האם אתה מחפש ספק מכונות עיבוד cnc מדויק בסין? PTJ יש יותר מ 10 שנות ניסיון מקצועי בכרסום CNC / 5 צירים וסיבובי עיבוד CNC וביצוע שוויצרי כדי להתאים לכל הצרכים שלך. קבל הצעת מחיר מיידית: [email protected]

מאפיינים וביצועי ריתוך של חומרי סגסוגת אלומיניום

מאפיינים וביצועי ריתוך של חומרי סגסוגת אלומיניום

לחומרי אלומיניום וסגסוגת אלומיניום יש צפיפות נמוכה, חוזק גבוה, מוליכות תרמית גבוהה, עמידות בפני קורוזיה חזקה ומאפיינים פיזיים ופונקציות מכניות יוצאות דופן, כך שהם נמצאים בשימוש נרחב במבנה הריתוך של מוצרים תעשייתיים. במשך זמן רב, עקב בחירה לא נכונה של שיטות ריתוך ופרמטרים טכניים לריתוך, עיוות חמור של חלקי סגסוגת אלומיניום עקב מתח יתר לאחר ריתוך, או נקבוביות תפר ריתוך, הכללת סיגים, חדירה לא מלאה וחסרונות אחרים, וכתוצאה מכך סדקים במתכת ריתוך או חומרי הגלם הרופפים פגעו קשות באיכות המוצרים ובתפקודם.

1. תכונות של חומר סגסוגת אלומיניום

אלומיניום היא מתכת קלה בצבע לבן כסוף עם פלסטיות יוצאת דופן, מוליכות חשמלית ותרמית גבוהה, יחד עם יכולת עמידה בפני חמצון וקורוזיה. אלומיניום מתחמצן בקלות לייצור סרט תחמוצת אלומיניום, ותכלילים פשוט נוצרים בריתוך, אשר לאחר מכן פוגע בהמשכיות ובאחידות של המתכת, ומפחית את התפקוד המכני שלה ואת עמידותה בפני קורוזיה. ההרכב הכימי והתפקודים המכניים של חומרי בסיס מסגסוגת אלומיניום נפוצים וחוטי ריתוך. גואנג ירונג סיטונאי נחושת ואלומיניום,

2. קשיים בריתוך חומרים מסגסוגת אלומיניום

(1) חמצון פשוט מאוד. באוויר, אלומיניום פשוט משתלב עם חמצון ויוצר סרט תחמוצת אלומיניום עדין (עובי של כ-0, 1-0, 2μm), עם נקודת התכה גבוהה (כ-2050 מעלות צלזיוס), העולה בהרבה על נקודת ההיתוך של אלומיניום ואלומיניום. סגסוגות (כ-600 ℃ נתון לחסד). הצפיפות של אלומינה היא 3, 95-4, 10g/cm3, שזה בערך פי 1, 4 מאלומיניום. פני השטח של סרט אלומינה קל לספוג לחות. בעת ריתוך זה מונע היתוך של מתכות בסיסיות, וקל מאוד ליצור נקבוביות, סיגים וסיגים. חסרונות כמו חוסר איחוי, גורמים להפחתת תפקוד הריתוך.

(2) סטומות נוטות להתרחש. הגורם העיקרי לנקבוביות בריתוך אלומיניום וסגסוגת אלומיניום הוא מימן. כי אלומיניום נוזלי יכול להמיס הרבה מימן, בעוד שאלומיניום מוצק כמעט ולא ממיס מימן. לכן, כאשר הטמפרטורה של הבריכה המותכת מתקררת ומתעבה במהירות, מימן מאוחר מדי להימלט. הנקבוביות מורכבות בתוך הריתוך. כיום, קשה להימנע לחלוטין מחורי מימן. ישנם מקורות רבים למימן, כמו מימן באטמוספרת ריתוך קשת, והמשטח של לוחות אלומיניום וחוטי ריתוך סופגים לחות באוויר. התרגול הוכיח שגם אם טוהר גז הארגון מגיע ל-99% או יותר מ-99% לפי הדרישות של תקן GB/T4842, כאשר תכולת הלחות מגיעה ל-20ppm, יהיו נקבוביות עדינות רבות. כאשר הלחות היחסית של האוויר עולה על 80%, הריתוך יראה סטמטות באופן משמעותי.

מאפיינים וביצועי ריתוך של חומרי סגסוגת אלומיניום

(3) לתפר הריתוך יש נטייה גדולה לעיוות ולהוות סדקים. מקדם ההתפשטות הליניארי וקצב קיצור הגבישים של אלומיניום גדולים בערך פי שניים מזה של פלדה. הוא נוטה ללחץ פנימי גדול של עיוות ריתוך, והמבנה בעל קשיחות רבה יותר יקדם את התרחשותם של סדקים חמים.

(4) המוליכות התרמית של האלומיניום גדולה (אלומיניום טהור 0, 538 cal/cm, s, ℃). זה בערך פי 4 מפלדה. לכן, ריתוך אלומיניום וסגסוגת אלומיניום צורכים יותר חום מאשר ריתוך פלדה.

(5) אובדן שריפה על ידי טרנספירציה של יסודות סגסוגת. סגסוגת אלומיניום מכילה יסודות בעלי נקודות רתיחה נמוכות (כגון מגנזיום, אבץ, מנגן וכו'). תחת השפעת קשת בטמפרטורה גבוהה, הוא נשרף בקלות על ידי אידוי, ואז ההרכב הכימי של מתכת הריתוך משתנה כדי להפחית את תפקוד הריתוך.

(6) חוזק בטמפרטורה גבוהה ופלסטיות נמוכה. בטמפרטורות גבוהות החוזק והפלסטיות של האלומיניום נמוכים מאוד, מה שפוגע בהיווצרות מתכת הריתוך, ולעיתים פשוט יוצר מראה של קריסת מתכת ריתוך וחדירת ריתוך.

(7) ללא שינוי צבע. כאשר אלומיניום וסגסוגת אלומיניום משתנים ממוצק לנוזל, אין שינוי צבע משמעותי, מה שמקשה על המפעיל לתפוס את טמפרטורת החימום.

3. שיטות טכניות לריתוך חומרים מסגסוגת אלומיניום

(1) הכנה לפני ריתוך

השתמש בשיטות כימיות או מכניות כדי לנקות בקפדנות את סרט התחמוצת המשטח משני צידי חריץ הריתוך.

ניקוי כימי הוא שימוש באלקלי או חומצה לניקוי פני השטח של חומר העבודה. שיטה זו יכולה להסיר את סרט התחמוצת ולהסיר את כתם השמן. התהליך הטכני הספציפי הוא כדלקמן: חלק הנפח של תמיסת נתרן הידרוקסיד 6%-10%, שהושרה ב-70 ℃ 0, 5 דקות → שטיפת מים → 15% נפח חומצה חנקתית שבריר בטמפרטורת החדר למשך 1 דקה לטיפול בנטרול → שטיפת מים → שטיפת מים חמים → ייבוש. המראה של סגסוגת האלומיניום השטופה לבן כסף מט.

לגימור מכני ניתן להשתמש בחותכי כרסום פניאומטיים או חשמליים, ניתן להשתמש גם במגרדים, קבצים וכו'. עבור סרטי תחמוצת דקים יותר, ניתן להשתמש במברשות חוטי נחושת בגודל 0 או 25 מ"מ גם להסרת סרטי תחמוצת.

יש לבצע ריתוך מיד לאחר הגמר. אם הוא ממוקם יותר מ-4 שעות, יש למיין אותו מההתחלה.

(2) קבע את פער ההתקנה ואת מרחק ריתוך ההדבקה

במהלך תהליך הריתוך, לוח האלומיניום מחומם ומתרחב, מה שמקטין את הפער של חריץ הריתוך. אם פער ההתקנה לפני הריתוך נותר קטן מדי, החריץ של שתי הלוחות ייערם במהלך תהליך הריתוך, ויוסיף חוסר אחידות ועיוות של פני הלוח לאחר הריתוך. להיפך, אם פער ההתקנה גדול מדי, יהיה קשה לרתך ולצרוב. מרחק ריתוך הדבקה מתאים יכול להבטיח את פער ריתוך ההדבקה הנדרש. לכן, בחירת מרווח התקנה מתאים ומרחק ריתוך הדק היא דרך שימושית להפחתת דפורמציה. על פי הניסיון, הפרמטרים הטכניים הסבירים יותר להתקנה עבור מפרקי קת בעובי לוחות שונים מוצגים בטבלה 2.

(3) בחר ציוד ריתוך

כיום, ישנם סוגים רבים של מוצרי ריתוך בשוק, ולרוב עדיף להשתמש בריתוך קשת טונגסטן תקשורת (כלומר ריתוך TIG). זוהי שיטת ריתוך המשתמשת בחום הקשת שנוצר בין אלקטרודת הטונגסטן לחומר העבודה כדי להמיס את חומר הבסיס ואת חוט המילוי תחת תחזוקה של גז ארגון. כאשר מכונת הריתוך פועלת, מכיוון שהקוטביות של זרם התקשורת משתנה מעת לעת, בכל מחזור חצי הגל הוא חיבור DC חיובי, וחצי הגל הוא חיבור DC הפוך. אלקטרודת טונגסטן בזמן חצי גל של החיבור החיובי יכולה לפלוט אלקטרונים מספקים ללא התחממות יתר, מה שמסייע ליציבות הקשת. סרט התחמוצת הנוצר על פני חומר העבודה בזמן חצי גל של החיבור ההפוך פשוט מסודר כדי לקבל מראה בהיר ויפה וצורה מצוינת של הריתוך.

(4) בחר חוט ריתוך

בדרך כלל משתמשים בחוט ריתוך אלומיניום טהור 301 וחוט ריתוך סיליקון אלומיניום 311.

(5) בחר שיטת ריתוך ופרמטרים

זה מבוצע בדרך כלל בשיטת הריתוך השמאלי, כאשר לפיד הריתוך וחומר העבודה בזווית של 60 מעלות. כאשר עובי הריתוך הוא יותר מ-15 מ"מ, נעשה שימוש בשיטת הריתוך הנכונה, ולפיד הריתוך וחומר העבודה יוצרים זווית של 90°.

כאשר עובי דופן הריתוך הוא יותר מ-3 מ"מ, פתחו את החריץ בצורת V, הזווית הכלולה היא 60°-70°, הפער לא צריך להיות גדול מ-1 מ"מ, והוא הושלם על ידי ריתוך רב-שכבתי. כאשר עובי הדופן נמוך מ-1, 5 מ"מ, אין חריצים, אין רווחים, ואין חוטי מילוי. בעת ריתוך חיבורי קת צינור קבועים, כאשר קוטר הצינור הוא 200 מ"מ ועובי הדופן הוא 6 מ"מ, יש לבחור אלקטרודות טונגסטן בקוטר 3-4 מ"מ, עם זרם ריתוך של 220-240A וחוט מילוי בקוטר של 4 מ"מ, בקוטר של 1- -2 שכבות מרותכות.

קישור למאמר זה: מאפיינים וביצועי ריתוך של חומרי סגסוגת אלומיניום

הצהרה מחודשת: אם אין הוראות מיוחדות, כל המאמרים באתר זה מקוריים. אנא ציין את המקור להדפסה חוזרת: https: //www.cncmachiningptj.com/,thanks!


מאפיינים וביצועי ריתוך של חומרי סגסוגת אלומיניוםפח, בריליום, פלדת פחמן, מגנזיום, הדפסת תלת מימד, דיוק עיבוד CNC שירותים לציוד כבד, בנייה, חקלאות ותעשיות הידראוליות. מתאים לפלסטיק ונדיר עיבוד סגסוגות. זה יכול להפוך חלקים בקוטר של עד 15.7 אינץ'. תהליכים כוללים עיבוד שבבי שוויצרי,שפשוף, חריטה, כרסום, משעמם והשחלה. הוא מספק גם ליטוש מתכת, צביעה, שחיקה משטח ו פיר שירותי יישור. טווח הייצור (כולל אלומיניום למות הליהוק ו יציקות למות אבץ) הוא עד 50,000 חתיכות. מתאים לבורג, צימוד, מֵסַב, משאבה, ציודבית קופסה, מייבש תוף והזנה סיבובית שסתום applications.PTJ תתכנן איתך אסטרטגיה כדי לספק את השירותים המשתלמים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליעד שלך, ברוכים הבאים ליצור איתנו קשר ( [email protected] ) ישירות לפרויקט החדש שלך.