לייזר מוגדר מראש, טכנולוגיית מיקוד כפול ועיצוב קרן ישופרו עוד יותר.

קישור למאמר זה: מאמר זה לוקח אותך ללמוד עוד על שיטת התהליך של ריתוך סגסוגת אלומיניום 

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מאמר זה לוקח אותך ללמוד עוד על שיטת התהליך של ריתוך סגסוגת אלומיניוםPTJ® מספק מגוון רחב של דיוק מותאם אישית עיבוד cnc סין services.ISO 9001: 2015 ו- AS-9100 מוסמכים. דיוק מהיר 3, 4 ו -5 צירים עיבוד CNC שירותים כולל כרסום, מתכת לפי מפרט הלקוח, מסוגלים לחלקים מתכתיים ופלסטיים במכונה עם סובלנות +/- 0.005 מ"מ. שירותים משניים כוללים CNC וטחינה שחיקה, חיתוך לייזר,הִתעַמְלוּת,למות הליהוק, מתכת ו הַטבָּעָה. מתן אבות טיפוס, הפקות ייצור מלאות, תמיכה טכנית ובדיקה מלאה רכבתעופה וחלל, עובש ומתקן, תאורת led,רפואי, אופניים, וצרכנים אלקטרוניקה תעשיות. אספקה ​​בזמן. ספר לנו קצת על תקציב הפרויקט שלך וזמן המסירה הצפוי. אנו אסטרטגיה איתך לספק את השירותים המשתלמים ביותר שיעזרו לך להגיע ליעד שלך, ברוך הבא לפנות אלינו ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.